استخدام پرستاران

استخدام پرستاران

۲ مرداد ۹۸: صدور مجوز استخدام ۲۰ هزار پرستار در سال ۹۸

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: امسال قول استخدام ۲۰ هزار پرستار داده شده که برای ۶ ماه اول سال مجوز استخدام ۱۰ هزار نفر صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشمر، حیدرعلی عابدی صبح امروز در نشستی که به منظور بررسی وضعیت حوزه بهداشت و درمان که در کاشمر برگزار شد، اظهار داشت:کمسیون در مسئله مالیات پزشکان و استخدام پرستار به طور جد وارد شد و امسال قول استخدام ۲۰ هزار پرستار داده شده که برای ۶ ماه اول سال مجوز استخدام ۱۰ هزار نفر صادر شده است.

وی در ادامه گفت: اگرچه ترکیب اعضاء در کمیسیون‌های مجلس متفاوت است، اما در کمیسیون بهداشت و درمان تمامی اعضاء صرفا دارای تخصص بهداشت و درمان، آموزش و پزشکی‌اند، به‌طوری که اعضای این کمیسیون به‌جای اینکه برای وزرا مشکلات درست کنند با حمایت از وزیر بیشتر کارساز هستند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همواره اعضای کمیسیون تلاش می‌کنند به‌جای قوانین بازدارنده، مجموعه‌های وزارت بهداشت، تامین اجتماعی و هلال احمر را کمک کنند، گفت: خوشبختانه در بودجه ۹۸ برای اجرای ادامه ‌طرح تحول سلامت پیش‌ بینی‌‌های خوبی انجام شد و همانند سال‌های گذشته نیز ۱۱ میلیارد تومان برای اجرای این طرح مصوب شد.

عابدی با بیان اینکه انتظارمان از وزارت بهداشت توجه جدی به‌ موضوع مراقبت از مردم است، افزود: با توجه به‌اینکه در برنامه ششم بحث مراقبت در منزل جزو وظایف وزارت بهداشت و درمان آمده است، اگر این مهم به‌خوبی انجام شود و بتوانیم زمینه افزایش و ارتقای این مراقبت‌ها را فراهم کنیم، قطعا هزینه‌های درمانی و بیمارستانی کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه درصدد هستیم با برنامه‌ریزی در سطح‌بندی خدمات در راستای صرفه‌جویی هزینه‌ها اقداماتی انجام دهیم، تصریح کرد: بحث مالیات پزشکان از جمله مواردی است که بیشتر در رسانه‌ها مورد توجه قرار گرفته و در خصوص آن مصاحبه‌های متعددی منتشر شده است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه پزشکانی که تا سقف ۳۲۰ میلیون تومان گردش مالی داشته باشند، نیازی به ارائه اظهارنامه مالیاتی ندارند، گفت: رفتار برخی از پزشکان در جمع‌آوری دستگاه‌های کارتخوان خوب نبود، چرا که در بحث تعیین میزان مالیات پزشکان، تنها اظهارنامه مالیاتی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری تسنیم


۱۴ تیر ۹۸: خبر استخدام ۱۰ هزار پرستار در تیر ماه

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه کاهش فشارکاری بر روی پرستاران با استخدام ۱۰ هزار پرستار اجرایی می‌شود،گفت: شکل گیری پدیده همراه در بیمارستان ها به ضرر بیمار است.
حید ر علی عابدی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت ساماندهی پرستاران در کشور، گفت: خوشبختانه در ماه جاری بر طبق وعده مسئولان ذی ربط مقرر است که ۱۰ هزارپرستار و کادر پرستاری به طریق رسمی جذب شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۱۰ هزار پرستار نیز مقرر است که در نیمه دوم سال جاری جذب شوند تصریح کرد:کاهش فشارکاری در حیطه پرستاری با افزایش تعداد پرستار در حوزه درمان وبهداشت امکان پذیر است.

وی ادامه داد: سیستم پرستاری در حوزه بهداشت ودرمان در همه حال روند تخصصی داشته است بنابراین پرستاران از نظر ساختار شغلی متخصص در کار خود هستند اما در بحث ارائه خدمات کیفی وکمی با مشکلاتی روبرو هستیم.

کمبود پرستار در حوزه درمان وبهداشت مشهود است

عابدی با بیان اینکه کمبود پرستار در حوزه درمان وبهداشت مشهود است یادآورشد: بطور مثال می بایست به ازای هر بیمارستان ۱۰۰ تخت خوابی در حدود ۳۰۰کادر پرستاری استخدام شوند اما ما در برخی مواقع شاهد هستیم که تنها ۱۰۰ پرستار به بیماران خدمات رسانی می‌کنند.

کاهش فشارکاری بر روی پرستاران با استخدام ۱۰ هزار پرستار در تیرماه

عضوکمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه شکل گیری پدیده همراه بیمار برای همراهان ، بیمارستان ودر نهایت خود بیمار مضر است یادآورشد:کاهش فشارکاری بر روی پرستاران با استخدام ۱۰ هزار پرستار در تیرماه جاری امکان پذیر است.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری خانه ملت


۱۰ اردیبهشت ۹۸: خبر جذب ۹۰۰۰ پرستار در سال ۹۸

معاون پرستاری وزارت بهداشت از قول مقام عالی این وزارتخانه برای جذب ۹۰۰۰ نفر پرستار در سال جاری خبر داد.

مریم حضرتی عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در حاشیه افتتاح دو کلینیک تخصصی پرستاری قلب و دیابت در رشت میانگین پرستار نسبت به تخت‌های درمانی در کشور را ۰.۸ برشمرد و اظهار کرد: ایده آل تعداد پرستاران به تخت‌های درمانی در کشور باید حداقل ۱.۵ باشد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت در حال حاضر به دنبال پرستار برای هر تخت نیست، افزود: نمی‌توان در بدنه سیستم سلامت کشور که سیر جمعیتی آن رو به سالمندی است به نسبت هر تخت یک پرستار گذاشت.

معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه باید به سمت پرستار-جمعیت حرکت کنیم نه پرستار-تخت، گفت: در حال حاضر در کشور با کمبود بسیار شدید پرستار مواجه هستیم اما با توجه به سیر جمعیتی کشور که در سال ۲۰۳۰ رو به سالمندی است نمی‌توان برای هر تخت یک پرستار تربیت کرد و متحمل هزینه‌های زیاد شد.

حضرتی با ابراز امیدواری و رضایت از فعالیت پرستاران در حوزه آموزش خاطرنشان کرد: پرستاران در حوزه آموزش بسیار خوب عمل کردند و امیدواریم امسال شاهد افزایش تعداد پرستاران در بدنه سلامت کشور باشیم.

وی از قول جذب پرستار طی سال جاری از سوی وزیر بهداشت درمان خبر داد و تصریح کرد: مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول جذب ۹۰۰۰ نفر پرستار در سال ۹۸ را داده‌اند و امیدواریم با جذب این تعداد پرستار در کشور شاهد جبران بخشی از کمبودها باشیم.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری فارس


۲۱ فروردین ۹۸: لزوم جذب نیروی پرستاری جدید در سال های آینده

سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: ۱۵ هزار پرستار در بیمارستان های تامین اجتماعی مشغول کار هستند اما کمبود نیروی پرستار مشهود است که برای جبران این کمبود در مراکز درمانی این سازمان امسال اقدامات لازم صورت می گیرد.

محمدحسن زدا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: اکنون حدود ۷۰ هزار نیروی انسانی در بخش های درمانی و بیمه ای این سازمان مشغول فعالیت هستند. برخی پرستاران از کمبود نیرو گلایه هایی دارند که این کمبودها را با جذب نیروی جدید در سال های آینده جبران خواهیم کرد.
وی ادامه داد: برای رفع مشکلات در سازمان تامین اجتماعی مطالعات جامعی انجام شده است و به طور قطع به سمت حل مشکلات پیش می رویم. رفع مشکلات درمانی به ویژه موضوع کمبود پرستاران تنها با بودجه حل نمی شود؛ برخی مواقع باید به جمع آنها رفت، درد دل های آنها را شنید و با نمایندگان آنها صحبت کرد و حتما این کار در کاهش مشکلات موثر است.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: معتقدیم همه مشکلات پول نیست و به این نتیجه رسیده ایم که تاکتیک های مدیریتی می تواند در حل برخی از مشکلات موثر باشد ضمن اینکه در این زمینه باور داریم که نباید حقی از کسی ضایع شود و اگر بر اساس قانون و مقررات حقی ایجاد شده است، باید به آنها پرداخت کرد.
وی تعامل با سازمان های مختلف و حمایت ویژه شرکای اجتماعی را از مهمترین راهبردهای این سازمان اعلام کرد و گفت: در صورتی که بتوان بخشی از مشکلات را با تعامل با دیگر سازمان ها حل کرد، گام های موثری در این زمینه برداشته می شود، البته سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان اجتماعی بزرگ و بیمه گر، همیشه به دنبال تعامل و حل مشکلات بوده است و در این زمینه تمام سعی خود را انجام داده است.
سازمان تامین اجتماعی با حدود ۴۲ میلیون نفر بیمه شده و مستمری بگیر، ۱۸ نوع خدمت بیمه ای و درمانی به افراد زیرپوشش ارائه می دهد.
این سازمان دارای مراکز مختلف بیمه ای و درمانی است و ۳۵۶ بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی، بخش قابل توجهی از خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان را به صورت رایگان تامین می کند.
بخش بیمه ای تامین اجتماعی ۴۸۰ شعبه در سراسر کشور دارد و خدمات بیمه ای این سازمان از طریق این واحدها به جامعه تحت پوشش ارائه می شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا


۱۵ اسفند ۹۷: خبر استخدام ۱۹ هزار پرستار در سال ۹۸

معاون پرستاری وزارت بهداشت از تحت پوشش قرار گرفتن خدمات پرستاری و مشاوره در منزل خبر داد و گفت: این طرح در حوزه ۵ بیماری و در ۵ شهر به صورت پایلوت آغاز شده و پس از رفع نواقص طرح در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت در بازدید از بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) رباط کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: بر اساس قول مساعد وزیر محترم سال آینده طی آزمون استخدامی ۱۹ هزار پرستار جدید جذب می‌شوند که تا حدودی می‌تواند کمبود نیروی پرستار در بیمارستان‌ها را جبران کند.

وی از تحت پوشش قرار گرفتن خدمات پرستاری و مشاوره در منزل خبر داد و گفت: این طرح در حوزه ۵ بیماری و در ۵ شهر به صورت پایلوت آغاز شده و پس از رفع نواقص طرح در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که آیا این معاونت برای جذب پرستاران در سال آتی برنامه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اضافه کاری اجباری و عدم بازنشستگی به دلیل کمبود نیرو، پرستاران را در کشور آزار می‌دهد.

حضرتی پرستاری را از مشاغل دشوار کشور دانست و تاکید کرد: قانون بازنشستگی پرستاران ۲۵ سال است و این در صورتی است که سازمان با بازنشستگی آنها به دلیل کمبود نیرو مخالفت نکند.

وی با تاکید بر توجه وزارتخانه بهداشت بر پرستاری جامعه، از فعالیت مراکز مراقبت و مشاوره پرستاری در منزل در این حوزه خبر داد و خاطرنشان کرد: هزار مرکز فعال در این رابطه در کشور فعال شده است که بیماران می تواند در منازل پرستار داشته باشند که این موضوع علاوه بر کاهش هزینه و آسایش بیماران باعث خالی شدن تخت های بیمارستانی می‌شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: بیمارستان رباط‌کریم از استانداردهای مطلوبی برخوردار است و رضایتمندی مطلوبی از سوی مردم از مجموعه وجود دارد این بیمارستان به طور قطع از کمبود پرستار رنج می‌برد و باید به چنین بیمارستان‌هایی نیروی جدید تغذیه شود.

منبع: خبرگزاری فارس


۲۳ دی ۹۷: خبر استخدام ۱۰ هزار پرستار در تیر ماه سال ۹۸

رئیس شورای عالی نظام پرستاری به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تا تیرماه ۹۸ حدود۱۰ هزار پرستار جذب مراکز درمانی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، طاهره زاهد صفت رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری صبح امروز در مراسم روز پرستار که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، اظهار کرد: هدف سازمان نظام پرستاری در راستای مطالبات صنفی پرستاران است و سرپرست وزارت بهداشت نگاه ویژه‌ای به این گروه دارند.

وی افزود: در سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه که از سوی رهبری ابلاع شده است توسعه و جهادی عمل کردن گروه پرستاری آمده است.

رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری ادامه داد: نگاه وزارت بهداشت به پرستار جامعه محور است و انتظار می‌رود که تلاش پرستاران افزایش یابد.

وی تاکید کرد: کمیسیون بهداشت مجلس سعی در رفع کمبود نیروی انسانی دارد و هفته گدشته مصوب شد که تا در تیر ۹۸، ۱۰ هزار پرستار جذب شوند.

زاهد صفت بیان کرد: برخی از پرستاران به علل مختلف در مراکز ستادی هستند، متقاضی اختصاص بودجه برای جذب نیروی انسانی هستم.

تعرفه‌های خدمات مشاوره در منزل باید تحت پوشش بیمه قرار داده شود
وی افزود: زمان طولانی کار به خصوص در بخش اورژانس می‌تواند سلامتی بیماران را به خطر بیاندازد؛ تعرفه‌های خدمات مشاوره در منزل باید تحت پوشش بیمه قرار داده شود و من معتقدم که تعرفه‌ها پایین است، ولی متاسفانه همین مقدار تعرفه بیمه هارا با مشکل رو به رو کرده است.

زاهد صفت ادامه داد: تعرفه گذاری خدمات پرستاری ۱۲ ساله شده است و امیدوارم همکاران با نگاه ویژه‌ای به حقشان برسند.

بیشتر پرستاران از نظام پرداخت ناراضی هستند
رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: ۸۵ درصد از همکاران از نظام پرداخت ناراضی هستند، پرداخت‌ها از اساس دارای مشکلاتی است.

وی اظهار کرد:امیدوارم بتوانیم خدمات با کیفیتی به بیماران ارائه دهیم؛ یکی از تلاش‌های موفقیت آمیز بحث مراکز مشاوره پرستاری بود، امیدواریم نمکی تعرفه‌های پرستاری منزل را با شورای عالی بیمه در میان بگذارند، زیرا بیماران از عدم پوشش این خدمات گلایه دارند.

زاهد بیان کرد: نظام پرداخت با چالش شدید در سراسر کشور مواجه است. امروزه جداسازی اضافه کار از کارانه مطرح شده اما چون زیر ساخت‌ها دچار مشکلاتی است از وزارت بهداشت می‌خواهیم به این موضوع توجه کند.

کانال تلگرامی همکارجو

استخدام سازمان وزرات بهداشت و درمان

 


۱۱ دی ۹۷: شیوه‌نامه جدید جذب نیروی طرحی پرستاری ابلاغ شد

مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری از ابلاغ شیوه نامه جدید جذب نیروی طرحی به دانشگاه های علوم پزشکی خبرداد

به گزارش گروه سلامت احمد نجاتیان در ارتباط با جذب نیروهای پرستاری اظهار داشت: در پی مشکلات ایجاد شده در مورد جذب نیروهای پرستاری در انتظار طرح در برخی دانشگاه های علوم پزشکی که منجر به ایجاد صف های طولانی در مورد طرح شده بود، با پیگیری معاون پرستاری و برگزاری نشست های کارشناسی فراوان بین حوزه معاونت پرستاری و معاونت توسعه و با موافقت وزیر بهداشت شیوه نامه جدید جذب نیروی طرحی تایید و به زودی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: براساس این دستورالعمل، چنانچه دانشگاهی نتواند نیروهای در انتظار طرح که بومی آن دانشگاه محسوب می شوند را تا ۴ ماه پس از ثبت نام به کار گیرد، وزارت بهداشت برای این گروه افراد پایان طرح ارائه خواهد کرد.

مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری تصریح کرد: همچنین تمدید طرح گروه های پرستاری در دانشگاه هایی که نیروی پشت طرح دارند، ممنوع شده است و این دانشگاه ها موظفند نیروی مورد نیاز خود را از طریق استخدام قرارداد و یا خرید خدمت تامین کنند و وزارت بهداشت نیز مجوزهای لازم را ارائه خواهد کرد. تمدید طرح فقط به مناطق خاص با تایید معاونت پرستاری انجام خواهد شد.

نجاتیان همچنین از دانشگاه ها خواست برای فراهم کردن امکانات اقامت برای نیروهای طرحی در مناطق محروم، امکان جذب و نگهداشت این نیروها را فراهم آورند و اظهار امیدواری کرد: با ابلاغ و اجرای این دستورالعمل نگرانی فارغ التحصیلان گروه های پرستاری در مورد طرح، رفع می شود.

کانال تلگرامی همکارجو

استخدام سازمان وزرات بهداشت و درمان

منبع: خبرگزاری فارس


۱۰ دی ۹۷: لزوم تحقق وعده مسئولان برای جذب سالانه ۱۰ هزار پرستار

رئیس کل سازمان نظام پرستاری، با اشاره به کمبود نیروی پرستاری نسبت به تخت بیمارستانی، خواستار تحقق وعده مسئولان برای جذب سالانه حداقل ۱۰ هزار پرستار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اصغر دالوندی، با بیان اینکه مسئولان برای جذب سالانه ۱۰ هزار پرستار تا سال ۱۴۰۴ قول مساعد داده اند، گفت: تاکنون سازمان نظام پرستاری رایزنی‌های بیشماری با مسئولان از جمله کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی جهت جذب نیروی پرستاری و رفع مشکل کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی داشته است.

وی با بیان اینکه مسئولین حاضر در این نشست ها با توجه به آمار و اطلاعات موجود و ارائه شده به حقانیت کمبود پرستار و جبران آن پی برده‌اند، اظهار داشت: هم‌اکنون ضریب پرستار حرفه‌ای نسبت به تخت بیمارستانی ۰.۸ است که باید این عدد به ۱.۵ تا ۱.۸ برسد که با وجود ۱۲۵ هزار تخت بیمارستانی حداقل به ۱۲۵ هزار پرستار هم نیاز است.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری خاطر نشان کرد: این نسبت پرستار به تخت در برخی مناطق نظیر سیستان و بلوچستان به ۰/۲ تا ۰/۳ است اما با توجه به شرایط اقتصادی کنونی حاکم در کشور به نسبت ۱.۸ به توافق رسیده شد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۰۰ هزار پرستار در مراکز درمانی فعالیت می‌کنند، افزود: این در حالی است که شمار تخت‌های بیمارستانی ۱۲۵ هزار تخت است از این‌رو مسئولان پذیرفته‌اند تا سال ۱۴۰۴ دست‌کم سالانه ۱۰ تا ۱۵ هزار پرستار جذب کنند.

دالوندی با بیان اینکه این قول را رئیس و نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس داده‌اند، ادامه داد: در حالی که این امر در بودجه محقق نشد اما این قول داده شده است که در کمیسیون تلفیق این موضوع جبران شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون همه نمایندگان و مسئولان از جمله مسئولان وزارت بهداشت، سازمان امور اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و حتی کمیسیون اصل ۹۰ بر این موضوع تأکید دارند، افزود: جذب سالانه ۹۵۰۰ پرستار برای بیمارستان‌های موجود است اما با احتساب بیمارستان‌های تازه تاسیس سالانه به ۱۸ هزار پرستار نیاز است.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور تصریح کرد: کشور به ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد که با احتساب ۱.۵ پرستار برای هر تخت در مجموع به ۲۲۵ هزار پرستار نیاز است در حالی که هم‌اکنون ۱۱۰ هزار پرستار فعالیت می‌کنند و همه این‌موارد در شرایطی است که ۱۰ درصد پرستاران زن در مرخصی زایمان هستند و همچنین با طرح ارتقاء بهره‌وری می بایست ۲۰ درصد به نیروی پرستاری اضافه ‌شود که سالانه ۵۰۰۰ نفر بازنشسته می‌شوند، پس نیاز به جذب پرستار بیشتر می‌شود.

کانال تلگرامی همکارجو

استخدام سازمان وزرات بهداشت و درمان

منبع: خبرگزاری مهر


۳۰ مهر ۹۷: جذب نیروی جدید پرستاری نیازمند مجوز از سوی برنامه و بودجه

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت بابیان اینکه کشور با کمبود پرستار و کمک پرستار مواجه است، گفت: جذب نیروی جدید نیازمند مجوز از سوی برنامه و بودجه است.

ابراهیم گلمانی در گفتگو با خبرنگار مهر در حاشیه دیدار از مراکز بهداشتی و درمانی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی سمنان، بابیان اینکه برای خدمت‌رسانی توسط پرستاران استانداردهایی تعریف‌شده است، تأکید کرد: ما در کشور کمبود پرستار داریم و اعداد و ارقام با کمیت‌های استاندارد نمی‌خواند اما این امر باعث نمی‌شود که کیفیت خدمات وزارت بهداشت پائین آید.

وی افزود: استخدام نیروی پرستار نیازمند مجوز سازمان مدیریت، برنامه‌وبودجه است و وزارت بهداشت نمی‌تواند درباره استخدام نیرو، خودش تصمیم بگیرد.

رایزنی با سازمان برنامه و بودجه

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، گفت: درصورتی‌که سازمان مدیریت، برنامه‌وبودجه به ما اعلام مجوز کند، می‌توانیم استخدام پرستار داشته باشیم و در غیر این صورت خیر، که متأسفانه فعلاً این نهاد با مشکل کمبود بودجه روبرو است.

گلمانی افزود: بااینکه در کشور کمبود پرستار مشهود است اما به تمام مراکز بهداشتی درمانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ‌شده که مطلوب بودن خدمات پرستاران و مراقبت از بیماران می‌بایست باکیفیت بالا باشد.

وی در پاسخ به سؤالی که درنهایت تکلیف استخدام پرستاران جدید چه می‌شود، گفت: طی رایزنی‌هایی که وزارت‌خانه و کمیسیون بهداشت با سازمان برنامه بودجه شده، مقرر شد تا کارگروهی را تشکیل و برای استخراج تعداد نیروهای پرستار موردنیاز در کشور اقدام کنیم تا آماری درست در اختیار داشته و سپس با سازمان برنامه بودجه رایزنی کنیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، گفت: خوشبختانه پرستاران در تمام نقاط کشور بیش از ظرفیتشان هم در این شغل شریف نیرو و وقت می‌گذارند که خوشبختانه شاهد رضایت خوبی نیز از سوی مردم هستیم که باید از این قشر قدردانی کنیم.

کانال تلگرامی همکارجو

استخدام سازمان وزرات بهداشت و درمان

منبع: خبرگزاری مهر


۱۰ مهر ۹۷: ضرورت جذب سالانه ۳۰ هزار نیروی پرستار

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس: اگر بخواهیم تا ۱۴۰۴ به حداقل استاندارد برسیم باید سالانه ۳۰ هزار کادر پرستاری جذب کنیم.

حیدر علی عابدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت:متاسفانه اکنون بیش از ۱۱۰ هزار پرستار کم داریم که اگر بخواهیم تا ۱۴۰۴ به حداقل استاندارد برسیم باید سالانه ۳۰ هزار کادر پرستاری اعم از پرستار، کمک پرستار، تکنسین و کارشناس اتاق عمل جذب کنیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس افزود: با توجه به کمبود پرستار که متاسفانه در بیمارستان ها شاهد هستیم بررسی های به عمل آمده نشان می دهد سالانه باید ۳۰ هزار پرستار استخدام کنیم، وزارت بهداشت و درمان این موضوع را پذیرفته اما سازمان اداری استخدامی و سازمان مدیریت برنامه ریزی هم باید با این موضوع آشنا می شدند که در جلسه امروز با دعوت از نظام پرستاری خواستیم مشکلاتشان را مطرح کنند تا برای جذب بیشتر پرستار با برنامه ریزی دقیق به اتفاق نظر برسیم.
وی گفت: نکته دوم تعرفه خدمات پرستاری بود که قرار شد در بودجه سال ۹۸ پیش بینی های لازم به عمل بیاید تا بتوانیم با این دو اقدام شاهد افزایش کیفیت خدمات پرستاری باشیم و بتوانیم برنامه های خوبی را برای بیماران پیش بینی کنیم.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: مشکل عمده ای که وزارت بهداشت برای جذب پرستار مورد نیاز مطرح می کند یکی مجوز استخدامی و دوم بحث بودجه است که باید ببینیم سازمان مدیریت و سازمان برنامه و بودجه چگونه می توانند بودجه آن را پیش بینی و در لایحه بودجه بیاورند.

کانال تلگرامی همکارجو

استخدام سازمان وزرات بهداشت و درمان

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =