استخدام دانشگاه فرهنگیان

استخدام دانشگاه فرهنگیان

۲۱ اردیبهشت ۹۹ : استخدام دانشگاه فرهنگیان با دعوت به همکاری مدرس معارف اسلامی در این دانشگاه

به گزارش دبیرخانه هماهنگی گروه‌های معارف و تربیت اسلامی دانشگاه فرهنگیان، حجت‌الاسلام والمسلمین دادگر رییس این دبیرخانه از آغاز ثبت نام طرح شناسه تدریس و فراخوان مدرسان حق ­التدریس معارف اسلامی و تعلیم و تربیت اسلامی دانشگاه فرهنگیان خبر داد.

حجت الاسلام دادگر اعلام داشت: دانشگاه فرهنگیان که مأموریت تربیت معلم طراز جمهوری اسلامی ایران را مطابق اساسنامه خود برعهده دارد؛ در راستای غنابخشی به آموزش دروس معارف اسلامی و دروس تعلیم و تربیت اسلامی درصدد است با عنایت به مصوبه هیأت اجرایی جذب هیأت علمی دانشگاه، از ظرفیت سایر دانشگاه­‌ها، حوزه‌­های علمیه و مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش با شرایط ذیل بهره گیرد:

مهلت ثبت نام تا ۱۰ خرداد ماه میباشد.

شرایط عمومی

تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، تدین به اسلام و تعهد و اعتقاد به انقلاب اسلامی، ولایت فقیه و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وفاداری به نظام جمهوری اسلامی، تخلّق به اخلاق علمی و رفتار مناسب با شئونات اسلامی و دانشگاهی، برخورداری از سلامت جسمی و روحی لازم و نداشتن نقص عضو، التزام به قوانین و مقررات صنفی و اخلاق حرفه‌­ای، برخورداری از حسن شهرت اخلاقی، عقیدتی و سیاسی،

عدم اعتیاد به مواد مخدر، نداشتن سوابق محکومیت کیفری و انتظامی ،عدم اشتهار به فسق و فجور و اعمال منافی عفت عمومی و رفتار خلاف حیثیت شغلی، عدم سابقه فعالیت مؤثر علیه نظام جمهوری اسلامی و نداشتن سابقه وابستگی یا گرایش به سازمانها و تشکل‌های محارب و معاند با نظام جمهوری اسلامی.

شرایط ویژه استخدام دانشگاه فرهنگیان

داشتن سطحی متناسب از آگاهی و معارف دینی

داشتن سوابق دفاع از آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی و سوابق ارزشمند عملی در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

توانایی در جهت ارتقای دینی و پرورش نسل دانشجو، مؤمن، انقلابی، متعهد، امیدوار با هویت اسلامی

التزام عملی به گسترش و تقویت ایمان، اعتقاد اسلامی، تهذیب و تزکیه نفس و افزایش باور عمومی نسبت به عقاید اسلامی و اعتلای روح معنویت و مکارم و فضائل اخلاقی

التزام به گسترش و تقویت برنامه‌های اسلامی شدن مراکز آموزش عالی و اعتقاد به بومی‌سازی علم در ساحت‌های متنوع آن

شرایط اختصاصی استخدام دانشگاه فرهنگیان

دارا بودن مدرک دکتری تخصصی از دانشگاه‌های معتبر داخل یا خارج کشور مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا دارا بودن سطح ۴ حوزه علمیه از اولویت برخوردار است.

دانشجوی دکتری به شرط ارائه گواهی قبولی امتحان جامع و یا گواهی اشتغال به تدوین رساله سطح ۴ حوزه علمیه برای فضلای حوزه‌­های علمیه

کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و سطح ۳ حوزه‌های علمیه درصورت دارا بودن ۵ سال سابقه تدریس در دانشگاه‌های معتبر به میزان حداقل ۸ واحد در هر نیمسال

بومی بودن و یا شهر همجوار با فاصله کمتر از دوساعت با پردیس/ مرکز موردتقاضا

رعایت جنسیت متناسب با پردیس‌ها/مراکز تابعه دانشگاه

دارا بودن مجوز دائم تدریس برای تدریس دروس معارف اسلامی در گرایش مورد تقاضا (۱۶ واحد)

احراز «صلاحیت علمی/عمومی تدریس» برای تدریس دروس تعلیم و تربیت اسلامی در گرایش مورد تقاضا(۱۹ واحد) توسط کارگروه‌های

علمی/ عمومی دبیرخانه هماهنگی گروه­‌های معارف و تربیت اسلامی(سازمان مرکزی)

تبصره ۱: متقاضیانی که دوره های آشنایی با آثار شهید مطهری را گذرانده باشند در مصاحبه عمومی دانشگاه از امتیاز برخوردارند.
تبصره ۲: معلمان و دبیران متقاضی مأموریت آموزشی به پردیس‌ها و مراکز تابعه دانشگاه فرهنگیان درصورت دارا بودن شرایط سه گانه فوق و اختصاص سهمیه مامور آموزشی از وزارت آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان، از سال جدید از اولویت در «ماموریت آموزشی» برخوردار خواهند بود.

عناوین گرایش‌ها و دروس معارف اسلامی
عناوین گرایش‌ها و دروس معارف اسلامی
عناوین گرایش‌ها و دروس تعلیم و تربیت اسلامی مورد نیاز و رشته­‌های تحصیلی مرتبط متقاضیان
عناوین گرایش‌ها و دروس تعلیم و تربیت اسلامی مورد نیاز و رشته­‌های تحصیلی مرتبط متقاضیان

تذکر: تنها به تقاضای افرادی ترتیب اثر داده خواهد شد که تناسب رشته‌­ای در جدول فوق را دارا باشند و شرط مهم «به­‌همراه سوابق علمی پژوهشی مرتبط با این درس» نیز رعایت شده باشد.

فرایند و نکات مهم ثبت نام استخدام دانشگاه فرهنگیان

متقاضیان می‌توانند جهت ثبت نام و بارگذاری مدارک موردنیاز به سایت دبیرخانه هماهنگی گروه های آموزشی معارف و تربیت اسلامی مراجعه نمایند.

نکته۱: پرونده متقاضیان بر اساس مدارک و مستندات بارگذاری شده در سامانه مذکور مورد بررسی و ارزیابی اولیه قرار می‌­گیرد و از واجدین شرایط و مطابق نیاز این دانشگاه، برای انجام مصاحبه علمی و عمومی دعوت به عمل می‌آید.

نکته ۲: ملاک ارزیابی اولیه علمی، مدارک و مستندات بارگذاری شده در سامانه مذکور خواهد بود و کیفیت و چگونگی بارگذاری و عدم بارگذاری مستندات در سایت مذکور و اشکالات مترتبه بر عهده متقاضی می باشد.(دانشگاه به مدارک و مستندات ناقص و ارسالی پس از پایان وقت فراخوان، هیچ گونه ترتیب اثری نخواهد داد)

نکته ۳: دانشگاه در قبول یا رد ثبت­‌نام‌ها مختار بوده و ارسال مدارک هیچ حقی را برای متقاضی ایجاد نمی‌­کند.

نکته ۴: ضوابط و مقررات اداری نیروهای مأمور آموزشی از آموزش و پرورش به دانشگاه فرهنگیان، تابع بخشنامه معاونت طرح و برنامه و توسعه منابع دانشگاه فرهنگیان می باشد.

نکته ۵: اعلام نتیجه فقط از طریق صفحه دبیرخانه هماهنگی گروه‌های معارف و تعلیم و تربیت اسلامی خواهد بود.

نکته ۶: متقاضیان پذیرفته­‌شده نهایی توسط دانشگاه، از خدمات شناسه تدریس بهره‌­مند خواهند شد.

نکته ۷: از آنجا که تدریس افراد غیر اعضای هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان در حوزه دروس معارف اسلامی و تعلیم و تربیت اسلامی(اعم از مأمور و حق التدریس) از نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به بعد، مشروط به اخذ آی­دی کارت است، بر این اساس، همه اساتید/ متقاضیان تدریس این دروس باید در این فراخوان شرکت نمایند.

مهلت ثبت نام: ۱۳۹۹/۲/۸ تا ۱۳۹۹/۳/۱۰

جهت ثبت نام کلیک نمایید


۱۴ اردیبهشت ۹۹: لزوم توجه به جذب ۲۵ تا ۳۰ هزار معلم در آموزش و پرورش

رئیس قوه قضائیه در نشست هم اندیشی با جامعه فرهنگیان از معلم یک مدرسه کودکان استثنایی در بروجرد تجلیل کرد.

در ادامه، “حمیدی فر”، رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه باید حمایت از دانشگاه فرهنگیان از سوی دولت و مجلس افزایش یابد، افزود: این دانشگاه با حداقل امکانات فعالیت می‌کند.

وی گفت: حمایت از دانشگاه فرهنگیان باید مورد توجه واقع شود و همچنین باید جذب ۲۵ تا ۳۰ هزار معلم را تا سال ۱۴۰۳ مورد توجه قرار دهیم.

در ادامه “آذین”، پژوهشگر تعلیم و تربیت گفت: رئیس قوه قضائیه از جایگاه فراقوه‌ای می‌تواند اهمیت تعلیم و تربیت را مطالبه کند؛ چراکه حق تعلیم و تربیت سالم یک حق عمومی است.

منبع: خبرگزاری آنا

صفحه اخبار استخدام آموزش و پرورش

کانال تلگرامی همکارجو

 


۱۰ اردیبهشت ۹۹: واکنش آموزش و پرورش به درخواست افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش ‌و پرورش درباره مطالبه برخی از فرهنگیان مبنی بر افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان که پیش‌تر تا ۲۴ سال سن بوده و اکنون به ۲۲ سال سن رسیده است، گفت: این مساله باید در شورای سیاست گذاری تربیت معلم مورد بررسی قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: اگر آنها موارد مورد نظرشان را منطبق بر قوانین دانستند و برای آن توجیهی پیدا کردند، می‌توانند، آن را مصوب کنند. این مساله دست ما نیست و باید در شورای سیاستگذاری تربیت معلم بررسی شود تا مجوز از طریق این شورا صادر شود.

اللهیار ترکمن درباره افزایش سن معلمان طی خدمت با تصویب این طرح گفت: این درخواست از سوی متقاضیان ورود به دانشگاه فرهنگیان زیاد شده، اما باید یک توجیه قابل قبول پشت آن باشد و موارد آن تایید شود، اینکه توجیهات در این خصوص باید به چه شکلی باشد، دانشگاه فرهنگیان بیان می‌کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش نباید دغدغه اشتغال افراد را داشته باشد، گفت:‌ آموزش و پرورش یک نظام کاملا شغل محور است؛ یعنی یک سری ویژگی‌های شغلی دارد که افراد متناسب با شرایطی که دارند باید به آن مراجعه کنند؛ یعنی ما بر خلاف بنگاه‌های اقتصادی یا جاهایی که تولید اشتغال می‌کنند، اصلا نباید دغدغه اشتغال در کشور را داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما باید دغدغه کیفیت در نظام آموزشی را داشته باشیم و با بِه‌گزینی یا بهترگزینی افرادی را که واقعا شرایط‌های معلمی را دارند، وارد نظام آموزشی کنیم تا بتوانیم سرمایه‌های انسانی آینده کشور را در اختیار آنها قرار دهیم.

اللهیار ترکمن گفت: قرار نیست چون در یک شهرستانی اشتغال کم است، پس آموزش و پرورش کار خود را به آنجا منتقل کند، این کار وظیفه بنگاه‌های اقتصادی است که می‌توانند برای پوشش نیروهای شهرستانی آنها را جذب کند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش ‌و پرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش باید برای بهبود کیفیت کار خود، بِه‌گزینی داشته باشد. به همین خاطر ما اصلا در برنامه‌ریزی‌هایمان به این موضوع فکر نمی‌کنیم که در یک جایی اشتغال کم است و یا کاری کنیم افرادی که متقاضی شغل هستند به آموزش و پرورش بیایند، این اصلا در برنامه‌ریزی‌های ما نیست.

منبع: خبرگزاری ایلنا

صفحه اخبار استخدام آموزش و پرورش

کانال تلگرامی همکارجو


۸ اردیبهشت ۹۹: جزئیات آمار فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان تا مهر ۹۹

بسمه تعالی

پیامبر عزیز خداصلی الله علیه وآله می فرمایند:

«اَلعِلمُ اکثرُ مِن اَن یُحصی، فَخُذ مِن کُل شَیء اَحسَنُهُ(بحار،ج۱،ص۲۱۹)

دانش بیشتر از آن است که به شمارش در آید، پس از هر چیزی نیکوترین آن را برگیر .»

ضمن تبریک حلول ماه رحمت و مغفرت و تقدیر وتشکر از شما مدیران وسرپرستان و اساتید و دانشجو معلمان و همکاران استان های سراسر کشور و همکاران ستادی در دانشگاه فرهنگیان. همانطور که می دانیم عصر زندگی در دوران کرونا برگ جدیدی از حیات بشر را ورق زد که در یکصد سال اخیر اتفاق نادر و غافلگیر کننده بود و ارکان زندگی بشر را باز تعریف نمود.

یکی از این تحولات وتغییرات سترگ که تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفت مقوله آموزش است.

دانشگاه فرهنگیان نیز مانند سایر دانشگاه ها و مراکز آموزشی جهان و ایران تحت تاثیر این ویروس منحوس قرار گرفت که بحمد الله با همت شما عزیزان آموزش های پیوسته در ۳۱ استان با روش های مجازی واستفاده از ظرفیت های استانی و متنوع بومی وبا همت مضاعف اساتید محترم در حال انجام است؛

مستحضرید که آمار دقیق ومعتبر فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان درمهرماه ۱۳۹۹ جهت پیوستن به دستگاه آموزش وپرورش جمعا۲۰،۷۹۰(بیست هزار و هفتصد ونود) معلم خواهند بود که به تفکیک زیر است

اولاً ۸،۷۴۰ نفر ورودی ۱۳۹۵ از دانشجومعلمان پیوسته هستند که امسال با تمهیدات لازم و با آموزش های ترکیبی و مجازی و همت عالی شما در دوران کرونا ان شا الله مهرماه ۱۳۹۹ در ۳۱ استان ودر ۱۶ رشته فارغ التحصیل و سر کلاس درس می روند.

ثانیاً ۱۲،۰۵۰ مهارت آموز ماده ۲۸ که هفته پیش اسامی نهایی شان توسط وزارت آموزش وپرورش اعلام و ابلاغ شد که بایستی با ۳ پودمان و یک برنامه جامع RFP آموزش ببینند و ان شا الله مهرماه۱۳۹۹ در ۱۶ رشته ودر ۳۱ استان به کار گرفته شده و کسوت معلمی خواهند پوشید، که جمعاً ۲۰،۷۹۰ معلم جدید الورود به آموزش وپرورش( پیوسته ومهارت آموز ماده ۲۸)خواهند بود.

(والبته مستحضرید که جمعیت انبوه فارغ التحصیلان ما جهت ورود به آموزش وپرورش که طی سال های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ ودوره مدیریت اینجانب مشغول به تحصیل گردیدند را در دو سال آتی خواهیم داشت)

لذا بخاطر ضیق وقت و ضرورت اجرای پودمان های سه گانه طراحی شده برآن شدیم تا:

آموزش پودمان نخست را که صرفاً دروس نظری است را به صورت جهادی و ضربتی و بدون فوت وقت و در زمان مقرر با استفاده از ظرفیت مناطق و با همت مدیریت استان ها آغاز کنیم.

و در کنار اجرای پودمان اول و با طی کردن تشریفات قانونی و مسیر لازم برای تمهید پودمان های دوم وسوم نیز (به موازات اجرای پودمان اول) وارد عمل شویم.

لذا همانطور که تاکید شد:

پودمان نخست را که مختص دروس نظری است را با اتکا به ظرفیت های استانی واساتید معزز سراسر کشور دردانشگاه فرهنگیان به پیش می بریم و دیگر اینکه طبق صحبت های مفصل در وبینار ۱۳۹۹/۲/۷ با شما عزیزان انتظار دارد بدون فوت وقت آموزش های مجازی مهارت آموزان را در کنار آموزش به دانشجویان پیوسته و از طریق شبکه های محلی وپیام رسان های استانی از همین هفته پیگیری فرموده وموارد ذیل را به پیش ببرید

۱.ثبت نام مهارت آموزان،

۲. ساماندهی و مدیریت دقیق مهارت آموزان،

۳. کلاس بندی مجازی مهارت آموزان،

۴. آغاز کار آموزش مهارت آموزان بدون فوت وقت،

۵. اجرای کامل پودمان نخست،

۶.ایجاد ظرفیت وآمادگی برای اجرای پودمانهای دوم وسوم،

۷. توجیه اساتید برای بکار گیری خلاقیت جهت آزمون های ترکیبی ویا احیاناً غیر حضوری و تکلیف گرا،

و گزارش مکرر به ستاد دانشگاه در تهران.

جا دارد که از تک تک شما عزیزان و مجاهدان میدان جهاد علمی در عصر هجمه دشمن نامرئی کرونا وشرایط حاکم بر جهان وکشور عزیزمان ایران تقدیر وتشکر به عمل آورم.

وما توفیقنا الا بالله العلی العظیم

حسین خنیفر

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور

منبع: پورتال دانشگاه فرهنگیان

صفحه اخبار استخدام آموزش و پرورش


۲۵ فروردین ۹۹: سن ورود به دانشگاه فرهنگیان باید افزایش یابد

محمد بیرانوندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به استخدام دانشگاه فرهنگیان و تاکید بر اینکه سن ورود به این دانشگاه عادلانه نیست و باید افزایش یابد، گفت: در گذشته سقف سن ورود به دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور ۲۴ سال بود که با بازنگری در سال ۹۲ به ۲۲ سال کاهش یافت اما با توجه به علاقمندی بسیاری از جوانان به شغل معلمی بهتر است با افزایش سن ورود فرصتی به آنها برای اشتغال در این حوزه داده شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی فرد در سن ۱۸ سالگی دیپلم بگیرد ۴ سال برای ورود به دانشگاه فرهنگیان فرصت دارد هر چند این ۴ سال مدت زمان زیادی است اما با توجه به افزایش داوطلبان و برای افزایش دامنه انتخاب و رقابت بیشتر می طلبد سقف سن ورود به دانشگاه افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه افزایش سقف سن ورود به دانشگاه فرهنگیان امری معقول است، ادامه داد: به طور قطع این موضوع را در کمیسیون آموزش مجلس مطرح خواهیم کرد و پیگیری لازم را خواهیم داشت.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس دهم یادآور شد: در حال حاضر مسیرهای جذب معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان، تربیت شهید رجایی و آزمون استخدامی است و در مورد افزایش سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان باید وزارت آموزش و پرورش، سازمان های برنامه و بودجه و امور استخدامی تصمیم‌گیری کنند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

صفحه اخبار استخدام آموزش و پرورش


۲۳ فروردین ۹۹: برگزاری جلسه بررسی نحوه آموزش مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۹

جلسه تخصصی پیرامون پذیرفته شدگان نهایی مهارت آموزان دانشگاه فرهنگیان در سال ۹۹ با حضور معاونان دانشگاه فرهنگیان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و مدیرکل دفتر مرکزی حراست در دانشگاه شنبه ۲۳ فروردین ۹۹برگزار شد.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر بر آمادگی های لازم برای آموزش ۲ پودمان (۲ نیمسال) برای مهارت اموزآن پذیرفته شده با رعایت کیفیت، جامعیت و با توجه به شرایط فعلی یعنی زندگی، آموزش و تلاش در ” دوران کرونا” با رعایت فاصله اجتماعی و ملاحظات ایمنی تاکید شد.

همچنین طی این جلسه اعضاء اشاره کردند: دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه مستقل، ماموریت گرا و ملی است و آموزش در آن آموزش مهارتی و کیفی معلمانی است که نسل های آینده را برای معماری ایران اسلامی تربیت می شوند و وظایف آن واگذار شدنی نیست.

منبع: پورتال دانشگاه فرهنگیان

صفحه اخبار استخدام آموزش و پرورش


۲۳ فروردین ۹۹: موافقت دانشگاه فرهنگیان با افزایش سن پذیرش دانشجو

رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: این دانشگاه با افزایش سن پذیرفته‌شدگان موافق است، اما طبق قانون دامنه سنی فرد استخدامی باید به گونه‌ای باشد که بتواند ۳۰ سال به کشور خدمت کند و سیاست‌گذاری در این زمینه تابع مقررات است.

حسین خنیفر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره کاهش سن پذیرش دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: این مساله تابع تصمیم‌گیری مثلث سازمان امور استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش است.

وی افزود: شورای عالی آموزش و پرورش و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع در واقع از سمت آموزش و پرورش برای شرایط استخدامی این وزارتخانه باید تصمیم گیری کنند.

به گزارش ایرنا، حداقل سن دانشجو ۱۷ سال و حداکثر آن مطابق اساسنامه مراکز تربیت معلم سابق، ۲۲ سال بوده است که در اولین پذیرش دانشجوی متعهد خدمت برای دانشگاه فرهنگیان، کمیسیون توسعه منابع انسانی شورای‌ عالی آموزش و پرورش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان را ۲۴ سال تعیین کرد و در سال ۱۳۹۱ نیز بر این اساس دانشجو پذیرش شد.

همچنین این کمیسیون در سال ۱۳۹۲ بطور مجدد سن پذیرش را بازنگری کرد و به ۲۲ سال کاهش یافت. اما در حال حاضر برخی از علاقه‌مندان به شغل معلمی درخواست دارند، تا سن ورود به دانشگاه فرهنگیان افزایش یابد و امکان انتخاب افراد گسترده‌تر شود.

رییس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه دانشگاه در کاهش سن استخدامی دخالتی ندارد، عنوان کرد: این دانشگاه برای آموزش و پرورش نیرو تربیت می‌کند، بنابراین محلی که افراد را استخدام‌ می‌کند، می‌تواند در مورد شرایط استخدام نیز تعیین و تکلیف کند.

خنیفر ادامه داد: دانشگاه با افزایش سن پذیرش دانشجویان و ماده ۲۸ قانون موافق است.

وی توضیح داد: بر اساس ماده ۲۸، فارغ التحصیلان دانشگاه‌های مختلف می‌توانند با شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و گذراندن دوره‌های تدریس برای شغل معلمی و استخدام رسمی آموزش و پرورش آماده شوند.

خنیفر عنوان کرد: دانشگاه فرهنگیان موافق است که سن پذیرش دیپلم به ۲۵ سال، کارشناسی به ۳۰ سال، کارشناسی ارشد به ۳۵ سال و دکتری به ۴۰ سال برسد.

رییس دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد: این دانشگاه خواستار این است که افراد در مقاطع تحصیلات تکمیلی تا ۳۵ سالگی نیز بتوانند به استخدام این وزارتخانه درآیند، اما تصمیم گیری درباره این موضوع درون دستگاهی است و خود آموزش و پرورش باید درباره این موضوع تصمیم گیری ‌کند.

خنیفر با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان مساله افزایش سن پذیرش دانشجو را به دلیل نگرانی از وضعیت نسل بیکار مطرح کرده است، گفت: اما شرایط سنی استخدام رسمی در کشور یک قانون است، هر نهادی از جمله آموزش و پرورش، افرادی را که توانایی ۳۰ سال خدمت داشته باشند، جذب می‌کند. اگر سن افراد افزایش یابد، سنوات خدمت هم افزایش پیدا می کند.

وی اعلام کرد: دانشگاه فرهنگیان آماده آموزش به تمامی دانشجویان و پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش است، بطور مثال فردی که جغرافیا خوانده است در این دانشگاه برای تدریس باید روش آموزش جغرافیا، فنون تدریس، تکنولوژی آموزشی، مشاوره و راهنمایی و غیره را به درستی بیاموزد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

صفحه اخبار استخدام آموزش و پرورش


۲۱ فروردین ۹۹: تحویل ۳۸ هزار معلم برای مهر ۹۹ به تعویق نمی‌افتد

حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در پاسخ به این سوال که با توجه به تعیلی دانشگاه فرهنگیان به دلیل شیوع کرونا آیا تحویل دانشجو معلمان به آموزش و پرورش برای آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ با مشکل رو به رو نخواهد شد؟ گفت: کشور ما هم مانند سایر کشور درگیر با بحران ویروس کرونا است، ولی به زودی از این بحران عبور می‌کنیم.

وی در ادامه گفت: با توجه به زیر ساخت‌های آموزش مجازی که در دانشگاه فرهنگیان شروع شده و با توجه به برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفته است به تعهدی که به آموزش و پرورش برای تربیت دانشجو و تحویل دانشجو معلمان داده ایم عمل خواهیم کرد.

خنیفر با بیان اینکه در زمینه تحویل دانشجو معلمان به آموزش و پرورش با مشکلی مواجه نخواهیم بود گفت: با توجه به آموزش‌های مجازی و برنامه‌های که برای بعد از افول کرونا گرفته ایم و آموزش مجازی و جباری عقب افتادگی آموزش دانشجو معلمان را جبران خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: قول داده بودیم که برای شروع سال تحصیلی جدید ۳۸ هزار معلم تربیت کنیم که با توجه به آموزش‌هایی که تاکنون انجام شده دچار عقب افتادگی درسی نیستیم و مشکلی برای تحویل این میزان معلم برای شروع سال تحصیلی جدید نداریم.

منبع: خبرگزاری میزان

صفحه اخبار استخدام آموزش و پرورش


۴ فروردین ۹۹: خبر حذف تدریجی دانشگاه فرهنگیان

به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس بیان کرد: اخیرا، مکاتبه‌ای از دانشگاه پیام نور با دبیرخانه کمیسیون علمی وتحقیقاتی و فناوری ریاست جمهوری را وصول کرده ام که حاکی از تلاش‌هایی برای حذف دانشگاه فرهنگیان است.

او با تاکید بر این موضوع که این رویای شوم هرگز تحقق نخواهد یافت، گفت: در این نامه عطف به نامه ۵۶۹۴۱/۱۳۹۷۰۹ به تاریخ یازدهم بهمن ۱۳۹۸، گزارش اقدامات برای همکاری دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه پیام نور، ارائه شده است.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: در این گزارش تصریح شده است پس از اعلام تصمیم مورخ ۱۲ آبان ۹۸ کمیسیون علمی و تحقیقاتی وفناوری ونظر معاون اول، جلسات متعدی با حضور نمایندگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور و دانشگاه پیام نور و دانشگاه فرهنگیان در دانشگاه به نور و دانشگاه فرهنگیان تشکیل شده است.

او افزود: در این نامه گفته شده است که در جلسات مذکور، نظر غالب آن بوده که دانشجویان داوطلب براساس ضوابط اعلامی دانشگاه فرهنگیان توسط سازمان سنجش و آموزش کشور پذیرفته شده و به دانشگاه پیام نور معرفی شوند.

حاجی بابایی گفت: در این نامه پیشنهاد شده است، این دانشجویان حدود ۱۰۰ واحد درسی با ۶ نیم سال تحصیلی را با رعایت ضوابط آموزشی عالی در دانشگاه پیام نور تحصیل کرده و دروس تخصصی و پایه را فرا می‌گیرند؛ سپس سایر دروس تربیتی یا سال چهارم تحصیل خود را در دانشگاه فرهنگیان ادامه تحصیل داده و از دانشگاه مزبور دانش آموخته خواهند شد و به نوعی دانشگاه پیام نور در قالب خرید خدمت به دانشگاه فرهنگیان خدمت رسانی خواهد کرد.

او اظهار کرد: در این نامه به مزایای این طرح از جمله این که دانشجویان در محل سکونت خود خواهند بود وکمتر در معرض آسیب اجتماعی قرار می‌گیرد همچینن دانش آموختگان حداقل ۲۹ سال در خدمت دولت خواهند بود و سنوات خدمت بیشتر از دانشجویان فعلی خواهدبود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان افزود: دو بند دیگری که از این نامه در دسترس است، اشاره به عدم واگذاری تسهیلاتی رفاهی مانند خوابگاه، رستوران وپرداخت هزینه‌های تحصیل توسط شخص دانشجو همچنین استخدام دانشجو معلمان از تنها در سال چهارم تحصیل و رها شدن دولت از استخدام دانشجو معلمان از سال اول پذیرش در دانشگاه است.
تنزل نظام تعلیم وتربیت کشور

او با اظهار تاسف از این که ادامه این نامه در دسترس نیست گفت: به نظر می‌رسد، در جریان حذف جایگاه فرهنگیان و تنزل نظام تعلیم وتربیت کشور، این بار حذف تدریجی دانشگاه فرهنگیان در دستور کار قرار گرفته است.

حاجی بابایی با اظهار تعجب وطرح این پرسش که چرا از کمیسیون آموزش و تحقیقات و فراکسیون فرهنگیان به عنوان نمایندگان مردم در این جلسات حضور نداشته است، تاکید کرد: این تصمیمات بر خلاف اسناد توسعه‌ای کشور مانند، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و سند تحول بنیادین در آموزش وپرورش است.

او گفت: این که تلاش می‌شود، آموزش وپرورش را دستگاهی هزینه‌ای به جامعه معرفی کنند و با نسخه‌های اینچنینی سعی در تقلیل جایگاه آموزش وپرورش دارند، برخلاف اظهار نظر صریح مقام معظم رهبری است که به صراحت فرمودند آموزش وپرورش دستگاه هزینه‌ای نیست و در این دستگاه باید از سرمایه گذاری مادی وانسانی دریغ نشود، چرا که هرقدر سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد، نتایج بسیار را در جامعه شاهد خواهیم بود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان اظهار کرد: سند تحول بنیادین، برنامه ششم توسعه همه تاکید بر تقویت دانشگاه فرهنگیان دارند، گواه بارز این ادعا حضور مقام معظم رهبری، در هفته معلم در این دانشگاه و صراحت ماده۶۳ برنامه ششم، سد نفوذ ناپذیری است که هر کسی را که قصد نامبارکی براداشته باشد پشیمان خواهد کرد و از طرفی این این نگاه نازل درمورد تربیت معلمان، حاکی از بینش غلط در خصوص نظام تعلیم وتربیت وبه ویژه معلمان به عنوان اصلی‌ترین مولفه فرایند تعلیم وتربیت دانش آموزان است.

او گفت: با تمام قوا در برابر هر تصمیمی که منجر به تنزل جایگاه آموزش وپرورش کشور، فرهنگیان و به ویژه دانشگاه فرهنگیان به عنوان قلب سند تحول بنیادین ایستاده ایم و در این راستا از تمام ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌کنیم.
برخی می‌خواهند آموزش و پرورش را خصوصی کنند

حاجی بابایی تصریح کرد: به نظر می‌رسد، عده‌ای به شدت علاقه‌مند هستند که آموزش وپرورش را کاملا خصوصی کنند، این در بکارگیری معلمان خرید خدمت، پیشنهاد ارائه دورس دانشجو معلمان در قالب خرید خدمت و سایر فعالیت‌های آموزش وپرورش در این قالب مشهود است که باید گفت براساس اصل ۳۰ قانون اساسی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توسعه عدالت آموزشی، هیچگاه آموزش وپرورش کشور خصوصی نخواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

صفحه اخبار استخدام آموزش و پرورش

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 3 =