استخدام پرستاران

استخدام پرستاران

۸ تیر ۹۹: اعلام زمان ثبت نام متقاضیان آزمون صلاحیت پرستاری

معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور اطلاعیه ای از تمدید ثبت نام و اختصاص مهلت مجدد برای داوطلبان آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران خبر داد.

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: در خصوص ثبت نام مجدد داوطلبان آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران؛ به استحضار می‌رساند با توجه به شرایط حاضر در کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا و جهت مساعدت با داوطلبان، تاریخ‌های ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ لغایت ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ برای تمدید ثبت‌نام پرستاران در نظر گرفته شده است.

به نقل از مفدا، مراتب از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا


۷ تیر ۹۹: برای جذب ۲۰ هزار پرستار زمینه سازی می‌شود

دبیرکل خانه پرستار ایران گفت: در حال حاضر حدود ۵۰ هزار پرستار بیکار در سطح کشور وجود دارد.

محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت شغلی پرستاران در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور اظهار کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات جدی پرستاران اجرا نشدن تعرفه گذاری خدمات پرستاری و کمبود نیروی کار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سراسر کشور است.

او ادامه داد: تجربه موفق کشورهای پیشرفته در دنیا نشان می دهد که موفقیت در نظام سلامت به دلیل انجام کارهای شایسته توسط پرستاران در بیمارستان ها و مراکز درمانی است، باید از این تجربه در حوزه بهداشت، درمان و به خصوص موضوع مراقبت از بیماران در بیمارستان ها و مراکز درمانی استفاده کنیم.

انجام مکاتبات مختلف برای زمینه جذب ۲۰ هزار پرستار

دبیرکل خانه پرستار ایران تاکید کرد: در حال حاضر تعداد جمعیت پرستار در کشور یک دوم حداقل استانداردهای دنیا است و جامعه پرستاری از مسئولان حوزه سلامت انتظار دارد که گام‌های عملی در جهت رفع موانع جذب پرستاران برداشته شود.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۵۰ هزار پرستار بیکار در کشور داریم، ادامه داد: مکاتبات مختلفی در زمینه جذب ۲۰ هزار پرستار با مسئولان مربوطه داشته‌ایم و امیدواریم که هر چه سریع تر این نیروها استخدام شوند تا تغییر و تحول در نظام سلامت کشور شود.

شریفی مقدم بیان کرد: جهت جذب این تعداد پرستار بودجه ای در حدود دو هزار میلیارد تومان لازم داریم که در نظام سلامت این پول رقم زیادی محسوب نمی شود.

دبیرکل خانه پرستار با اشاره به اینکه جامعه پرستاری در بیماری کرونا اقدامات درخشانی را انجام داد، گفت: مسئولان باید از حرف های شعاری دست بردارند و جهت رفاه حال پرستاران و ایجاد انگیزه های عملی گام های موثری بردارند.

دبیرکل خانه پرستار ایران یاد آوری کرد: پرستاران ارتباط نزدیکی با بیماران دارند که این کار به نوعی سختی شغلی آنها در نظام سلامت است و مسئولان باید به صورت واقع بینانه و در جهت رفع موانع خدمتی پرستاران و ایجاد انگیزه های مالی تلاش بیشتری انجام دهند.

او گفت: معتقدم زمانی مشکلات پرستاران برطرف می شود که دیدگاه مسئولان نسبت به این گروه ایثارگر و زحمت کش تغییر پیدا کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


۴ تیر ۹۹: جزئیاتی در خصوص جذب نیرو در وزارت بهداشت

دکتر نمکی در خصوص بکارگیری نیروهای پرستاری که در مبارزه با کرونا به کمک حوزه سلامت آمدند، گفت: در مورد این نیروهای ناجوانمردی است که مانند کارگر با آنها برخورد کنیم و بگوییم که از فردا دیگر به شما نیازی نداریم. ما به آنها قول دادیم و پیگیری هم می کنیم چون به آنها نیاز داریم.

وی خاطرنشان کرد: دستور دادم که اولویت اصلی استخدام های آینده با نیروهایی باشد که در این روزهای سخت در کنار ما و مردم بودند. مجوز بکارگیری ۱۰ هزار پرستار و اخیرا سه هزار پرستار را گرفته ایم اما اولویت اصلی با نیروهایی است که در دوران کرونا کار کرده اند.

پرداخت معوقات نیروهای درمانی
وزیر بهداشت تصریح کرد: روزی که به وزارت بهداشت آمدم، کارانه به نیروهای درمانی با معوقات ۱۷ تا ۲۴ ماهه پرداخت می شد اما مطالبات ۱۳ هزار میلیارد تومانی از تامین اجتماعی و ۵ و نیم هزار میلیارد تومانی از بیمه سلامت، سال گذشته به تعادل رسید و معوقات پرداخت کارانه ها از ۲۴ و ۱۸ ماه به ۶ و ۷ ماه رسید و امیدواریم این تاخیر به دو و سه ماه برسد. البته کارانه و اضافه کار را از هم جدا کردیم و اضافه کار به همراه حقوق، هر ماه به حساب کارکنان واریز می شود.

منبع: پورتال شورای عالی انقلاب فرهنگی


۲۷ خرداد ۹۹: درخواست رسیدگی به خواسته های جامعه پرستاری از رییس جمهور

سازمان نظام پرستاری اعلام کرد: دو بحران همزمان شامل کمبود پرستار و اپیدمی کرونا سلامت مردم را تهدید می‌کند و لازم است استخدام پرستاران، پرداخت معوقات و اصلاح نظام پرداخت اجرایی شود.

رئیس کل و اعضای شورای عالی نظام پرستاری روز سه شنبه طی نامه ای به حسن روحانی رئیس جمهوری رسیدگی به خواسته های جامعه پرستاری از جمله استخدام پرستار، پرداخت معوقات، اصلاح نظام پرداخت، استخدام پرستاران شرکتی، رسیدگی به پرستاران مبتلا به کرونا و اجرای قوانین بر زمین مانده را خواستار شدند.

در این نامه که به امضای محمد میرزابیگی رئیس کل سازمان نظام پرستاری، شمس الدین شمس، رئیس شورای عالی و اعضای شورای عالی نظام پرستاری رسیده از رئیس جمهوری خواسته شده که دستورات لازم را برای پرداخت معوقات پرستاران، استخدام پرستاران داوطلب در بحران کرونا، رسیدگی به درمان پرستاران صادر کند.

در این نامه آمده است: بالغ بر چهار ماه است که ویروس کرونا در کشور ما نیز بحران بی سابقه ای برای سلامت و حیات مردم ایجاد کرده است که این بار با پرچمداری پرستاران و کارکنان نظام سلامت رقم زده شده است. پرستاران علیرغم کمبود نیرو؛ مشکلات، مطالبات معوق و … با تمام قوا در صحنه خدمت مانده اند و به لحاظ کمی و کیفی خدمات بی نظیر و ایثارگری های بی مانندی انجام می دهند.

در این نامه آمده است: از تعداد ۲۵۰ هزار خانواده بزرگ پرستاری کشور اعم از شاغلان، دانشجویان، بازنشستگان و … تعداد بالغ بر ۱۱۰ هزار نفر برای ۱۴۰ هزار تخت بیمارستانی فعال هستند و فقط در بالین و بیمارستان ها کار می کنند، یعنی به ازای هر تخت بیمارستانی در بالین فقط هشت دهم نیروی پرستار در ۲۴ ساعت داریم و این یعنی درهم تنیدگی همزمان دو بحران کمبود نیروی پرستاری و کرونا. از تعداد ۱۱۰ هزار نفر فوق حدود ۶۵ تا ۶۸ هزار پرستار مستقیما طی این چهار ماه، صرفا به بیماران کرونایی خدمت کرده اند و این رقم با تسری کرونا به سایر استان ها، کماکان در حال افزایش روزانه است.

سازمان نظام پرستاری افزود: از این تعداد ۶۵ تا ۶۸ هزار نفر، بالغ بر ۵۰درصد یعنی حداقل ۳۲ هزار پرستار مدت زمانی بین دو هفته تا دو ماه به صورت مداوم در بخش‌های کرونایی بیمارستان ها یا در مجاور بخش کرونا به طور شبانه روز در ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی بوده و از دیدار با خانواده های خود اعم از همسر، فرزند، پدر و مادر و … محروم بوده اند و از نزدیکترین فاصله فیزیکی و کاری با بیماران کرونایی به آنها خدمت کرده اند.

در این نامه آمده است: از آنجا که هنوز واکسن و داروی ویژه ای برای بیماران کرونا وجود ندارد، لذا بیماران بستری در بیمارستان ها صرفا می توانند با مراقبت های پرستاری بهبود پیدا کنند به همین خاطر هنوز پرستاران؛ درگیرترین افراد با موضوع کرونا و نزدیکترین فرد به بیمار کرونایی هستند.


لینک‌های مفید مرتبط:

مشاهده صفحه اخبار استخدام پرستاران سال ۹۸
مشاهده صفحه اخبار استخدام پرستاران سال ۹۷
مشاهده اخبار استخدام وزارت بهداشت
مشاهده اخبار استخدام دانشگاه‌های علوم پزشکی
مشاهده اخبار استخدام سازمان تامین اجتماعی
مشاهده اخبار استخدام سازمان اورژانس
مشاهده اخبار استخدام سازمان بهزیستی
مشاهده اخبار استخدام سازمان هلال احمر
مشاهده اخبار استخدام سازمان دامپزشکی

کانال تلگرامی همکارجو


۷۴۰۰ پرستار به ویروس کرونا مبتلا شدند

سازمان نظام پرستاری تاکید کرد: به دلیل ارتباط بسیار نزدیک پرستاران با این گونه بیماران، تا امروز (۲۷ خرداد ۹۹) بالغ بر تعداد ۷۴۰۰ پرستار به طور قطعی به بیماری کرونا مبتلا شده اند که یا در بیمارستان ها یا در منزل، بستری و تحت مراقبت و درمان قرار گرفته اند و تا این تاریخ تعداد ۱۸ نفر از پرستاران به خیل شهدا پیوسته اند که ۷ شهید از استان گیلان و بقیه از تهران و سایر نقاط کشور هستند.

علاوه بر تلاش پرستاران در زنجیره خدمت بیمارستان ها؛ مراکز مراقبت در منزل؛ پرستاری و مراقبت از بیماران کرونایی که مایل به بستری در بیمارستان ها نبودند یا تازه از بیمارستان ها ترخیص می شوند را به عهده می گیرند که در تهران و سراسر کشور بالغ بر ۷۰۰ مرکز؛ چنین خدماتی را به مردم ارائه داده اند.

در این نامه اضافه شده است: سال گذشته در مراسم روز پرستار قول تحقق معوقات و مطالباتی همچون استخدام پرستاران، ساماندهی نظام پرداخت در کوتاه مدت و میان مدت و صفر کردن معوقات کارانه ها و اضافه کارها داده شد اما هنوز در این زمینه ها اتفاق خاصی نیفتاده است.

برخی افزایش های حقوق نیز ناشی از اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری است که بر اساس بخشنامه مورخ ۳۰ بهمن۹۸ انجام گرفت که مربوط به کارکنان تمام دستگاه های اجرایی است و فقط مختص پرستاران نیست، ادامه پرداخت این افزایش نیز منوط به تامین اعتبار و کاهش هزینه های دستگاه ها از محل دارایی های شده است.

در نامه سازمان نظام پرستاری آمده است: متاسفانه هنوز تعداد زیادی از دانشگاه های علوم پزشکی اضافه کار و کارانه پرستاران را از هم جدا نکرده اند. این موضوع باعث عدم شفافیت در پرداخت ها شده است و حقوق بسیاری از پرستاران از بین می رود.

تاخیر ۷ تا ۱۷ ماه در پرداخت اضافه کاری

بسیاری از دانشگاه های علوم پزشکی با نادیده گرفتن قانون بهره وری به اجبار پرستاران را به انجام اضافه کار بالاتر از سقف قانونی مجاز، مجبور می کنند، اما زمان پرداخت اضافه کار، هم سقف ریالی برآن می گذارند و هم پول آن با تعویق زمانی ۷ تا ۱۷ ماهه پرداخت می شود.

سازمان نظام پرستاری افزود: علیرغم تخصیص منابع قابل توجهی از صندوق ذخیره ملی برای جبران خسارات ناشی از کرونا، پرداخت هایی (تحت عنوان حق کرونا) به میزان ۱۸ هزار تومان، ۲۸ هزار تومان و ۱۵۰ – ۱۰۰ هزار تومان به پرستاران مشاهده شده که در شأن جامعه پرستاری نیست. اخیرا نیز جدولی به بیمارستان ها ابلاغ شده که ارزش هر ساعت کار پرستاران در بخش کرونا را معادل ساعت کار یک دانشجوی اینترن پزشکی دیده اند.

در این نامه آمده است: بر اساس قانون ارتقاء بهره وری، پرستاران باید ضمن استفاده از مزایای مشاغل سخت و زیان آور؛ زودتر از موعد نیز بازنشست شوند ولی متاسفانه دستگاهها با زیر پا گذاشتن این قانون، به دلیل کمبود نیرو و منابع مالی با درخواست های قانونی بازنشستگی پیش از موعد پرستاران موافقت نمی کنند. این موضوع مشکلات عدیده ای را برای پرستاران و به خصوص خانم های پرستار ایجاد کرده است.

سازمان نظام پرستاری در این نامه اضافه کرد: بدترین اتفاقی که در این روزها افتاده رفتار با پرستاران داوطلب خدمت در ایام بحران کرونا در استان های شمالی اعم از گیلان و مازندران و تقریبا کل کشور است که بر خلاف درخواست مکتوب وزیر بهداشت از حضرت عالی برای بکارگیری پرستاران در ایام کرونا و علیرغم وعده اولویت استخدام و بکارگیری یکساله؛

بعد از دو ماه و اندی فعالیت، بدون آنکه حقوق و مزایای قانونی ماهیانه آنها پرداخت شود به آنان قرارداد ۸۹ روزه ساعتی اجباری ارائه کرده و پرداخت هر گونه حقوق و مزایای قانونی آنها را منوط به امضا این قرارداد شده است و در صورت عدم امضا، پرستار هیچ دریافتی نخواهد داشت.

سازمان نظام پرستاری در این نامه افزود: جناب آقای رئیس جمهور؛ بدون تعارف و بدون ملاحظه خواهشمند است به مقامات ذی ربط در سازمانهای امور اداری و استخدامی، برنامه و بودجه و وزارت بهداشت دستور فرمایید در یک بازه زمانی معقول به این مطالبات پرستاران رسیدگی شود.

اجرای بدون قید و شرط دو قانون مهم تعرفه گذاری و ارتقاء بهره وری (به ویژه بازنشستگی پیش از موعد و به روزرسانی آیین نامه های سختی کار بخش ها در تمام بخش‌های دولتی وغیر دولتی و بیمارستانهای کشوری و لشکری)، اصلاح نظام پرداخت، مطابق توافقات سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت و نیز پرداخت معوقات مختص پرستاران که در مواردی تا ۱۷ ماه وجود دارد از جمله مواردی است که این نامه رسیدگی به آن درخواست شده است.

« استخدام حداقل ۱۰هزار پرستار برای رفع کمبود ناشی از توسعه تختهای بیمارستانی و جایگرین بازنشستگان پرستاری، تغییر وضعیت نیروهای شرکتی و تسری مزایای فصل دهم قانون خدمات کشوری یا معادل آن به پرستاران شرکتی، پرداخت فوق العاده ویژه به پرستاران همانند نیروهای ستادی و مالی و رسیدگی به پرستاران مبتلا به کرونا و تامین جایگزین سریع برای بالغ بر ۷ هزار نفر از پرستاران مبتلا به کرونا ( همانند جایگزینی مرخصی زایمان) در بخشهای مربوط نیز از دیگر موارد درخواست شده در این نامه است.»

سازمان نظام پرستاری در این نامه همچنین برخورداری قانونی پرستاران از مرخصی استعلاجی در صورت ابتلا به کرونا و پیگیری موضوع این بیماری در بین خانواده و بستگان درجه یک، بکارگیری پرستاران فعال در ایام کرونا در دانشگاه های گیلان، مازندران و کل کشور، حداقل به صورت قراردادهای یکساله و قرار گرفتن آنها در اولویت استخدام و جلوگیری از قراردادهای ۸۹ روزه نیز از دیگر مواردی است که در این نامه رسیدگی به آن درخواست شده است.
منبع: خبرگزاری ایرنا


۱۰ خرداد ۹۹: اعلام زمان جدید برگزاری نخستین آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران

معاون پرستاری وزارت بهداشت از زمان جدید برگزاری نخستین آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران خبر داد و گفت: این آزمون سوم مهرماه سال ۹۹ برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر مریم حضرتی با اعلام این خبر، افزود: آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران با هماهنگی‌های به عمل آمده با مرکز سنجش آموزش پزشکی و بوردهای منطقه‌ای در روز پنجشنبه سوم مهرماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

وی افزود: آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران با هدف تأیید صلاحیت شاغلین حرفه پرستاری و گروه‌های مرتبط و همگام ساختن خدمات پرستاری کشور با استانداردها و معیارهای جهانی به عنوان جزئی از فرایند صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران و گروه‌های مرتبط است.

حضرتی ادامه داد: فرایند صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری از سال ۱۳۹۵ آغاز شده است و این پروانه مدرکی است که صلاحیت فرد را برای انجام خدمات پرستاری نشان می‌دهد و از ورود افراد فاقد صلاحیت به حرفه پرستاری جلوگیری می‌کند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: تاکنون در ۴ مرحله، حدود ۳۰ هزار پروانه صلاحیت حرفه ای براساس کسب امتیاز لازم بازآموزی صادر و مقرر شده است که از سال‌جاری برای اولین بار کسب صلاحیت علمی از طریق برگزاری آزمون سراسری جهت فارغ التحصیلان پرستاری سال ۹۶ به بعد، فارغ التحصیلان گروه‌های پرستاری سالهای قبل که موفق به کسب امتیاز لازم بازآموزی نشده‌اند، انجام گیرد.

از سال جاری و پس از برگزاری آزمون، پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاران بر اساس کسب امتیاز آموزش و تأیید صلاحیت اخلاقی و سلامت جسمی و روانی صادر می‌شود. هم اکنون داشتن پروانه صلاحیت حرفه ای برای متقاضیان پست‌های مدیریتی و پرستاران متقاضی پروانه مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل الزامی است.

منبع: خبرگزاری مهر


۲۳ اردیبهشت ۹۹: دریافت مجوز استخدام ۵ هزار نیروی پرستار

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استخدام سه هزار پرستار دیگر در ماه های آینده خبر داد و گفت: ۶۵ درصد از جامعه ۲۰۰ هزار نفری گروه پرستاری ایران در خط مقدم مبارزه با کرونا خدمت کردند.

مریم حضرتی روز سه شنبه همزمان با فرارسیدن ۱۲ می (۲۳ اردیبهشت) روز جهانی پرستار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در چند ماه گذشته حدود ۴۵۰۰ پرستار در بیمارستانهای دولتی استخدام شدند، البته آزمون استخدامی آبان برگزار شد اما با شروع اپیدمی کرونا این افراد بدون بروکراسی و تشریفات اداری و گزینش به تدریج جذب و بکارگیری شدند و بعد از اپیدمی کرونا مراحل اداری استخدام این پرستاران طی می شود،

مجوزی برای استخدام سه هزار نفر دیگر هم گرفته شده است که امیدواریم سازمان برنامه و بودجه هر چه زودتر اعتبار آن را تخصیص دهد و بتوانیم در ماههای آینده این پرستاران را هم استخدام کنیم. ۲۲۸۴ مجوز قراردادی هم برای جذب پرستار گرفته شد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت گفت: به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ شد که پرستارانی که در معرض خطر هستند، مثلا آسم دارند، بیماری قلبی یا تنفسی یا ضعف ایمنی دارند یا باردار هستند، در بخش های کووید ۱۹ بکارگیری نشوند.

کمبود پرستار برای کرونا نداریم

وی در پاسخ به پرسشی درباره کمبود پرستار در اپیدمی کرونا افزود: اکنون گزارشی از کمبود پرستار از استانها نداریم، مثلا استان گیلان که از آن نام برده می شود نیز اکنون کمبود پرستار ندارد حتی در استان خوزستان که اکنون با افزایش موارد بیماری کووید ۱۹ مواجه است هم گزارشی از کمبود پرستار به وزارت بهداشت نداشته ایم و اگر نیاز داشته باشند، نیاز آنها تامین می شود.

حضرتی درباره اولویت استخدامی پرستاران فعال در اپیدمی کرونا گفت: از نظر وزارت بهداشت پرستاران شرکتی، پیمانی و رسمی از نظر شرح وظایف هیچ فرقی ندارند، همان کاری که پرستار شرکتی یا قراردادی انجام می دهد همان کار را پرستار پیمانی و رسمی هم انجام می دهد. اینکه در جاهایی با این پرستاران قرارداد ۸۹ روزه بسته شده و استخدام نشده اند باید بررسی شود.

اگر دانشگاههای علوم پزشکی نیاز داشته باشند و ظرفیت استخدامی داشته باشند، این پرستاران استخدام می شوند. البته دانشگاه ها شاید نتوانند همه پرستاران با قرارداد ۸۹ روزه را استخدام کنند که البته این موضوع در حیطه فعالیت های معاونت توسعه وزارت بهداشت و دانشگاههای علوم پزشکی است.

منبع: خبرگزاری ایرنا


اردیبهشت ۹۹: خبر افزایش ۵۰ درصدی حقوق پرستاران

حضرتی گفت: حقوق پرستاران ۵۰ درصد افزایش پیدا می‌کند، که مشمول نیرو‌های شرکتی نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حیدرعلی عابدی نماینده مجلس امشب ۲۳ اردیبهشت با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بررسی موضوع پرستاران چشم انتظار اجرای قوانین بر زمین مانده پرداختند.

نظام سلامت ۱۱۹ شهید در دوران کرونا تقدیم کرده است

حضرتی با اشاره به اینکه در دوره کرونا ۴۵۰۰ پرستار بدون کار‌های اداری جذب شدند، گفت: ۱۱۹ نفر از نظام سلامت در دوره کرونا شهید شدند.
او با اشاره به اینکه مجوز استخدام سه هزار نیرو گرفته شده است، افزود: مجوز استخدام ۲۲۸۴ نیروی قراردادی نیز گرفته شده است، اما منتظر تامین مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه هستیم.

حقوق پرستاران ۵۰ درصد افزایش می‌یابد

حضرتی با اشاره به اینکه امیدواریم تا بودجه این عده هم تامین شود، خاطرنشان کرد: حقوق پرستاران ۵۰ درصد افزایش پیدا می‌کند البته این موضوع مشمول نیرو‌های شرکتی نمی‌شود، اما به دنبال یافتن راه‌حلی مناسب برای آن‌ها نیز هستیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه کسانی که در بیمارستان‌های مرتبط با بیماران کرونایی فعالیت می‌کردند در اولویت استخدام قرار می‌گیرند، عنوان کرد: ۱۰۰ هزار پرستار در ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی بودند، به طوری که ۴۰۰۰۰۰ تریاژ پرستاری در بیمارستان‌ها توسط پرستاران انجام شد و همچنین ۱۶ هزار پرستار از بیماران بخش مراقبت ویژه پرستاری کردند.

او با اشاره به اینکه با بخش خصوصی جلساتی را برگزار کردیم که مسئله تعدیل نیرو بررسی شود گفت: مسئله تعدیل نیرو برای پرستارانی که در بخش کرونا فعالیت داشتند، عادلانه نیست. متاسفانه بیمارستان‌های خصوصی در زمینه کرونا درآمدهایشان کاهش یافت، اما پرستاران نباید دغدغه‌ای جزء مراقبت از بیماران داشته باشند.
پرداخت کارانه ویژه کرونا به پرستاران
معاون پرستاری وزارت بهداشت تاکید کرد: به زودی پرستاران کارانه ویژه کرونا را دریافت می‌کنند.

داریوش چیوایی کارشناس سلامت طی تماس تلفنی با برنامه با اشاره به اینکه باید اختلاف پرداخت حقوق بین دکتر و پرستار کم شود ادامه داد: نظام پرداخت کارانه پاشنه آشیل نظام سلامت است و این سیستم پرداخت اشتباه است و تقاضای القایی می‌کند. امروز پرستاران نسبت به حقوق و دستمزد شان معترض هستند.

او با اشاره به اینکه نظام پرداخت کارانه اشتباهی عمیق است که باید اصلاح شود، گفت: این نظام ما به ازای کاری که انجام می‌شود پول پرداخت می‌کند، در صورتی که در هیچ جای دنیا این گونه نیست.

چیوایی با اشاره به اینکه اگر زیرساختی غلط باشد باید به دنبال اصلاح آن باشیم، افزود: اصلاح نظام پرداخت در دستور کار است، البته طرحی از سوی سازمان نظام پرستاری ابلاغ شده است و زودتر باید بررسی و اعلام شود. طرح قاصدک مبتنی بر عملکرد نبود بلکه مبتنی بر درآمد اعمال می‌شد.

حیدرعلی عابدی نماینده مجلس با اشاره به اینکه اضافه کار پرستاری در قالب طرح کارانه باید پرداخت شود، گفت: متاسفانه از نظر اجرایی وزارت بهداشت همکاری لازم را در این ارتباط نداشت، به طوری که برای آن‌ها قضیه تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و محاسبات آن غیرمتصور است.

متأسفانه طرح بهره‌وری و طرح بازنشستگی اجرا نمی‌شوند

او با اشاره به اینکه در برنامه ششم بار مالی این طرح را حل کردیم، افزود: باید نظام پرداخت عادلانه شود، طرح بهره‌وری و طرح بازنشستگی زودهنگام ربطی به بحث حقوق ندارد، این دو تا از مشکلات اصلی پرستاران به حساب می‌آیند که متاسفانه اجرا نمی‌شوند، در طرح بهره‌وری کمتر از ۱۷۰ ساعت کار باید انجام شود این در حالی است که به اجبار اضافه کاری هم از سوی پرستاران صورت می‌گیرد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه اضافه کردن حقوق پرستاران عملی نیست ادامه داد: تعرفه پرستاری جزء مصوبات مجلس است. مراقبت از یک بیمار در بخش‌های مختلف بیمارستان به صورت یک بسته تعریف می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


اردیبهشت ۹۹: خبر جذب ۴۴۵۶ پرستار خارج از بروکراسی اداری

مسئول آموزش پرستاری وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور ۴۴۵۶ پرستار خارج از بروکراسی اداری جذب شده است.

سعید لک مسئول آموزش پرستاری وزارت بهداشت و مدیر پرستاری مراکز مراقبتی در سطح ملی مدیریت کرونا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۶۵ درصد پرستاران در حال ارائه خدمت به بیماران کرونایی در سراسر کشور هستند.

او با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۰۵ مرکز مشاوره مراقبت در منزل به صورت شبانه روزی ویژه بیماران کرونایی فعال است، ادامه داد: بیش از ۳هزار پرستار علاوه بر نیروهای موجود به صورت داوطلب در مراکز درمانی و بیمارستان‌های مختص بیماران کرونایی خدمات مراقبتی در حال ارائه خدمت هستند.

لک بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۴۴۵۶ پرستار خارج از بروکراسی اداری جذب شده و امیدواریم باهمکاری مجلس شورای اسلامی و تامین اعتبار لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه مجوز استخدام نیروی پرستار برای ارائه خدمات مطلوب تر به مردم فراهم شود.

مسئول آموزش پرستاری وزارت بهداشت افزود: در راه خدمت به مردم همکاران عزیز ما با فداکاری و از خودگذشتگی و تلاش شبانه روزی تلاش می‌کنند. همچنین بیش از ۶۳ نفر از همکاران ایثارگر پرستار، پزشک و کادر درمانی در راه خدمت به بیماران کرونایی جان خود از دست دادند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


۱۳ اردیبهشت ۹۹: خبر جذب نیرو های جدید در علوم پزشکی همدان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا از جذب نیروهای جدید در کادر درمان همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان، ابراهیم جلیلی از استخدام نیروهای جدید در کادر درمان استان همدان خبر داد و اظهار کرد: سال گذشته آزمون جذب نیروی کادر درمان استان همدان برگزار شد و در حال حاضر در مرحله گزینش این نیروها هستیم.

وی با بیان اینکه عمده‌ترین جذب نیروها در شهرستان تویسرکان و بهار است، گفت: در برخی از شهرستان‌ها نیز به صورت موردی جذب خواهیم داشت.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره اینکه در حال حاضر در مرحله نهایی جذب این نیروها هستیم و تا دو ماه آینده وضعیت مشخص شود تا نیروها وارد بیمارستانها شوند، افزود: حدود ۱۰۰ نفر برای شهرستان تویسرکان و ۳۰ نفر برای شهرستان بهار جذب خواهد شد.

وی بیان کرد: در بین استخدامی‌ها نیروهای پزشک، پرستار، آزمایشگاه وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر


۱ اردیبهشت ۹۹: ضرورت رفع موانع استخدامی پرستاران کشور

پرستاران تمدید طرحی گیلان از رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواستند تا طبق وعده وزیر بهداشت و درمان به وضعیت استخدامی آنها رسیدگی شود و موانع استخدام و جذب آنان برداشته شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جمعی از پرستاران تمدید طرح دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی بیانیه‌ای خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان خواستار برطرف شدن موانع موجود و کسب مجوزهای لازم، جذب و استخدام پرستاران طرح و تمدید طرح شدند.

در متن این بیانیه آمده است: ما نیروهای تمدید طرح بیمارستان‌های گیلان از همان روزهای ابتدایی اپیدمی و شروع بحران کرونا علیرغم کمبود شدید تجهیزات و نیروی انسانی با تمام توان و در کنار دیگر همکاران در شیفت‌های سخت و طاقت‌فرسا به هموطنان عزیزمان ارائه خدمت کردیم، ما در سخت‌ترین و حساس‌ترین شرایط ممکن و با وجود اینکه می‌توانستیم با انتخاب گزینه پایان طرح گوشه عافیت اختیار کنیم، بدون هیچ چشمداشتی در کنار دانشگاه باقی ماندیم و گزینه خدمت را انتخاب کردیم، ما به عنوان پرسنل طرح نه تنها در طول بحران بلکه در تمامی این سالها و در هر چالشی در صف اول انجام وظیفه بودیم.

در ادامه می‌خوانیم: همانطور که مطلعید در روزهای اخیر و متعاقب فراخوان دانشگاه مبنی بر جذب نیروی پرستاری به صورت شرکتی و پس از ثبت‌نام نیروهای پرستاری شامل تمامی گروه‌ها ازجمله پرستاران تمدید طرح، نیروهای منفک شده از مراکز خصوصی و درمانگاه‌ها، شاهد آن بودیم که تعدادی از همکاران پرستاری باتوجه به مجوزها و محدودیت‌های جاری در اولویت جذب قرار گرفته و جذب مابقی شامل نیروهای تمدید طرح به اخذ مجوزهای جدید موکول شد.

پرستاران تمدید طرحی نوشتند: ما در تمام این روزها به سوگند خود وفادار ماندیم، در طول بحران جنگیدیم، بیمار شدیم و تبعات جسمی و روانی وحشتناکی را متحمل شدیم، لذا با توجه به فرمایشات مقام محترم وزارت جناب آقای دکتر نمکی مبنی بر اولویت استخدام پرستارانی که در طول بحران مشارکت داشته‌اند و

ارائه خدمت نموده‌اند، در این روزها که ایثار و از خودگذشتگی جامعه شریف پرستاری در پیشگاه اذهان عمومی نمود بیشتری پیدا کرده و عنوان مقدس “مدافعان سلامت” زینت‌بخش نام پرستاری گردیده است از جنابعالی به عنوان ریاست دانشگاه خواهشمندیم ضمن برطرف نمودن موانع موجود و کسب مجوزهای لازم، مشکلات جذب و استخدام پرستاران طرح و تمدید طرح را در اولویت پیگیری قرار دهید.

در پایان این بیانیه آمده است: پرستارانی که به احتمال قریب به یقین و باتوجه به مشکلات موجود پس از پایان دوره طرح انسانی وارد دوره‌های طولانی بیکاری خواهند شد، چشم امید به تصمیمات و راهکارهای اجرایی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان دوخته‌اند.

منبع: خبرگزاری ایلنا


۳۰ فروردین ۹۹: کمبود ۱۵۰۰ نیرو در حوزه بهداشت و درمان گیلان

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان سالاری پیش از ظهر شنبه در نشست با منتخبان گیلانی مجلس یازدهم در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وجود کمبودها در حوزه بهداشت و درمان استان، اظهار کرد: با وجود ارائه خدمات فراوان از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شهروندان بخش بهداشت و درمان استان با کمبودهای فراوانی مواجه است.

سالاری کمبود نیروی انسانی را یکی دیگر از مشکلات حوزه بهداشت و درمان عنوان و بیان کرد: حوزه بهداشت و درمان گیلان با کمبود ۱۵۰۰ نیرو در بخش‌های مختلف مواجه است که بیشترین آن در بخش پرستاری، کمک پرستاری و بهورزی است.

منبع: خبرگزاری مهر


۳۰ فروردین ۹۹: پیگیری اخذ مجوز استخدام وزارت بهداشت برای سال ۹۹

سید کامل تقوی نژاد روز شنبه در نشست خبری که به صورت ویدئو کنفرانس از وزارت بهداشت برگزار شد.

وی گفت: ۱۰ هزار نفر در اسفند استخدام کردیم. ۴۵۰۰ نفر پرستار بودند. ۲۵۰۰ نفر از مجوزهای سابق و سه هزار نفر هم از استخدام مراحل قبل اضافه می شوند از این سه هزار نفر بیش از دو هزار نفر کادر پرستاری خواهند بود و افرادی که با قراردهای ۸۹ روزه آمده اند در مراحل بعدی در اولویت استخدام هستند کسانی که در ایام خطر همکاری می کنند برای آنها امتیاز ویژه در نظر می گیریم و به عنوان همکاران آینده تعریف می شوند.

تقوی نژاد در مورد تشویقی ها ی هزار تومانی یا ۱۰ هزار تومانی به پرستاران گفت: شاید بی سلیقگی های در برخی تشویقی ها بوده باشد قطعا تشویق هزار تومانی و ۲۰ هزار تومانی در شأن پرستاران نیست و حتما رسیدگی می شود.

تقوی نژاد اضافه کرد: مجوز تمدید طرح پزشکان و پرستاران به دانشگاههای علوم پزشکی تفویض اختیار شد.۱۹ هزار و ۴۲۶ نفر داوطلبان امدادرسانی نیز در سایت وزارت بهداشت ثبت نام کردند. ۲۰۰ پزشک مشمول طرحی نیز از اپتدای اسفند به دانشگاهها و مناطق محروم اعزام شدند و ۷۲۵ کارشناس پرستاری مشمول قانون طرح نیز به دانشگاهها اعزام شدند.

وی گفت: ۲۷ اسفند ۹۸ بخشنامه جداسازای کارانه و اضافه کار نیز ابلاغ شد. سال گذشته حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان از اعتبارات مورد نیاز به دانشگاهها پرداخت شد که از سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته وصول شد.

معاون توسعه منابع و مدیریت وزیر بهاشت گفت: استخدام ۱۰ هزار نفر را امسال با سازمان برنامه و بودجه پیگیری می کنیم . مجوز اخذ شده است اما سازمان برنامه و بودجه برای تامین اعتبار آن باید همکاری کند. نظر وزیر بهداشت این است که هزار نفر از این افراد پزشک باشند. در بخش های بهداشت باید پزشکانی را به کار بگیریم که در شرایط بیماری های واگیر بتوانند کمک کنند.

وی افزود: اکنون نه تنها در دانشگاههای علوم پزشکی بلکه در خود ستاد وزارت بهداشت هم برای تامین نیروهای متخصص ضعف و کمبود داریم. نظر وزیر بهداشت این است که افرادی در اداره کل مبارزه با بیماری ها هم افرادی جذب شوند.

منبع: خبرگزاری ایرنا


۲۰ فروردین ۹۹: درخواست صدور مجوز استخدام حداقل سه هزار پرستار

عضو ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار انجام اقدامات لازم برای صدور مجوز استخدام حداقل سه هزار پرستار به منظور پیشگیری از افت کیفیت مراقبت از بیماران و فرسودگی شغلی حرفه پرستاری شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت حیدرعلی عابدی در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار انجام اقدامات لازم برای صدور مجوز استخدام سه هزار پرستار شد.

مشروح این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیات

همانطور که واقف هستید در شرایط سخت و مشکلی که پرستاران با همه توان در انجام وظایف خود بیش از توان فداکاری می‌کنند که نتیجه آن فرسودگی شغلی زود هنگام است در این موقعیت به منظور جلوگیری از خسارت‌های بیشمار بر بدنه پرستاری کشور و رعایت حداقل استاندارد مراقبت از بیماران همانطوری‌که در نامه شماره ۷۴۳۰/ص/ ع/ ن مورخ ۲۵ اسفند ۹۸ توضیح داده شد نیاز به استخدام حداقل ۸۰ هزار پرستار مشهود است.

از طرفی مشکلات اقتصادی دولت بر کسی پوشیده نیست و باور داریم امکان چنین سرمایه‌گذاری در این مقطع وجود ندارد اما با رعایت حداقل‌ها و برای عبور سخت از این بحران، مقام محترم وزارت بهداشت و درمان درخواست استخدام حداقل ۳ هزار پرستار کرده که متأسفانه تاکنون همکاری لازم جهت صدور مجوز استخدام صورت نگرفته است،

بنابراین به منظور تقدیر عملی از جامعه پرستاری و کمک لازم به منظور کاهش روند فرسودگی شغلی پرستاران و جلوگیری از افت کیفیت مراقبت از بیماران انتظار می‌رود جنابعالی دستور فرمایید نسبت به صدور مجوز استخدام حداقل سه هزار پرستار در زمان کوتاه اقدامات لازم صورت گیرد.

حیدر علی عابدی
نماینده مردم شریف اصفهان در مجلس شورای اسلامی.

منبع: خبرگزاری خانه ملت


۱۷ فروردین ۹۹: جزئیات استخدام ۴۵۰۰ نفر پرستار در وزارت بهداشت

جهانپور اظهار کرد: استخدام ۱۰ هزار نفر همان موردی است که آخر اسفند هم اعلام شده بود. این افراد به خصوص از بین کسانی خواهد بود که در قالب‌های مختلف به کمک نظام سلامت آمدند. ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از این میزان سهم پرستاری بوده و ۴۵ درصد این موارد است.

تعدیل نیرو در برخی بیمارستان‌های خصوصی

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت بیان کرد: بسیاری از مراکز و بیمارستان‌های خصوصی در معرض ورشکستگی قرار گرفته‌اند. البته بسیاری از این بیمارستان‌ها تلاش کرده‌اند که نیروی انسانی خود را تعدیل نکنند. به هر حال هیچ کارفرمایی مایل نیست سرمایه خود را تعطیل کند و تحت فشارهای اقتصادی ممکن است این اتفاق افتاده باشد.

وی ادامه داد: کادر درمانی و پرستاری که تعدیل شده باشند حتی اگر در قالب‌های قراردادهای کوتاه مدت با وزارت بهداشت همکاری کرده باشند، تلاش می‌شود در جذب چهار هزار و ۵۰۰ پرستار از آنها هم استفاده شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا


۱۱ فروردین ۹۹: درخواست وزیر بهداشت برای جذب پرستار در کشور

صدور مجوز استخدام ۱۰ هزار کادر درمانی در وزارت بهداشت

دکتر نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خوزستان نیز در این گفتگو گزارشی از روند شیوع بیماری و آمار ابتلاء افراد به ویروس کرونا در این استان به رئیس جمهور ارایه کرد و خواستار ارایه مجوز استخدام برای پرستاران و کادر درمانی شد که در این ایام مشغول ارایه خدمت به مردم بودند، که رئیس جمهور در پاسخ به این خواسته گفت: مجوز ۱۰ هزار استخدام در اختیار وزارت بهداشت، گذاشته شده است که اگر این میزان نیز تکمیل شد و نیاز به افزایش داشت، می‌توانیم آن را دنبال کنیم.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

استخدام ۴۵۰۰ پرستار در خط مقدم مقابله با کرونا

جهانپور در پاسخ به سوالی درباره ترک کار برخی پرستاران و در عین حال کمک برخی پرستاران به وزارت بهداشت در این شرایط و امکان استخدام این افراد، گفت: با دستور رییس جمهور استخدام بیش از ۹۰۰۰ نفر از افرادی را که طی این مدت با نظام سلامت و بسیج ملی مقابله با کرونا چه در مراکز بهداشتی و چه در مراکز درمانی همکاری داشتند، استخدام می‌کنیم که ۴۵۰۰ نفر از آن‌ها از پرستاران خواهند بود.

تغییر وضعیت پرستاران را از شرکتی یا قراردادی به پیمانی خواهیم داشت. برای ارتقاء وضعیت حقوقی این افراد هم تدابیری اندیشیده شده که بعضا در روز‌های ابتدایی سال اعمال شده و برخی موارد هم در روز‌های آینده اعمال می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


۹ فروردین ۹۹: شروع به کار ۲۰۰ پرستار جدید در مشهد

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۲۰۰ پرستار و کمک پرستار جدید به منظور رفع کمبود نیروی پرستاری در مقابله با کرونا در بیمارستان‌های این شهر بکارگرفته شدند.

دکتر حمیدرضا صالح مقدم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۴۰ نفر از این تعداد پرستار و ۶۰ نفر نیز کمک پرستار هستند که در آزمون استخدام پیمانی پذیرفته شده یا به صورت نیروی شرکتی جذب شده‌اند.

وی ادامه داد: پرستاران بکارگیری شده به بیمارستان‌های شریعتی و امام رضا (ع) مشهد که ویژه درمان و ارجاع بیماران کرونایی هستند، اعزام شده‌اند.

وی گفت: از سوی دیگر طبق برنامه‌ریزی انجام شده حدود ۶۰ پرستار نیز از بیمارستان‌های دیگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت موقت به بیمارستان‌های ویژه بیماران کرونایی در این شهر منتقل شده‌اند.

دکتر صالح مقدم تعداد پرستاران شاغل در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علم پزشکی مشهد را پنج هزار و ۸۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: با اقدامات انجام شده در حال حاضر کمبودی از نظر نیروی پرستاری نداریم.

وی بهترین قدردانی مردم از کادر درمانی بویژه پرستارانی را که اکنون در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند، توجه و رعایت دقیق توصیه‌های بهداشتی دانست و ادامه داد: خود مراقبتی در منزل و تلاش برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا با پرهیز از حضور در مکان‌های عمومی بهترین اقدام در شرایط کنونی است.

‌افزون بر ۷۵ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در قالب ۱۲ شهرستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۲۵ درصد دیگر جمعیت این استان زیرپوشش خدمات دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌جام، تربت‌حیدریه و نیشابور هستند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده تعداد افراد مبتلا به بیماری کرونا در استان خراسان رضوی به هزار و ۳۳۳ نفر رسیده که ۸۰۳ نفر آنان مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر در این استان هستند.

از ۳۰ بهمن ماه پارسال تا هشتم فروردین ماه امسال پنج هزار و ۴۳۷ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شده‌اند که چهار هزار و ۷۶۵ نفر آنان تاکنون بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

تعداد جانباختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده است ۱۸۵ تن اعلام شده که ۱۲۹ تن آنان مربوط به حوزه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.
منبع: خبرگزاری ایرنا


۸ فروردین ۹۹: جذب ۳ هزار پرستار بدون آزمون استخدامی

محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه پرستاران نقش مهمی در مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری کووید ۱۹ دارند، اظهار کرد: هرچند که پرستاران همیشه در صف مقدم خدمات رسانی درمانی به بیماران هستند و همین مسئله موجب می‌شود که آنها بیشتر از سایرین در معرض خطر ابتلا به بیماری باشند.

دبیرکل خانه پرستار ایران با بیان اینکه در شرایط کنونی ۱۲ پرستار به دلیل تماس مستقیم با ویروس کووید ۱۹ و مراقبت از بیماران جان خود را از دست دادند، تاکید کرد: یکی از مشکلات امروز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کمبود نیروی پرستار در تمام مراکز درمان کشور است.

شریفی مقدم بیان کرد: قبل از شیوع این بیماری هم به کمبود پرستار و جذب نشدن آنها در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اشاره کرده بودیم و اکنون با شیوع این ویروس نیاز ما بیش از پیش است.

او با اشاره به اینکه قرار بود چهار هزار پرستار از طریق آزمون استخدامی جذب شوند، افزود: با توجه به شیوع کووید- ۱۹ وزیر بهداشت طی نامه‌ای به رئیس جمهور جذب ۳ هزار پرستار دیگر بدون برگزاری آزمون و بروکراسی اداری را برای مراقبت از بیماران کرونایی درخواست کرده است.

دبیرکل خانه پرستار ایران گفت: در شرایط عادی به دلیل کمبود پرستار کار مراقبت بیش از ۱۰ بیمار بر عهده یک پرستار است و با توجه به این حجم کاری در شرایط فعلی شیوع کرونا پرستاران کار دشوارتری دارند که افزایش سطح کیفی خدمات را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


لینک‌های مفید مرتبط:

مشاهده صفحه اخبار استخدام پرستاران سال ۹۸
مشاهده صفحه اخبار استخدام پرستاران سال ۹۷
مشاهده اخبار استخدام وزارت بهداشت
مشاهده اخبار استخدام دانشگاه‌های علوم پزشکی
مشاهده اخبار استخدام سازمان تامین اجتماعی
مشاهده اخبار استخدام سازمان اورژانس
مشاهده اخبار استخدام سازمان بهزیستی
مشاهده اخبار استخدام سازمان هلال احمر
مشاهده اخبار استخدام سازمان دامپزشکی

کانال تلگرامی همکارجو

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 4 =