استخدام دستگاه‌های اجرایی

جزئیات استخدام دستگاه‌های اجرایی (مشترک فراگیر)

۲۶ آبان ۹۹: اطلاعیه تعویق زمان برگزاری هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی سال ۹۹ 

به اطلاع متقاضیان شرکت کننده در هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی سال ۱۳۹۹ می رساند با توجه به مصوبات چهل و دومین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و رشد فزاینده بیماری کووید – ۱۹ در کشور و اعمال محدودیت ها در اکثر استان ها ، مقرر گردید تاریخ برگزاری به روزهای پنجشنبه مورخ ۹۹/۱۰/۱۱ و جمعه ۹۹/۱۰/۱۲ تغییر یابد.

متقاضیان برای اطلاع از جزئیات برگزاری آزمون لازم است اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون را که در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۷ منتشر می گردد، مطالعه نمایند.

(منبع: سایت سازمان سنجش)


۲۵ آبان ۹۹: بررسی تغییر زمان برگزاری هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور

سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا و معاون وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که آزمون استخدامی فراگیر سال ۹۹ برگزار می شود یا نه گفت: برای برگزاری آزمون ها پروتکل وجود دارد. کنکور هم برگزار شده است. البته در این شرایط جدید باید دید چند نفر در آزمون شرکت خواهند کرد، در چند حوزه آزمون برگزار می شود، قطعا از یک تعداد بالاتر اجازه برگزاری آزمون داده نخواهد شد.


۲۵ آبان ۹۹: درخواست تعویق مجدد آزمون استخدامی فراگیر

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به تشدید شیوع ویروس کرونا در کشور خواستار تعویق مجدد آزمون استخدامی شد.

به گزارش ایسنا، اقبال شاکری با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

«باتوجه به شرایط شیوع کرونا در کشور لازم است مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا و سازمان امور استخدامی، موضوع تعویق آزمون سراسری جاری را با دقت بررسی و هرچه سریع تر به داوطلبان اطلاع رسانی کنند.

در برگزاری آزمون سلامتی داوطلبین مهم ترین موضوع است و با توجه به شرایط موجود امکان تعویق آزمون وجود دارد. مدافع سلامت داوطلبین و مردم باشیم و زنجیره انتقال را بشکنیم. بنده این موضوع را دنبال خواهم کرد.»

به گزارش ایسنا، آزمون سراسری استخدامی قرار بود ماه گذشته برگزار شود اما باتوجه به شرایط حاکم بر کشور با درخواست داوطلبان و پیگیری نمایندگان به مدت یک ماه به تعویق افتاد و قرار است در هفته اول آذر ماه برگزار شود. اما باتوجه به تشدید شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از داوطلبان خواستار تعویق مجدد این آزمون بوده و از برگزاری آزمون در این شرایط ابراز نگرانی کرده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا


۲۴ آبان ۹۹: بررسی تغییر زمان برگزاری هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور

سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا و معاون وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که آزمون استخدامی فراگیر سال ۹۹ برگزار می شود یا نه گفت: برای برگزاری آزمون ها پروتکل وجود دارد. کنکور هم برگزار شده است. البته در این شرایط جدید باید دید چند نفر در آزمون شرکت خواهند کرد، در چند حوزه آزمون برگزار می شود، قطعا از یک تعداد بالاتر اجازه برگزاری آزمون داده نخواهد شد.

منبع: شبکه خبر


۳۰ مهر ۹۹: تشریح علت تاخیر در آزمون استخدامی فراگیر

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور در رابطه با اینکه چرا آزمون استخدامی به تأخیر افتاده است، تصریح کرد: مجلس قانون اولویت‌دادن به نیروهای بومی را ۱۶ شهریور ماه تصویب کرده بود که به علت تایید دیرهنگام شورای نگهبان و هم‌زمانی آن با ثبت‌نام‌ها اینگونه شد. به خصوص که اعلام شده بود از زمان تصویب لازم‌الاجراست و ما مجبور بودیم این اولویت را اعمال کنیم.

وی تاکید کرد: وقتی مقررات این اولویت را وضع و ابلاغ کردیم، تعدادی از کسانی که مناطق محروم را انتخاب کرده بودند، به ناچار شغل محل‌شان را تغییر می‌دادند و این موجب شد که برای رعایت حقوق مردم، مدتی آزمون را به تأخیر بیندازیم.

منبع: خبرگزاری مهر


۲۹ مهر ۹۹: تشریح جزئیات مصوبه اولویت داوطلبان بومی در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

یک مقام مسئول در سازمان اداری و استخدامی با بیان اینکه اولویت‌دادن به داوطلبان بومی در آزمون استخدامی به معنی سلب حق شرکت داوطلبان غیربومی نیست، هدف از بومی‌گزینی در آزمون استخدامی را ماندگاری نیروها در شهرستان‌های خود و استفاده بیشتر از تجارب انباشته کارکنان دولت برای ارائه خدمات اعلام کرد.

قنبری – رئیس امور آمار، برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور – در گفت‌وگو با ایسنا، جزئیات مصوبه تعیین اولویت به داوطلبان بومی شهرستانی در آزمون استخدامی را تشریح کرد.

رئیس امور آمار، برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی با اشاره به این نکته که در زمان انتشار دفترچه هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی مصوبه قانون اصلاح ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری از سوی مجلس به دولت برای اجرا ابلاغ نشده بود، گفت: باتوجه به اینکه قانون مصوب مجلس از تاریخ تصویب( ۱۶.۶.۹۹) لازم‌الاجرا بود، ناچار بودیم قانون را در همین آزمون اجرا کنیم، مقرر شد جهت رعایت عدالت، فرصتی برای شرکت‌کنندگان در این آزمون فراهم شود تا بتوانند در صورت تمایل به استفاده از اولویت بومی شهرستانی، اطلاعات خود را در وبسایت سازمان سنجش ویرایش کنند و کسانی هم که شرایط استفاده از اولویت بومی را ندارند در انتخاب شغل‌محل خود تجدید نظر کنند.

وی افزود: داوطلبان می‌توانند شغل‌محل‌های خود در این آزمون را بر اساس دفترچه آزمون استخدامی و شرایط احرازی که در آن مشخص شده است، تغییر دهند و براساس شرایط جدید در آزمون شرکت کنند.

قنبری در تشریح اعمال امتیاز برای داوطلبان بومی گفت: اعمال امتیاز بومی شهرستان صرفاً در مرحله آزمون کتبی انجام می شود و به این صورت است که نمرات مکتسبه داوطلبان چه در حیطه عمومی و چه در حیطه تخصصی، با ضریب ۱.۴ (یک‌وچهار دهم) محاسبه و ملاک عمل قرار می‌گیرد.

وی تأکید کرد: اولویت‌دادن به داوطلبان بومی به این معنی نیست که داوطلبان غیربومی حق شرکت در یک شغل‌محل شهرستانی را نداشته باشند، بلکه به این معنی است که درصورت شرکت نیروی بومی در آن شغل‌محل، نمره مکتسبه وی با ضریب ۱.۴ و نمره نیروی غیربومی با ضریب یک محاسبه می‌شود.

قنبری افزود: درصورتی که فردی از سهمیه ایثارگری یا سهمیه معلولان استفاده کند و بومی شهرستان هم باشد باز هم مشمول این قانونی می‌شود و نمرات وی با ضریب ۱.۴ محاسبه می‌شود.

وی هدف قانون‌گذار از ابلاغ این قانون را ماندگاری نیروهای بومی در شهرستان‌های خود و استفاده بیشتر از تجارب انباشته کارکنان دولت برای ارائه خدمات بهتر عنوان کرد.

قنبری در تشریح شرایط احراز بومی شهرستان‌ها مطرح کرد: ساکنان شهرستان تهران و سایر شهرستان‌هایی که مراکز استان‌ هستند، مشمول این قانون نیستند و صرفاً شهرستان‌هایی که مراکز استان نباشند مشمول قانون می‌شوند.

وی ادامه داد: کسانی بومی شهرستان محسوب می‌شوند که محل تولد آنان با محل شغل انتخابی یکی باشد یا در شهرستان محل شغل انتخابی در حال حاضر ساکن باشند و زمان سکونت شان چه به صورت متوالی چه متناوب به ۱۰ سال برسد؛ این شرایط در خصوص شخص داوطلب است و بومی‌بودن همسر یا والدین از شرایط احراز بومی‌بودن داوطلب نیست.

رئیس امور آمار، برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور با بیان اینکه در مرحله ویرایش اطلاعات و استفاده از اولویت بومی‌گزینی، صرفاً خوداظهاری افراد ملاک است، اظهار کرد: اعتبارسنجی بومی‌بودن افراد در صورت قبولی در آزمون کتبی و شرکت در مصاحبه حضوری انجام می‌شود که به این صورت است؛ افرادی که از گزینه محل تولد استفاده کرده‌اند، از طریق شناسنامه اعتبارسنجی می‌شوند و لزوماً نیازی به استشهاد محلی ندارند و لزومی بر سکونت آن‌ها در حال حاضر در آن شهرستان انتخابی نیست، اما افرادی که از گزینه سکونت استفاده کرده‌اند، از طریق استشهاد محلی ممهور به مهر نیروی انتظامی (پاسگاه یا کلانتری محل) در تأیید ساکن‌بودن (در حال حاضر) و سکونت متوالی و یا متناوب حداقل ۱۰ سال در شهرستان مذکور اعتبارسنجی می‌شوند.

وی ادامه داد: کسانی که در سه مقطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان ساکن شهرستان شغل‌محل انتخابی خود بوده‌اند نیز می‌توانند با ارائه گواهی تحصیلی خود اعتبارسنجی شوند، البته مشروط بر اینکه حداقل زمان تحصیل به ۱۰ سال برسد، در صورتی که چند سال از این ۱۰ سال با استفاده از مدرک تحصیلی احراز شود، باقی‌مانده سال‌های سکونت باید از طریق استشهاد محلی که اشاره شد، احراز شود. لازم به تأکید است که سوابق تحصیلات دانشگاهی مشمول این موضوع نیست و صرفاً ارائه گواهی تحصیلی سه مقطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان پذیرفتنی است.

وی گفت: در این مرحله، یعنی مرحله ثبت نام، به هیچ عنوان احتیاج نیست داوطلبان مدرکی دال بر محل تولد یا استشهاد محلی ارائه دهند و اعتبارسنجی صرفاً در مرحله مصاحبه انجام می‌شود و اگر در جریان اعتبارسنجی مشخص شود داوطلبی به اشتباه از امتیاز بومی استفاده کرده است، امتیاز وی ابطال و نمرات او به صورت آزاد و غیربومی محاسبه می‌شود و ملاک عمل در سایر مراحل قرار می‌گیرد. لازم است داوطلبان در این خصوص دقت لازم را داشته باشند تا در مراحل بعدی دچار مشکل نشوند.

رئیس امور آمار، برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: مبنای شهرستان برای تعیین بومی‌بودن، تقسیمات کشوری در اولین روز ثبت نام برای آزمون (۲۰/۶/۹۹) است.

قنبری افزود: اگر افراد، بومی شهرستان باشند و در این مرحله اطلاعات خود را ویرایش نکنند، در مراحل بعدی مشمول استفاده از امتیاز بومی نخواهند شد و لازم است افراد در زمان اعلام‌شده که ۲۹.۷.۹۹ تا ۲.۸.۹۹ است، نسبت به ویرایش اطلاعات خود در وبسایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند، همچنین این زمان به هیچ‌وجه تمدید نخواهد شد.

به گفته وی، زمان برگزاری آزمون از روز جمعه ۹.۸.۹۹ به روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۶.۹.۹۹ و ۷.۹.۹۹ تغییر یافته است.

رئیس امور آمار، برنامه‌ریزی و تأمین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور در پایان با اشاره به حد نصاب قبولی در آزمون، بیان کرد: کسب حداقل ۵۰ درصد از نمره مکتسبه نفر اول با ارزش وزنی ۴۰ درصد در حیطه عمومی و ۶۰ درصد در حیطه تخصصی در هر شغل – شهرستان در هر یک از دستگاه‌های اجرایی لازم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا


۲۹ مهر ۹۹: امکان ویرایش اطلاعات هشتمین آزمون استخدام دستگاه‌های اجرایی فعال شد

با آرزوی موفقیت برای تمامی همکارجویان گرانقدر به اطلاع میرسانیم؛ لینک ویرایش اطلاعات ثبت نام هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی فعال گردید. در این مرحله فقط امکان ویرایش اطلاعات وجود دارد. مهلت ویرایش اطلاعات تا روز جمعه ۲ آبان ۹۹ می باشد.

جهت ویرایش اطلاعات اینجا کلیک نمایید

(منبع: سایت سازمان سنجش)


۱۳ مهر ۹۹: تدوین ساز و کار لازم برای بومی گزینی هشتمین آزمون فراگیر استخدامی

رییس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: هم اکنون ساز و کار لازم برای بومی گزینی هشتمین آزمون مشترک استخدامی در حال تدوین است و امکان ویرایش اطلاعات برای شرکت‌کنندگان در اولین فرصت فراهم خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ۵۶۰ هزار نفر در هشتمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور ثبت نام کرده اند و رقابت این افراد براساس اعلام سازمان اداری و استخدامی کشور، در آبان ماه در سراسر کشور انجام خواهد شد.

رییس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره برگزاری هشتمین آزمون استخدامی مشترک دستگاه‌های اجرایی، گفت: حدود ۵۶۰ هزار نفر در این آزمون ثبت نام‌کرده اند که از این میان بیش از ۳۸ هزار نفر جذب می‌شوند و این تعداد جدای از آمارهای جذب نیروی انسانی توسط وزارت بهداشت است که ثبت نام و جذب آن به صورت جداگانه صورت خواهد گرفت.

«علی اله قنبری» افزود: ۲۸ دستگاه در این آزمون حضور دارند و بیشترین سهمیه استخدامی مربوط به وزارت آموزش و پرورش است که بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان برای آزمون را نیز به خود اختصاص داده است و پس از آن وزارت کشور قراردارد.

این مقام مسوول گفت: سازمان ملی بهره‌وری با ۶ سهمیه استخدامی کمترین میزان سهمیه در آزمون هشتم را دارد.

وی درباره عدالت محوری در آزمون، گفت: این آزمون‌ها با رعایت تمام مسائل امنیتی و اصول محرمانگی برای رعایت حقوق داوطلبان برگزار می‌شود.

قنبری توضیح داد: تمامی مراحل طرح سوال، برگزاری آزمون، اعلام نتایج و حتی انجام مصاحبه ها رصد می‌شود تا حق کسی ضایع نشود.

ماندگاری نیروها در شهرستان‌ها با بومی گزینی آزمون استخدامی

رییس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور درباره مصوبه بومی گزینی در هشتمین آزمون استخدامی فراگیر، گفت: مجلس شورای اسلامی در شانزدهم شهریورماه امسال بومی‌گزینی در آزمون استخدامی را مصوب کرد.

وی با بیان اینکه بومی گزینی با هدف ماندگاری نیروها در شهرستان‌هاست، افزود: براساس قانون، به افرادی بومی شهرستان اطلاق می‌شود که یا محل تولدشان شهرستان مورد نظر بودهیا اینکه ساکن آن شهرستان با سابقه حداقل ۱۰ سال سکونت باشند.

قنبری افزود: البته در این مصوبه ایجاد سازوکاری برای تعیین اولویت جهت جذب داوطلبان بومی شهرستان به استثنای شهر تهران و مراکز استان‌ها مد نظر قرار گرفته است.

وی اظهارداشت: براساس این مصوبه مقرر شده است شورای توسعه مدیریت اولویت‌هایی را برای افراد در نظر بگیرد و هم اکنون فرایند تعیین این اولویت‌ها در حال انجام است و پس از نهایی شدن، فرصتی برای شرکت‌کنندگان فراهم می‌شود تا اطلاعات خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ویرایش کنند.

به گزارش ایرنا، بر اساس قانون اصلاح ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب شانزدهم شهریورماه ۹۹مجلس شورای اسلامی مبنی بر «اولویت قائل شدن برای جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای شهر تهران و مراکز استان‌ها» به متقاضیان ثبت نام کننده در آزمون اجازه داده خواهد شد بر اساس قانون اصلاحی و شغل محل‌های موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ویرایش اطلاعات و شغل محل انتخابی خود اقدام کنند.

رییس امور آمار، برنامه‌ریزی و تامین نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور درباره سهمیه افراد در آزمون، گفت: در این آزمون طبق قوانین مربوطه، سهمیه‌­های آزاد، ایثارگران و معلولین در نظر گرفته شده است و شغل‌محل‌های مربوط به هر کدام از این سهمیه‌ها در دفترچه آزمون تفکیک شده است. وقتی شغل محلی به ایثارگر یا معلول اختصاص می‌یابد، این امر در جدول دفترچه راهنما مشخص شده و صرفاً مشمولین سهمیه یاد شده می توانند در این شغل محل شرکت کنند.

قنبری درباره سهم سه درصدی معلولان در آزمون استخدامی گفت: همچون سال‌های گذشته سهمیه سه درصد استخدام برای معلولان در نظر گرفته شده است و چنانچه ظرفیت مذکور تکمیل نشود، این سهمیه حفظ و در آزمون‌های بعدی استفاده می‌شود و قابل تخصیص به سهمیه‌های دیگر نیست.

منبع: خبرگزاری ایرنا


۵ مهر ۹۹: اولویت جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای تهران و مراکز استان‌ها

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، قانون اصلاح ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری که در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۶/۱۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی و در تاریخ ۱۳۹۹/۶/۲۶ به تأیید شورای نگهبان رسیده است را برای اجرا به سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان اداری و استخدامی کشور، به موجب این قانون، به انتهای ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶/۷/۸ با اصلاحات و الحاقات بعدی، جمله «شورای توسعه مدیریت مکلف است برای جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای تهران و مراکز استان‌ها اولویت قائل شود. منظور از بومی شهرستان، متولد یا ساکن با سابقه حداقل ده سال سکونت در همان شهرستان است.»

همچنین، این قانون از تاریخ تصویب، لازم‌الاجرا است.

منبع: سایت سازمان اداری و استخدامی


۳ مهر ۹۹: اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور

پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور در سال ۱۳۹۹ و با توجه به اعلام سازمان اداری و استخدامی کشور، بدین وسیله به اطلاع متقاضیان آزمون استخدامی مذکور می رساند:

بر اساس قانون اصلاح ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۹۹/۰۶/۱۶ مجلس شورای اسلامی مبنی بر « اولویت قائل شدن برای جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای شهر تهران و مراکز استان ها » به متقاضیان محترم ثبت نام کننده در آزمون اجازه داده خواهد شد بر اساس قانون اصلاحی و شغل محل های موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به ویرایش اطلاعات و شغل محل انتخابی خود اقدام نمایند.

بدیهی است زمان و مهلت ویرایش اطلاعات توسط متقاضیان و شرایط استفاده از اولویت بومی بودن درگاه این سازمان اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.


۳۱ شهریور ۹۹: آخرین آمار ثبت نام کنندگان در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی و آموزش و پرورش

زرین‌آمیزی گفت: به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای متقاضیانی که موفق به ثبت‌نام نشده‌اند، از ۱ تا ۴ مهر مهلت مجددی برای ثبت‌نام آنها تعیین شد.

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آمار نهایی ثبت نام کنندگان در هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی گفت: ثبت‌ نام در هشتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور سال ۱۳۹۹ از پنجشنبه، ۲۰ شهریور آغاز و شنبه، ۲۹ شهریور به پایان رسید.

او ادامه داد: کارت شرکت در این آزمون از روز سه شنبه، ۶ آبان برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه، ۹ آبان در تهران و با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد. ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان شهرستان محل اقامت فعلی آن‌هاست که در تقاضانامه ثبت نام ثبت می‌کنند.

سخنگوی سازمان سنجش بیان کرد: بر اساس آمار نهایی در مجموع تعداد ۵۰۳ هزار و ۲۹ نفر در این آزمون ثبت نام کرده اند.

آغاز ثبت نام مجدد آزمون استخدامی از ۱ مهر

او در ادامه بیان کرد: به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از متقاضیانی که در مهلت مقرر موفق به ثبت نام نشده‌اند فرصتی فراهم شد که آن‌ها بتوانند از ۱ مهر تا ۴ مهر ثبت‌نام کنند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: متقاضیان دارای سهمیه ایثارگری که در بازه زمانی، سهمیه آنان برای ثبت‌نام در آزمون استخدامی مورد تایید قرار نگرفته است در صورتی که با مراجعه و پیگیری، موضوع سهمیه خود از اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران حل کرده‌اند می‌توانند در مهلت زمانی جدید با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان ثبت‌نام کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش اضافه کرد: آن دسته از متقاضیانی که قبلاً نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل، تا تاریخ فوق، نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام کنند.

زرین آمیزی بیان کرد: ملاک عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ فارغ التحصیلی قید شده در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه و در ارتباط اتمام خدمت دوره ضرورت (تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت، کارت پایان خدمت) و همچنین در خصوص معافیت دائم (تاریخ مندرج در قسمت صدور کارت معافیت دائم)، آخرین روز ثبت نام در آزمون استخدامی است.

او گفت: ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام آزمون استخدامی مشترک فراگیر یعنی ۲۰ شهریور ۹۹ است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


۳۱ شهریور ۹۹: تمدید مهلت ثبت نام هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی و آموزش و پرورش

بدین وسیله به اطلاع متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور سال۱۳۹۹ می‌رساند که با توجه به اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ و مراجعات انبوه متقاضیان برای مشاهده کارنامه، تعدادی از متقاضیان به دلیل بار شدید مراجعات به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور موفق به ثبت نام در آزمون مذکور نشدند. لذا به منظور فراهم نمودن تسهیلات بیشتر برای این دسته از متقاضیان، ترتیبی اتخاذ گردیده است که از تاریخ ۹۹/۰۷/۰۱ لغایت ۹۹/۰۷/۰۴ بتوانند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام نمایند.

لذا همه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و اطلاعیه‌های مورخ ۹۹/۰۶/۱۹ و ۹۹/۰۶/۲۵ و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام نمایند.

آن دسته از متقاضیان دارای سهمیه ایثارگر که در بازه زمانی فوق، سهمیه آنان برای ثبت نام در این آزمون مورد تایید قرار نگرفت در صورتی که با مراجعه و پیگیری موضوع سهمیه خود از اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران حل نموده اند می توانند در مهلت زمانی جدید (۱/۰۷/۹۹ تا ۹۹/۰۷/۰۴) با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

ضمناً آن دسته از متقاضیانی که قبلاً نسبت به ثبت نام اقدام نموده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ فوق، نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

منبع: سایت سازمان سنجش


۲۷ شهریور ۹۹ : اطلاعیه های آزمون استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی

* اطلاعیه شماره ۲: اصلاحیه موارد آزمون شغلی پزشک متخصص ۱

مواد امتحانی عنوان شغلی پزشک متخصص ۱ (کد شغلی ۳۰۰۵)، اصلاح گردید.

مشاهده منابع آزمون

* اطلاعیه شماره ۱: اصلاحیه هشتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی سال ۹۹

پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور در سال ۱۳۹۹، بدین‌وسیله به اطلاع همه متقاضیان ثبت‌نام در آزمون مذکور می‌رساند، با توجه به اعلام سازمان اداری و استخدامی کشور، شرایط و ضوابط اختصاصی سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان بهزیستی کشور، سازمان پزشکی قانونی و هم ‌چنین فهرست شغل محل‌های وزارت ورزش و جوانان (به عنوان شغل محل جدید) می‌باشد.

مشاهده اصلاحیه آگهی استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی

ثبت نام هشتمین آزمون استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی (آموزش و پرورش) در سال ۹۹

مقدمه: با توجه به مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و در اجرای ماده (۴۴ (قانون مدیریت خدمات کشوری و مفاد دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاههای اجرایی منضم به بخشنامه های شماره ۹۷۵۷/۹۳/۲۰۰ مورخ ۱۹/۰۷/۱۳۹۳ و اصلاحیه آن به شماره ۱۱۷۲۶۶۰ مورخ ۲۶/۰۲/۱۳۹۶ سازمان مذکور و به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز در دستگاههای اجرایی کشور، شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی برای استخدام در هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور به شرح زیر اعلام میگردد:

بخش اول :تعاریف

مفاهیم و تعاریف برخی از اصطلاحات بکار رفته در این متن دفترچه به شرح ذیل است:

الف) دستگاه اجرایی:

کلیه وزارتخانه ها، مؤسسات دولتی، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی، شرکتهای دولتی و کلیه دستگاههایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانکها و بیمه های دولتی، (کلیه دستگاههای موضوع ماده (۵ (قانون مدیریت خدمات کشوری) دستگاه اجرایی نامیده میشوند. ب) ایثارگران:

ب-۱ ) ایثارگران سهمیه بیست و پنج (۲۵ ) درصد شامل:

جانبازان
آزادگان
همسر و فرزندان شهدا
همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر
همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت
پدر، مادر، خواهر و برادر شهید

ب-۲ (ایثارگران سهمیه پنج (۵ (درصد شامل:

رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبههها
همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبههها
فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد
فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت
تذکر: مراجع تأیید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از :

۱ .معاونت نیروی انسانی هر یک از ردههای نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود؛
۲ .معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل؛
۳ .معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران.

بخش دوم : شرایط عمومی داوطلبان

۱ .داشتن تابعیت ایران؛
۲ .اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
۳ .التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
۴ .انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان؛
۵ .داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند؛
۶ .عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر؛
۷ .نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر؛

۸ .عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح؛
۹ .داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاههای اجرایی و همچنین بازنشسته باشند؛

۱۰ .به استناد ماده (۹۴ (قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی، کارکنانی که تصدی یکی از پستهای سازمانی در هر یک از دستگاههای اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا میباشند، پس از پذیرفته شدن در امتحان مشترک فراگیر در زمان استخدام، نباید جزء مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاههای اجرایی باشند.

تبصره: مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفتهشده نهایی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی، در زمان صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پیمانی و یا صدور حکم کارگزینی، به عهده داوطلب پذیرفتهشده آزمون میباشد.

۱۱ .داشتن حداقل بیست (۲۰ (سال تمام و حداکثر بیست و پنج (۲۵ (سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دیپلم، حداکثر سی سال (۳۰ (برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم، حداکثر سی و پنج (۳۵ (سال برای دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس، حداکثر چهل (۴۰ (سال برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس و حداکثر چهل پنج (۴۵ (سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دکتری

تبصره ۱ :جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف می باشند.

تبصره ۲ :موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذیربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
– پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال؛ – داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نمودهاند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها؛
– میزان مدت خدمت ضرورت؛

– داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تماموقت در وزارتخانهها و موسسات و شرکتهای دولتی، بانکها و شرکتهای تحت پوشش آنها، شرکتهای بیمههای دولتی، شهرداریها و موسسات و شرکتهای دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکتهای ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده میکنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنها از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشتهاند به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها.

تذکر : ملاک عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه، و در ارتباط با اتمام خدمت دوره ضرورت (تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت، کارت پایان خدمت) و همچنین در خصوص معافیت دائم (تاریخ مندرج در قسمت صدور کارت معافیت دائم)، آخرین روز ثبت نام امتحان مشترک فراگیر (۲۹/ ۰۶/ ۱۳۹۹ (میباشد؛ ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام امتحان مشترک فراگیر (۲۰/ ۰۶/ ۱۳۹۹ ) میباشد

بخش سوم : مواد آزمون

الف- آزمون عمومی
مواد آزمون عمومی عبارتند از:
۱ .فنّاوری اطلاعات (مهارتهای هفتگانه L.D.C.I(؛
۲ .ریاضی و آمار مقدماتی؛
۳ .زبان و ادبیات فارسی؛
۴ .معارف اسلامی*
۵ .زبان انگلیسی ـ عمومی؛
۶ .اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی؛
۷ .هوش و توانمندیهای عمومی؛ تبصره: اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوالهای معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوالهای آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.

ب- آزمون تخصصی: مواد آزمون تخصصی برای هر یک از مشاغل در جدول شماره ۱ مشخص شده است.
تذکر: کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینهای با ضریب یک (۱ (می باشند. ضمناً به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد

بخش چهارم : امتیازات و سهمیه های قانونی

الف) سهمیه ایثارگران:

بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، جذب ایثارگران از محل سهمیه ای استخدامی از طریق شرکت در امتحان مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی، رقابت بین کلیه داوطلبان ایثارگر در هر یک از سهمیه های ۲۵ درصد و ۵ درصد (در هر یک از مجوزهای کلی سازمان اداری و استخدامی کشور به دستگاه اجرایی) بر اساس نمره مکتسبه در امتحان مشترک فراگیر به میزان دو برابر ظرفیت جهت معرفی به مصاحبه استخدامی و با رعایت ساز و کارهای ذیل صورت میپذیرد:

۱ .در فرآیند جذب و استخدام مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران، استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات جاری و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می پذیرد.

۲ .با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران در دفترچه امتحان مشترک فراگیر مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا گردیده است و داوطلبان ایثارگر تأیید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید شغل محلهای مشخص شده در سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد را انتخاب نمایند. ضمناً این سهمیه قابل تخصیص به سایر داوطلبان نبوده و در صورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوقالذکر محفوظ خواهد ماند.

۳ .ایثارگران متقاضی بهرهمندی از سهمیه استخدامی ۲۵ درصد موضوع ماده (۲۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران برای ثبت نام و بهرهمندی از سهمیه مزبور، لازم است ابتدا اطلاعات خود را در سیستم سجایا (سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران) ثبت نموده و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تأیید گردد و در صورت عدم تأیید بنیاد مذکور مجاز به انتخاب شغلمحلهای مشخص شده برای سهمیه یاد شده نمیباشند.

۴ .جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر از شرط حداقل معدل و حداکثر سن معاف میباشند.

۵ .کسب حد نصاب نمره امتحان مشترک فراگیر برای مشمولین سهمیه ۲۵ و ۵ درصد ایثارگران تا سقف سهمیه الزامی نمیباشد. بدیهی است در صورتی که ایثارگران موضوع این سهمیه ها در شغلمحلهای سهمیه آزاد شرکت نمایند کسب حد نصاب نمره امتحان در شغل مربوط الزامی است.

تبصره: بر اساس تبصره ۳ ماده ۲۱ قانون جامع ایثارگران، کلیه ایثارگران مشمول سهمیه های ۲۵ و ۵ درصد متقاضی استخدام در ادارات آموزش و پرورش و وزارت علوم تحقیقات و فناوری بایستی حداقل هشتاد درصد (۸۰ درصد) حدنصاب علمی آخرین نفر پذیرفته شده را کسب نمایند.
۶ .آن دسته از فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی، آزادگان از کار افتاده کلی و فرزندان آنان که علاوه بر سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران با کسب حد نصاب قبولی و رعایت ترتیب نمرات مکتسبه در سهمیه آزاد پذیرفته میشوند، میتوانند همانند سایر فرزندان شاهد، جانبازان و آزادگان از شرط معافیت حداقل معدل و حداکثر سن بهره مند گردند.

۷ .سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۵ درصد ایثارگران در دفترچه امتحان مشترک فراگیر مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا گردیده است و داوطلبان ایثارگر برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید شغل محلهای مشخص شده در سهمیه ایثارگران ۵ درصد را انتخاب نمایند. ضمناً این سهمیه قابل تخصیص به سایر داوطلبان نبوده و در صورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوقالذکر محفوظ خواهد ماند.

۸ .استخدام مازاد بر سهمیه استخدامی (۲۵ درصد و ۵ درصد) ایثارگران در صورت کسب حد نصاب آزمون، از طریق رقابت با داوطلبان سهمیه آزاد در صورت وجود ظرفیت و جنسیت متناسب، صرفاً در مرحله معرفی افراد برای بررسی مدارک و تا قبل از مرحله مصاحبه استخدامی در همان شغل محل جنسیت صورت میپذیرد.

تذکر :

۱ .معرفی نهایی ایثارگران در سهمیه استخدامی مربوط به آنها صرفاً از میان آن دسته از ایثارگران واجد شرایطی خواهد بود که سهمیه ثبتنامی و شرکت در آزمون کتبی آنان در سهمیه ایثارگران صورت گرفته باشد.
۲ .در صورتی که داوطلب ایثارگری براساس نمره فضلی در آزمون کتبی در رقابت با داوطلبان سهمیه آزاد در همان شغل محل جنسیت به عنوان داوطلب آزاد معرفی شده باشد، سایر مراحل آزمون و فرآیند استخدام خود را به عنوان داوطلب سهمیه آزاد ادامه خواهد داد.

ب) سهمیه معلولین:

جذب معلولین مورد تأیید سازمان بهزیستی کشور، از محل سهمیه استخدامی (۳ درصد قانون جامع حمایت از معلولان) صرفاً از طریق شرکت در امتحان مشترک فراگیر، کسب حد نصاب و رقابت بین کلیه داوطلبان معلول در همان شغل محل بر اساس نمره مکتسبه در امتحان مشترک فراگیر (به میزان حداکثر دو برابر ظرفیت جهت معرفی به مصاحبه استخدامی) و با رعایت ساز و کارهای ذیل صورت میپذیرد:

۱ .سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه۳ درصد معلولین مورد تأیید سازمان بهزیستی کشور در دفترچه امتحان مشترک فراگیر مشخص و از سایر سهمیههای استخدامی مجزا گردیده است. داوطلبان معلول تأیید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صرفاً باید شغل محلهای مشخص شده در سهمیه معلولان را انتخاب نمایند. ضمناً این سهمیه قابل تخصیص به سایر داوطلبان نبوده و در صورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوقالذکر محفوظ خواهد ماند.

۲ .معلولین باید توانایی لازم برای انجام کاری که جهت آن استخدام میشوند را داشته باشند.

۳ .بر اساس ماده(۵ (آیین نامه شماره ۸۸۳۸۴/۴۴۱۷۸ مورخ ۲۲/ ۰۴/ ۱۳۸۹وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک، استخدام معلولان به شرط آنکه به تشخیص سازمان بهزیستی کشور، معلولیت آنان مانع از مأموریت کاری آنها نباشد، بلامانع میباشد.
۴ .استخدام مازاد بر سهمیه استخدامی ۳ درصد معلولین از طریق رقابت با داوطلبان سهمیه آزاد در صورت وجود ظرفیت و جنسیت متناسب در همان شغل محل جنسیت صورت میپذیرد.

تذکر :

۱ .معرفی نهایی معلولین در سهمیه استخدامی مربوط به آنها صرفاً از میان آن دسته از معلولین واجد شرایطی خواهد بود که سهمیه ثبتنامی و شرکت در آزمون کتبی آنان در سهمیه معلولین صورت گرفته باشد.
۲ .در صورتی که داوطلب معلول براساس نمره فضلی در آزمون کتبی در رقابت با داوطلبان سهمیه آزاد در همان شغل محل جنسیت به عنوان داوطلب آزاد معرفی شده باشد، سایر مراحل آزمون و فرآیند استخدام خود را به عنوان داوطلب سهمیه آزاد ادامه خواهد داد.

ج) سایر امتیازات:

بر اساس مصوبه شماره ۱۳۷۳۶/۲۰۰ مورخ ۱۴/۰۶/۱۳۹۰ شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی، ۱۰ درصد به امتیاز مکتسبه حافظان قرآن دارای درجات (۱ تا ۳ (برای حافظین قران در مشاغل کارشناس امور فرهنگی، مربی امور تربیتی مدارس و دبیر معارف اسلامی لحاظ خواهد شد.
همچنین برای مشاغلی که شرایط احراز آنها دیپلم می باشد، درجه پنج حفظ قرآن به شرط دارا بودن گواهینامه پایان دوره اول متوسطه از لحاظ استخدامی همتراز دیپلم می باشد و امتیاز ذکر شده نیز به افراد واجد شرایط اعلام شده در متن آگهی استخدامی منتشره تخصیص خواهد یافت.

بخش پنجم : مراحل ثبت نام

داوطلب متقاضی استخدام در دستگاه های اجرایی باید در زمان ثبت نام در امتحان مشترک فراگیر، شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این دفترچه را داشته باشد.

الف) تهیه فایل عکس اسکن شده:

داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید:
عکس ۴ ۳ که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ) فقط باید با فرمت JPG باشد. اندازه عکس اسکن شده باید حداقل
۳۰۰ ۲۰۰ پیکسل و حداکثر ۴۰۰ ۳۰۰ باشد. تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد. حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلوبایت بیشتر باشد. حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد. حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

تذکر (۱ ): اسکن عکس از روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …) قابل قبول نمی باشد و داوطلبان لازم است از اصل عکس و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.

تذکر (۲): عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.

تذکر (۳): با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمونهای قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام میشود رخ داده است. تاکید میگردد که علاوه بر کنترل اطلاعات ثبتنامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما الصاق نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

ب) پرداخت وجه:

ثبت نام به صورت اینترنتی از روز پنج شنبه ۹۹/۰۶/۲۰ لغایت روز شنبه مورخ ۹۹/۰۶/۲۹ انجام خواهد پذیرفت. مدت ثبت نام به هیچوجه قابل تمدید نخواهد

متقاضیان واجد شرایط باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و پس از پرداخت مبلغ (۶۱ هزار تومان) به صورت الکترونیکی و با کارت های بانکی متصل به شبکه ی شتاب نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند.
موکداً تاکید میگردد مدت زمان تعیین شده برای ثبت نام در امتحان مشترک فراگیر تمدید نمی گردد و متقاضیان باید در مدت زمان فوق نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.

متقاضیان شرکت در امتحان مشترک فراگیر باید پس از پایان ثبت نام کد رهگیری خود را یادداشت نموده و تا پایان مراحل استخدام نزد خود نگهداری نمایند. به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمیگردد.

برای دانلود دفترچه آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی اینجا کلیک کنید
دانلود جدول مواد امتحانی آزمون استخدام فراگیر
دانلود جدول کد و نام رشته و شهرستان
دانلود جدول شغل محل های وزارت آموزش و پرورش
دانلود جدول انطباق رشته یا گرایش های تحصیلی (اصلاحیه)
دانلود جدول انطباق رشته یا گرایش های تحصیلی
دانلود فرم پیش نویس ثبت نام اینجا
جستجوی کد رشته تحصیلی
ویرایش اطلاعات ثبت نام
ثبت نام در آزمون
کانال تلگرامی همکارجو

اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش درباره زمان‌ شروع ثبت‌نام‌ و انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام در‌ هشتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور‌ سال ۱۳۹۹

پیرو اطلاعیه مورخ ۱۳۹۹/۶/۶ به ‌اطلاع‌ همه متقاضیان‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در هشتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور سال ۱۳۹۹ می‌رساند که ثبت ‌نام این آزمون از ساعت ۱۲:۰۰ ظهر روز پنجشنبه مورخ ۹۹/۰۶/۲۰ در درگاه اطلاع ‌رسانی این سازمان آغاز و تا ساعت ۲۴:۰۰ روز شنبه مورخ ۹۹/۰۶/۲۹ پایان خواهد یافت.

متقاضیان می‌توانند در مهلت مقرر برای شرکت در آزمون مذکور ثبت‌نام نمایند. این مهلت به هیج وجه قابل تمدید نخواهد بود.
دفترچه راهنمای ثبت‌نام در هشتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور سال ۱۳۹۹ همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس خواهد بود.


۱۹ شهریور ۹۹: اعلام نتایج نهایی هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی

پیرو اطلاعیه های منتشر شده در تاریخ های ۹۸/۱۰/۱۵، ۹۸/۱۱/۲۶، ۱۷/۱/۹۹، ۱۰/۴/۹۹، ۱۵/۴/۹۹ ، ۵/۵/۹۹ ، ۶/۵/۹۹ و ۴/۶/۱۳۹۹ به اطلاع آن دسته از متقاضیانی که در هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در تاریخ ۹۸/۰۸/۳۰ شرکت نموده اند، می رساند که نتایج نهایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها و مرکز آمار ایران در سایت سازمان سنجش آموزش کشور از امروز چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۶/۱۹ قرار خواهدگرفت.

لذا متقاضیان پس از دریافت نتیجه آزمون، برای اقدامات بعدی برای دستگاه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها از امروز چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۶/۱۹ به آدرس اینترنتی دستگاه و برای دستگاه مرکز آمار ایران از روز یکشنبه مورخ ۹۹/۰۶/۲۳ به سایت سازمان مربوطه مراجعه نمایند.

مشاهده نتایج نهایی

منبع: سایت سازمان سنجش


۱۸ شهریور ۹۹: زمان شروع ثبت نام آزمون استخدام آموزش و پرورش اعلام شد

معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر: ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش از ۲۰ شهریور در سایت سازمان سنجش آغاز می‌شود و نیمه دوم آبان ۹۹ نیز آزمون استخدامی برگزار می‌شود.

جزئیات مهم این خبر:

▫️امسال شرایط استخدام یک تفاوت عمده نسبت به سال قبل دارد و آن جذب نیروی بومی است و نیرو از خارج استان جذب نخواهند شد پس داوطلبان نسبت به انتخاب کد منطقه جغرافیایی محل خدمت خود دقت داشته باشند، زیرا تعهد خدمت ۱۰ ساله است.

▫️در این آزمون دو برابر ظرفیت از طریق آزمون کتبی انتخاب و نفرات برگزیده پس از گزینش معرفی خواهند شد ۳۰ درصد نمره مربوط به مصاحبه و ۷۰ درصد مربوط به آزمون کتبی است.

▫️نیرو های خرید خدمت و حق التدریس هم هم از آنجایی که در مدارس شاغل هستند، می‌توانند به صورت آزاد در این آزمون شرکت کنند، اما در صورت پذیرفته شدن هنگام مصاحبه، سابقه تدریس آن‌ها به عنوان یک الویت در نظر گرفته می‌شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما


۱۶ شهریور ۹۹: اصلاح لایحه بومی گزینی در آزمون های استخدامی توسط مجلس

نمایندگان مجلس ماده ۴۴ لایحه مدیریت خدمات کشوری را جهت تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۶ شهریور) مجلس شورای اسلامی با ماده ۴۴ لایحه مدیریت خدمات کشوری با ۱۶۲ رأی موافق، ۸ رأی مخالف، ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۰ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

ماده واحده به شرح زیر اصلاح شد:

در سطر آخر پس از کلمه “متولد” عبارت “یا ساکن با سابقه حداقل ۱۰ سال سکونت در” اضافه شد.

منبع: خبرگزاری ایلنا


۶ شهریور ۹۹: اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ درباره‌ تاریخ‌ ثبت‌ نام‌ و شرکت در‌ هشتمین آزمون استخدام فراگیر دستگاههای اجرایی کشور

به ‌اطلاع‌ همه متقاضیان‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور سال ۱۳۹۹ می‌رساند که ثبت‌نام این آزمون در هفته سوم شهریور ماه سال ۱۳۹۹ منحصراً از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان صورت می‌پذیرد؛ لذا متقاضیان می‌توانند در مهلت مقرر برای شرکت در آزمون مذکور ثبت‌نام نمایند.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام در هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور سال ۱۳۹۹ همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس خواهد بود.

منبع: سایت سازمان سنجش


۴ شهریور ۹۹: اعلام نتایج نهایی و اطلاعیه سایر مراحل استخدامی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی

پیرو اطلاعیه های منتشر شده در تاریخ های ۹۸/۱۰/۱۵، ۹۸/۱۱/۲۶، ۹۹/۰۱/۱۷، ۹۹/۰۴/۱۰، ۹۹/۰۴/۱۵ ، ۹۹/۰۵/۰۵ و ۹۹/۰۵/۰۶ به اطلاع آن دسته از متقاضیانی که در هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در تاریخ ۹۸/۰۸/۳۰ شرکت نموده اند، می رساند که نتایج نهایی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.

لذا متقاضیان پس از دریافت نتیجه آزمون، برای اقدامات بعدی از امروز سه شنبه مورخ ۹۹/۰۶/۰۴ به آدرس اینترنتی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور مراجعه نمایند.

اطلاعیه شماره ۴ سازمان زندان ها در خصوص پذیرفته شدگان رشته های شغلی مامور گارد انتظامات زندان ها و کارشناس امور انتظامی زندان ها (اطلاعیه شماره “۴”)

ضمن گرامیداشت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع) و آرزوی موفقیت برای پذیرفته شدگان نهایی هفتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی برای اشتغال در رشته های شغلی مامور گارد انتظامات زندان ها و کارشناس امور انتظامی زندان ها به استحضار می رساند؛ به منظور تکمیل مراحل استخدامی حداکثر تا روز چهارشنبه مورخ ۵/۶/۹۹ با در دست داشتن مدارک ذیل به اداره کل زندان های استان محل خدمت پذیرفته شده مراجعه نمائید.

ضمناً عدم مراجعه در موعد مقرر به منزله انصراف از ادامه روند استخدام تلقی گردیده و پذیرفته شده حق هیچگونه اعتراض در این خصوص را نخواهد داشت:

۱-شش قطعه عکس ۴×۳ در سالجاری گرفته شده باشد.

۲-اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات آن (۲ سری)

۳-اصل کارت ملی و تصویر آن (۲ سری)

۴-اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم و تصویر آن برای آقایان (۲سری)

۵-اصل مدرک تحصیلی و تصویر آن (۲سری)

۶-اصل شناسنامه افراد تحت تکفل و تصویر از تمام صفحات آن (۲سری)

۷-اصل کارت ملی افراد تحت تکفل و تصویر آن (۲ سری)

۸-کارنامه قبولی در آزمون

شایان ذکر است پذیرفته شدگان برای مراجعه به هسته گزینش علاوه بر در دست داشتن معرفی نامه از اداره کل زندان های استان محل خدمت مدارک ذیل را نیز به همراه داشته باشند:

۱-شش قطعه عکس ۴×۳ در سالجاری گرفته شده باشد.

۲-اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات آن (۱ سری)

۳-اصل کارت ملی و تصویر آن (۱سری)

۴-اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم و تصویر آن برای آقایان (۱سری)

۵-اصل مدرک تحصیلی و تصویر آن (۱ سری)

۶-تصویر مدارک مربوط به کسب رتبه در زمینه های مختلف علمی، مذهبی، فرهنگی، هنری، ورزشی، قرآنی و… (سطح شهرستان، استان، کشور و بین الملل)

۷-تصاویر تقدیرنامه های دریافتی از نهادها، گواهی فعالیت در نهادهای انقلابی و بسیج و مدارک مربوط به سایر فعالیت های اجتماعی

۸-تصویر گواهی ایثارگری (در صورت داشتن)

برای مشاهده نتایج نهایی آزمون اینجا کلیک کنید

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: سایت سازمان سنجش و سایت سازمان زندان ها


۳۱ مرداد ۹۹: انتشار دفترچه آزمون استخدام فراگیر هشتم بعد از برگزاری کنکور

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور: دفترچه راهنمای هشتمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی کشور بعد از برگزاری کنکور منتشر خواهد شد؛ در این آزمون بنا داریم حدود ۴۵ هزار نیروی جدید را برای دستگاه های مختلف استخدام کنیم که ۳۲ هزار نفر در وزارت آموزش و پرورش، هفت هزارنفر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مابقی در دستگاهی اجرایی جذب خواهند شد.

اطلاعات مهم:

تنها کسانی می توانند استخدام پیمانی و رسمی دولت شوند که در آزمون استخدامی شرکت کرده و قبول شوند.
تمام کسانی که غیر از پیمانی و رسمی در نظام اداری کشور فعالیت می کنند حتماً باید در این آزمون شرکت کرده و طبق قانون موضوع تبدیل وضعیت در نظام اداری وجود ندارد.

در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دو گروه نیروی انسانی فعالیت می کنند که گروه اول از محل اعتبارات بودجه عمومی کشور و از طریق آزمون به کار گرفته شده اند و گروه دوم از محل درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها فعالیت می کنند.

در وزارت بهداشت و درمان سه هزار نفر در فروردین ماه، دو هزارو ۲۸۰ نفر قرار داد کار معین و هفت هزار نفر دراین آزمون مجوز داده شده که مجموعاًَ ۱۲ هزار و ۲۸۰ نفر برای امسال در این وزارتخانه جذب خواهند شد.


۲۶ مرداد ۹۹: شرایط سنی داوطلبین آزمون‌های استخدامی توسط دیوان عدالت اداری تایید شد

دیوان عدالت اداری رای خود در رابطه با شکایت از تعیین شرط سنی برای داوطلبین آزمون‌های استخدامی را صادر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر موضوع شکایت از دفترچه هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۳۹۸ در دیوان عدالت اداری بررسی شد.

در این پرونده شاکی به آن بخش از شرایط مذکور که متضمن تعیین شرط سنی برای داوطلبین بوده اعتراض داشته و تقاضای ابطال آن را مطرح کرده است.

مقرره مورد شکایت:

بخش دوم: شرایط عمومی داوطلبان…..

۱۱- داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر بیست و پنج (۲۵) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دیپلم ، حداکثر سی سال (۳۰) برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم ، حداکثر سی و پنج (۳۵) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس ، حداکثر چهل (۴۰) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس و حداکثر چهل و پنج (۴۵) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دکتری

* خلاصه دلیل شاکی برای ابطال مقرره مورد شکایت: به موجب بند (الف) ماده ۴۲ قانون مدیریت خدمات کشوری داشتن حداقل سن ۲۰ سال تمام و حداکثر چهل سال برای استخدام رسمی و برای متخصصین با مدرک تحصیلی دکتری چهل و پنج سال تعیین شده است فلذا تعیین حداکثر سن ۳۰ سال مغایر با مواد ۴۱ و ۴۲ قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشد.

* خلاصه مدافعات دستگاه‌های طرف شکایت: ۱- سازمان سنجش آموزش کشور به موجب لایحه دفاعیه اعلام کرده چون سازمان صرفاً مجری برگزاری آزمون است، بنابراین نقشی و صلاحیتی در خصوص مقررات جذب و استخدام بر عهده ندارد.

۲- سازمان اداری و استخدامی کشور به موجب لایحه دفاعیه اعلام کرده تعیین شرط سنی در محدوده مشخص شده در قانون مدیریت خدمات کشوری مغایرتی با قانون ندارد و پیشتر در دادنامه شماره ۵۳ مورخ ۳۱؍۲؍۹۷ و ۵۵ مورخ ۱؍۴؍۹۷ دیوان عدالت اداری در خصوص آن تعیین تکلیف شده و مغایر با قانون شناخته نشده است.

۳- وزارت آموزش و پرورش به موجب لایحه دفاعیه اعلام کرده : تعیین ضوابط و شرایط عمومی مندرج در دفترچه آزمون داوطلبان توسط سازمان اداری و استخدامی کشور تدوین شده است و مطابق رأی وحدت رویه شماره ۱۹۸ – ۱۲؍۴؍۹۱ و ۳۸۴ – ۲۸؍۱۱؍۹۴ هیأت تخصصی اداری و استخدامی ، مرجع تعیین حداقل و حداکثر سن در استخدام با حالت پیمانی تا پیش از سنین منع شده در تبصره ۴ ماده ۴۵ قانون مدیریت خدمات کشوری با نظر دستگاه اجرایی می‌باشد.

همچنین شورای عالی آموزش و پرورش به موجب بند ۱۱ ماده ۶ لایحه قانونی راجع به تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش مصوب سال ۵۸ امتیاز درج شرایط لازم مربوط به معلمان وزارت آموزش و پرورش را دارد.

پرونده در جلسه مورخ ۱۳؍۵؍۱۳۹۹ هیأت تخصصی استخدامی مطرح گردید و پس از رسیدگی به موضوع، اعضا هیأت با اتفاق آرا مصوبه مورد شکایت را قابل ابطال تشخیص ندادند و بنابراین با استعانت از خداوند متعال و به استناد بند «ب» ماده ۸۴ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری در مورد آن به شرح زیر رأی صادر می‌شود.

رأی هیأت تخصصی استخدامی

با توجه به اینکه اولاً به موجب بند الف ماده ۴۲ قانون مدیریت خدمات کشوری یکی از شرایط عمومی استخدام در دستگاه‌های اجرایی: «داشتن حداقل سن بیست سال تمام و حداکثر چهل سال برای استخدام رسمی و برای متخصصین با مدرک تحصیلی دکتری چهل و پنج سال.» مقرر شده است، بنابراین دستگاه اجرایی اختیار تعیین حداقل و حداکثر سن برای ورود به خدمت را در محدوده سنی مذکور دارا می‌باشد،

ثانیاً شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی نیز بر اساس اختیار حاصل از ماده ۴۴ قانون مذکور طی بخشنامه شماره ۹۷۵۷؍۹۳؍۲۰۰ مورخ ۱۹؍۷؍۱۳۹۳ دستورالعمل و شرایط آزمون‌های استخدام پیمانی را مشخص و همانند رسمی تعیین و ابلاغ نموده است،

ثالثاً در مورد کارمندان پیمانی تبصره ۳ ماده ۴۵ قانون مذکور مقرر داشته سن کارمند پیمانی در انتهای مدت قرار داد استخدام نباید از ۶۵ سال و برای مشاغل تخصصی از ۷۰ سال تجاوز نماید که با توجه به ماده مذکور صرفاً حداکثر سن برای پایان قرارداد پیمانی در قانون مشخص شده است و

رابعاً به موجب رأی وحدت رویه شماره ۲۸۰۶ مورخ ۳؍۱۰؍۱۳۹۸ و آرای شماره ۱۹۸-۱۲؍۴؍۱۳۹۱ و ۱۹۱۱ و ۱۹۱۲-۲۳؍۱۲؍۱۳۹۳ هیأت عمومی تعیین حداقل و حداکثر سن به تشخیص دستگاه اجرایی مغایر با قانون شناخته نشده است، بنابراین و من‌حیث‌المجموع مصوبه مورد شکایت مغایر قانون تشخیص داده نمی‌شود و رأی به رد شکایت صادر می‌گردد.

این رأی مستند به بند «ب» ماده ۸۴ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری و تبصره ۲ آن صادر و ظرف بیست روز پس از صدور، از سوی ده تن از قضات یا رئیس محترم دیوان عدالت اداری قابل اعتراض می‌باشد.

منبع: خبرگزاری مهر


۲۰ مرداد ۹۹: زمان برگزاری آزمون استخدامی ۴۰ هزار نفری فراگیر دستگاه های اجرایی

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به برگزاری هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی، گفت: همکاران ما در معاونت سرمایه انسانی تمامی کارهای مقدماتی این آزمون را به انجام رسانده‌اند، دستگاه‌هایی که سهمیه استخدامی دارند و توانسته‌‎اند درخصوص تأمین اعتبار با سازمان برنامه و بودجه کشور به توافق برسند، مشخص شده‌اند، توزیع سهمیه‌های استانی انجام شده است و در این آزمون حدود ۴۰ هزار نفر استخدام جدید خواهیم داشت.

ما آمادگی داشتیم در مردادماه فرآیند ثبت نام در آزمون را آغاز کنیم اما به دلیل همه‌گیری بیماری کوید ۱۹ و تأخیر در برگزاری سایر آزمون‌ها، ثبت نام این آزمون نیز از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به اواخر مرداد ماه و اوایل شهریور ماه موکول شده است. امیدواریم بتوانیم با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی در نیمه دوم آبان‌ماه این آزمون را برگزار کنیم.


۲۰ مرداد ۹۹: زمان انتشار دفترچه آزمون استخدام آموزش و پرورش

مدیرکل امور اداری و تشریفات آموزش و پرورش درباره برگزاری آزمون استخدامی و جذب نیروی جدید از این طریق توضیح داد. یارمحمد حسین بر مدیرکل امور اداری و تشریفات آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت استخدام نیرو‌های جدید از طریق برگزاری آزمون استخدامی اظهار کرد:

دهم شهریور ماه دفترچه آزمون استخدامی در سایت سازمان سنجش بارگذاری می‌شود و امکان مطالعه سپس نام نویسی در این آزمون برای واجدین شرایط وجود دارد.

مشاهده جزئیات بیشتر استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید

منبع: خبرگزاری فارس


۱۳ مرداد ۹۹: خبر شروع استخدام هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در مرداد ۹۹

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور از انتشار آگهی ثبت نام برای هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های دولتی در مرداد ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خانه ملت، آقای جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور از انتشار آگهی ثبت نام برای هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های دولتی در مرداد ماه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد و گفت: حدود ۴۰ هزار نفر در این آزمون استخدامی جذب می‌شوند.

وی افزود: آزمون دیگری برای جذب نیرو در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود که به منظور کسب تجربه، مقرر است این سنجش توسط مرکز آزمون وزارتخانه مذکور برگزار و حدود ۲۴۰۰ نفر از نیرو‌های قرارداد خرید خدمت جذب شوند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تصریح کرد: در صورتی که آگهی استخدامی دستگاه‌های دولتی تا پیش از ۲۰ مرداد منتشر شود، آزمون آن در اواخر شهریور ماه یا نیمه اول مهر ماه برگزار می‌شود.

آقای انصاری در پاسخ به این پرسش که با توجه به شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری آزمون استخدامی وجود دارد؟ توضیح داد: در حال حاضر آگهی منتشر و ثبت نام از داوطلبان به عمل می‌آید تا تعداد داوطلبان مشخص شود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برای برگزاری آزمون تمام پروتکل‌های مورد نظر وزارت بهداشت رعایت می‌شود، ادامه داد: ممکن است گروه‌های مختلف شغلی جدا شده و آزمون، به جای یک نوبت در در دو نوبت برگزار شود.

وی تصریح کرد: تا زمان برگزاری آزمون استخدامی، سازمان سنجش آزمون‌هایی را برگزار خواهد کرد که تعداد داوطلبان آن بیشتر از آزمون استخدامی خواهد بود بنابراین تجارب لازم به دست می‌آید.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما


۶ مرداد ۹۹: اطلاعیه اعلام نتایج نهایی هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی

پیرو اطلاعیه های منتشر شده در تاریخ های ۹۸/۱۰/۱۵، ۹۸/۱۱/۲۶، ۹۹/۰۱/۱۷، ۹۹/۰۴/۱۰، ۹۹/۰۴/۱۵ و ۹۹/۰۵/۰۵ بدین وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که در هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در تاریخ ۹۸/۰۸/۳۰ شرکت نموده اند، می رساند که نتایج نهایی دستگاه های اجرایی شامل: شرکت سهامی بیمه ایران، سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان ثبت احوال کشور و وزارت نیرو در سایت سازمان سنجش آموزش کشور امروز دوشنبه مورخ ۹۹/۰۵/۰۶ قرار می گیرد. لذا داوطلبان پس از دریافت نتیجه آزمون، برای اقدامات بعدی از روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۵/۰۸ به آدرس اینترنتی دستگاه های ذیربط مراجعه نمایند.

ضمناً نتایج نهایی سایر دستگاه های اجرایی در آزمون مذکور متعاقباً اعلام می شود.

منبع: سایت سازمان سنجش


۵ مرداد ۹۹: اعلام نتایج نهایی هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی

پیرو اطلاعیه های منتشر شده در تاریخ های ۹۸/۱۰/۱۵، ۹۸/۱۱/۲۶، ۹۹/۰۱/۱۷، ۹۹/۰۴/۱۰ و ۹۹/۰۴/۱۵ بدین وسیله به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که در هفتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور در تاریخ ۹۸/۰۸/۳۰ شرکت نموده اند، می رساند که نتایج نهایی دستگاه های اجرایی شامل: شرکت سهامی مدیریت منابع آب ایران و سازمان امور عشایر ایران (بجز کدشغل محل ۱۶۹۷۹- کارشناس دامپروری آذربایجان غربی- پلدشت) در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است. لذا داوطلبان پس از دریافت نتیجه آزمون، برای اقدامات بعدی از روز سه شنبه مورخ ۹۹/۰۵/۰۷ به آدرس اینترنتی دستگاه های ذیربط مراجعه نمایند.

ضمناً نتایج نهایی سایر دستگاه های اجرایی در آزمون مذکور متعاقباً اعلام می شود.

جهت مشاهده نتایج نهایی آزمون اینجا کلیک نمایید

منبع: سایت سازمان سنجش


۴ مرداد ۹۹: طرح مجلس برای حذف استخدام بدون تعهد دستگاه‌های اجرایی

دستگاه‌های اجرایی می توانند تا ۱۰ درصد پستهای سازمانی مصوب، بدون تعهد استخدامی افرادی را ساعتی یا کار معین برای حداکثر یک سال به کار گیرند؛ مجلسی‌ها در طرح جدید خود به دنبال حذف این سهمیه استخدامی هستند.نمایندگان مجلس با اعلام وصول طرحی، حذف سهمیه خاص استخدامی برای دستگاه‌های اجرایی را دنبال می‌کنند.

طرح اصلاح ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری به صورت یک فوریتی در جلسه علنی روز چهارشنبه یکم مردادماه ۱۳۹۹ مجلس شورای اسلامی مطرح اعلام وصول شد.به اعتقاد طراحان این طرح با توجه به عملکرد دستگاه‌های مختلف و سوءاستفاده‌ها و تبعیض‌های متعدد در استفاده از فرصت جذب پرسنل مورد نیاز به صورت قرارداد کار معین، لازم است در راستای عدالت اجتماعی و استفاده از نخبگان کشور از طریق ساز و کار آزمون سراسری لازم است تبصره ماده ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری حذف گردد.

منبع: خبرگزاری تابناک


۱۵ تیر ۹۹: اعلام نتایج نهایی هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی

با آرزوی موفقیت برای تمامی همکارجویان گرانقدر به اطلاع میرسانیم؛ نتایج نهایی هفتمین آزمون استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی مربوط به سازمان های وزارت جهاد کشاورزی، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مادر تخصصی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمان هواشناسی کشور، سازمان دامپزشکی کشور اعلام گردید.

جهت مشاهده نتایج نهایی آزمون اینجا کلیک نمایید

منبع: سایت سازمان سنجش


۱۰ تیر ۹۹: ابلاغ بخشنامه شرایط استخدام در دستگاه های اجرایی

معاون رئیس جمهور در بخشنامه ای شروط استخدام کارکنان جدید در دستگاه های اجرایی را ابلاغ و اعلام کرد: دستگاههای دولتی می توانند درخواست های خود را به سازمان امور اداری و استخدامی ارسال کنند.

در این بخشنامه آمده است: با توجه به اینکه طبق مفاد بند (ب) تبصره (۲۱) قانون بودجه سال ۹۹ کل کشور، تمامی اختیارات دستگاه‌های اجرایی دارای مقررات اداری و استخدامی خاص (به استثنا دستگاه‌هایی که به حکم قانون اساسی مقررات خاص دارند) که اعتبارات هزینه‌ای خود را از محل قانون مذکور و پیوست‌های آن دریافت می‌کنند، در خصوص استخدام و به‌کارگیری نیروی انسانی موقوف‌الاجرا شده و هرگونه استخدام و به‌کارگیری در این دسته از دستگاه‌ها باید صرفاً بر اساس مجوز صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و اخذ تأییدیه سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر پیش‌بینی بار مالی در قانون انجام شود، به پیوست دستورالعمل نحوه اقدام دستگاه‌های اجرایی مشمول که مشترکاً توسط دو سازمان تهیه شده، جهت اجرا ابلاغ می‌گردد.

دستورالعمل موضوع بند (ب) تبصره ۲۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به شرح زیر است.

متن ابلاغ بخشنامه شرایط استخدام در دستگاه های اجرایی
متن ابلاغ بخشنامه شرایط استخدام در دستگاه های اجرایی

منبع: خبرگزاری مهر


۹ تیر ۹۹: اطلاعیه و اعلام نتایج نهایی هفتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی

با آرزوی موفقیت برای تمامی همکارجویان گرانقدر به اطلاع میرسانیم؛ نتایج نهایی هفتمین آزمون استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی مربوط به سازمان های امور اراضی کشور – مرکز آموزش مدیریت دولتی – وزارت علوم، تحقیقات و فناوری – وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- سازمان بهره وری – سازمان نقشه برداری اعلام گردید.
لذا داوطلبان پس از دریافت نتیجه آزمون، برای اقدامات بعدی از روز شنبه مورخ ۹۹/۰۴/۱۴ به آدرس اینترنتی دستگاه های ذیربط مراجعه نمایند.
ضمناً نتایج نهایی سایر دستگاه های اجرایی در آزمون مذکور متعاقباً اعلام می شود.

مشاهده نتایج نهایی آزمون

جهت مشاهده نتایج نهایی آزمون اینجا کلیک نمایید

منبع: سایت سازمان سنجش


۲۴ اردیبهشت ۹۹: خبر استخدام ۴۰ هزار نفر در دستگاه‌های اجرایی مختلف در سال جاری

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور می گوید: طبق قانون برنامه ششم توسعه سالانه باید ۳ درصد از حجم دولت (به غیراز وزارت آموزش و پرورش) کاسته شود، با این حال قانونگذار اجازه داده تا به ازای هر سه خروجی، یک نیروی جدید در بدنه دولت جذب شود. برهمین اساس قرار است در سال‌جاری ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر در دستگاه‌های اجرایی مختلف استخدام شوند.‌

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایران، پس از تصدی حداکثری دولت در بخش‌های اقتصادی کشور در دهه ۶۰، از اوایل دهه ۷۰ شمسی با تصویب قوانین و مقررات مختلف تلاش شد تا ضمن واگذاری بخشی از تصدی‌ها از تعداد نیروی انسانی و حجم دولت نیز کاسته شود.

از سوی دیگر افزایش شفافیت در حقوق و دستمزد دولتی‌ها از مواردی بود که در سال‌های اخیر در دستور کار قوه مجریه قرار گرفته است، هدفی که با راه اندازی «سامانه حقوق و دستمزد» و ثبت اطلاعات کارکنان قوای سه‌گانه و حتی نهادهای زیر نظر رهبر معظم انقلاب قرار است محقق شود.

بعد از تحولات متعدد و تفکیک و ادغام‌ها، از سال ۱۳۹۲ یک بار دیگر با تفکیک سازمان امور اداری و استخدامی از سازمان برنامه و بودجه (در قالب سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی) این سازمان مسئولیت امور مربوط به اداری و استخدامی و هماهنگی‌های آن را برعهده دارد. برهمین اساس جمشید انصاری، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در گفت‌وگو با روزنامه ایران، آخرین تحولات دولت درتعداد نیروی انسانی و تکالیفی را که قانون برعهده دولت گذاشته است، تشریح می‌کند.

به گفته وی، طبق قانون برنامه ششم توسعه سالانه باید ۳ درصد از حجم دولت (به غیراز وزارت آموزش و پرورش) کاسته شود، با این حال قانونگذار اجازه داده تا به ازای هر سه خروجی، یک نیروی جدید در بدنه دولت جذب شود. برهمین اساس قرار است در سال‌جاری ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر در دستگاه‌های مختلف استخدام شوند.‌


لینک‌های مفید مرتبط:

مشاهده اخبار استخدامی دستگاههای اجرایی سال ۹۸
مشاهده اخبار استخدامی دستگاههای اجرایی سال ۹۷
مشاهده اخبار استخدام دستگاه‌های اجرایی سال ۹۶
مشاهده اخبار استخدامی آموزش و پرورش
مشاهده اخبار استخدامی دستگاههای اجرایی
مشاهده اخبار استخدامی وزارت بهداشت
مشاهده اخبار استخدامی سرباز امریه

کانال تلگرامی همکارجو


‌طبق اعلام قبلی شما، قرار است در سال‌جاری حدود ۴۰ هزار نفر در دستگاه‌های دولتی جذب شوند. این نیروها در چه قالبی و در چه بخش‌هایی به کار گرفته می‌شوند؟

در دولت هر ساله بخشی از کارکنان دولت پس از اتمام دوره خدمت، بازنشسته و از خدمت دولت خارج می‌شوند؛ یعنی به‌طور معمول کارکنان دستگاه‌های دولتی برای یک دوره زمانی ۳۰ تا ۳۵ ساله خدمت می‌کنند.

هرچند قانونگذار دولت را مکلف کرده است که هر ساله بخشی از نیروهای خود را کاهش دهد، ولی با توجه به خروجی‌ها در برخی از بخش‌ها نیازمند جذب نیروی جدید هستیم.

همچنین به دلیل گسترش برخی از خدماتی که دولت ارائه می‌دهد یا افزایش گستره جغرافیایی ارائه این خدمات به نیروی جدید نیاز پیدا می‌کنیم. وقتی شهرستان جدیدی ایجاد می‌شود، ادارات جدیدی در آن شکل می‌گیرد که به کارکنان جدید نیاز دارند. یا ممکن است که توسعه جغرافیایی نباشد، برای مثال با افزایش تعداد دانش‌آموزان در یک مقطع تحصیلی در یک دوره زمانی خاص به معلمان بیشتری نیازپیدا می‌کنیم.

با توجه به مجموعه این عوامل و براساس برنامه‌ریزی تأمین نیروی انسانی دولت، میزان نیاز دستگاه‌های اجرایی به استخدام نیروی جدید مشخص می‌شود. البته رقم دقیق و قطعی ورودی‌های جدید پس از برگزاری آزمون‌های استخدامی مشخص می‌شود.

با وجود این، برآوردی که برای استخدام‌های جدید سال‌جاری داریم، بین ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر است. البته وقتی که گفته می‌شود بخش دولتی منظور وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی است وگرنه اگر ورودی‌های جدید به نیروهای مسلح که آن‌ها نیز جزو دولت محسوب می‌شوند و همچنین نهادهای عمومی غیردولتی مانند شهرداری‌ها را هم به این آمار اضافه کنیم، مجموع جذب نیرو در سال‌جاری بالغ بر ۴۵ تا ۵۰ هزار نفر خواهد بود.

کدام دستگاه‌های دولتی سهم بیشتری در جذب حدود ۴۰ هزار نیروی جدید دارند؟

دستگاه‌های دولتی به نسبت نیروی موجود خود از ورودی‌های جدید سهم می‌برند. نه‌اینکه به وزارت آموزش و پرورش سهم بیشتری اختصاص داده می‌شود و به وزارت جهاد کشاورزی نیروی کمتری داده می‌شود؛

بلکه چون وزارت آموزش و پرورش نزدیک به یک میلیون نفر، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیش از۵۰۰ هزار نفر و وزارت جهاد کشاورزی نزدیک به ۷۰ هزار نفر نیرو دارند، میزان خروجی نیروی آن‌ها نیز برهمین اساس انجام می‌شود. درواقع حدود یک‌سی‌ام تعداد نیروهای هر دستگاه در هر سال پس از بازنشستگی از خدمت دولت خارج می‌شوند.

به همین دلیل دستگاه‌هایی که تعداد نیروی انسانی بیشتری دارند، خروجی بیشتر و در نتیجه سهم بیشتری هم از ورودی‌های جدید دارند.

نیروهایی که قرار است در سال‌جاری جذب دولت شوند، همان کسانی هستند که هم‌اکنون به صورت قراردادی در دستگاه‌ها مشغول به کارند؟

خیر، لزوماً این‌گونه نیست. استخدام پیمانی در دولت تنها از طریق آزمون انجام می‌شود و هر کسی بخواهد به صورت پیمانی جذب دولت شود حتماً باید درآزمون شرکت و حد نصاب نمره قبولی را کسب کند.

استخدام در دولت ضمن اینکه حقی است برای جوانان که بتوانند فرصت خدمت به کشور و مردم را در دستگاه‌های دولتی به دست آورند، حقی هم برای مردم است که برای دریافت خدمات دولت از توانمندترین و بهترین نیروها بهره‌مند شوند و شایسته‌ترین افراد به استخدام دولت درآیند؛ لذا، کارکنان قراردادی شاغل در دستگاه‌ها یا شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات هم باید درآزمون شرکت کنند و قانوناً هیچ اولویتی برای آن‌ها وجود ندارد و آزمون استخدامی در فضای رقابتی انجام و هرکس که شایسته‌تر است به استخدام دولت در می‌آید.

معمولاً چند درصد از نیروهای قراردادی شاغل در دستگاه‌ها به پیمانی تبدیل وضعیت می‌شوند؟

براساس اطلاعاتی که از سال‌های گذشته داریم بیشترین قبولی‌ها در آزمون‌های استخدام پیمانی نیروهای جدیدی هستند که از بیرون سازمان‌ها جذب می‌شوند و نیروهای قراردادی دستگاه‌ها سهم اندکی دارند و توفیق چشمگیری در آزمون‌های استخدامی ندارند.

علت آن هم این است که نیروهای شاغل در دستگاه‌ها هیچ امتیازی برای جذب به صورت پیمانی ندارند و برهمین اساس متقاضیانی که از بیرون در آزمون شرکت می‌کنند به علت اینکه به تازگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند آمادگی بیشتری برای آزمون دارند، اما نیروهای شاغل ممکن است که سال‌ها از درس و دانشگاه فاصله گرفته باشند و نتوانند با داوطلبان جدید استخدام رقابت کنند.

برنامه کوچک‌سازی دولت با چه موانعی روبه‌روست؟

در خصوص اشتغال در دولت با دو موضوع مواجهیم که کوچک‌سازی را با مشکل مواجه می‌کند. اول گرایشی است که خانواده‌ها و جوانان برای جذب در دستگاه‌های دولتی دارند. هرچند مشاغل دولتی تنها ۱۵ درصد از کل اشتغال کشور را تشکیل می‌دهد و از سوی دیگر با درنظر گرفتن سالانه یک میلیون اشتغال جدیدی که در کشور نیاز هست جذب ۴۰ تا۵۰ هزار نفر در دولت کمتر از ۵ درصد از سهم اشتغال سالانه را شامل می‌شود. با وجود این بخش قابل توجهی از جوانان می‌خواهند جزو این ۵ درصد باشند.

این گرایش خانواده‌ها فشار زیادی روی دستگاه‌های دولتی ایجاد کرده و باعث شده است تا بخشی از متقاضیان سال‌های گذشته در قالب‌های مختلف قراردادی و شرکتی وارد دولت شوند که در نهایت کار تعدیل نیرو را نیز با مشکل مواجه می‌کنند.

به هر روی کمتر کسی حاضر است که کار دولتی را با شغل غیردولتی عوض کند، موضوع دوم مقررات و قوانینی است که تعدیل نیروی انسانی در دولت را سخت و عملاً غیرممکن می‌کند؛ البته مدیران دستگاه‌های اجرایی هم انگیزه زیادی برای کاستن از نیروی انسانی بویژه نیروهای ناکارآمد ندارند. لذا، این مسأله و بسته‌بودن دست مدیران در برخورد با نیروهای ناتوان، عملاً موجب شده است که ثبات و امنیت شغلی در دستگاه‌های دولتی بالا باشد و کار کوچک‌سازی با دشواری و کندی پیش برود.

با این شرایط چگونه برنامه کاهش تعداد کارکنان دولت را اجرا می‌کنید؟

به دلایلی که گفته شد و تجربه چندساله، روش مناسبی که برای کاهش تعداد نیروی انسانی در دولت داریم، جذب نیروی کمتر نسبت به خروجی است.

هم‌اکنون ۲ میلیون و ۲۷۹ هزار کارمند در دولت شاغل هستند که اگر یک سی‌ام آن هر ساله خارج شوند حدود ۸۰ هزار نفر را شامل می‌شود که با جذب حدود ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر ما کمتر از نیمی از خروجی، جذب نیروی جدید داریم. بدین ترتیب سعی می‌کنیم با این روش تعداد کارکنان دولت را کاهش دهیم.

طبق قانون نسبت ورودی و خروجی کارکنان دولت چقدر باید باشد؟

طبق ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری به ازای خروج هر سه نفر در مشاغل غیرحاکمیتی، می‌توانیم یک نفر ورودی داشته باشیم و بخشی از ورودی جدید نیز در قالب توسعه خدمات دولت جذب می‌شوند. با توجه به مجوز جذب یک نفر به ازای هر سه خروجی می‌توانیم حدود ۲۷ هزار نفر نیروی جدید جذب کنیم که حدود ۷ تا ۸ هزار نفر هم در قالب توسعه خدمات دولتی به این رقم افزوده می‌شود.

البته در برخی از سال‌ها مانند سال گذشته و امسال تعداد خروجی و بازنشستگان بیش از متوسط سالانه است. به‌طوری که سال گذشته در حدود ۱۰۰ هزار نفر بازنشسته شدند و امسال هم براساس آمارهای موجود همین تعداد بازنشسته می‌شوند. دلیل این موضوع هم به تحولاتی برمی‌گردد که در ۳۰ سال قبل و زمان جذب این نیروها رخ داده است؛ برای مثال، در سال‌های ۶۸ و ۶۹ به دلیل اتمام جنگ و توسعه خدمات دولتی میزان جذب نیرو در دولت بیشتر بوده است.

در سال های اخیر چه تعداد از کارکنان دولت کاسته شده است؟

در آغاز کار دولت یازدهم در سال ۹۳ تعداد نیروی انسانی دولت ۲ میلیون و ۳۸۴ هزار نفر بود که براساس آمار پایان سال ۱۳۹۷ تعداد کارکنان به ۲ میلیون و ۲۷۹ هزار نفر رسیده است. براین اساس حدود ۱۰۵ هزار نفر نیروی انسانی دولت در این دوره پنج‌ساله کاهش یافته است، البته، با توجه به اینکه آمار نیروی انسانی دولت پس از پایان هر سال استخراج و اعلام می‌شود ظرف سه ماه آینده آمار کارکنان در سال ۱۳۹۸ هم مشخص و آمار دقیق‌تری از کاهش نیروی انسانی دولت قابل ارائه خواهد بود.

این میزان کاهش طبق تکالیف قانونی بوده است؟

طبق ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه دولت موظف است به غیر از وزارت آموزش و پرورش سالانه سه درصد از نیروهای خود را کاهش دهد. اگر تعداد کارکنان دولت به غیر از وزارت آموزش و پرورش را حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در نظر بگیریم باید سالانه حدود ۴۰ هزار نفر از آن کاهش یابد. اما با توجه به مشکلاتی که اشاره کردم و گرایش زیادی که برای استخدام در دولت است، عملاً تحقق هدف فوق ممکن نشده است و ما در طول سه سال برنامه ششم، عملاً توانسته‌ایم ۵۰درصد از هدف پیش‌بینی‌شده را محقق کنیم که به نظر ما همین هم دستاورد قابل توجهی است.

تعداد کارکنان دولت در ایران نسبت به سایر کشورها چگونه است؟

هر کشوری نسبت به مأموریت‌ها و وظایفی که دارد و خدماتی که به مردم ارائه می‌کند و نیز سهم بودجه عمومی دولت از درآمد ناخالص ملی، نیروی انسانی دارد. برهمین اساس برای مثال طبق آمار سال ۲۰۱۷ ژاپن با جمعیت ۱۲۶ میلیون نفر ۳ میلیون و ۳۲۴هزار نیروی دولتی (اعم از دولت مرکزی و دولت‌های ایالتی) دارد.

دولت فرانسه نیز با جمعیت ۶۷ میلیون نفرکه میزان خدمات دولتی و گستردگی آن شباهت زیادی به میزان تصدی‌های دولت در ایران دارد حدود ۵میلیون و ۳۰۰ هزار نیروی انسانی دارد. این تعداد در امریکا بیشتر از ۲۰ میلیون نفر است. درواقع دولت‌ها بسته به تمرکزی که روی برخی از بخش‌ها دارند و امکان مالی که برای تأمین هزینه‌ جبران خدمت نیروی انسانی خود دارند، نیروی انسانی به خدمت می‌گیرند.

برهمین اساس در ایران وزارت آموزش و پرورش که تأکید زیادی روی آن است، بخش عمده‌ای از نیروهای دولتی را به خود اختصاص می‌دهد و متقابلاً در فرانسه به دلیل سیاست‌های آن کشور در خصوص بهداشت و درمان، حدود یک میلیون نفر از کارکنان دولت در این بخش اشتغال دارند.

علاوه بر این‌ها، مردم همواره انتظارات زیادی از دولت دارند که باید به آن‌ها پاسخ داده شود چراکه در غیراین صورت احساس می‌شود که دولت به وظایف خود عمل نکرده است و این موضوع عملاً به گسترش خدمات دولت می‌انجامد که ارائه این خدمات در نقاط جدید یا افزایش سطح و نوع خدمات، نیروی انسانی بیشتری را مطالبه می‌کند.

به‌طور خلاصه می‌توان گفت که نهاد دولت ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای مشابه از نظر درآمد ناخالص ملی، مسئولیت ارائه خدمات و تصدی‌های بیشتری را بر عهده دارد که این موضوع می‌تواند به افزایش نیروی انسانی دولت بینجامد.

‌هم‌اکنون چه تعداد نیروی مازاد در دولت وجود دارد؟

از نظر آمار تجمعی شاید در دولت نیروی مازاد قابل‌توجهی نداریم و مشکل اصلی در نحوه توزیع نیروهاست. طبق آمارها حدود یک پنجم نیروهای دولتی فاقد توانمندی ارائه خدمات لازم و باکیفیت به مردم هستند.

‌یعنی در فرآیند جذب آن‌ها مشکل وجود داشته است؟

در برخی از دوره‌ها به دلیل وضع مقررات حمایتی بخشی از نیروهایی که به صورت قراردادی در دستگاه‌ها به‌خصوص دستگاه‌های محلی جذب شده بودند به استخدام دائم یا پیمانی دولت درآمده‌اند درحالی که بعضی از آن‌ها کیفیت لازم و یا تناسب تخصص با وظایف محوله را ندارند. علاوه بر این همان‌طور که اشاره شد، توزیع نیروی انسانی در دولت نیز متوازن نیست. در برخی از مناطق به خصوص مناطق دورافتاده با کمبود نیرو مواجه هستیم درحالی که در مراکز و شهرهای بزرگ با مازاد نیرو روبه‌رو هستیم.

اگر در تمام نقاط کشور خدمات یکسانی ارائه می‌دادیم و تمامی نیروی انسانی دولت نیز کفایت و قابلیت انجام وظایف محوله را داشتند، احتمالاً هم‌اکنون ۱۰ درصد نیروی مازاد داشتیم ولی در شرایط فعلی با ۲۰ تا ۲۵ درصد نیروی مازاد مواجه هستیم. تعدادی از این نیروها یا کیفیت و توانمندی لازم را ندارند یا در جایگاه خودشان قرار ندارند.

برای حل این مشکل لازم است اختیارات مدیران برای کنترل جابه‌جایی‌ها افزایش یابد و به‌جای استخدام در دولت، سیاست استخدام برای هر منطقه دنبال شود. یعنی لازم است انتقال نیروها از مناطق کمتر توسعه‌یافته به مناطق برخوردار محدود ‌شود و نیروهای جدید صرفاً برای مناطق کم‌برخوردار استخدام و جابه‌جایی آن‌ها کاملاً کنترل شود تا با فرآیند بازنشستگی و خروج تدریجی که عمدتاً در مناطق ‌برخوردار اتفاق می‌افتد توزیع نیروی انسانی دولت به نفع مناطق کمتر توسعه‌یافته اصلاح شود.

‌یکی از مسائلی که در سال‌های اخیر و پس از موضوع حقوق‌های نجومی تعدادی از مدیران درباره آن بحث شد، راه‌اندازی سامانه حقوق و دستمزد و ثبت اطلاعات حقوقی تمام کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی بود. هم‌اکنون این سامانه در چه مرحله‌ای قرار دارد؟

وظیفه سازمان اداری و استخدامی کشور طراحی و استقرار سامانه حقوق و دستمزد بود که در موعد قانونی انجام شد. در برنامه ششم توسعه تأکید شده است که دولت باید در خصوص طراحی و راه‌اندازی این سامانه در سال نخست برنامه اقدام کند. برهمین اساس ما در اسفند ماه سال ۱۳۹۶ ورود اطلاعات را به صورت آزمایشی با برخی از دستگاه‌های منتخب آغاز کردیم.

در ابتدای سال ۹۷ نیز اعلام کردیم که این سامانه آمادگی بارگذاری اطلاعات حقوق و مزایا را دارد. از اردیبهشت همان سال هم به تدریج متناسب با آموزشی که به کاربران دستگاه‌ها ارائه می‌شد ورود اطلاعات انجام شد. در تابستان ۹۷ هم اولین گزارش تجمیعی به دولت ارائه شد.

‌تاکنون چه دستگاه‌هایی اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان خود را دراین سامانه ثبت کرده‌اند؟

دایره شمول ماده ۲۹ قانون برنامه ششم وسیع است. طبق این ماده تمام دستگاه‌های وابسته به قوه مجریه، قضائیه و مقننه و حتی مجموعه‌های زیر نظر مقام معظم رهبری باید اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنند که نظامات اداری بسیاری از این نهادها برای ما شناخته‌شده نبود. این سامانه به گونه‌ای است که دستگاه‌ها باید ابتدا نظامات اداری و استخدامی خود را وارد کنند و سپس اطلاعات حقوق و مزایا را درج کنند تا امکان مطابقت و نظارت وجود داشته باشد.

درخصوص قوه قضائیه نیز اعلام شد که اطلاعات را وارد کرده‌اند و منتظر تصمیم رئیس دستگاه قضا برای بارگذاری نهایی آن در سامانه هستند ولی در مورد نهادهای خارج از قوای سه‌گانه و نیز دستگاه‌هایی که مقررات خاص خود را دارند و عملاً زیر نظر دولت نیستند خیلی نتوانستیم پیشرفت داشته باشیم.

‌درمجموع چند درصد از حکم قانونی برای ثبت اطلاعات حقوقی کارکنان مشمول قانون اجرا شده است؟

نسبت به آنچه در ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه تکلیف شده و از نظر تعداد کارکنان حدود ۸۰ درصد اطلاعات بارگذاری شده است؛ البته آمار کارکنان در این مورد قابل استنادتر است تا آمار دستگاه‌ها، چرا که بسیاری از دستگاه‌ها نیروی انسانی زیادی ندارند و نمی‌توان آمار دستگاهی را ملاک قرار داد. در طول این مدت گزارش‌های متعددی به دولت داده‌ایم.

براساس دستور رئیس‌جمهور مقرر شد زیرمجموعه‌های صندوق‌های بازنشستگی نیز اطلاعات خود را دراین سامانه بارگذاری کنند که اجرای آن توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شده است و با اضافه شدن این مجموعه‌ها حجم بالاتری از اطلاعات در این سامانه وارد خواهد شد.

‌نحوه نظارت و راستی‌آزمایی اطلاعاتی که وارد این سامانه می‌شود با چه دستگاهی است؟

طبق قوانین نظارت بر هزینه‌ها و رعایت قوانین و مقررات در انجام هزینه‌ها که حقوق و مزایا را هم شامل می‌شود برعهده ذی‌حسابان مستقر در دستگاه‌ها هستند که به نمایندگی از دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی این کار را انجام می‌دهند. در کنار ذی‌حسابان، دیوان محاسبات نیز براین موارد نظارت می‌کند و اگر موارد خلاف قانون وجود داشته باشد به رئیس دستگاه اعلام می‌شود.

‌طبق گزارش تفریغ بودجه ۹۷ همچنان تعدادی از مدیران بیش از سقف قانونی دریافتی داشته‌اند؟

مسلماً با اجرایی‌شدن این سامانه میزان پایبندی به قانون افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. در گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ نیز که اخیراً از سوی دیوان محاسبات قرائت شد اعلام شده است که ۲۴۱ نفر دریافتی‌های خلاف قانون داشته‌اند. این درحالی است که تنها در دولت ۲۵هزار مدیر میانی به بالا شاغل هستند که نسبت ۲۴۱ به این تعداد کمتر از یک در هزار است و رقم بالایی نیست.

البته هنوز جزئیات این پرداختی‌ها به این سازمان اعلام نشده است و طی نامه‌ای از دیوان محاسبات درخواست کردیم تا جزئیات را دراختیار ما قرار دهند. از سوی دیگر طبق گزارش منتشرشده میزان حقوقی هم که بیش از سقف پرداخت شده است، یازده میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان است که ما لیست اسامی این افراد را از دیوان محاسبات کشور درخواست کرده‌ایم تا بررسی‌های لازم را انجام دهیم.

بدیهی است که در صورت ارائه این فهرست امکان بررسی و اعلام نظر دقیق‌تر فراهم خواهد شد. برابر اطلاعات غیررسمی‌ای که ما کسب کرده‌ایم، از این ۲۴۱ نفر حدود ۱۷۰ نفر کسانی هستند که در مناطق عملیاتی کار می‌کنند. این درحالی است که طبق مصوبه شورای حقوق و دستمزد این افراد می‌توانند تا ۳۰ درصد بیش از سایرین به دلیل شرایط سخت مناطق عملیاتی و بد آب و هوا دریافت کنند.

در گزارش دیوان محاسبات نیز اعلام شده که دلیل این تخلف عدم دریافت مصوبه شورای حقوق و دستمزد بوده است. اما وزارت نفت که اکثر مدیران عملیاتی مربوط به آن است اعلام می‌کنند با توجه به مقررات استخدامی خاص نیازی به مصوبه شورای حقوق و دستمزد نداشته است. بنابراین برداشت از قانون متفاوت بوده است. البته در سال گذشته مصوبه شورای حقوق و دستمزد برای مدیران عملیاتی وزارت نفت هم صادر شده است.

بدین ترتیب حدود ۷۰ نفر باقی می‌ماند که تعدادی از آن‌ها درشرکت‌های تابعه صندوق‌های بازنشستگی هستند که اگر اطلاعات در اختیار ما قرار گیرد، بررسی دقیق انجام و در صورت تخلف از مقررات حتماً با آن برخورد خواهیم کرد.

‌سال‌هاست که بحث همسان‌سازی حقوق کارکنان دولت مطرح است. چه اقداماتی برای این موضوع انجام شده است؟

براساس اختیاری که به دولت در بند الف ماده (۵۰) قانون برنامه پنجم توسعه درخصوص اعمال افزایش تا ۵۰درصدی فوق‌العاده‌های کارکنان داده شده بود، دولت دهم از این اختیار، صرفاً برای کارکنان قوه قضائیه و ریاست‌جمهوری و چند دستگاه محدود استفاده کرده بود و این موضوع همواره مطالبه اکثریت کارکنان دولت بود که از این امتیاز برخوردار شوند و عدالت رعایت شود.

با اقدامی که براساس موافقت رئیس‌جمهور در ابتدای اسفندماه برای افزایش ۵۰ درصدی مزایای شغلی فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای سایر دستگاه‌های اجرایی انجام شد که بخش عمده دستگاه‌های اجرایی را در بر می‌گیرد، الآن حقوق کارکنان در مشاغل مشابه تمام دستگاه‌های مشمول تقریباً یکسان شده است.

حتی برای کارکنان قراردادی نیز که حقوق آن‌ها ۸۰ درصد کارکنان پیمانی تعیین شده است. افزایش خوبی اتفاق افتاده است که در مجموع این اقدام دولت را می‌توان گام مهمی در برقراری عدالت در پرداختی‌های کارکنان دولت دانست.

البته در دولت برخی از مشاغل به دلیل تخصص‌های خاص دریافتی بیشتری دارند ولی به صورت دستگاهی هم‌اکنون سطح حقوق و مزایای دستگاه‌ها اختلاف زیادی ندارد و تقریباً متوسط حقوق و مزایای کارکنان وضعیت بهتری یافته است.

۱۰ نکته

۱- برآوردی که برای استخدام‌های جدید سال‌جاری داریم، بین ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر است که با محاسبه نهادهای عمومی به ۵۰‌هزار نفر می‌رسد
۲- دستگاه‌هایی که تعداد نیروی انسانی بیشتری دارند، خروجی بیشتر و در نتیجه سهم بیشتری هم از ورودی‌های جدید دارند.
۳- استخدام پیمانی در دولت تنها از طریق آزمون انجام می‌شود و هر کسی بخواهد به صورت پیمانی جذب دولت شود حتماً باید در آزمون شرکت و حد نصاب نمره قبولی را کسب کند.

۴- هم‌اکنون ۲ میلیون و ۲۷۹ هزار کارمند در دولت شاغل هستند که اگر یک سی‌ام آن هر ساله خارج شوند حدود ۸۰هزار نفر را شامل می‌شود که با جذب حدود ۳۵ تا ۴۰هزار نفر ما کمتر از نیمی از خروجی، جذب نیروی جدید داریم.

۵- طبق ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری به ازای خروج هر سه نفر در مشاغل غیرحاکمیتی، می‌توانیم یک نفر ورودی داشته باشیم.

۶- ‌در آغاز کار دولت یازدهم در سال ۹۳ تعداد نیروی انسانی دولت ۲ میلیون و ۳۸۴هزار نفر بود که براساس آمار پایان سال ۱۳۹۷ تعداد کارکنان به ۲ میلیون و ۲۷۹هزار نفر رسیده است.

۷- ‌باید سالانه حدود ۴۰ هزار نفر از کارکنان دولت کاهش یابد، اما باتوجه به گرایش زیادی که برای استخدام در دولت هست، عملاً توانسته‌ایم ۵۰درصد از هدف پیش‌بینی‌شده را محقق کنیم.

۸- طبق آمار سال ۲۰۱۷ ژاپن ۳ میلیون و ۳۲۴هزار و فرانسه نیز حدود ۵ میلیون و ۳۰۰هزار نیروی دولتی دارند. این تعداد در امریکا بیشتر از ۲۰ میلیون نفر است.

۹- در شرایط فعلی با ۲۰ تا ۲۵درصد نیروی مازاد مواجه هستیم. تعدادی از این نیروها یا کیفیت و توانمندی لازم را ندارند یا در جایگاه خودشان قرار ندارند.

۱۰- از نظر تعداد کارکنان حدود ۸۰ درصد اطلاعات حقوق و مزایا در سامانه حقوق و دستمزد بارگذاری شده است.‌

منبع: خبرگزاری همشهری


۸ اردیبهشت ۹۹: استخدام ۴۰ هزار نفر در دستگاه‌های اجرایی دولت سال ۹۹

معاون رئیس جمهور گفت: با وجود شیوع بیماری کرونا اما بر اساس اقدامات مقابله‌ای خوبی که انجام گرفته پیش بینی می‌شود آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در تابستان امسال با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، عصر امروز دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور«جمشید انصاری» در سالن استانداری آذربایجان‌غربی برگزار شد.

معاون رئیس جمهور که با هدف شرکت در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ستاد استانی مقابله با مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی سفر کرده است، در جلسه عصر امروز اظهار کرد: با حمایت‌های دولت، استان توانسته در ایجاد فرصت‌های شغلی، کاهش نرخ بیکاری، تحرک در واحدهای تعطیل شده و افزایش ظرفیت واحدهای فعال عملکرد خوبی داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که با سیاست گذاری‌های انجام گرفته بیش از پیش جهش تولید در استان با ظرفیت‌های موجود محقق شود.

انصاری در ادامه با اشاره به فعالیت ستاد ویژه کاهش مجوزها متشکل از نمایندگان سه قوه تصریح کرد: در این کمیته تعداد قابل توجهی از مجوزها برای سرعت بخشی به فعالیت‌های اقتصادی باطل شد.

وی با بیان اینکه متناسب با فعالیت‌های جدید مجوزهای جدید نیز تعریف می‌شود افزود: برنامه ریزی شده تا مجوزها تکراری و غیرضروری نباشد تا خللی در روند فعالیت‌ها ایجاد نشود.

انصاری روان‌سازی و تسهیل کسب و کارها را از جمله سیاست‌های جدی سازمان اداری و استخدامی کشور عنوان کرد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: با وجود شیوع بیماری کرونا اما بر اساس اقدامات مقابله‌ای خوبی که انجام گرفته پیش بینی می‌شود آزمون استخدامی در تابستان امسال با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود.

وی افزود: با توجه به نیاز اعلامی دستگاه‌های اجرایی برای نیروی انسانی پیش بینی می‌شود امسال ۴۰ هزار نیروی جدید از طریق آزمون استخدام شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم


لینک‌های مفید مرتبط:

مشاهده اخبار استخدامی دستگاههای اجرایی سال ۹۸
مشاهده اخبار استخدامی دستگاههای اجرایی سال ۹۷
مشاهده اخبار استخدام دستگاه‌های اجرایی سال ۹۶
مشاهده اخبار استخدامی آموزش و پرورش
مشاهده اخبار استخدامی دستگاههای اجرایی
مشاهده اخبار استخدامی وزارت بهداشت
مشاهده اخبار استخدامی سرباز امریه

کانال تلگرامی همکارجو

 

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۲ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یک =