چطور-درخواست-افزایش حقوق-دهیم؟

چگونه درخواست افزایش حقوق کنیم؟

تاکنون چندبار به حقوق دریافتی‌تان فکر کرده اید؟ آیا بر این باورید که حقوق شما با زحمات و ارزش های تان مطابقت ندارد؟ باید بدانید هر سازمانی میتواند براساس عملکرد، ارزندگی تخصص ها، تجربه افراد و همچنین میزان سوددهی سازمان خود، حتی بیش از نرخ مصوب دولت افزایش حقوق داشته باشد. پس چرا شما جزء این دسته نباشید؟

در این مقاله قصد داریم به برخی نکاتی اشاره کنیم که بر چگونگی درخواست افزایش حقوقها در سال جاری منتهی خواهد شد. درخواستی که باید براساس بایدها و نبایدهای حاکم بر سازمان ارائه شود. بیایید در این خصوص بیشتر بدانیم.

عواملی که بر افزایش حقوق تاثیر دارد

عملکرد کارکنان؛ تورم، توانایی مالی و بودجه کشور، نرخ حقوق افراد با تخصص های متفاوت و همچنین سابقه و تجربه کاری میتواند عاملی برای افزایش حقوق کارمندان یک سازمان باشد. برخی از این عوامل از کنترل کارمندان خارج هستند اما مسائلی نظیر تخصص و تجربه و حتی عملکرد ارتباطی مستقیم و موثر با استراتژی درخواست افزایش حقوقها دارد. درواقع هر چقدر که شما ارزشمندی تان و سختی جایگزینی خود را به سازمان اثبات کنید، هنگام درخواست افزایش حقوق‌تان، توجه بیشتری به آن میشود و شانس پذیرش آن بالا میرود.

چگونه درخواست افزایش حقوق کنیم؟

بهترین زمان درخواست افزایش حقوق

اینکه شما چه زمانی درخواست افزایش حقوق را ارائه می دهید تاثیر بسزایی بر قبول یا رد آن دارد. در این قسمت موقعیت هایی را اشاره می کنیم که در نهایت به بالا رفتن حقوق شما منجر خواهد شد.

*معمول حقوق سازمان را در نظر بگیرید

به طور کلی سازمان ها یکبار در سال به ارزیابی حقوق و مزایای خود میپردازند. بهتر است زمان درخواست خود را زمانی ارائه دهید که قبل و یا نزدیک به این بازه زمانی باشد. اگر این بازه را از دست بدهید، شانس شما برای افزایش حقوق به حداقل میرسد. از طرفی سقف حقوق سازمانی را نیز در نظر بگیرید، هیچگاه حقوقی را درخواست ندهید که خارج از توان سازمان شما باشد.

ثبت نام در سامانه راهنمای مسیرشغلی همکارجو

*سوددهی سازمان چقدر است

اگر سازمان شما سال مالی موفقیت را پشت سر گذاشته باشد، احتمال اینکه درخواست افزایش حقوقها با موافقت همراه شود بسیار زیاد است. اما این مسئله زمانی که سازمان متضرر شده باشد و دغدغه مهم مدیران تعدیل نیرو یا کاهش هزینه ها و سر پا نگه داشتن سازمان است، ارائه درخواست شما نمیتواند موفقیت آمیز باشد. در این شرایط اگر نیاز به درآمد بیشتر دارید،‌ بهتر است به تغییر شغل و استخدام شدن در یک سازمان دیگر با حقوق و مزایای بیشتر فکر کنید و یا تا بهتر شدن اوضاع سازمان خود،‌ صبر کنید.

*جلسه ای رسمی با رئیس برگزار کنید

زمان این جلسه همانطور که در بخش زمان درخواست افزایش حقوق به آن اشاره کردیم، بسیار مهم است. همچنین آمادگی شما، حرف اول موفقیت در این جلسه را می‌زند. اگر لازم است،‌ پیش از این جلسه روی مهارت مذاکره و اعتماد به نفس خود کار کنید و با ایمان راسخ به اینکه شایسته افزایش حقوق هستید، وارد جلسه شوید. مهارت شما در ارائه مدارک و شواهد در خصوص شایستگی ‌هایی که نام می ‌برید نیز بسیار اهمیت دارد. چند بار این جلسه را با یک دوست و یا آشنای کارآمد تمرین کنید. از قبل برای سوال‌ های احتمالی رئیستان، جواب ‌های قانع‌کننده آماده کنید. اهداف سازمان را به خوبی مطالعه کنید و به رئیس خود ثابت کنید که مهم ‌ترین اولویت شما موفقیت سازمان است.

*مدارک لازم را تهیه کنید

قبل از هرچیز باید لیست کاملی از موفقیت ‌های کاری خود تهیه کنید. در این لیست میزان مشارکت خود در کاهش هزینه ‌ها،‌ افزایش بهره ‌وری، بالابردن سود شرکت،‌ فهرست پروژه‌ های کلیدی موفقی که به انجام رسانده‌ اید، مشارکتی که در رشد و تعالی دیگر کارکنان داشته ‌اید را لحاظ کنید. فهرستی از وظایف جدیدی که به شما محول شده است را نیز باید آماده کنید و در آن شرح پروژه‌ ها و میزان افزایش مسئولیت خود در هر زمینه را ذکر کنید.

زمان ارائه درخواست افزایش حقوقها

کلام آخر

در این مقاله تا حد امکان تلاش کردیم شما را با چگونگی ارائه درخواست افزایش حقوق آشنا کنیم. با این حال ممکن است سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان همکارجو میتوانند شما را یاری نمایند. حتی اگر به دلیل پایین بودن حقوق دریافتی خواهان جستجوی شغل جدید هستید، توصیه می شود به بخش فرصت های مشاغل سری بزنید. مطمئنا مواردی مطابق با مهارت ها و نیازهایتان پیدا خواهید کرد.  

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =