استخدام سازمان اورژانس کشور

استخدام سازمان اورژانس کشور

۶ شهریور ۹۸: استخدام سازمان اورژانس کشور با جذب ۳۰۰۰ نیروی انسانی تا سال آینده

رئیس کل اورژانس کشور درباره شمار استخدام‌های اورژانس برای امسال و سال آینده گفت: از ۹۰۰۰ استخدامی که قرار است امسال در حوزه وزارت بهداشت انجام شود، ۱۰۰۰ نیرو برای اورژانس گرفته می‌شود و از ۱۰ هزار استخدام سال آینده نیز ۲۰۰۰ نیرو برای اورژانس گذاشته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، دکتر «پیرحسین کولیوند» در نشست خبری به‌مناسبت هفته دولت با اشاره به برخی چالش‌های اورژانس گفت: یکی از چالش‌هایمان کمبود نیروی انسانی است و اگر بتوانیم در استخدام‌های جدید تعدادی نیروی فوریت‌های پزشکی جذب کنیم، بسیار خوب است. همین الان ۱۵ هزار نیرو کم داریم و حتی درباره این عدد با سازمان امور استخدامی نیز به توافق رسیده‌ایم.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری


۱۶ تیر ۹۸: صدور مجوز استخدام ۳ هزار نیروی جدید در اورژانس کشور 

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی با بیان اینکه مشکل اصلی این مرکز کمبود منابع انسانی است، گفت: در حال حاضر اورژانس، ۱۵ هزار نیرو نیاز دارد تا بتوانیم شرایط فعلی خدمات رسانی را حفظ نماییم.

پیرحسین کولیوند روز یکشنبه در آیین افتتاح مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات اورژانس پیش بیمارستانی و راه اندازی سامانه جدید اتوماسیون و سیستم ارتباط رادیویی دیجیتال استان قم، افزود: ضرورت جذب این تعداد نیرو به سازمان امور اداری و استخدامی کشور منتقل شده، ولی در حال حاضر امکان جذب ۱۵ هزار نیرو وجود ندارد.

وی اضافه کرد: مجوز استخدام سه هزار نیروی اورژانس ۱۱۵ کشور گرفته شده و این تعداد در آزمون هایی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار خواهد نمود، جذب می شوند.

به گفته وی، راه اندازی دانشکده فوریت های پزشکی از درخواست های مرکز اورژانس ۱۱۵ کشور است و امیدواریم به زودی محقق شود.

کولیوند در ادامه با اشاره به تلفات و مصدومان بالای حوادث ترافیکی، بیان کرد: تا ۲ سال گذشته، به ازای هر ۱۰۰ هزار تَن، ۳۴ تَن در حوادث رانندگی کشور جان خود را از دست می دادند و سازمان بهداشت جهانی در این زمینه ایران را با کشورهای گروه هشتم دنیا از جمله هند و پاکستان مقایسه می کرد.

وی افزود: سال گذشته با همت سازمان اورژانس ۱۱۵، این تعداد به ۲۰ کشته به ازای هر ۱۰۰ هزار تَن کاهش یافت و رده ایران از گروه هشتم به گروه اول رسید و امروز با کشورهایی مثل فرانسه، انگلیس و آلمان مقایسه می شود.

وی به افزایش و ارتقای تجهیزات مرکز اورژانس اشاره و بیان کرد: در سال ۹۵، ۲ هزار و ۴۰۰ دستگاه آمبولانس در سراسر کشور فعال بود که امروز این تعداد به پنج هزار و ۵۰۰ دستگاه و تعداد بالگرد از هفت به ۴۲ فروند افزایش یافته است.

کولیوند با بیان اینکه امداد هوایی قم یکی از شاخص ترین مراکز اورژانس هوایی کشور است، اضافه کرد: مرکز اورژانس هوایی کشور تاکنون ۲۷ هزار مصدوم را به مراکز بیمارستانی منتقل نموده که ۶۵ درصد آنها مستقیم به اتاق عمل منتقل شده اند.

به گفته وی، ماموریت های مرکز اورژانس ۱۱۵ کشور از یک میلیون و ۷۰۰ هزار در سال های گذشته به سه میلیون و ۸۰۰ هزار افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه متوسط زمان رسیدن به مصدوم در تهران ۳۸ دقیقه بود، ادامه داد: در حال حاضر زمان رسیدن آمبولانس به ۱۲ تا ۱۴ دقیقه رسیده است و موتورآمبولانس ها نیز زیر ۱۰ دقیقه به محل حادثه می رسند.

رئیس مرکز اورژانس ۱۱۵ کشور با اشاره به اینکه مدیریت سکته های قلبی و مغزی از دیگر خدمات اورژانس ۱۱۵ است، گفت: با راه اندازی این سامانه تاکنون بالغ بر ۶۵ هزار تَن که دچار سکته قلبی شده بودند، در کمتر از ۶۰ دقیقه به مراکز بیمارستانی منتقل شده اند.

وی اضافه کرد: همچنین تاکنون ۱۲ هزا تَن که دچار سکته مغزی شده اند نیز در کمترین ساعت ممکن به بیمارستان منتقل شده اند که از دستاوردهای خوب طرح تحول نظام سلامت است.

وی با بیان اینکه زمان طلایی رساندن بیمار سکته قلبی به بیمارستان ۹۰ دقیقه و سکته مغزی سه ساعت است، ادامه داد: خدمت مدیریت سکته های حاد قلبی به روستاها نیز ارائه می شوند و ۴۲ فروند بالگرد اورژانس تمام روستاها را زیر پوشش دارد.

کولیوند بیان کرد: در هفته های آینده حدود ۲۸۰ دستگاه آمبولانس در سراسر کشور مشغول به خدمت رسانی می شوند که تعدادی نیز برای قم در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همچنین به زودی حدود یک هزار دستگاه آمبولانس از شرکت های معتبر دنیا خریداری و در کل کشور توزیع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: مذاکراتی نیز برای خرید بالگردهای دید در شب انجام شده تا اورژانس هوایی در طول شب نیز به ماموریت های ضروری بپردازد.

رئیس مرکز اورژانس ۱۱۵ کشور گفت: راه اندازی اتوماسیون رادیویی و بی سیم دیجیتال که در مراکز اورژانس ۱۱۵ کشور صورت گرفته، زمان کمک رسانی به مصدومان و بیماران را بسیار کوتاه تر نموده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس ۱۱۵ قم خدمات ویژه ای در مناسبت های مختلف از جمله اربعین و نیمه شعبان به شهروندان ارائه می دهند که جای تقدیر دارد.

آیین افتتاح مرکز ارتباطات و فرماندهی عملیات اورژانس پیش بیمارستانی و راه اندازی سامانه جدید اتوماسیون و سیستم ارتباط رادیویی دیجیتال استان قم با حضور مسئولان استانی در پایگاه اورژانس ۱۱۵ قم برگزار شد؛ با افتتاح این مرکز که با بهسازی فضای موجود در مرکز اورژانس ۱۱۵ صورت گرفته، فضای فیزیکی مناسبی در اختیار کارشناسان اورژانس ۱۱۵ قم که پاسخگوی ارتباطات تلفنی شهروندان هستند، قرار گرفت.

راه اندازی سامانه جدید اتوماسیون و سیستم ارتباط رادیویی دیجیتال استان قم نیز باعث تسریع هر چه بیشتر در رسیدن آمبولانس ها بر بالین بیمار و مصدوم می شود؛ این سامانه همچنین باعث می شود نزدیک ترین آمبولانس به محل حادثه اعزام شود.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری ایرنا


۱۰ تیر ۹۸: خبر استخدام سازمان اورژانس کشور با جذب ۳ هزار نیروی جدید

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور از جذب و استخدام ۳ هزار نیروی جدید در اورژانس کشور خبرداد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان ، صابونچی رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور گفت: بر اساس نیازمندی‌ها، ما ۱۵ هزار نیروی انسانی را طی ۵ سال جذب خواهیم کرد وامسال ۳ هزار نیرو جذب و استخدام می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین برنامه‌هایی برای خرید آمبولانس‌هایی با استاندارد‌های روز دنیا داریم که ۱۲۰ آمبولانس جدید وارد چرخه عملیات شدند.

صابونچی گفت: به زودی ۲۸۰ دستگاه آمبولانس جدید وارد چرخه اورژانس کشور خواهد شد.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور افزود: این آمبولانس‌ها بالاترین سطح استاندارد را دارند و تاکنون در کشور چنین آمبولانس‌هایی نداشتیم.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


۱۰ تیر ۹۸: خبر جذب ۳ هزار نیروی جدید در سازمان اورژانس کشور

حسن نوری معاون فنی سازمان اورژانس کشور از جذب و استخدام ۳ هزار نیروی جدید در اورژانس کشور خبرداد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان ، حسن نوری معاون فنی سازمان اورژانس کشور گفت: بر اساس نیازمندی‌ها، ما ۱۵ هزار نیروی انسانی را طی ۵ سال جذب خواهیم کرد وامسال ۳ هزار نیرو جذب و استخدام می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین برنامه‌هایی برای خرید آمبولانس‌هایی با استاندارد‌های روز دنیا داریم که ۱۲۰ آمبولانس جدید وارد چرخه عملیات شدند.

نوری گفت: به زودی ۲۸۰ دستگاه آمبولانس جدید وارد چرخه اورژانس کشور خواهد شد.

معاون فنی سازمان اورژانس کشور افزود: این آمبولانس‌ها بالاترین سطح استاندارد را دارند و تاکنون در کشور چنین آمبولانس‌هایی نداشتیم.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


۲۶ خرداد ۹۸: پیگیری استخدام نیروهای اورژانس اجتماعی در بهزیستی

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: از آن جایی که نیروهای اورژانس اجتماعی امنیت شغلی ندارند و به صورت خرید خدمت و شرکتی فعالیت می کنند، لازم است با استخدام آن ها از جذب نیروهای با تجربه و مجرب در سازمان های دیکر جلوگیری کنیم.

رضا جعفری در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از مهم‌ترین چالش‌های سازمان بهزیستی برای ارائه عملکرد مطلوب‌تر، فقدان امنیت شغلی کارشناسان شاغل در این مراکز است.

وی ادامه داد: کارشناسان اورژانس اجتماعی به رغم سختی کار، متأسفانه به صورت نیروهای خرید خدمت و شرکتی فعالیت می‌کنند و پس از مدتی هم که شرایط استخدام در سازمان‌های دیگر فراهم می‌شود سازمان بهزیستی را با همه سرمایه گذاری و تجارب اندوخته شده ترک می‌کنند.

جعفری اضافه کرد: اورژانس اجتماعی کشور دارای حدود چهار هزار نیرو است و یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۳۰۰ نیرو در ۳۵۰ مرکز اورژانس سراسر کشور کم داریم.

وی تاکید کرد: کار پرسنل اورژانس اجتماعی سخت و طاقت فرسا است و فرسودگی شغلی آنها زیاد است و از سوی دیگر امنیت شغلی ندارند؛ کارگاه‌های آموزشی متعددی برای آنها برگزار می‌کنیم اما برخی از این نیروهای مجرب و خوب در آزمون‌ها شرکت و سازمان را ترک می‌کنند.

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: استخدام آنها را از سازمان امور اداری و استخدامی و وزارت رفاه و نیز نهاد ریاست جمهوری پیگیری می‌کنیم.

جعفری افزود: استاندارد تعداد پرسنل در مراکز اورژانس اجتماعی ۱۴ نفر است اما در برخی مراکز، استاندارد پایین است و فقط ۸ نفر در آنجا کار می‌کنند که به این مراکز شهرستان‌ها، مراکز سطح ۲ اطلاق می‌شود.

وی اضافه کرد: در مراکز اورژانس اجتماعی استان‌ها، تعداد خودروها زیاد است و شیفت شب را نیز پوشش می‌دهند و مراجعان سرپایی نیز پذیرش می‌شود اما در مراکز سطح دو شهرستان‌ها، نیروها کمتر است.

جعفری ادامه داد: در برخی مراکز، پذیرش خوابگاهی نداریم و مرکز مداخله نیست.

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: زنانی که به مراکز اورژانس اجتماعی مراجعه می‌کنند مورد ارزیابی اولیه قرار می‌گیرند و اگر نیازمند نگهداری و مراقبت باشند از ۲۱ تا ۴۵ روز در مراکز دختران و زنان یا در مراکز آسیبب دیده اجتماعی نگهداری می‌شوند.

جعفری افزود: اگر شرایط خانواده مهیا بود این زنان به خانواده بازگشت داده می‌شوند و اگر موقعیت مناسب نبود، در دیگر مراکز آسیب‌ها مانند خانه‌های امن اسکان می‌یابند.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری ایرنا


۷ خرداد ۹۸: فراخوان پذیرش داوطلب در اورژانس کشور

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر کولیوند گفت: سازمان اورژانس کشور با هدف ارتقای فرهنگ جامعه در جهت توسعه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی و توانمند سازی ساختارمند افراد، خانواده و جامعه و با جلب همکاری و همیاری در زمینه های آموزشی و عملیاتی در نظر دارد از واجدین شرایط به صورت داوطلب حرفه ای دعوت به همکاری نماید.

رئیس سازمان اورژانس افزود: علاقه مندان به همکاری با سازمان اورژانس کشور و فعالیت در حوزه فوریتهای پزشکی جهت نامنویسی به این آدرس مراجعه مربوطه نسبت به تکمیل فرم ثبت نام فعالیت داوطلبانه اقدام نمایند.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: سازمان اورژانس کشور


اخبار استخدامی دانشگاه علوم پزشکی

اخبار استخدامی وزرات بهداشت و درمان

اخبار استخدامی پرستاران

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =