رشد-کسب-و-کار

چگونه حواس مشتری را تحریک کنیم؟

یکی از بزرگ ترین اشتباهات افراد، ساده دانستن پیچیدگی مفهوم برند و خلاصه کردن آن در یک مورد نظیر لوگو یا تن صدا است. اما با این حال هر چقدر درخصوص هنر برندینگ بیشتر بدانید، متوجه خواهید شد که برند چیزی فراتر از بهره گیری از ابزارهای بصری و نوشتاری است. این حواس مشتری است که در نهایت فروش و کسب درآمد می شود. برند شما تجربه‌ی حسی کاملی‌ست که برای برانگیختن احساسات و برقراری ارتباطات طراحی می‌ شود. از همین رو در نظر داریم در این مقاله به بررسی مفهوم برندسازی احساسی و تاثیر آن در کمک به کسب و کارها خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر همراه ما باشید.

منظور از برندسازی احساسی چیست؟

برندسازی حسی و تحریک حواس مشتری به جهت فروش محصولات؛ چیزی فراتر از دیدن است! این روزها اگر به برنامه تبلیغات سازمان های مختلف نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که اکثریت به دنبال آگاهسازی برند هستند. کسب و کارها نیز به جهت موفق شدن در یک محیط رقابتی، باید به دنبال راهی بروند تا نظر و حواس مشتریان بالقوه را جلب نماید. از همه مهم تر، این کار تنها به معنی انتخاب کمپین های تبلیغاتی درست نیست! شما برای ایجاد یک ارتباط پایدار با مشتری باید به انجام کاری روی بیاورید که در نهایت او را عاشق برند شما کند.

برند را باید مفهومی احساسی بدانید که در درک، باورها، احساسات و نگرش افراد ریشه می گستراند. امروزه در هر لحظه شاهد ظهور شرکت های بیشتری هستیم که با هدف جلب رضایت مشتریان خاص به رقابت با یکدیگر میپردازند. این مسئله تاثیرگذاری بر مخاطب را سخت تر می کند. با تعریف درست از برندسازی حسی برای سازمان تان به راحتی میتوانید به خلق تجربه ای بپردازید که فراتر از محصول یا حتی سرویس شماست!

برندسازی احساسی هم نوعی برندسازی است که به چیزی فراتر از نام کسب و کار یا لوگوی آن بر روی کاغذ اشاره دارد. به عنوان مثال این روزها برخی از کسب و کارها رایحه ای خاص را در فروشگاه خود پخش می کنند که حواس مشتری را تحریک کرده و او را وادار به خرید می کند. در مطالعه از برند نایکی؛ تحقیقات نشان می دهد، با پخش رایحه ای خاص در فروشگاه های آن، قصد خرید مشتریان چیزی حدود ۸۰درصد افزایش یافت.

چطور افزایش فروش داشته باشیم؟

اهمیت تحریک حواس مشتری در کسب و کارها

حال میدانید تحریک حواس مشتری و برندسازی احساسی تا چه اندازه میتواند تاثیرگذار باشد و به بهبود فروش کمک کند. اما چطور این تاثیرگذاری محقق می شود؟ خب این مسئله غیرقابل کتمان است؛ اینکه برای سرمایه گذاری در هر کمپین، به زمان، تمرکز و البته پول احتیاج دارید. با در نظر گرفتن این حقیقت، بسیار منطقی خواهد بود که تنها از طریق آخرین ترندهای برندسازی احساسی، میتوانید بازگشت سرمایه موفق تری را تجربه نمائید.

اینکه اهمیت به حواس مشتری را به تکنیک برندسازی خود اضافه کنید کاملا به بررسی ارتباطات قدرتمند شما با محصولات یا شرکت تان برمیگردد. آمار نشان می دهد؛ در حال حاضر مشتریان به سراغ سازمان هایی میروند که میتوانند به آنها کمک کنند تا از شر زندگی خسته کننده و روزمرگی پرتکرارشان خلاص شوند. تمرکز بر روی کمپین های برندسازی احساسی در ایجاد تمایز موفق تر عمل خواهند کرد.

به عبارت ساده تر؛ برندسازی احساسی از طریق افزایش مشارکت به کسب و کارها کمک میکند. درواقع حواس افراد نظیر حواس بویایی و چشایی میتواند چگونگی به خاطر سپردن و البته یادآوری تجربیات مشخص را دستخوش تغییرات کند. باید از خود بپرسید؛ زمانی که لوگو را از محصولات یا خدماتتان حذف کردید، آیا مشتریان از طریق حواس شان میتوانند شما را بشناسند؟

تاکنون به این روش از برندسازی فکر کرده اید؟ ایده ای برای پیاده سازی آن و رسیدن به نتیجه مطلوب به ذهن تان خطور کرده است؟

روش‌های برندسازی حسی برای هدایت استراتژی کسب‌و‌کار

امروزه ما در دنیایی زندگی می کنیم که مشتریان از طریق تجربیات خود و نه از طریق ویژگی محصولات، جذب یک برند می شوند. در نتیجه برندهای کنونی باید تا حد امکان فرصت هایی را به جهت تعامل با مشتریان فراهم آورد. حالا که ۲ نفر از هر ۵ مشتری می ‌گویند؛ از دریافت حجم زیاد پیام‌ ها از شرکت ‌های مختلف خسته می ‌شوند و احساس خوبی نسبت به آن ندارند، زمان آن رسیده‌ که سازمان ‌ها روش ‌های هوشمندانه ‌تری را برای رساندن صدای خود به مشتریان انتخاب کنند.

اهمیت تحریک حواس مشتری در رشد کسب و کار

برندسازی احساساتی برای کسب و کارها این فرصت را فراهم می آورد تا تجاربی فوق العاده به یادماندنی و تعاملی با مشتریان را خلق نمایند، بدون اینکه کوچک ترین تکرار یا احساس خستگی را به مشتری القا نمایند. در این مسیر باید از این چند حواس مشتری بهره مند شوید:

  • بینایی
  • بویایی
  • شنیداری
  • لامسه
  • چشایی

همواره به خاطر داشته باشید؛ نباید با برندسازی حسی مخاطبان خود را بیش از اندازه تحریک کنید. به عنوان مثال، سایر استراتژی ‌های ایجاد تجربه‌ برند، برندسازی حسی برای ارائه‌ بینش عالی از کسب ‌و ‌کار شما به مشتریان استفاده می ‌شود. به دنبال راه‌ هایی باشید که از طریق آن ‌ها بدون اینکه حواس مخاطبان خود را بیش‌ از‌ حد درگیر کنید، با آن‌ها تعامل نمائید.

کلام آخر

در این مقاله تا حد امکان تلاش کردیم تا در خصوص برندسازی و اهمیت تحریک حواس مشتری به جهت بهبود شرایط کسب و کار و رشد آن توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم. اگر فکر می کنید هنوز سوالاتی در ذهن تان وجود دارد، توصیه میکنیم به بخش تماس باما سری بزنید.

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − یک =