استخدام سازمان حفاظت محیط زیست

استخدام سازمان حفاظت محیط زیست

۲ بهمن ۹۸: به‌کارگیری ۳ هزار محیط‌بان در ۱۰ سال آینده

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست با بیان اینکه شمار محیط‌بانان فعلی در کشور ۴۹ درصد از نیاز ما را تأمین می‌کند، گفت: در حال حاضر با ۵۱ درصد کمبود نیروی محیط‌بان مواجه هستیم که از طریق استخدام سازمان حفاظت محیط زیست جبران خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ جمشید محبت خانی صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان ستاد فرماندهی یگان حفاظت محیط‌زیست استان سمنان ضمن بیان اینکه کمبود نیروی محیط‌بان در کشور یکی از مهم‌ترین چالش‌های سازمان حفاظت محیط زیست محسوب می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر با کمبود ۵۱ درصد نیروی محیط‌بان در کشور مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه سه هزار و ۵۰۰ نفر محیط‌بان در کشور مشغول به کار هستند، تصریح کرد: این تعداد ۴۹ درصد از نیاز سازمان حفاظت محیط زیست را تأمین می‌کند که باید برای جذب نیروهای جدید اقدامی اساسی انجام شود.

به‌کارگیری ۳ هزار محیط‌بان در ۱۰ سال آینده

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست کشور از برنامه‌ریزی برای جذب و گزینش نیروهای جدید در سال آینده خبر داد و گفت: به‌زودی فراخوان به‌کارگیری ۳۰۰ نیروی محیط‌بان جدید در سراسر کشور صادر می‌شود.

محبت خانی بابیان اینکه کمبود نیروی محیط‌بان سبب شد محیط‌بانان فعلی ۱۸ روز کار و ۱۲ روز استراحت داشته باشند، خاطرنشان کرد: این امر باعث خستگی و دوری از خانواده محیط‌بانان شده که با جذب نیروهای جدید این مشکل رفع می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی برای به‌کارگیری سه هزار محیط‌بان در ۱۰ سال آینده خبر داد و اضافه کرد: ۶۰۴ پاسگاه محیط‌بانی در کشور فعال است که به علت کمبود نیرو هم‌اکنون ۵۱۷ پاسگاه محیط‌زیست فعالیت دائمی دارد و از این تعداد ۴۵۰ پاسگاه به‌صورت شبانه‌روزی و مابقی به‌صورت فقط روزانه فعالیت می‌کنند.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری مهر


۲۲ دی ۹۸: جذب هرساله ی ۳۰۰ محیط بان برای حفاظت از عرصه‌های محیط‌ زیست کشور

محیط‌بان فردی است که شغلش حفاظت و کنترل عرصه‌های طبیعی و حیات وحش کشور است، اکنون تعداد محیط‌بانان کشور حدود ۳۵۰۰ نفر است و طی توافقنامه‌ای با سازمان امور اداری و استخدامی کشور، قرار است طی ۱۰ سال، هر ساله ۳۰۰ محیط‌بان برای حفاظت از عرصه‌های محیط‌زیست کشور جذب شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، آرش یوسفی رییس مرکز آموزش محیط‌زیست و تربیت محیط‌بان سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه سختی کار محیط‌بانی و انواع مخاطرات این شغل حساس، باعث شده تا آموزش موضوعات عمومی و تخصصی به محیط‌بانان و افزایش آمادگی آن‌ها برای رویارویی با مسایل پیش‌رو، همواره از اصلی‌ترین دغدغه های آموزشی سازمان حفاظت محیط‌زیست باشد ، به تشریح اقدامات این سازمان برای آموزش و ارتقای سطح محیط بانان پرداخت.

چه تمهیداتی برای آموزش محیط‌بانان اندیشیده شده؟

برای دو گروه از محیط‌بانان کشور برنامه های آموزشی تدارک دیده‌ایم، نخست گروهی که از قبل در استخدام سازمان بوده اند و آموزش های بدو خدمت را تاکنون فرا نگرفته اند و گروه دیگر محیط بانان تازه به استخدام سازمان محیط زیست در آمده اند.

چرا برخی از محیط بانان شاغل تاکنون آموزش ندیده‌اند؟

در سازمان حفاظت محیط زیست، طی سال‌های متمادی، از شیوه‌های مختلفی همچون استانی، ستادی، محلی و سهمیه دستگاه‌های ذی‌ربط جذب انجام گرفته و به کارگیری نیروی انسانی در این حوزه به شیوه واحدی صورت نگرفته است. به همین خاطر سیستم یکپارچه برای آموزش آنها در سازمان ایجاد نشده بود.

از طرف دیگر، آموزش کارکنان و محیط‌بانان سازمان، به شدت به منابع مالی و تخصیص اعتبارات لازم وابسته است و چون در بعضی سال ها به دلیل مشکلات مالی، اعتبارات لازم تأمین نشده، متأسفانه در حال حاضر تعدادی محیط بان شاغل داریم که هنوز آموزش های اولیه را به صورت متمرکز و یکپارچه، پشت سر نگذاشته اند که با برنامه ریزی های به عمل آمده تا پایان سال جاری آموزش‌های لازم را فرا خواهند گرفت.

یعنی تا به حال بدون طی کردن هیچ آموزشی در شغل محیط بانی فعالیت می‌کردند؟

این طور نیست بلکه در استان محل خدمت خود، آموزش‌های اولیه را فرا گرفته‌اند ولی به صورت یکپارچه و استاندارد نبوده است.

آیا دوره‌هایی که تاکنون برای محیط‌بانان برگزار شده است، تأثیری در بهبود شرایط کار آنها ایجاد کرده؟

در دوره‌های قبلی، طبق اطلاعات واصله از واحدهای تابعه سازمان پس از ارائه آموزش‌های مذکور آمار حوادث به واسطه نحوه انجام وظیفه محیط‌بانان و ایجاد درگیری با شکارچیان و معارضان عرصه‌های طبیعی کاهش یافته است اما کار آماری دقیقی در گذشته در این زمینه انجام نشده است اما از این دوره، اثربخشی آموزشی از فراگیران و مدیران مستقیم آنها انجام می‌شود که به صورت آماری اعلام خواهیم کرد که این دوره ها در بهبود عملکرد و انجام صحیح تر وظایف توسط محیط‌بانان تا چه مقدار موثر بوده است.

روند برگزاری دوره های آموزشی را چطور می‌بینید؟

امسال برای آموزش ۴۵۰ محیط‌بان هدف‌گذاری کرده‌ایم که تاکنون ۱۰۰ نفر آموزش‌های لازم بدو خدمت محیط‌بانی را طی دوره ۱۵ روزه از ۲۹ آذرماه فرا گرفته‌اند و از تاریخ ۱۹ دی‌ماه، دومین گروه ۱۰۰ نفره، مشغول فراگیری آموزش‌های بدو خدمت هستند و بنا داریم تا پایان سال ۲۵۰ محیط‌بان دیگر را آموزش دهیم که با این حساب دیگر محیط‌بان آموزش ندیده شاغل نخواهیم داشت.

هدف از برگزاری دوره‌های بدو خدمت محیط‌بانی چیست؟

هدف تعریف شده ما این است که محیط بانان درباره سازمان و شرح وظایف محوله شان توجیه شوند و بعد کار را شروع کنند اما درباره محیط‌بانان شاغل تلاش می‌شود که با برگزاری این آموزش‌ها عملکرد محیط‌بانان در سطح کشور یکنواخت شده و اگر محیط‌بانان در زمینه انجام وظایف شغلی با مشکلاتی مواجه هستند با طی کردن این دوره آموزشی مشکلات آن ها برطرف شود و به سئوالاتشان پاسخ داده شود.

نحوه برگزاری و تدارکات دوره ها به چه صورت است؟

این دوره‌ها امسال توسط دانشکده محیط‌زیست برگزار می‌شود و اعتبارات آن به صورت اوراق بوده و متاسفانه این دانشکده را از لحاظ تامین نقدینگی مورد نیاز با مشکلات زیادی مواجه کرده است. این دوره‌ها امسال بعد از مدت‌ها مجدداً در محل دانشکده در کرج برگزار می‌شود.

مقرر شده تا مراکز آموزش عالی وابسته به دستگاه‌های اجرایی کشور جمع‌آوری شوند که در این راستا، مرکز آموزش محیط زیست و تربیت محیط‌بان، در سازمان شکل گرفته که این دوره‌ها توسط این مرکز برنامه‌ریزی شده و درحال برگزاری است.

در اجرای این دوره‌ها همکاران این مرکز و اعضای هیات علمی دانشکده محیط‌زیست نقش موثری داشته و با توجه به تمامی محدودیت‌ها و مشکلات اقتصادی و با کمترین نقدینگی و بدون دریافت مبالغ تعیین شده، دوره‌های مذکور را به نحو مطلوبی برگزار کرده اند.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری ایرنا


۷ دی ۹۸: تدوین دیپلم رشته محیط بانی برای تربیت محیط‌بان در کشور

مرکز آموزش محیط‌زیست و تربیت محیط‌بان به‌ منظور پرورش محیط‌بانان زبده و داشتن فرصت کافی و مناسب برای آموزش و انتخاب برترین‌ها از بین متقاضیان شغل محیط‌بانی، با همکاری دفتر دوره متوسطه کار و دانش وزارت آموزش و پرورش، امکان‌سنجی ایجاد دیپلم رشته محیط‌بانی را به عنوان یک اولویت تا پایان سال‌جاری در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط‌زیست، رییس مرکز آموزش محیط‌زیست و تربیت محیط‌بان گفت: باتوجه به مسئولیت‌های خطیر محیط‌بانان‌ همچون حفاظت‌ از حیات‌ وحش‌ و اکوسیستم‌، جلوگیری‌ از آلودگی‌های محیط‌‌زیستی‌، ممانعت‌ از تجاوز به‌ مناطق‌ تحت‌ کنترل‌ سازمان‌ و منابع‌ طبیعی‌، نیازمند انتخاب نیروهای جوان و پرانرژی و انجام آموزش‌های بلند مدت برای آن‌ها هستیم.

آرش یوسفی، محیط‌بانی را شغلی پرزحمت و طاقت فرسا دانست و افزود: محیط‌بان باید در گام نخست، عشق و علاقه نسبت به طبیعت و تنوع زیستی داشته باشند ولی ماندگاری و موفقیت در این شغل، مستلزم کسب دانش، مهارت و تجربه میباشد که نیازمند آموزش مستمر در زمان قبل از ورود به محل خدمتی و همچنین حین خدمت است.

وی حضور مداوم محیط‌بانان در اکوسیستمها، مواجهه با سختیهای طبیعی، دوری از خانواده، شرایط آب و هوایی متغیر و … را از جمله دشواریها و عوامل غیرقابل پیش‌بینی این شغل برشمرد و گفت:

از سوی دیگر، این افراد گاهی برای حفاظت از طبیعت در درگیری با شکارچیان غیرمجاز و سایر متخلفان حاضر در عرصههای تحت حفاظت، جان خود را از دست می‌دهند که تاکنون بیش از ۱۳۰ شهید محیط‌بان و ۳۰۰ جانباز در راه حفاظت از محیط‌زیست فداکاری و جانفشانی کرده‌اند.

یوسفی گفت: بر اساس آمارها، از ۷۰۰۰ پست تعریف شده محیط‌بانی، تعداد ۳۰۰۰ پست دارای تصدی بوده و حدود ۴۰۰۰ پست بلا‌تصدی در حوزه محیط‌بانی داریم که با برنامه‌ریزی منسجم و هدف‌دار از طریق نظام آموزش و پرورش، می‌توان نسبت به آموزش، تربیت و جذب دانش آموزان مستعد و علاقمند برای پرورش محیط‌بانان شایسته اقدام کرد.

وی افزود: براساس مطالعات صورت گرفته توسط این مرکز و با توجه به تفاوت ها و کاستی های فراوانی که میان وضعیت فعلی آموزش، استخدام و به‌کارگیری این نیروها در ایران و سایر کشورهای پیشرو وجود دارد؛

امروزه و پس از گذشت چندین دهه، ضرورت بازنگری در ساختار و محتوای محیطبانی بیش از پیش مطرح شده و در نظر داریم با همکاری وزارت آموزش و پرورش، استاندارد ویژه محیط‌بانی را در ساختار کار و دانش (دوره دوم متوسطه) تدوین کنیم تا از طریق آن تربیت کرده و به استخدام سازمان محیط زیست درآورده تا برای جذب نیروی کارآزموده و زبده اقدام کنیم.

رییس مرکز آموزش محیط‌زیست و تربیت محیط‌بان گفت: جذب نیروی آموزش دیده در رشته محیط‌بانی بسیاری از چالش‌های کنونی و مخاطرات این شغل حساس را کاهش می‌دهد و بر این اساس، بررسی موضوع “ایجاد رشته محیط‌بانی” باتوجه به موافقت کمیته سرمایه انسانی سازمان، در دستور کار این مرکز قرار گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد تا پایان سال جاری امکان‌سنجی ایجاد رشته محیط‌بانی در شاخه کار و دانش، تدوین شده و در صورت تصویب آن، از سال تحصیلی آینده به صورت پایلوت در چند استان که محیط‌بان بیشتری نیاز دارد اجرایی شود.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: سایت محیط زیست


۱۱ آذر ۹۸: لزوم همسان سازی حقوق محیط بانان با کارکنان نیروهای مسلح

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست بر همسان‌سازی حقوق محیط‌بانان با کارکنان نیروهای مسلح تاکید کرد.

«سرهنگ جمشید محبت‌خانی» فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره سرانجام لایحه حمایت از محیط‌بانان گفت: لایحه حمایت از محیط‌بانان بعد از تصویب در مجلس به شورای نگهبان ارسال شد و در نهایت اعضای شورا ایراداتی را به این لایحه وارد کردند.

وی ادامه داد: به ما گفته بودند لایحه‌ای که شورای نگهبان از آن ایراد می‌گیرد و دوباره برای اصلاح به کمیسیون‌های مجلس باز می‌گردد، حداکثر در مدت زمان یک ماه تکلیف آن مشخص می‌شود، اما از زمانی که لایحه حمایت از محیط‌بانان از شورای نگهبان دوباره برگشت داده شده است، ۳ الی ۴ ماه است می‌گذرد و هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست سازمان محیط‌زیست تصریح کرد: من با معاون حقوقی و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست در این باره صحبت خواهم کرد و پیگیر این موضوع هستم که چرا این کار در نیمه راه رها شد، چراکه باید ظرف مدت یک ماه تکلیف این لایحه مشخص می‌شد.

محبت‌خانی با اشاره به ایراداتی که از سوی شورای نگهبان به لایحه حمایت از محیط‌بانان وارد شده بود، خاطرنشان کرد: از نظر ما هم ایرادات شورای نگهبان با توجه به بار مالی ایجاد شده، صحیح بود. این لایحه برای جنگلبانان و محیط‌بانان بود، اما مجلس آن را به تمام یگان‌های حفاظت سازمان‌ها و ادارات تعمیم داد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از ایرادات شورای نگهبان به لایحه حمایت از محیط‌بانان بیمه همیاران محیط‌بان بود که این موضوع هم بار مالی ایجاد می‌کرد. به ما گفته بودند برابر قوانین داخلی مجلس، لایحه‌هایی که از سوی شورای نگهبان به مجلس باز می‌گردد ظرف یک ماه ایرادات آن برطرف می‌شود، اما همانطور که گفتم هیچ اتفاقی نیفتاده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره ایرادات برخی محیط‌بانان به لایحه حمایت از محیط‌بانان مبنی بر اینکه این لایحه در خصوص معیشت محیط‌بانان هیچ برنامه‌ای ندارد، گفت: لایحه‌ای که در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی است، حمایت حقوقی و قضایی از محیط‌بانان است و این لایحه با این عنوان لایحه خوبی است.

وی ادامه داد: حق و حقوق محیط‌بانان نیز موضوعی درون سازمانی است که فی‌مابین سازمان محیط‌زیست و دولت باید یک سری مشکلات و موانع برطرف شود.

من از همان ابتدای حضور در این سمت نیز گفته‌ام که محیط‌بانان از نظر نوع کار، سختی کار و … برابر کارکنان نیروهای مسلح هستند و دولت نیز باید همان حقوق و مزایایی را که برای نیروهای مسلح در نظر گرفته است، برای محیط‌بانان نیز در نظر بگیرد، چنانچه این موضوع رعایت شود، مشکلات معیشتی محیط‌بانان نیز برطرف خواهد شد.

محبت‌خانی خاطرنشان کرد: ما در این باره مکاتباتی را انجام داده‌ایم و باید سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی دلایل ما را بپذیرند، البته ما از آنها خواسته‌ایم که شرایط کار محیط‌بانان را از نزدیک ملاحظه کنند تا برابر نیروهای مسلح حقوق و مزایا برای محیط‌بانان در نظر گرفته شود، این در حالی‌ است که استخدام محیط‌بانان در سازمان اداری و استخدامی به صورت کارمندان دولت در نظر گرفته شده است.

من پیشنهاد داده‌ام که حتی اگر رده استخدامی محیط‌بانان کارمندی است، مولفه‌هایی را که برای حقوق در نظر می‌گیرند، با مولفه‌های که برای حقوق کارکنان نیروهای مسلح در نظر می‌گیرند، همسان‌سازی شود.

وی تصریح کرد: چنانچه این اتفاق بیفتد بسیاری از مشکلات ما در پرداختی حقوق محیط بانان برطرف خواهد شد. البته رییس سازمان حفاظت محیط زیست و مدیران کل استان‌ها همکاری بسیار خوبی با ما داشته‌‌اند و در بسیاری از استان‌ها پرداختی به محیط‌بانان نسبت به گذشته بهتر شده است.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری ایلنا


۳ آذر ۹۸: کمبود محیط بان در سازمان حفاظت محیط زیست

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به افزایش مناطق حفاظت شده و وظایف سازمان محیط زیست، در زمینه تعداد کارکنان و محیط بانان در حال حاضر هم با کمبود جدی مواجه هستیم.

به گزارش ایسنا کیومرث کلانتری در یازدهمین نشست شورای راهبری و توسعه مدیریت که با حضور معاونان سازمان حفاظت محیط زیست برگزارشد، افزود: کارکنان و محیط بانان سازمان حفاظت محیط زیست هم اکنون در شرایط نامطلوبی انجام وظیفه می‌کنند. برخی از آنان حتی یک روز مرخصی هم ندارند و مزایایی هم به این افراد تعلق نمی‌گیرد.

در این جلسه در خصوص وضعیت کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست و تعداد آنان بحث شد زیرا طبق تکلیف برنامه ششم توسعه سازمان‌های دولتی مکلف به کاهش نیروی انسانی خود هستند.

در بخش دیگری از این جلسه علی اصغر دانشیان – معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امورمجلس سازمان حفاظت محیط زیست – به تشریح عملکرد سازمان در سال گذشته پرداخت و گفت: موفقیت سازمان در جشنواره شهید رجایی اتفاقی نبود، سال ۹۷ سازمان نسبت به سال قبل ۳۳ درصد رشد داشته است که نتیجه تلاش کارکنان و مدیران این سازمان است و تلاش می‌کنیم در سال ۹۸ هم رشد مناسب‌تری داشته باشیم.

در ادامه این نشست امیر زند پازندی – رئیس مرکز برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات،بازرسی و مدیریت عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست – اظهارکرد: در حال حاضر و با توجه به آمار و ارقام، سازمان حفاظت محیط زیست با پرسنلی کمتر از ظرفیت واقعی خود مشغول به کار و فعالیت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی از استخدام سازمان محیط زیست، پازندی در پایان گفت: امید است با تصویب سند برنامه نیروی انسانی سازمان حفاظت محیط زیست و جذب نیروی انسانی متخصص و کارآمد، زیر ساخت‌های لازم برای اعتلای محیط زیست کشورمان در سند ۱۴۰۴ و با هدف ایجاد محیط زیست مطلوب‌تر بیش از پیش فراهم شود.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری ایسنا


۲۱ آبان ۹۸: مواجه اداره کل محیط زیست مرکزی با مشکل کمبود نیروی کارشناس

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: در حال حاضر اداره کل محیط زیست استان مرکزی با مشکل کمبود نیروی کارشناس روبرو بوده و در انجام وظایف خود با چالش مواجه است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا میرزایی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: در حال حاضر ۴ پست مدیریتی خالی در این اداره کل وجود دارد و علی رغم این که باید تکالیف قانونی خود را در ارتباط با آلودگی هوا و حیات وحش استان انجام دهیم با این کمبود نیرو در تنگنا قرار داریم.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی افزود: نزدیک به ۱۰ درصد کار حفاظت از محیط زیست استان توسط محیط بانان اداره کل محیط زیست انجام می شود و بر مبنای قانون هر سه هزار هکتار باید از یک محیط بان برخوردار باشد.

وی ادامه داد: در کل استان ۱۶ پاسگاه محیط بانی وجود دارد که ۲۶ نفر محیط بان در آن ها مستقر هستند.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی بیان کرد: در سطح استان مرکزی ۶ کارشناس محیط زیست وجود دارد و نمی توان چند هزار واحد صنعتی استان را با این تعداد اندک کارشناس مدیریت کرد.

میرزایی گفت: در حال حاضر ۴ پست مدیریتی خالی در این اداره کل وجود دارد، ۷ نیروی قراردادی نیز داریم که بر اساس قانون می توانستیم ۳۷ نفر جذب کنیم.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان مرکزی افزود: امسال ۸ نفر نیروی این اداره بازنشسته شدند. علی رغم این که باید تکالیف قانونی خود را در ارتباط با آلودگی هوا و حیات وحش انجام دهیم با این کمبود نیرو در تنگنا هستیم.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری مهر


۱۶ مهر ۹۸: استخدام سازمان حفاظت محیط زیست با جذب ۱۱ محیط بان در استان لرستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ۱۱ محیط بان از طریق آزمون استخدامی سراسری در اسفند ماه سال جاری در استان بکار گرفته می‌شوند و به استخدام سازمان محیط زیست در خواهند آمد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، مهرداد فتحی بیرانوند گفت: اکنون ۱۰۵ محیط بان در راستای حفظ و حراست تنوع زیستی این استان مشغول خدمت هستند که نسبت به استاندارد و ظرفیت استان این تعداد بسیارمحدود است.

وی گفت: به همین منظور تلاش می‌شد با استفاده از ظرفیت امریه و سربازان به صورت موقت این کمبود جبران شود.

وی ادامه داد: لرستان ۱.۷ درصد مساحت کشور را دارد، ولی تا کنون ۲۵ درصد تنوع زیستی کشور در این استان شناسایی شده است.

وی اضافه کرد: بیش از یکهزار و ۷۰۰ گونه گیاهی و ۳۵۸ گونه جانوری و گونه‌های اندمیک گیاهی و پنج گونه اندمیک جانوری در این استان وجود دارد.

فتحی بیرانوند گفت: برخلاف وجود تنوع زیستی این استان مناطق تحت مدیریت مورد نیاز به ثبت نرسیده در حالی که تنها ۶.۷ درصد مناطق تحت مدیریت استان می‌باشد که با مناطق شکار و صید ممنوع حدود ۱۶ درصد استان تحت حفاظت قرار گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: محیط بانان این استان به منظور ایمنی بیشتر در برابر شکارچیان خاطی و سودجو، به جلیقه ضد گلوله تجهیز شدند.

فتحی بیرانوند با اشاره به خطر‌ها و آسیب‌هایی که از سوی متخلفان و افراد سودجو متوجه محیط بانان شده و مورد تیراندازی قرار می‌گیرند، تاکید کرد: استفاده ازاین جلیقه‌های ضد گلوله باعث حفاظت بیشتر از جان حافظان طبیعت در مقابل متخلفان خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم با استفاده از این تجهیزات از ایجاد آسیب شدید بدنی محیط بانان جلوگیری شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار داشت: تعداد پاسگاه‌های محیط بانی این استان در دولت تدبیر و امید ۱.۵ برابر شده است.

وی افزود: اکنون ۱۷ پاسگاه محیط بانی در لرستان فعال و چهار پاسگاه دیگر نیز به زودی در استان بهره برداری می‌شود.

فتحی بیرانوند ادامه داد: قبل از دولت تدبیر و امید فقط هفت پاسگاه محیط بانی در این استان وجود داشت اکنون چهار پاسگاه محیط بانی در نورآباد، سلسله، بیشه دالان و شول آباد در دست اقدام است که به زودی به ظرفیت حفاظت از تنوع زیستی استان افزوده می‌شود.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


۲۸ شهریور ۹۸: نیاز به استخدام سالانه ۲۵۰ محیط بان و ۵۰ کارشناس محیط زیست

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و أمور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست: برای چابک سازی سازمان و تامین نیاز‌ها قرار است سالانه ۲۵۰ محیط بان و ۵۰ کارشناس به استخدام سازمان محیط زیست در خواهند آمد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، اصغر دانشیان در مراسم معارفه مدیر کل جدید حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت سالانه ۲۵۰ محیط بان و ۵۰ کارشناس استخدام می‌شوند: قرار است سالانه ۲۵۰ محیط بان و ۵۰ کارشناس به استخدام سازمان محیط زیست شوند که در مدت ۱۰ سال بیش از ۳ هزار نفر به نیرو‌های سازمان اضافه خواهد شد.

دانشیان افزود: کمبود نیروی انسانی در سازمان جدی است و هنوز نیرو‌های ورودی سال ۹۶ جذب نشده اند و پارسال هم مجوز استخدام ۳۳۰ نفر هنوز به نتیجه نرسیده است.

وی گفت: در توجه به شایسته سالاری در این سازمان جدی هستیم، اما متاسفانه کمترین دریافت را داریم و مظلوم‌ترین سازمان کشور هستیم و که باید افزایش ۳۰ درصدی حقوق در آن اعمال شود.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و أمور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: لایحه حفاظت محیط زیست در مجلس به همه سازمان‌های دارای یگان تسری داده شد و چون بار مالی داشت از سوی شورای نگهبان برگشت خورد و برای اصلاح آن در حال پیگیری هستیم تا محیط بانان هویت بگیرند تا در صورت برخورد با متخلفان و داشتن شاکی دچار مشکلات جدی حقوق نشوند.

وی افزود: اگر محیط بان از اسلحه استفاده کند باید حمایت شود و موضوع قانون حیوان آزاری هم در مجلس پیگیری می‌شود که امیدواریم به نتیجه برسد.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری صدا و سیما


۱۱ شهریور ۹۸: فرصت یک ماهه جهت ارائه مدارک پذیرفته شدگان آزمون استخدام سازمان حفاظت محیط زیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، به اطلاع تمام پذیرفته شدگان استخدام سازمان محیط زیست ۱۷اسفند ۹۷ این سازمان می رساند، از روز شنبه ۱۶شهریور ۹۸ به مدت یک ماه با در دست داشتن مدارک به استان های مورد تقاضا مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز :

۱) ۶ قطعه عکس ۴×۳ پشت نویسی شده جدید.

۲) اصل دانشنامه یا گواهی موقت تحصیلی ممهور به مهر دانشگاه یا آموزش و پرورش و تصویر آن. (دو سری)

تبصره(مهم): فقط ارایه مدارک تحصیلی موقت یا اصل مورد تائید است و از تحویل هر گونه نامه از هر مرجعی مبنی بر پایان تحصیلات یا ارایه پایان نامه خود داری گردد.

۳) اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات آن (دو سری)

۴) اصل کارت ملی و تصویر پشت و روی آن (دو سری)

۵) اصل شناسنامه و کارت ملی افراد تحت تکفل و کپی از کلیه صفحات آن (یک سری)

۶) اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم قانونی و تصویر پشت و روی آن برای آقایان. (دو سری)

۷) اصل و کپی گواهینامه رانندگی اتومبیل پایه دوم و یا سوم و موتور سیکلت. (یک سری صرفا محیط بانان)

تذکر: بر اساس بند ۴شرایط اختصاصی برای محیط بانان در دفترچه راهنمای ثبت نام ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور (صفحه ۲۶) ارائه گواهینامه رانندگی اتومبیل و موتور سیکلت برای همه محیط بانان اجباری است.

در صورت عدم داشتن گواهینامه، به پذیرفته شدگان ۲ ماه از تاریخ اخذ گزینش فرصت داده میشود تا نسبت به ارایه آن اقدام نمایند.

در غیر اینصورت استخدام سازمان حفاظت محیط زیست آنها لغو خواهد شد.

۸) مدارک ایثارگری برای افرادی که در سهمیه ایثارگران شرکت نموده اند. (دو سری)
۹) اصل و کپی مدارک فعالیت در بسیج (دو سری)
۱۰) پرینت کارنامه قبولی که از سایت جهاد دانشگاهی صادر شده است. (یک برگ)
۱۱) نامه سابقه کار در صورت پرداخت حق بیمه و پرینت سوابق بیمه (یک سری)

– بدیهی است عدم مراجعه و تحویل مدارک فوق در موعد مقرر به منزله انصراف از ادامه روند استخدام سازمان محیط زیست تلقی گردیده و داوطلب حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

– آدرس دقیق و شماره تلفن ادارات کل حفاظت محیط زیست استانی در سایت سازمان محیط زیست و در قسمت استانها موجود است.

منبع: سازمان حفاظت محیط زیست


۱۰ شهریور ۹۸: اطلاعیه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در خصوص اعلام نتایج ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور

داوطلبان گرامی، با عنایت به برگزاری ششمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۱۷، نتایج نهایی آزمون استخدامی مربوط به دستگاه‌های اجرایی شامل :

– بانک ملی

– استخدام سازمان حفاظت محیط زیست

– سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

که نتایج آنها نهایی شده است، برای سیر سایر مراحل استخدامی اعلام می‌گردد.

داوطلبان به منظور اطلاع از نتیجه آزمون، می‌توانند به پروفایل خود مراجعه نمایند. داوطلبان پذیرفته شده ضروری است جهت اطلاع از زمان و مکان مراجعه برای سیر سایر مراحل استخدامی خود روز شنبه ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۸، به آدرس اینترنتی دستگاه مربوطه مراجعه نمایند.

نتایج سایر دستگاه‌های اجرایی که فرایند بررسی مدارک و یا مصاحبه استخدامی آنها نهایی نشده است، متعاقباً اعلام خواهد شد.

بازیابی کد رهگیری

دانلود اطلاعیه

ورود به پروفایل کاربری

کانال تلگرامی همکارجو


لینک‌های مفید مرتبط:

استخدام سازمان حفاظت محیط زیست سال ۹۷

صفحه اخبار دانشگاه فرهنگیان
صفحه اصلی اخبار استخدامی دستگاههای اجرایی
استخدام سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور
مشاهده اخبار استخدامی آموزش و پرورش
مشاهده اخبار استخدامی دستگاههای اجرایی
مشاهده اخبار استخدامی وزارت بهداشت
مشاهده اخبار استخدامی سرباز امریه

کانال تلگرامی همکارجو


ثبت نام در سامانه راهنمای مسیرشغلی همکارجو

راهنمای کارفرمایان و ثبت آگهی در همکارجو

 

 

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + شش =