استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۹۹

۱۲ آبان ۹۹: اعلام نتایج نهایی آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

با آرزوی موفقیت و سلامتی برای یکایک تمامی همکارجویان گرانقدر به اطلاع میرسانیم؛ نتایج نهایی آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای سیر سایر مراحل استخدامی اعلام گردید.

داوطلبان پذیرفته شده ضروری است جهت سیر سایر مراحل استخدامی خود، از روز چهارشنبه ۱۴ آبان تا دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹ به ادارات کل ثبت اسناد و مدارک استان محل تقاضای خود مراجعه نمایند. داوطلبان لازم است هنگام مراجعه، یک قطعه عکس پرسنلی به همراه داشته باشند.

برای بازیابی کدرهگیری اینجا کلیک نمایید
برای دانلود اطلاعیه اینجا کلیک نمایید
برای مشاهده نتایج نهایی آزمون اینجا کلیک نمایید

۵ مهر ۹۹: ثبت نام نیم میلیون نفر در آزمون استخدام فراگیر در سال ۹۹

فرصت شرکت در آزمون استخدام دستگاه های اجرایی در سال ۹۹ دیشب به پایان رسید و در نهایت ۵۶۵ هزار و ۱۶۴ نفر در این آزمون ثبت نام کردند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، فرصت شرکت در آزمون استخدام دولتی در سال ۹۹ دیشب به پایان رسید.

اگرچه اعلام شده بود که مهلت ثبت نام در آزمون دستگاه های اجرایی در سال ۹۹ تمدید نمی شود اما به دلیل همزمانی با پیک اعلام نتایج کنکور سراسری و شلوغی احتمالی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، یک بار این مهلت تمدید شده و به این ترتیب دیروز ۴ مهرماه آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی هشتم بود.

با پایان ثبت نام در این آزمون، فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، آخرین آمار از ثبت نام در این آزمون را اعلام کرد.

وی گفت: ۵۶۵ هزار و ۱۶۴ نفر در این آزمون ثبت نام کردند.

زرین آمیزی ادامه داد: این در حالی است که یک روز مانده به پایان مهلت ثبت نام، ۵۳۵ هزار و ۸۱ نفر در این آزمون ثبت نام کرده بودند و در آخرین مهلت آمار ثبت نامی ها بیشتر شد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: این آزمون در آبان ماه برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری فارس


۲۰ شهریور ۹۹: آگهی هشتمین آزمون استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی در سال ۹۹

با توجه به مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و در اجرای ماده (۴۴ (قانون مدیریت خدمات کشوری و مفاد دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی برای استخدام افراد در دستگاههای اجرایی منضم به بخشنامه های شماره ۹۷۵۷/۹۳/۲۰۰ مورخ ۱۳۹۳/۰۷/۱۹ و اصلاحیه آن به شماره ۱۱۷۲۶۶۰ مورخ ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ سازمان مذکور و بهمنظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز در دستگاههای اجرایی کشور، شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی برای استخدام در هشتمین امتحان مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور به شرح زیر اعلام میگردد:

مهلت ثبت نام تا ۲۹ شهریور ماه می باشد.

بخش دوم : شرایط عمومی داوطلبان

۱ .داشتن تابعیت ایران؛
۲ .اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
۳ .التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
۴ .انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان؛
۵ .داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند؛
۶ .عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر؛
۷ .نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر؛
۸ .عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح؛
۹ .داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاههای اجرایی و همچنین بازنشسته باشند؛

۱۰ .به استناد ماده (۹۴) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و پست سازمانی، کارکنانی که تصدی یکی از پستهای سازمانی در هر یک از دستگاههای اجرایی را به صورت رسمی یا پیمانی دارا میباشند، پس از پذیرفته شدن در امتحان مشترک فراگیر در زمان استخدام، نباید جزء مستخدمین رسمی یا پیمانی سایر دستگاههای اجرایی باشند.

تبصره: مسئولیت قبول یا عدم قبول استعفای پذیرفته شده نهایی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه توسط دستگاه اجرایی، در زمان صدور شماره مستخدم و انعقاد قرارداد پیمانی و یا صدور حکم کارگزینی، به عهده داوطلب پذیرفتهشده آزمون میباشد.

۱۱ .داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر بیست و پنج (۲۵) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دیپلم، حداکثر سی سال (۳۰) برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم، حداکثر سی و پنج (۳۵) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس، حداکثر چهل (۴۰ (سال برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس و حداکثر چهل پنج (۴۵) سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دکتری

تبصره ۱: جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف می باشند.

تبصره ۲: موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذیربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
– پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال؛ – داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نمودهاند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها؛
– میزان مدت خدمت ضرورت؛

– داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تماموقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی، بانکها و شرکتهای تحت پوشش آنها، شرکتهای بیمه های دولتی، شهرداریها و موسسات و شرکتهای دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکتهای ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده میکنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها.

تذکر: ملاک عمل در خصوص تاریخ فراغت از تحصیل، تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه، و در ارتباط با اتمام خدمت دوره ضرورت (تاریخ مندرج در قسمت خاتمه خدمت، کارت پایان خدمت) و همچنین در خصوص معافیت دائم (تاریخ مندرج در قسمت صدور کارت معافیت دائم)، آخرین روز ثبت نام امتحان مشترک فراگیر (۲۹/ ۰۶/ ۱۳۹۹) میباشد؛ ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام امتحان مشترک فراگیر (۲۰/ ۰۶/ ۱۳۹۹) میباشد

بخش سوم : مواد آزمون

الف- آزمون عمومی

مواد آزمون عمومی عبارتند از:
۱ .فنّاوری اطلاعات (مهارتهای هفتگانه L.D.C.I)؛
۲ .ریاضی و آمار مقدماتی؛
۳ .زبان و ادبیات فارسی؛
۴ .معارف اسلامی*
۵ .زبان انگلیسی ـ عمومی؛
۶ .اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی؛
۷ .هوش و توانمندی های عمومی؛ تبصره: اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوال های معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوالهای آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.

ب- آزمون تخصصی:

مواد آزمون تخصصی برای هر یک از مشاغل در جدول شماره ۱ مشخص شده است.
تذکر: کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینهای با ضریب یک (۱ (می باشند. ضمناً به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

برای مشاهده متن آگهی در سایت اصلی سازمان سنجش اینجا کلیک نمایید

جهت مشاهده متن آگهی در سایت اصلی سازمان سنجش اینجا کلیک نمایید


۲۲ مرداد ۹۹: اعلام نتایج اولیه آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

با آرزوی موفقیت برای تمامی همکارجویان گرانقدر به اطلاع میرسانیم؛ کارنامه نتایج اولیه آزمون مذکور از روز چهارشنبه مورخ ۲۲ مردادماه ۱۳۹۹ بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قابل مشاهده می‌باشد و داوطلبان با استفاده از کد ملی و کد رهگیری پس از ورود به قسمت پروفایل، به کارنامه خود دسترسی خواهند داشت.

شایان ذکر است آن دسته از داوطلبانی که در بخش وضعیت داوطلب مندرج در کارنامه آنان، عبارت «شما برای طی مرحله بررسی مدارک معرفی می‌شوید» را ملاحظه می‌کنند، می‌توانند با توجه به زمان و مکان درج شده در کارنامه برای تکمیل مدارک مراجعه نمایند.

بازیابی کدرهگیری
دانلود اطلاعیه
جهت برای مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک کنید

منبع: سایت جهاد دانشگاهی


۱۱ مرداد ۹۹: زمان اعلام نتایج آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک

عبدی پور مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در خصوص نتایج آزمون استخدامی ثبت اسناد و املاک و صنایع شیر ایران هم گفت: نتایج چند برابر ظرفیت این آزمون نیز بر اساس نمره فضلی تا پایان هفته، ۱۷ مرداد ماه اعلام می‌شود.

منبع: سایت جهاد دانشگاهی


۲۰ تیر ۹۹: زمان اعلام نتایج آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک

آزمون استخدامی در سه نهاد نهضت سوادآموزی، ثبت اسناد و صنایع شیر ۲۰ تیر ماه و با رعایت پروتکل های بهداشتی به همت جهاددانشگاهی برگزار شد. گفتنی است نتایج آزمون نیمه دوم مرداد از طریق سامانه آزمون جهاد دانشگاهی به داوطلبان اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا


۱۷ تیر ۹۹: دریافت کارت آزمون جذب آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی

با آرزوی موفقیت برای تمامی همکارجویان گرانقدر به اطلاع میرسانیم؛ لینک دریافت کارت آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعال گردید.

زمان برگزاری آزمون صبح روز جمعه ۲۰ تیر ۹۹ می باشد.

بازیابی کد رهگیری
باجه های رفع نقص
دریافت کارت آزمون

منبع: سایت آزمون جهاد دانشگاهی


۱۷ تیر ۹۹: برگزاری آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ۲۰ تیرماه

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از برگزاری آزمون استخدامی نیروی قراردادی کار معین این سازمان در روز جمعه ۲۰ تیرماه ۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،علی هادی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ۵۰ شهر و ۱۲۵ حوزه به طور همزمان در روز جمعه ۲۰ تیرماه ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.
گفتنی است کارت ورود به جلسه این آزمون با مراجعه به سامانه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قابل دریافت است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


۱۶ تیر ۹۹: اعلام زمان دریافت کارت آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

با آرزوی موفقیت برای تمامی همکارجویان گرانقدر به اطلاع میرسانیم؛ لینک دریافت کارت آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از ساعت ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۱۶ تیرماه فعال می‌گردد.

منبع: سایت آزمون جهاد دانشگاهی


۲۱ خرداد ۹۹: اطلاعیه در خصوص تغییر زمان برگزاری آزمون استخدامی نیروی قراردادی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

با آرزوی موفقیت برای همکارجویان داوطلب آزمون استخدامی نیروی قرار دادی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به اطلاع میرسانیم: با توجه به انتشار اطلاعیه از سوی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی مبنی بر صدور مجوز صادره از جانب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، زمان برگزاری این آزمون به روز جمعه ۲۰ تیرماه ۱۳۹۹ تغییر پیدا کرده است.

برنامه زمان‌بندی جدید این آزمون به شرح زیر اعلام می‌گردد:

مهلت ویرایش اطلاعات: از روز یکشنبه ۱/تیر/۹۹ تا پایان روز ۴ تیر/۹۹
دریافت کارت آزمون: از روز دوشنبه ۱۶/تیر/۹۹
زمان برگزاری آزمون: صبح روز جمعه ۲۰/تیر/۹۹
ساعت شروع و محل برگزاری آزمون در کارت ورود به جلسه آزمون اعلام می شود.

منبع: سایت آزمون جهاد دانشگاهی


۱۳ خرداد ۹۹ : آگهی جذب امریه سربازی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

اداره کل منابع انسانی و پشتیبانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در خصوص ثبت نام اینترنتی امریه مشمولین وظیفه اعزامی ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ در سراسر کشور به بعد اطلاعیه ای صادر کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

مهلت ثبت نام تا ۱ تیر ۹۹ میباشد.

مشاهده جزییات بیشتر

لینک‌های مفید مرتبط:

استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۹۸ و ۹۷
صفحه اخبار استخدامی آزمون وکالت دادگستری
فراخوان هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی
مشاهده اخبار استخدامی آموزش و پرورش
مشاهده اخبار استخدامی دستگاههای اجرایی
مشاهده اخبار استخدامی وزارت بهداشت
مشاهده اخبار استخدامی سرباز امریه

کانال تلگرامی همکارجو


۳۰ اردیبهشت ۹۹ : ثبت نام مجدد استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز به صورت استخدام قرارداد انجام کار معین در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از محل مجوز شماره ۴۱۱۳۹۵ مورخ ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ سازمان اداری و استخدامی کشور، شرایط و ضوابط عمومی و تخصصی برای استخدام در سراسر کشور به شرح زیر اعلام می گردد:

مهلت ثبت نام تا ۳۱ اردیبهشت ۹۹ میباشد.

تعاریف

مفاهیم برخی از اصطلاحات بکار رفته در این دفترچه به شرح زیر است:

الف) دستگاه اجرایی

کلیه وزارتخانه ها، موسسات دولتی، موسسات یا نهادهای عمومی غیر دولتی، شرکت های دولتی و کلیه دستگاههایی که شمول قانون بر آ ها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسـترش و نوسـازی صـنایع ایران، بانک مرکزی، بانکها و بیمه های دولتی، (کلیه دسـتگاههای موضـوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری) دستگاه اجرایی نامیده می شوند.

ب) ایثارگران

ب-۱) ایثارگران سهمیه بیست و پنج (۲۵) درصد شامل:

جانبازان
آزادگان
همسر و فرزندان شهدا
همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر
همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت
پدر، مادر، خواهر و برادر شهید
ب-۲) ایثارگران سهمیه پنج (۵) درصد شامل:

رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها
همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها
فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد
فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت

تذکر: مراجع تأیید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از:

۱. معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود
۲. معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل
۳. معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران

شرایط عمومی

۱. داشتن تابعیت ایران
۲. اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۳. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۴. انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان
۵. داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند.
۶. عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
۷. نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر

۸. عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذی صلاح.

۹. داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی و یا بازنشسته باشند.

۱۰. برای دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر سی (۳۰) سال تمام، برایدارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر سی و پنج (۳۵) سال تمام.

تبصـره ۱: جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصـد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شـرط حداکثر سن معاف می باشند و سایر مشمولین سهمیه ۲۵ درصـد و ۵ درصـد در صـورت ثبت نام در آزمون، ضـمن رعایت تبصـره ۲ همین ماده، مکلف به رعایت حداکثر سـن های اعلام شده در این دفترچه می باشند، در غیر این صورت از سایر فرایند استخدام حذف خواهند شد.

تبصـره ۲: موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذی ربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

– پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال
– داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها

– میزان مدت خدمت ضرورت

– داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تمام وقت در وزارتخانه و موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آن ها، شـرکت های بیمه های دولتی، شهرداری ها و موسسـات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسـات و شرکتهای ملی و مصادره شـده که به نحوی از بودجه و کمک دولت اسـتفاده می کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشـش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیررسمی آن ها.

تـذکر (۱): ملاک عمـل در محـاسبـه تاریخ فراغت از تحصیل و کارت پایان خدمت، روز برگزاری آزمون (۱۳۹۹/۰۳/۳۰) می باشد. ملاک زمان فراغت از تحصیل، تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در گواهینامه موقت یا دانشنامه می باشد.
تذکر (۲): ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام(۱۳۹۹/۰۱/۳۰) می باشد.

مواد آزمون

مواد عمومی آزمون

مواد آزمون عمومی برای تمامی مشاغل عبارتند از:

۱. فناوری اطلاعات (مهارت های هفتگانه ICDL)

۲. ریاضی و آمار مقدماتی

۳. زبان و ادبیات فارسی

۴. معارف اسلامی

۵. زبان انگلیسی عمومی

۶. اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی

۷. هوش و توانمندی های عمومی

تبصره: اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوال های معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوال های آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.

مواد آزمون تخصصی

مواد آزمون تخصصی برای هر یک از مشاغل در جدول زیر آمده است:

۱. فعالیت های مربوط به متصدی امور دفتری : تئوری های مدیریت و برنامه ریزی – حقوق اداری – حقوق اساسی – گزارش نویسی

۲. فعالیت های مربوط به کاردان ثبت اسناد و املاک (بایگان) : قانون مدنی – قانون تجارت – قانون ثبت اسناد و املاک – قانون دفاتر اسناد رسمی – قانون امور حسبی – قانون اجرای احکام مدنی – آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا

۳. فعالیت های مربوط به کارگزین : تئوریهای مدیریت و تجزیه و تحلیل سیستمها – مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی – روانشناسی صنعتی و سازمانی – قوانین مدیریت خدمات کشوری، کار و تامین اجتماعی

۴. کارشناس تحلیلگر سیستم: پایگاه داده ها – تحلیل و طراحی سیستم ها – شبکه های کامپیوتری و امنیت شبکه – طراحی الگوریتم و ساختمان داده ها

۵. فعالیت های مربوط به مسئول ابلاغ و اجرا: آئین دادرسی – حقوق اساسی – حقوق جزا (عمومی و اختصاصی) – قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی – آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی

۶. فعالیت های مربوط به سرایدار : آزمون تخصصی ندارد

تذکر: کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه ای با ضریب یک (۱) می باشند.
ضمنا به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

امتیازات و سهمیه های قانونی

سهمیه ایثارگران

بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، جذب ایثارگران از محل سهمیه های استخدامی از طریق شرکت در آزمون، رقابت بین کلیه داوطلبان ایثارگر در هر یک از سهمیه های ۲۵ درصد و ۵ درصد بر اساس نمره مکتسبه در آزمون به میزان چند برابر ظرفیت جهت معرفی به مصاحبه استخدامی و با رعایت ساز و کارهای ذیل صورت می پذیرد:

۱. در فرآیند جذب و استخدام مشمولین سهمیه ۲۵ درصـد ایثارگران، استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات جاری و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت خواهد پذیرفت.

۲. با هماهنگی های بنیاد شهید و امور ایثارگران، سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران در دفترچه آزمون مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا گردیده است و داوطلبان ایثارگر تأئید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صـرفًا باید شغل محل های مشخص شده در سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد را انتخاب نمایند.

ضمناً این سهمیه قابل تخصـیص به سایر داوطلبان نبوده و در صـورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوق الذکر محفوظ خواهد ماند.

۳. ایثارگران متقاضی بهره مندی از سهمیه استخدامی حداقل ۲۵ درصد موضوع ماده (۲۱ (قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران برای ثبت نام و بهره مندی از سهمیه مزبور لازم است ابتدا اطلاعات خود را در سیستم سجایا (سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران) ثبت نموده و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تأئید گردد و در صـورت عدم تائید بنیاد مذکور، مجاز به انتخاب شغل محل های مشخص شده برای سهمیه یاد شده نمی باشند.

۴. مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران، مجاز به بهره مندی از سهمیه استخدامی ۵ درصد سایر ایثارگران نمی باشند. به عبارت دیگر هر داوطلب ایثارگر می تواند در صورت مشمول بودن، صرفًا از یکی از سهمیه های مشخص شده بر اساس ضوابط مربوطه، استفاده نماید. بنابراین مشمولین سهمیه ۲۵ درصـد ایثارگران، جهت استفاده از سهمیه اختصاصی خود، صرفًا باید مشاغل مشخص شده برای آنان در دفترچه را انتخاب نمایند.

۵. جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر از شرط حداقل معدل و حداکثر سن معاف می باشند.

۶. کسب حد نصـاب نمره آزمون برای مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران تا سقف سهمیه(۲۵ درصد) الزامی نمی باشد. بدیهی است در صورتی که ایثارگران موضوع این سهمیه در شغل محل های سهمیه آزاد شرکت نمایند، کسب حد نصاب نمره آزمون در شغل مربوط، الزامی است.

۷. آن دسته از فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی، آزادگان از کار افتاده کلی و فرزندان آنان که با کسب حدنصـاب قبولی و رعایت ترتیب نمرات مکتسبه در سهمیه آزاد آزمون استخدامی پذیرفته می شوند، می توانند همانند سایر فرزندان شاهد، جانبازان و آزادگان از شرط معافیت حداقل معدل و حداکثر سن بهره مند گردند.

۸. سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سـهمیه ۵ درصـد ایثارگران، در دفترچه آزمون مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا گردیده است و داوطلبان ایثارگر برای اعمال سهمیه مذکور صرفًا باید شغل محل های مشخص شـده در سهمیه ایثارگران ۵ درصـد را انتخاب نمایند.

ضمناً این سهمیه قابل تخصـیص به سایر داوطلبان نبوده و در صورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوق الذکر محفوظ خواهد ماند.

۹. کسب حد نصـاب نمره امتحان برای مشمولین سهمیه ۵ درصـد ایثارگران تا سـقف سهمیه (پنج درصـد) الزامی نمی باشـد. بدیهی اسـت در صـورتی که ایثارگران موضـوع این سهمیه در شغل محل های سهمیه آزاد شرکت نمایند، کسب حد نصاب نمره امتحان در شغل مربوطه، الزامی است.

۱۰. استخدام مازاد بر سهمیه استخدامی(۲۵ درصـد و ۵ درصـد) ایثارگران در صـورت کسب حد نصـاب آزمون، از طریق رقابت با سایر داوطلبان آزاد در همان شغل محل، صورت می پذیرد.

بصره: پس از آزمون کتبی و معرفی داوطلبان برای بررسی مدارک و مصـاحبه در سهمیه مشخص شده، امکان تغییر سهمیه معرفی شده داوطلبان وجود نخواهد داشت.

مراحل ثبت نام

ثبت نام به صورت اینترنتی از روز شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۹ تا پایان روز پنچ شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان باید در مدت زمان فوق، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.

الف) مطالعه شرایط آزمون

داوطلب متقاضی استخدام در آزمون، باید در زمان ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این دفترچه را داشته باشد. دفترچه آزمون در صفحه اول سامانه جهت دریافت و مطالعه داوطلبین قرار گرفته است. اکیداً توصیه می شود داوطلبین محترم، قبل از هر گونه اقدام بر روی سامانه، شرایط و ضوابط آزمون را مطالعه و سپس نسبت به پرداخت هزینه و ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

ب) تهیه فایل اسکن شده از مدارک

عکس پرسنلی: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی در اختیار داشته باشد:

– عکس ۴*۳ (تمام رخ) که در سال جاری گرفته شده باشد:
– با فرمت JPG باشد. اندازه عکس اسکن شده باید حداقل ۳۰۰*۲۰۰ و حداکثر ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل باشد؛
– تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد؛
– حجم فایل ذخیره شده باید حداقل ۱۵ کیلوبایت و حداکثر ۷۰ کیلوبایت باشد؛
– حاشیه های زائد عکس اسکن شده باید حذف شده باشد؛
– حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد؛

تذکر (۱): اسکن و استفاده از عکس روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …) قابل قبول نیست و لازم است داوطلبان از اصل عکس پرسنلی و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.

تذکر (۲): عکس خواهران باید با حجاب بوده و صورت کامل آنان مشخص باشد.

تذکر (۳): درصـورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شــده و حق شـرکت در آزمون از وی سلب می گردد.

لازم به ذکر است با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های استخدامی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضـوع اکثراً برای داوطلبانی که در کافی نت ثبت نام میکنند رخ داده است، تـاکید می گردد چنان چه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجام می دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید، تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شـما ارسال نگردد. بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباه از طرف داوطلب، تخلف محسوب شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

کارت ملی

تذکر ۱: داوطلب باید تصویر کارت ملی خود را به صـورت فایل با فرمت JPG و با وضوح و کیفیت بالا در سامانه بارگذاری نماید. حجم این فایل حداقل ۳۰ کیلو بایت و حداکثر ۲۰۰ کیلو بایت باشد و حاشیه های زائد حذف و ترجیحاً رنگی باشد.

ج) پرداخت وجه

متقاضیان واجد شرایط، پس از مطالعه دقیق شرایط آزمون، باید با مراجعه به منوی «آزمون» در صفحه اول سامانه، بر روی گزینه «پرداخت هزینه» کلیک کرده و مبلغ ۸۶۰/۰۰۰ ریال هزینه ثبت نام در آزمون را به اضافه ۵/۰۰۰ ریال خدمات پیامکی پرداخت نمایند. جهت این امر، داشتن کارت بانکی به همراه رمز اینترنتی و کد CVV2 مورد نیاز می باشد.

«توکن پرداخت»، کد منحصر به فرد و مخصوص هر داوطلب است که در صورت اقدام موفق داوطلب جهت پرداخت هزینه ثبت نام به داوطلب اختصاص می یابد. لذا ضروری است داوطلبین این کد «توکن پرداخت»، را (به شماره تلفن همراه داوطلب نیز پیامک می گردد) تا پایان مراحل ثبت نام و دریافت «کد رهگیری» نز خود نگهداری نمایند. همچنین این کد، با کد ملی و شماره تلفن همراه ثبت شده در ابتدای فرآیند پرداخت، در سامانه قابل بازیابب خواهد بود.

تذکر۱: در صورتی که داوطلب بلافاصله پس از پرداخت هزینه، امکان ثبت نام و انجام فرآیند مربوط به آن ها را نداشته باشد، با در دست داشتن کد رهگیری پرداخت، می تواند در زمان دیگری اقدام به ثبت نام نماید. برای این امر، می بایست از منوی آزمون (در صفحه اول سامانه)، گزینه «ثبت نام در آزمون» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، اقدام به ثبت نام نماید.

تذکر۲: در صورتی که داوطلب به هر دلیل پس از پایان موفقیت آمیز مراحل پرداخت هزینه، به توکن پرداخت خود دسترسی نداشته باشد، برای بازیابی توکن پرداخت، از منوی آزمون (در صفحه اول سامانه)، گزینه «بازیابی کد رهگیری اتوکن» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، دوباره توکن پرداخت برای ایشان پیامک می شود.

تذکر ۳: به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی، به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

شروع فرآیند ثبت نام

فرآیند ثبت نام در سامانه، در هفت مرحله انجام می پذیرد تا داوطلب بتواند در هر مرحله، به راحتی اطلاعات خود را وارد سامانه نماید.
مرحله ۱: بارگذاری مدارک
در این بخش، مدارک مشخص شده در بند ب بارگذاری می گردد.

مرحله ۲: اطلاعات فردی
مشخصات فردی داوطلب در این بخش در سامانه ثبت می گردد.

مرحله ۳: سهمیه و سوابق
این بخش مربوط به ثبت سهمیه ها و سوابق کاری داوطلبان می باشد.

تذکر مهم: به دلیل ارتباط سامانه ثبت نام با سامانه مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران، فقط افرادی امکان استفاده از سهمیه ۲۵ درصد را خواهند داشت که اطلاعات آنان در سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت شده باشد که در این صورت اطلاعات مربوط به سهمیه ۲۵ درصد و نوع آن به صورت خودکار در سامانه ثبت خواهد شد.

داوطلبانی که اطلاعات آنان در سامانه بنیاد شهید و امور ایثاگران ثبت نشده باشد و قصد استفاده از این سهمیه را داشته باشند، فقط زمانی می توانند از این سهمیه استفاده نمایند که پس از مراجعه به بنیاد شهید محل تشکیل پرونده خود، کدملی و اطلاعات ایثارگری خود را در سامانه مربوطه به ثبت برسانند.

این دسته از داوطلبان ابتدا بدون استفاده از سهمیه ۲۵ درصد ثبت نام خود را تکمیل نموده و ضروری است پس از تکمیل اطلاعات در سامانه و تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران، در مدت زمان مشخص شده جهت ثبت نام، اقدام به ویرایش اطلاعات خود نموده و از سهمیه ۲۵ درصد خود استفاده نمایند. چنانچه این دسته از داوطلبان در مدت مذکور نتوانند اطلاعات خود را در سامانه بنیاد شهید مورد تایید قرار دهند، صرفا تا ۶ اردیبهشت ماه فرصت دارند اطلاعات خود را در سامانه بنیاد شهید به تایید برسانند.

این افراد می بایست طبق مفاد اطلاعیه ای که در تاریخ ۶ اردیبهشت ماه روی سامانه ثبت نام منتشر می شود، اقدام به ویرایش اطلاعات خود برای استفاده از سهمیه ۲۵ درصد نمایند. بدیهی است در صورت عدم تایید اولویت ایثارگری داوطلب، ثبت نام فرد با سهمیه آزاد به قوت خود باقی خواهد ماند.

مرحله ۴: اطلاعات تحصیلی
اطلاعات تحصیلی داوطلب دراین بخش وارد سامانه می گردد.

مرحله ۵: شغل مورد درخواست
دراین مرحله،سامانه با توجه به اطلاعات ثبت شده داوطلب در مراحل قبلی، شغل های قابل انتخاب را به داوطلب نمایش داده و داوطلب می تواند از بین آنها تنها یک مورد را به عنوان شغل مورد درخواست خود، انتخاب نماید.

تذکر:علاوه بر شغل، محل مورد تقاضا نیز می بایست انتخاب شده و داوطلب در همه این موارد، فقط حق انتخاب یک مورد را خواهد داشت.

مرحله ۶ : اطلاعات تکمیلی
اطلاعات تکمیلی شامل اطلاعات تماس با داوطلب و آدرس محل سکونت می باشد. همچنین داوطلب می تواند استان محل آزمون خود را به سامانه اعلام تا در صـورت امکان، سامانه نزدیکترین حوزه آزمون را برای ایشان در نظر بگیرد (محل دقیق آزمون،بر روی کارت ورود به جلسه ذکر می گردد)

مرحله ۷:کد رهگیری
تاکید می گردد صرفا در صورتی ثبت نام فرد به پایان می رسد که داوطلب وارد این مرحله شده و از سـامانه «کد رهگیری» دریافت نماید.

ویرایش اطلاعات

در زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز می باشد، داوطلبان می توانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند.

نکته بسیار مهم: در صورتی که دواطلب جهت ویرایش وارد سامانه شود، حتما می بایست دوباره تمامی ۷ مرحله را به صورت کامل طی نموده و کد رهگیری خود را مشاهده نماید، در غیر این صورت، تغییرات مورد نظر ایشان اعمال نخواهد گردید و همان اطلاعات قبل از ویرایش برای داوطلب معتبر خواهد بود.

زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت آزمون

کارت شرکت در آزمون، از تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قرار خواهد گرفت. آزمون در روز جمعه ۳۰ خرداد ماه ۱۳۹۹ در تهران و با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استان ها برگزار خواهد شد و ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان، نزدیک حوزه برگزاری آزمون به «شهرستان اعلام شده داوطلب در فرم ثبت نام جهت روز آزمون» می باشد که در فرم ثبت نام درج خواهند نمود.

ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون، به منزله تایید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و اصل مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون توسط سازمان ثبت اسناد و مدارک کشور، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تذکر: داوطلبان گرامی می توانند حوزه برگزاری آزمون خود را استانی غیر از استان محل سکونت خود انتخاب نمایند، به عنوان مثال ساکنین شهر کاشان، می توانند استان قم را به عنوان محل برگزاری آزمون انتخاب کنند که فاصله آن نسبت به شهر اصفهان (که مرکز استان خودشان هست) کمتر می باشد.

مراحل و نحوه اعلام نتیجه

مرحله تعیین حد نصاب علمی و مرحله معرفی افراد جهت مصاحبه استخدامی به شرح زیر صورت می پذیرد:

الف) کسب حد نصاب علمی

معرفی داوطلبان جهت شرکت در مصاحبه استخدامی و سایر مراحل استخدام، منوط به کسب حد نصاب لازم در آزمون کتبی بوده و انتخاب افراد پذیرفته شده بر اساس ترتیب نمرات مکتسبه، سهمیه های قانونی و با رعایت سایر قوانین و مقررات جاری، مطابق قواعد زیر می باشد:

پس از برگزاری آزمون، نمرات داوطلبان به تفکیک حیطه های عمومی و تخصصی محاسبه و حد نصاب امتحان بر اساس بالاترین نمره مکتسبه در آن آزمون با ارزش وزنی چهل درصد (۴۰ درصد) برای حیطه عمومی و شصت درصد(۶۰ درصد) برای حیطه تخصصی در هر شغل محاسبه و مبنای سایر مراحل انتخاب داوطلبان قرار می گیرد.

در این مرحله امتیازات و سهمیه های قانونی ذکر شده در متن آگهی (به استثنای موارد ذکر شده در بندهای ۶ و ۹ سهمیه ایثارگران) اعمال نخواهد شد. پس از تعیین حد نصاب در آزمون مراحل زیر انجام خواهد پذیرفت:

۱)داوطلبان فاقد حد نصاب، از ادامه سایر مراحل استخدامی حذف و صرفا کارنامه آزمون کتبی از طریق پروفایل شخصی جهت اطلاع برای آن ها قابل مشاهده خواهد بود.

۲) معرفی افراد در سقف چند برابر ظرفیت برای سایر مراحل استخدام، در صورت کسب حد نصاب پس از اعمال امتیازات و سهمیه های قانونی ذکر شده در متن آگهی و بر اساس نمره کل آنان به ترتیب نمرات فضلی آنان انجام خواهد شد.

تذکر: کسب حد نصاب نمره علمی لازم در آزمون، هیچ گونه حق استخدامی ایجاد نمی کند و معرفی افراد به ترتیب نمره فضلی آنان، از میان داوطلبانی که حد نصاب نمره لازم را کسب نموده اند، صورت می پذیرد.

ب) انتخاب و اعلام لیست چند برابر ظرفیت جهت بررسی مدارک از بین دارندگان حد نصاب علمی

انتخاب افراد چند برابر ظرفیت جهت بررسی مدارک از بین داوطلبانی که حد نصاب لازم را کسب نموده اند،بر اساس نمره کل آنان و با در نظر گرفتن امتیازات و سهمیه های قانونی به تعداد چند برابر ظرفیت پذیرش در هر شغل محل و به ترتیب نمرات فضلی صورت می پذیرد.

تذکر مهم: نمره کل افراد در کارنامه اولیه صادر شده، صرفا بر اساس اطلاعات خود اظهاری داوطلب (امتیازات و سهمیه های قانونی) بوده و نتیجه نهایی نمرات آن ها، پس از بررسی، انطباق و اعمال مستندات مربوط به امتیازات و سهمیه های قانونی و تایید آن توسط سازمان ثبت و اسناد مدارک کشور، اعلام خواهد گردید.

ج)انتخاب و اعلام لیست چند برابر ظرفیت جهت مصاحبه استخدامی از بین دارندگان حد نصاب آزمون علمی

انتخاب افراد چند برابر ظرفیت در هر شغل محل ( در صورت وجود دواطلب واجد شرایط) جهت انجام مصاحبه های استخدامی صرفا از بین دارندگان حد نصاب مرحله قبل که مدارک آنان بررسی و مورد تایید قرار گرفته است، بر اساس نمره کل آنان با وزن چهل درصد( ۴۰ درصد) برای حیطه عمومی و شصت درصد (۶۰ درصد) برای حیطه تخصصی نمرات این افراد و با در نظر گرفتن امتیازات و سهمیه های قانونی در هر یک از آزمون های کتبی (عمومی و تخصصی)، در هر شغل محل صورت می پذیرد.

معرفی به گزینش (انتخاب یک برابر ظرفیت)

پس از برگزاری مصاحبه استخدامی، معرفی افراد به گزینش بر اساس مجموع نمره کل نهایی آنان با وزن شصت درصد (۶۰ درصد) برای آزمون های کتبی (عمومی و تخصصی و چهل درصد (۴۰ درصد) برای مصاحبه استخدامی و با در نظر گرفتن امتیازات و سهمیه های قانونی به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش (نفر اصلی) خواهد بود.

تذکرات مهم

۱. استخدام افراد با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، به صورت قرارداد انجام کار معین می باشد.
۲. مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه نهایی باید به تأیید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.

۳. داوطلبان صرفأ در صورتی می توانند در آزمون ثبت نام نمایند که مدرک تحصیلی ( مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) آنان مطابق با عناوین مدرک تحصیلی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) مندرج در شرایط احراز مشاغل قید شده در آگهی استخدامی بوده و همچنین عنوان مدرک تحصیلی ثبت نامی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه وی عینأ درج گردیده باشد.

تذکر (۱): در صورتی که برای برخی از رشته های تحصیلی در آگهی استخدامی منتشره، گرایش خاصی ذکر شده باشد، صرفا فارغ التحصیلان همان رشته و گرایش تحصیلی می توانند در آزمون ثبت نام نمایند.

اما در صورتی که هر یک از رشته های تحصیلی بدون ذکر گرایش و یا با عبارت «کلیه گرایش ها» در آگهی درج شده باشد، فارغ التحصیلان کلیه گرایش های آن رشته تحصیلی در مقطع مورد نظر، می توانند در آزمون استخدامی ثبت نام نمایند و در صورتی که یک رشته تحصیلی با عبارت «بدون گرایش» در دفترچه ثبت شده باشد، صرف آن رشته تحصیلی به صورت تنها و بدون گرایش مدنظر می باشد.

تذکر (۲): از آن جایی که تایید شرایط احراز مشاغل (از جمله مقاطع، رشته ها و گرایش های مورد نظر برای هر یک از مشاغل) صرفا از وظایف و اختیارات شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی می باشد، بنابراین ارائه هرگونه گواهی از مراجع مختلف، مبنی بر تطابق رشته ها و یا گرایش های تحصیلی با رشته یا گرایش های تحصیلی عنوان شده در آگهی استخدامی جهت ادامه فرایند استخدام موضوعیت نداشته و صرفا عین عنوان رشته ها و یا گرایش های تحصیلی مندرج در آگهی استخدامی ملاک عمل می باشد.

از این رو داوطلبانی که در مرحله بررسی مدارک، از لحاظ شرایط احراز اعلام شده در آگهی استخدامی منتشره، غیر واجد شرایط تشخیص داده شوند، از ادامه فرایند استخدام حذف و معرفی آنان در این مرحله، کان لم یکن تلقی گردیده و هیچگونه حق و امتیازی برای داوطلب ایجاد نکرده و متقاضی حق هیچگونه اعتراضی ندارد.

۴. دارندگان مدارک تحصیلی پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک تحصیلی معادل، حق شرکت در آزمون را ندارند.

۵. افراد دارای مدارک بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده، برای شرکت در آزمون می بایست مدرک مقطع تحصیلی ذکر شده در آگهی را داشته باشند. بدیهی است انعقاد قرارداد انجام کار معین با پذیرفته شدگان بر اساس مقاطع تحصیلی مندرج در آگهی استخدامی می باشد.

۶. داوطلبان استخدام می بایست سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند را داشته باشند. در صورت عدم تأیید توانایی داوطلبان استخدام توسط دستگاه مربوطه در مرحله مصاحبه استخدامی و معاینه پزشکی، مرجع رسیدگی به اعتراض داوطلبان، شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه می باشد.

۷. با توجه به اینکه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مدارک متقاضیان معرفی شده چند برابر ظرفیت را پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون عمومی و تخصصی بررسی خواهند نمود، لذا در صورتی که مدارک داوطلبان از جمله مدارک تحصیلی، کارت پایان خدمت یا معافیت دائم، سن، ایثارگری، سابقه اشتغال غیررسمی در دستگاههای اجرایی (برای محاسبه حداکثر سن) و

همچنین اطلاعات خود اظهاری داوطلب در تقاضانامه ثبت نامی، مغایر با شرایط مندرج در این آگهی باشد، هیچ گونه حق و امتیازی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد و در هر مرحله از آزمون (اعلام نتایج اولیه، مصاحبه استخدامی و حتی در صورت پذیرش نهایی) داوطلب از سایر فرآیند جذب و استخدام حذف شده و حق هیچگونه اعتراضی ندارد.

۸. مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در مفاد آگهی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان بررسی مدارک، مصاحبه و گزینش بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از جذب و استخدام محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی باشد و یا در صورت بروز هرگونه اشتباه در فرآیند آزمون که منجر به ورود داوطلب به مرحله بعدی شده باشد، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت انعقاد قرارداد انجام کار معین، قرارداد مزبور لغو و بلااثر می شود.

۹. اسامی پذیرفته شدگان پس از تأیید مراجع ذیصلاح از طریق درگاه سامانه آزمون استخدامی به نشانی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

اصلاحیه: شرایط سنی داوطلبان آزمون استخدامی نیروی قراردادی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تغییر یافته است.
– دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم
داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر سی (۳۰) سال تمام
– دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری
داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر سی و پنج (۳۵) سال تمام

ارتباط با پشتیبان آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک:
پست الکترونیک پشتیبانی: support@hrtc.ir
پاسخگویی تلفنی: ۶۶۴۶۲۶۵۸ – ۰۲۱ روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۴

زمان ثبت نام در آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک در سال ۹۹ منقضی شده است.


۲۸ اردیبهشت ۹۹: تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال ۹۹

بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون استخدامی نیروی قراردادی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می‌رساند، این سازمان با توجه به شرایط موجود در کشور و تقاضای زیاد داوطلبان جهت ثبت‌نام در این آزمون، اقدام به تمدید زمان ثبت‌نام این آزمون نموده است.
دوره ثبت‌نام جدید این آزمون از روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ و از طریق سایت اینترنتی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی آغاز خواهد شد و در پایان روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ خاتمه خواهد یافت.

همچنین داوطلبانی که قبلا موفق به ثبت‌نام شده بودند، در این دوره زمانی امکان ویرایش اطلاعات خود را خواهند داشت.

منبع: سایت آزمون جهاد دانشگاهی


۲۳ اردیبهشت ۹۹: آمار شرکت کنندگان در آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک

مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی گفت: ۲۱ هزار و ۱۹۲ نفر در آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای سال ۱۳۹۹ نام‌نویسی کرده اند.

سیدعزیز آشنا روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا گفت: پیرو توافق انجام شده میان مرکز آزمون جهاد دانشگاهی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، آزمون استخدامی این سازمان توسط این مرکز برگزار می شود.

وی افزود: با برگزاری این آزمون ۳۰۰ نفر از تمامی استان ها در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جذب می شوند.
آشنا گفت: ثبت نام این آزمون از روز شنبه ۳۰ فروردین آغاز شد و ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ پایان یافت که در این مهلت بیش از ۲۱ هزار نفر از سراسر کشور ثبت نام کردند.

۳۰ خرداد تاریخ برگزاری آزمون استخدامی ثبت اسناد

وی عنوان داشت: آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در صورت موافقت و اجازه ستاد ملی مبارزه با کرونا، ۳۰ خردادماه ۱۳۹۹ برگزار می شود. در صورتی که این ستاد با برگزاری آزمون مخالفت کند، برگزاری آن به زمان دیگری موکول و تاریخ آن متعاقبا اعلام می شود.

مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی با اشاره به انتشار دفترچه آزمون، گفت: متقاضیان برای مشاهده اطلاعیه و دانلود دفترچه آزمون به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی مراجعه کنند.
آشنا تاکید کرد: آزمون استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سراسر کشور در مراکز آزمون جهاد دانشگاهی به صورت سراسری برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اطلاعیه شماره یک خود عنوان کرد که این سازمان برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز به صورت استخدام قرارداد انجام کار معین از محل مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور آزمون استخدامی برگزار می کند.

منبع: خبرگزاری ایرنا


۷ اردیبهشت ۹۹: اطلاعیه جدید آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

با آرزوی سلامتی و تندرستی برای تمامی همکارجویان گرانقدر به اطلاع میرسانیم؛ اطلاعیه متقاضیان استفاده از سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران که در مهلت قانونی در سامانه ثبت‌نام خواهند نمود و کد رهگیری دریافت می‌نمایند، ولی سهمیه ایثارگری آنها توسط سامانه بنیاد شهید تایید نشده است اعلام گردید.

منبع: سایت آزمون جهاد دانشگاهی

مشاهده متن کامل اطلاعیه


۲۸ فروردین ۹۹ : استخدام سازمان ثبت املاک و اسناد

به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز به صورت استخدام قرارداد انجام کار معین در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از محل مجوز شماره ۴۱۱۳۹۵ مورخ ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ سازمان اداری و استخدامی کشور، شرایط و ضوابط عمومی و تخصصی برای استخدام در سراسر کشور به شرح زیر اعلام می گردد:

مهلت ثبت نام تا ۱۱ اردیبهشت ۹۹ میباشد.

تعاریف

مفاهیم برخی از اصطلاحات بکار رفته در این دفترچه به شرح زیر است:

الف) دستگاه اجرایی

کلیه وزارتخانه ها، موسسات دولتی، موسسات یا نهادهای عمومی غیر دولتی، شرکت های دولتی و کلیه دستگاههایی که شمول قانون بر آن ها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسـترش و نوسـازی صـنایع ایران، بانک مرکزی، بانکها و بیمه های دولتی، (کلیه دسـتگاههای موضـوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری) دستگاه اجرایی نامیده می شوند.

ب) ایثارگران

ب-۱) ایثارگران سهمیه بیست و پنج (۲۵) درصد شامل:

آزادگان
همسر و فرزندان شهدا
همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر
همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت
پدر، مادر، خواهر و برادر شهید

ب-۲) ایثارگران سهمیه پنج (۵) درصد شامل:

همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها
فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد
فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت

تذکر: مراجع تأیید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از:

۱. معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود

۲. معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل

۳. معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران

شرایط عمومی

۱. داشتن تابعیت ایران

۲. اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۳. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

۴. انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان

۵. داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند.

۶. عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر

۷. نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر

۸. عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذی صلاح.

۹. داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی و یا بازنشسته باشند.

۱۰. برای دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر سی (۳۰) سال تمام، برایدارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر سی و پنج (۳۵) سال تمام.

تبصـره ۱: جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصـد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شـرط حداکثر سن معاف می باشند و سایر مشمولین سهمیه ۲۵ درصـد و ۵ درصـد در صـورت ثبت نام در آزمون، ضـمن رعایت تبصـره ۲ همین ماده، مکلف به رعایت حداکثر سـن های اعلام شده در این دفترچه می باشند، در غیر این صورت از سایر فرایند استخدام حذف خواهند شد.

تبصـره ۲: موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذی ربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

– پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال
– داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها
– میزان مدت خدمت ضرورت
– داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تمام وقت در وزارتخانه و موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آن ها، شـرکت های بیمه های دولتی، شهرداری ها و موسسـات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسـات و شرکتهای ملی و مصادره شـده که به نحوی از بودجه و کمک دولت اسـتفاده می کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشـش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیررسمی آن ها.

تـذکر (۱): ملاک عمـل در محـاسبـه تاریخ فراغت از تحصیل و کارت پایان خدمت، روز برگزاری آزمون (۱۳۹۹/۰۳/۳۰) می باشد. ملاک زمان فراغت از تحصیل، تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در گواهینامه موقت یا دانشنامه می باشد.

تذکر (۲): ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام(۱۳۹۹/۰۱/۳۰) می باشد.

مواد آزمون

مواد عمومی آزمون

مواد آزمون عمومی برای تمامی مشاغل عبارتند از:

۱. فناوری اطلاعات (مهارت های هفتگانه ICDL)

۲. ریاضی و آمار مقدماتی

۳. زبان و ادبیات فارسی

۴. معارف اسلامی

۵. زبان انگلیسی عمومی

۶. اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی

۷. هوش و توانمندی های عمومی

تبصره: اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوال های معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوال های آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.

مواد آزمون تخصصی

مواد آزمون تخصصی برای هر یک از مشاغل در جدول زیر آمده است:

ردیف شغل مواد آزمون تخصصی

۱. فعالیت های مربوط به متصدی امور دفتری تئوری های مدیریت و برنامه ریزی – حقوق اداری – حقوق اساسی – گزارش نویسی

۲. فعالیت های مربوط به کاردان ثبت اسناد و املاک (بایگان) قانون مدنی – قانون تجارت – قانون ثبت اسناد و املاک – قانون دفاتر اسناد رسمی – قانون امور حسبی – قانون اجرای احکام مدنی – آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا

۳. فعالیت های مربوط به کارگزین تئوریهای مدیریت و تجزیه و تحلیل سیستمها – مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی – روانشناسی صنعتی و سازمانی – قوانین مدیریت خدمات کشوری، کار و تامین اجتماعی

۴. کارشناس تحلیلگر سیستم پایگاه داده ها – تحلیل و طراحی سیستم ها – شبکه های کامپیوتری و امنیت شبکه – طراحی الگوریتم و ساختمان داده ها

۵. فعالیت های مربوط به مسئول ابلاغ و اجرا آئین دادرسی – حقوق اساسی – حقوق جزا (عمومی و اختصاصی) – قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی – آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی

۶. فعالیت های مربوط به سرایدار آزمون تخصصی ندارد

تذکر: کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه ای با ضریب یک (۱) می باشند.

ضمنا به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

امتیازات و سهمیه های قانونی

سهمیه ایثارگران

بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، جذب ایثارگران از محل سهمیه های استخدامی از طریق شرکت در آزمون، رقابت بین کلیه داوطلبان ایثارگر در هر یک از سهمیه های ۲۵ درصد و ۵ درصد بر اساس نمره مکتسبه در آزمون به میزان چند برابر ظرفیت جهت معرفی به مصاحبه استخدامی و با رعایت ساز و کارهای ذیل صورت می پذیرد:

۱. در فرآیند جذب و استخدام مشمولین سهمیه ۲۵ درصـد ایثارگران، استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات جاری و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت خواهد پذیرفت.

۲. با هماهنگی های بنیاد شهید و امور ایثارگران، سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران در دفترچه آزمون مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا گردیده است و داوطلبان ایثارگر تأئید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صـرفًا باید شغل محل های مشخص شده در سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد را انتخاب نمایند. ضمنًا این سهمیه قابل تخصـیص به سایر داوطلبان نبوده و در صـورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوق الذکر محفوظ خواهد ماند.

۳. ایثارگران متقاضی بهره مندی از سهمیه استخدامی حداقل ۲۵ درصد موضوع ماده (۲۱ (قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران برای ثبت نام و بهره مندی از سهمیه مزبور لازم است ابتدا اطلاعات خود را در سیستم سجایا (سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران) ثبت نموده و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تأئید گردد و در صـورت عدم تائید بنیاد مذکور، مجاز به انتخاب شغل محل های مشخص شده برای سهمیه یاد شده نمی باشند.

۴. مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران، مجاز به بهره مندی از سهمیه استخدامی ۵ درصد سایر ایثارگران نمی باشند. به عبارت دیگر هر داوطلب ایثارگر می تواند در صورت مشمول بودن، صرفًا از یکی از سهمیه های مشخص شده بر اساس ضوابط مربوطه، استفاده نماید. بنابراین مشمولین سهمیه ۲۵ درصـد ایثارگران، جهت استفاده از سهمیه اختصاصی خود، صرفًا باید مشاغل مشخص شده برای آنان در دفترچه را انتخاب نمایند.

۵. جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر از شرط حداقل معدل و حداکثر سن معاف می باشند.

۶. کسب حد نصـاب نمره آزمون برای مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران تا سقف سهمیه(۲۵ درصد) الزامی نمی باشد. بدیهی است در صورتی که ایثارگران موضوع این سهمیه در شغل محل های سهمیه آزاد شرکت نمایند، کسب حد نصاب نمره آزمون در شغل مربوط، الزامی است.

۷. آن دسته از فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی، آزادگان از کار افتاده کلی و فرزندان آنان که با کسب حدنصـاب قبولی و رعایت ترتیب نمرات مکتسبه در سهمیه آزاد آزمون استخدامی پذیرفته می شوند، می توانند همانند سایر فرزندان شاهد، جانبازان و آزادگان از شرط معافیت حداقل معدل و حداکثر سن بهره مند گردند.

۸. سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سـهمیه ۵ درصـد ایثارگران، در دفترچه آزمون مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا گردیده است و داوطلبان ایثارگر برای اعمال سهمیه مذکور صرفًا باید شغل محل های مشخص شـده در سهمیه ایثارگران ۵ درصـد را انتخاب نمایند. ضـمنًا این سهمیه قابل تخصـیص به سایر داوطلبان نبوده و در صورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوق الذکر محفوظ خواهد ماند.

۹. کسب حد نصـاب نمره امتحان برای مشمولین سهمیه ۵ درصـد ایثارگران تا سـقف سهمیه (پنج درصـد) الزامی نمی باشـد. بدیهی اسـت در صـورتی که ایثارگران موضـوع این سهمیه در شغل محل های سهمیه آزاد شرکت نمایند، کسب حد نصاب نمره امتحان در شغل مربوطه، الزامی است.

۱۰. استخدام مازاد بر سهمیه استخدامی(۲۵ درصـد و ۵ درصـد) ایثارگران در صـورت کسب حد نصـاب آزمون، از طریق رقابت با سایر داوطلبان آزاد در همان شغل محل، صورت می پذیرد.

تبصره: پس از آزمون کتبی و معرفی داوطلبان برای بررسی مدارک و مصـاحبه در سهمیه مشخص شده، امکان تغییر سهمیه معرفی شده داوطلبان وجود نخواهد داشت.

مراحل ثبت نام

ثبت نام به صورت اینترنتی از روز شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۹ تا پایان روز پنچ شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان باید در مدت زمان فوق، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.

الف) مطالعه شرایط آزمون

داوطلب متقاضی استخدام در آزمون، باید در زمان ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این دفترچه را داشته باشد. دفترچه آزمون در صفحه اول سامانه جهت دریافت و مطالعه داوطلبین قرار گرفته است. اکیداً توصیه می شود داوطلبین محترم، قبل از هر گونه اقدام بر روی سامانه، شرایط و ضوابط آزمون را مطالعه و سپس نسبت به پرداخت هزینه و ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

ب) تهیه فایل اسکن شده از مدارک

عکس پرسنلی: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی در اختیار داشته باشد:

– عکس ۴*۳ (تمام رخ) که در سال جاری گرفته شده باشد:

– با فرمت JPG باشد. اندازه عکس اسکن شده باید حداقل ۳۰۰*۲۰۰ و حداکثر ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل باشد؛
– تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد؛
– حجم فایل ذخیره شده باید حداقل ۱۵ کیلوبایت و حداکثر ۷۰ کیلوبایت باشد؛
– حاشیه های زائد عکس اسکن شده باید حذف شده باشد؛
– حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد؛

تذکر (۱): اسکن و استفاده از عکس روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …) قابل قبول نیست و لازم است داوطلبان از اصل عکس پرسنلی و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.

تذکر (۲): عکس خواهران باید با حجاب بوده و صورت کامل آنان مشخص باشد.

تذکر (۳): درصـورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شــده و حق شـرکت در آزمون از وی سلب می گردد. لازم به ذکر است با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های استخدامی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضـوع اکثراً برای داوطلبانی که در کافی نت ثبت نام میکنند رخ داده است،

تـاکید می گردد چنان چه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجام می دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید، تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شـما ارسال نگردد.

بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباه از طرف داوطلب، تخلف محسوب شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

کارت ملی

تذکر ۱: داوطلب باید تصویر کارت ملی خود را به صـورت فایل با فرمت JPG و با وضوح و کیفیت بالا در سامانه بارگذاری نماید. حجم این فایل حداقل ۳۰ کیلو بایت و حداکثر ۲۰۰ کیلو بایت باشد و حاشیه های زائد حذف و ترجیحاً رنگی باشد.

ج) پرداخت وجه

متقاضیان واجد شرایط، پس از مطالعه دقیق شرایط آزمون، باید با مراجعه به منوی «آزمون» در صفحه اول سامانه، بر روی گزینه «پرداخت هزینه» کلیک کرده و مبلغ ۸۶۰/۰۰۰ ریال هزینه ثبت نام در آزمون را به اضافه ۵/۰۰۰ ریال خدمات پیامکی پرداخت نمایند. جهت این امر، داشتن کارت بانکی به همراه رمز اینترنتی و کد CVV2 مورد نیاز می باشد.

«توکن پرداخت»، کد منحصر به فرد و مخصوص هر داوطلب است که در صورت اقدام موفق داوطلب جهت پرداخت هزینه ثبت نام به داوطلب اختصاص می یابد.

لذا ضروری است داوطلبین این کد «توکن پرداخت»، را (به شماره تلفن همراه داوطلب نیز پیامک می گردد) تا پایان مراحل ثبت نام و دریافت «کد رهگیری» نز خود نگهداری نمایند. همچنین این کد، با کد ملی و شماره تلفن همراه ثبت شده در ابتدای فرآیند پرداخت، در سامانه قابل بازیابب خواهد بود.

تذکر۱: در صورتی که داوطلب بلافاصله پس از پرداخت هزینه، امکان ثبت نام و انجام فرآیند مربوط به آن ها را نداشته باشد، با در دست داشتن کد رهگیری پرداخت، می تواند در زمان دیگری اقدام به ثبت نام نماید. برای این امر، می بایست از منوی آزمون (در صفحه اول سامانه)، گزینه «ثبت نام در آزمون» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، اقدام به ثبت نام نماید.

تذکر۲: در صورتی که داوطلب به هر دلیل پس از پایان موفقیت آمیز مراحل پرداخت هزینه، به توکن پرداخت خود دسترسی نداشته باشد، برای بازیابی توکن پرداخت، از منوی آزمون (در صفحه اول سامانه)، گزینه «بازیابی کد رهگیری اتوکن» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، دوباره توکن پرداخت برای ایشان پیامک می شود.

تذکر ۳: به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی، به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

شروع فرآیند ثبت نام

فرآیند ثبت نام در سامانه، در هفت مرحله انجام می پذیرد تا داوطلب بتواند در هر مرحله، به راحتی اطلاعات خود را وارد سامانه نماید.

مرحله ۱: بارگذاری مدارک
در این بخش، مدارک مشخص شده در بند ب بارگذاری می گردد.

مرحله ۲: اطلاعات فردی
مشخصات فردی داوطلب در این بخش در سامانه ثبت می گردد.

مرحله ۳: سهمیه و سوابق
این بخش مربوط به ثبت سهمیه ها و سوابق کاری داوطلبان می باشد.

تذکر مهم: به دلیل ارتباط سامانه ثبت نام با سامانه مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران، فقط افرادی امکان استفاده از سهمیه ۲۵ درصد را خواهند داشت که اطلاعات آنان در سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت شده باشد که در این صورت اطلاعات مربوط به سهمیه ۲۵ درصد و نوع آن به صورت خودکار در سامانه ثبت خواهد شد.

داوطلبانی که اطلاعات آنان در سامانه بنیاد شهید و امور ایثاگران ثبت نشده باشد و قصد استفاده از این سهمیه را داشته باشند، فقط زمانی می توانند از این سهمیه استفاده نمایند که پس از مراجعه به بنیاد شهید محل تشکیل پرونده خود، کدملی و اطلاعات ایثارگری خود را در سامانه مربوطه به ثبت برسانند.

این دسته از داوطلبان ابتدا بدون استفاده از سهمیه ۲۵ درصد ثبت نام خود را تکمیل نموده و ضروری است پس از تکمیل اطلاعات در سامانه و تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران، در مدت زمان مشخص شده جهت ثبت نام، اقدام به ویرایش اطلاعات خود نموده و از سهمیه ۲۵ درصد خود استفاده نمایند.

چنانچه این دسته از داوطلبان در مدت مذکور نتوانند اطلاعات خود را در سامانه بنیاد شهید مورد تایید قرار دهند، صرفا تا ۶ اردیبهشت ماه فرصت دارند اطلاعات خود را در سامانه بنیاد شهید به تایید برسانند.

این افراد می بایست طبق مفاد اطلاعیه ای که در تاریخ ۶ اردیبهشت ماه روی سامانه ثبت نام منتشر می شود، اقدام به ویرایش اطلاعات خود برای استفاده از سهمیه ۲۵ درصد نمایند. بدیهی است در صورت عدم تایید اولویت ایثارگری داوطلب، ثبت نام فرد با سهمیه آزاد به قوت خود باقی خواهد ماند.

مرحله ۴: اطلاعات تحصیلی : اطلاعات تحصیلی داوطلب دراین بخش وارد سامانه می گردد.

مرحله ۵: شغل مورد درخواست : دراین مرحله،سامانه با توجه به اطلاعات ثبت شده داوطلب در مراحل قبلی، شغل های قابل انتخاب را به داوطلب نمایش داده و داوطلب می تواند از بین آنها تنها یک مورد را به عنوان شغل مورد درخواست خود، انتخاب نماید.

تذکر: علاوه بر شغل، محل مورد تقاضا نیز می بایست انتخاب شده و داوطلب در همه این موارد، فقط حق انتخاب یک مورد را خواهد داشت.

مرحله ۶ : اطلاعات تکمیلی : اطلاعات تکمیلی شامل اطلاعات تماس با داوطلب و آدرس محل سکونت می باشد. همچنین داوطلب می تواند استان محل آزمون خود را به سامانه اعلام تا در صـورت امکان، سامانه نزدیکترین حوزه آزمون را برای ایشان در نظر بگیرد (محل دقیق آزمون،بر روی کارت ورود به جلسه ذکر می گردد)

مرحله ۷:کد رهگیری : تاکید می گردد صرفا در صورتی ثبت نام فرد به پایان می رسد که داوطلب وارد این مرحله شده و از سـامانه «کد رهگیری» دریافت نماید.

ویرایش اطلاعات

در زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز می باشد، داوطلبان می توانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند.

نکته بسیار مهم: در صورتی که دواطلب جهت ویرایش وارد سامانه شود، حتما می بایست دوباره تمامی ۷ مرحله را به صورت کامل طی نموده و کد رهگیری خود را مشاهده نماید، در غیر این صورت، تغییرات مورد نظر ایشان اعمال نخواهد گردید و همان اطلاعات قبل از ویرایش برای داوطلب معتبر خواهد بود.

زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت آزمون

کارت شرکت در آزمون، از تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قرار خواهد گرفت.

آزمون در روز جمعه ۳۰ خرداد ماه ۱۳۹۹ در تهران و با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استان ها برگزار خواهد شد و ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان، نزدیک حوزه برگزاری آزمون به «شهرستان اعلام شده داوطلب در فرم ثبت نام جهت روز آزمون» می باشد که در فرم ثبت نام درج خواهند نمود.

ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون، به منزله تایید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و اصل مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون توسط سازمان ثبت اسناد و مدارک کشور، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تذکر: داوطلبان گرامی می توانند حوزه برگزاری آزمون خود را استانی غیر از استان محل سکونت خود انتخاب نمایند، به عنوان مثال ساکنین شهر کاشان، می توانند استان قم را به عنوان محل برگزاری آزمون انتخاب کنند که فاصله آن نسبت به شهر اصفهان (که مرکز استان خودشان هست) کمتر می باشد.

مرحله تعیین حد نصاب علمی و مرحله معرفی افراد جهت مصاحبه استخدامی به شرح زیر صورت می پذیرد:

الف) کسب حد نصاب علمی

معرفی داوطلبان جهت شرکت در مصاحبه استخدامی و سایر مراحل استخدام، منوط به کسب حد نصاب لازم در آزمون کتبی بوده و انتخاب افراد پذیرفته شده بر اساس ترتیب نمرات مکتسبه، سهمیه های قانونی و با رعایت سایر قوانین و مقررات جاری، مطابق قواعد زیر می باشد:

پس از برگزاری آزمون، نمرات داوطلبان به تفکیک حیطه های عمومی و تخصصی محاسبه و حد نصاب امتحان بر اساس بالاترین نمره مکتسبه در آن آزمون با ارزش وزنی چهل درصد (۴۰ درصد) برای حیطه عمومی و شصت درصد(۶۰ درصد) برای حیطه تخصصی در هر شغل محاسبه و مبنای سایر مراحل انتخاب داوطلبان قرار می گیرد. در این مرحله امتیازات و سهمیه های قانونی ذکر شده در متن آگهی (به استثنای موارد ذکر شده در بندهای ۶ و ۹ سهمیه ایثارگران) اعمال نخواهد شد.

پس از تعیین حد نصاب در آزمون مراحل زیر انجام خواهد پذیرفت:
۱)داوطلبان فاقد حد نصاب، از ادامه سایر مراحل استخدامی حذف و صرفا کارنامه آزمون کتبی از طریق پروفایل شخصی جهت اطلاع برای آن ها قابل مشاهده خواهد بود.

۲) معرفی افراد در سقف چند برابر ظرفیت برای سایر مراحل استخدام، در صورت کسب حد نصاب پس از اعمال امتیازات و سهمیه های قانونی ذکر شده در متن آگهی و بر اساس نمره کل آنان به ترتیب نمرات فضلی آنان انجام خواهد شد.

تذکر: کسب حد نصاب نمره علمی لازم در آزمون، هیچ گونه حق استخدامی ایجاد نمی کند و معرفی افراد به ترتیب نمره فضلی آنان، از میان داوطلبانی که حد نصاب نمره لازم را کسب نموده اند، صورت می پذیرد.

ب) انتخاب و اعلام لیست چند برابر ظرفیت جهت بررسی مدارک از بین دارندگان حد نصاب علمی

انتخاب افراد چند برابر ظرفیت جهت بررسی مدارک از بین داوطلبانی که حد نصاب لازم را کسب نموده اند،بر اساس نمره کل آنان و با در نظر گرفتن امتیازات و سهمیه های قانونی به تعداد چند برابر ظرفیت پذیرش در هر شغل محل و به ترتیب نمرات فضلی صورت می پذیرد.

تذکر مهم: نمره کل افراد در کارنامه اولیه صادر شده، صرفا بر اساس اطلاعات خود اظهاری داوطلب (امتیازات و سهمیه های قانونی) بوده و نتیجه نهایی نمرات آن ها، پس از بررسی، انطباق و اعمال مستندات مربوط به امتیازات و سهمیه های قانونی و تایید آن توسط سازمان ثبت و اسناد مدارک کشور، اعلام خواهد گردید.

ج)انتخاب و اعلام لیست چند برابر ظرفیت جهت مصاحبه استخدامی از بین دارندگان حد نصاب آزمون علمی

انتخاب افراد چند برابر ظرفیت در هر شغل محل ( در صورت وجود دواطلب واجد شرایط) جهت انجام مصاحبه های استخدامی صرفا از بین دارندگان حد نصاب مرحله قبل که مدارک آنان بررسی و مورد تایید قرار گرفته است، بر اساس نمره کل آنان با وزن چهل درصد( ۴۰ درصد) برای حیطه عمومی و شصت درصد (۶۰ درصد) برای حیطه تخصصی نمرات این افراد و با در نظر گرفتن امتیازات و سهمیه های قانونی در هر یک از آزمون های کتبی (عمومی و تخصصی)، در هر شغل محل صورت می پذیرد.

معرفی به گزینش (انتخاب یک برابر ظرفیت)

پس از برگزاری مصاحبه استخدامی، معرفی افراد به گزینش بر اساس مجموع نمره کل نهایی آنان با وزن شصت درصد (۶۰ درصد) برای آزمون های کتبی (عمومی و تخصصی و چهل درصد (۴۰ درصد) برای مصاحبه استخدامی و با در نظر گرفتن امتیازات و سهمیه های قانونی به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش (نفر اصلی) خواهد بود.

تذکرات مهم

۱. استخدام افراد با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، به صورت قرارداد انجام کار معین می باشد.

۲. مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه نهایی باید به تأیید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.

۳. داوطلبان صرفأ در صورتی می توانند در آزمون ثبت نام نمایند که مدرک تحصیلی ( مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) آنان مطابق با عناوین مدرک تحصیلی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) مندرج در شرایط احراز مشاغل قید شده در آگهی استخدامی بوده و همچنین عنوان مدرک تحصیلی ثبت نامی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه وی عینأ درج گردیده باشد.

تذکر (۱): در صورتی که برای برخی از رشته های تحصیلی در آگهی استخدامی منتشره، گرایش خاصی ذکر شده باشد، صرفا فارغ التحصیلان همان رشته و گرایش تحصیلی می توانند در آزمون ثبت نام نمایند.

اما در صورتی که هر یک از رشته های تحصیلی بدون ذکر گرایش و یا با عبارت «کلیه گرایش ها» در آگهی درج شده باشد، فارغ التحصیلان کلیه گرایش های آن رشته تحصیلی در مقطع مورد نظر، می توانند در آزمون استخدامی ثبت نام نمایند و در صورتی که یک رشته تحصیلی با عبارت «بدون گرایش» در دفترچه ثبت شده باشد، صرف آن رشته تحصیلی به صورت تنها و بدون گرایش مدنظر می باشد.

تذکر (۲): از آن جایی که تایید شرایط احراز مشاغل (از جمله مقاطع، رشته ها و گرایش های مورد نظر برای هر یک از مشاغل) صرفا از وظایف و اختیارات شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی می باشد، بنابراین ارائه هرگونه گواهی از مراجع مختلف، مبنی بر تطابق رشته ها و یا گرایش های تحصیلی با رشته یا گرایش های تحصیلی عنوان شده در آگهی استخدامی جهت ادامه فرایند استخدام موضوعیت نداشته و صرفا عین عنوان رشته ها و یا گرایش های تحصیلی مندرج در آگهی استخدامی ملاک عمل می باشد.

از این رو داوطلبانی که در مرحله بررسی مدارک، از لحاظ شرایط احراز اعلام شده در آگهی استخدامی منتشره، غیر واجد شرایط تشخیص داده شوند، از ادامه فرایند استخدام حذف و معرفی آنان در این مرحله، کان لم یکن تلقی گردیده و هیچگونه حق و امتیازی برای داوطلب ایجاد نکرده و متقاضی حق هیچگونه اعتراضی ندارد.

۴. دارندگان مدارک تحصیلی پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک تحصیلی معادل، حق شرکت در آزمون را ندارند.

۵. افراد دارای مدارک بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده، برای شرکت در آزمون می بایست مدرک مقطع تحصیلی ذکر شده در آگهی را داشته باشند. بدیهی است انعقاد قرارداد انجام کار معین با پذیرفته شدگان بر اساس مقاطع تحصیلی مندرج در آگهی استخدامی می باشد.

۶. داوطلبان استخدام می بایست سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند را داشته باشند. در صورت عدم تأیید توانایی داوطلبان استخدام توسط دستگاه مربوطه در مرحله مصاحبه استخدامی و معاینه پزشکی، مرجع رسیدگی به اعتراض داوطلبان، شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه می باشد.

۷. با توجه به اینکه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مدارک متقاضیان معرفی شده چند برابر ظرفیت را پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون عمومی و تخصصی بررسی خواهند نمود، لذا در صورتی که مدارک داوطلبان از جمله مدارک تحصیلی، کارت پایان خدمت یا معافیت دائم، سن، ایثارگری، سابقه اشتغال غیررسمی در دستگاههای اجرایی (برای محاسبه حداکثر سن) و همچنین

اطلاعات خود اظهاری داوطلب در تقاضانامه ثبت نامی، مغایر با شرایط مندرج در این آگهی باشد، هیچ گونه حق و امتیازی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد و در هر مرحله از آزمون (اعلام نتایج اولیه، مصاحبه استخدامی و حتی در صورت پذیرش نهایی) داوطلب از سایر فرآیند جذب و استخدام حذف شده و حق هیچگونه اعتراضی ندارد.

۸. مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در مفاد آگهی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان بررسی مدارک، مصاحبه و گزینش بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از جذب و استخدام محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی باشد و یا در صورت بروز هرگونه اشتباه در فرآیند آزمون که منجر به ورود داوطلب به مرحله بعدی شده باشد، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت انعقاد قرارداد انجام کار معین، قرارداد مزبور لغو و بلااثر می شود.

۹. اسامی پذیرفته شدگان پس از تأیید مراجع ذیصلاح از طریق درگاه سامانه آزمون استخدامی به نشانی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

اصلاحیه: شرایط سنی داوطلبان آزمون استخدامی نیروی قراردادی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تغییر یافته است.

– دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم
داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر سی (۳۰) سال تمام
– دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری
داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر سی و پنج (۳۵) سال تمام

توجه مهم:

مشاهده دفترچه آزمون استخدام

مشاهده جدول مشاغل آزمون استخدام

مشاهده اصلاحیه دفترچه آزمون استخدام

پست الکترونیک پشتیبانی: support@hrtc.ir
پاسخگویی تلفنی: ۶۶۴۶۲۶۵۸ – ۰۲۱ روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۴


۷ اردیبهشت ۹۹: اطلاعیه جدید آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

با آرزوی سلامتی و موفقیت برای تمامی همکارجویان گرانقدر به اطلاع می‌رسانیم؛ اطلاعیه متقاضیان استفاده از سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران که در مهلت قانونی در سامانه ثبت‌نام خواهند نمود و کد رهگیری دریافت می‌نمایند، ولی سهمیه ایثارگری آنها توسط سامانه بنیاد شهید تایید نشده است اعلام گردید.

مشاهده متن کامل اطلاعیه

منبع: سایت آزمون جهاد دانشگاهی


۳۰ فروردین ۹۹: اصلاحیه دفترچه آزمون استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک

پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون استخدامی نیروی قراردادی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، بدینوسیله به اطلاع کلیه داوطلبان شرکت در امتحان مذکور می‌رساند، با توجه به اعلام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اصلاحات ذیل در شرایط سنی داوطلبان آزمون صورت گرفته و در دفترچه راهنمای آزمون نیز ثبت گردیده است. کلیه داوطلبان می توانند پس از مطالعه دقیق دفتـرچه راهنمای ثبت‌نام و همچنین مندرجات این اصلاحیه و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به سامانه ثبت نام این آزمون مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام نمایند

شرایط سنی داوطلبان آزمون استخدامی نیروی قراردادی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

– دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم
داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر سی (۳۰) سال تمام
– دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری
داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر سی و پنج (۳۵) سال تمام

منبع: سایت آزمون جهاد دانشگاهی


۲۸ فروردین ۹۹ : استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک

به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز به صورت استخدام قرارداد انجام کار معین در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از محل مجوز شماره ۴۱۱۳۹۵ مورخ ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ سازمان اداری و استخدامی کشور، شرایط و ضوابط عمومی و تخصصی برای استخدام در سراسر کشور به شرح زیر اعلام می گردد:

مهلت ثبت نام تا ۱۱ اردیبهشت ۹۹ میباشد.

تعاریف

مفاهیم برخی از اصطلاحات بکار رفته در این دفترچه به شرح زیر است:

الف) دستگاه اجرایی

کلیه وزارتخانه ها، موسسات دولتی، موسسات یا نهادهای عمومی غیر دولتی، شرکت های دولتی و کلیه دستگاههایی که شمول قانون بر آن ها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسـترش و نوسـازی صـنایع ایران، بانک مرکزی، بانکها و بیمه های دولتی، (کلیه دسـتگاههای موضـوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری) دستگاه اجرایی نامیده می شوند.

ب) ایثارگران

ب-۱) ایثارگران سهمیه بیست و پنج (۲۵) درصد شامل:

جانبازان
آزادگان
همسر و فرزندان شهدا
همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر
همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت
پدر، مادر، خواهر و برادر شهید

ب-۲) ایثارگران سهمیه پنج (۵) درصد شامل:

رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها
همسر و فرزندان رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها
فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد
فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت

تذکر: مراجع تأیید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از:

۱. معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود
۲. معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل
۳. معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران

شرایط عمومی

۱. داشتن تابعیت ایران
۲. اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۳. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۴. انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان
۵. داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند.
۶. عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
۷. نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
۸. عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذی صلاح.
۹. داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی و یا بازنشسته باشند.

۱۰. داشتن حداقل بیست (۲۰) سال تمام و حداکثر سی (۳۰) سـال تمام برای دارندگان مدارک تحصـیلی دیپلم، حداکثر سی و پنج (۳۵) سال تمام برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم، حداکثر چهل (۴۰۰) سـال تمـام برای دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس، حداکثر چهـل و پنج (۴۵) سال تمـام برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس و دکتری.

تبصـره ۱: جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصـد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شـرط حداکثر سن معاف می باشند و سایر مشمولین سهمیه ۲۵ درصـد و ۵ درصـد در صـورت ثبت نام در آزمون، ضـمن رعایت تبصـره ۲ همین ماده، مکلف به رعایت حداکثر سـن های اعلام شده در این دفترچه می باشند، در غیر این صورت از سایر فرایند استخدام حذف خواهند شد.

تبصـره ۲: موارد ذیل به شرط ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذی ربط، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

– پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال

– داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها

– میزان مدت خدمت ضرورت

– داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تمام وقت در وزارتخانه و موسسات و شرکت های دولتی، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آن ها، شـرکت های بیمه های دولتی، شهرداری ها و موسسـات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسـات و شرکتهای ملی و مصادره شـده که به نحوی از بودجه و کمک دولت اسـتفاده می کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت های تحت پوشـش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته اند به میزان مدت خدمت غیررسمی آن ها.

تـذکر (۱): ملاک عمـل در محـاسبـه تاریخ فراغت از تحصیل و کارت پایان خدمت، روز برگزاری آزمون (۱۳۹۹/۰۳/۳۰) می باشد. ملاک زمان فراغت از تحصیل، تاریخ فارغ التحصیلی مندرج در گواهینامه موقت یا دانشنامه می باشد.

تذکر (۲): ملاک عمل برای محاسبه سن افراد، اولین روز ثبت نام(۱۳۹۹/۰۱/۳۰) می باشد.

مواد آزمون استخدام ثبت اسناد و املاک

مواد عمومی آزمون

مواد آزمون عمومی برای تمامی مشاغل عبارتند از:

۱. فناوری اطلاعات (مهارت های هفتگانه ICDL)

۲. ریاضی و آمار مقدماتی

۳. زبان و ادبیات فارسی

۴. معارف اسلامی

۵. زبان انگلیسی عمومی

۶. اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی

۷. هوش و توانمندی های عمومی

تبصره: اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سوال های معارف اسلامی معاف بوده و در این صورت نمره مکتسبه این داوطلبان، بر اساس مجموع تراز شده سایر سوال های آزمون عمومی محاسبه خواهد شد.

مواد آزمون تخصصی

مواد آزمون تخصصی برای هر یک از مشاغل در جدول زیر آمده است:

ردیف شغل مواد آزمون تخصصی

۱ فعالیت های مربوط به متصدی امور دفتری تئوری های مدیریت و برنامه ریزی – حقوق اداری – حقوق اساسی – گزارش نویسی

۲ فعالیت های مربوط به کاردان ثبت اسناد و املاک (بایگان) قانون مدنی – قانون تجارت – قانون ثبت اسناد و املاک – قانون دفاتر اسناد رسمی – قانون امور حسبی – قانون اجرای احکام مدنی – آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا

۳ فعالیت های مربوط به کارگزین تئوریهای مدیریت و تجزیه و تحلیل سیستمها – مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی – روانشناسی صنعتی و سازمانی – قوانین مدیریت خدمات کشوری، کار و تامین اجتماعی

۴ کارشناس تحلیلگر سیستم پایگاه داده ها – تحلیل و طراحی سیستم ها – شبکه های کامپیوتری و امنیت شبکه – طراحی الگوریتم و ساختمان داده ها

۵ فعالیت های مربوط به مسئول ابلاغ و اجرا آئین دادرسی – حقوق اساسی – حقوق جزا (عمومی و اختصاصی) – قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی – آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی

۶ فعالیت های مربوط به سرایدار آزمون تخصصی ندارد

تذکر: کلیه سوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه ای با ضریب یک (۱) می باشند.
ضمنا به ازای هر پاسخ اشتباه به سوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

سهمیه ایثارگران

بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، جذب ایثارگران از محل سهمیه های استخدامی از طریق شرکت در آزمون، رقابت بین کلیه داوطلبان ایثارگر در هر یک از سهمیه های ۲۵ درصد و ۵ درصد بر اساس نمره مکتسبه در آزمون به میزان چند برابر ظرفیت جهت معرفی به مصاحبه استخدامی و با رعایت ساز و کارهای ذیل صورت می پذیرد:

۱. در فرآیند جذب و استخدام مشمولین سهمیه ۲۵ درصـد ایثارگران، استخدام آنان مطابق ضوابط و مقررات جاری و با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت خواهد پذیرفت.

۲. با هماهنگی های بنیاد شهید و امور ایثارگران، سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران در دفترچه آزمون مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا گردیده است و داوطلبان ایثارگر تأئید شده مشمول این سهمیه، برای اعمال سهمیه مذکور صـرفًا باید شغل محل های مشخص شده در سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد را انتخاب نمایند.

ضمنًا این سهمیه قابل تخصـیص به سایر داوطلبان نبوده و در صـورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوق الذکر محفوظ خواهد ماند.

۳. ایثارگران متقاضی بهره مندی از سهمیه استخدامی حداقل ۲۵ درصد موضوع ماده (۲۱ (قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران برای ثبت نام و بهره مندی از سهمیه مزبور لازم است ابتدا اطلاعات خود را در سیستم سجایا (سیستم جامع اطلاعات یکپارچه ایثارگران) ثبت نموده و توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تأئید گردد و در صـورت عدم تائید بنیاد مذکور، مجاز به انتخاب شغل محل های مشخص شده برای سهمیه یاد شده نمی باشند.

۴. مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران، مجاز به بهره مندی از سهمیه استخدامی ۵ درصد سایر ایثارگران نمی باشند. به عبارت دیگر هر داوطلب ایثارگر می تواند در صورت مشمول بودن، صرفًا از یکی از سهمیه های مشخص شده بر اساس ضوابط مربوطه، استفاده نماید.

بنابراین مشمولین سهمیه ۲۵ درصـد ایثارگران، جهت استفاده از سهمیه اختصاصی خود، صرفًا باید مشاغل مشخص شده برای آنان در دفترچه را انتخاب نمایند.

۵. جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر از شرط حداقل معدل و حداکثر سن معاف می باشند.

۶. کسب حد نصـاب نمره آزمون برای مشمولین سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران تا سقف سهمیه(۲۵ درصد) الزامی نمی باشد. بدیهی است در صورتی که ایثارگران موضوع این سهمیه در شغل محل های سهمیه آزاد شرکت نمایند، کسب حد نصاب نمره آزمون در شغل مربوط، الزامی است.

۷. آن دسته از فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی، آزادگان از کار افتاده کلی و فرزندان آنان که با کسب حدنصـاب قبولی و رعایت ترتیب نمرات مکتسبه در سهمیه آزاد آزمون استخدامی پذیرفته می شوند، می توانند همانند سایر فرزندان شاهد، جانبازان و آزادگان از شرط معافیت حداقل معدل و حداکثر سن بهره مند گردند.

۸. سهمیه استخدامی مربوط به مشمولین سـهمیه ۵ درصـد ایثارگران، در دفترچه آزمون مشخص و از سهمیه سایر داوطلبان مجزا گردیده است و داوطلبان ایثارگر برای اعمال سهمیه مذکور صرفًا باید شغل محل های مشخص شـده در سهمیه ایثارگران ۵ درصـد را انتخاب نمایند. ضـمنًا این سهمیه قابل تخصـیص به سایر داوطلبان نبوده و در صورت عدم تکمیل، باقیمانده سهمیه فوق الذکر محفوظ خواهد ماند.

۹. کسب حد نصـاب نمره امتحان برای مشمولین سهمیه ۵ درصـد ایثارگران تا سـقف سهمیه (پنج درصـد) الزامی نمی باشـد. بدیهی اسـت در صـورتی که ایثارگران موضـوع این سهمیه در شغل محل های سهمیه آزاد شرکت نمایند، کسب حد نصاب نمره امتحان در شغل مربوطه، الزامی است.

۱۰. استخدام مازاد بر سهمیه استخدامی(۲۵ درصـد و ۵ درصـد) ایثارگران در صـورت کسب حد نصـاب آزمون، از طریق رقابت با سایر داوطلبان آزاد در همان شغل محل، صورت می پذیرد.

تبصره: پس از آزمون کتبی و معرفی داوطلبان برای بررسی مدارک و مصـاحبه در سهمیه مشخص شده، امکان تغییر سهمیه معرفی شده داوطلبان وجود نخواهد داشت.

مراحل ثبت نام

ثبت نام به صورت اینترنتی از روز شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۹ تا پایان روز پنچ شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ انجام خواهد پذیرفت. متقاضیان باید در مدت زمان فوق، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و از موکول نمودن آن به روزهای پایانی خودداری نمایند.

الف) مطالعه شرایط آزمون

داوطلب متقاضی استخدام در آزمون، باید در زمان ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در این دفترچه را داشته باشد. دفترچه آزمون در صفحه اول سامانه جهت دریافت و مطالعه داوطلبین قرار گرفته است. اکیداً توصیه می شود داوطلبین محترم، قبل از هر گونه اقدام بر روی سامانه، شرایط و ضوابط آزمون را مطالعه و سپس نسبت به پرداخت هزینه و ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

ب) تهیه فایل اسکن شده از مدارک

عکس پرسنلی: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر، اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی در اختیار داشته باشد:

– عکس ۴*۳ (تمام رخ) که در سال جاری گرفته شده باشد:

– با فرمت JPG باشد. اندازه عکس اسکن شده باید حداقل ۳۰۰*۲۰۰ و حداکثر ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل باشد؛
– تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد؛
– حجم فایل ذخیره شده باید حداقل ۱۵ کیلوبایت و حداکثر ۷۰ کیلوبایت باشد؛
– حاشیه های زائد عکس اسکن شده باید حذف شده باشد؛
– حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد؛

تذکر (۱): اسکن و استفاده از عکس روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …) قابل قبول نیست و لازم است داوطلبان از اصل عکس پرسنلی و مطابق با توضیحات فوق، اقدام به اسکن نمایند.

تذکر (۲): عکس خواهران باید با حجاب بوده و صورت کامل آنان مشخص باشد.

تذکر (۳): درصـورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شــده و حق شـرکت در آزمون از وی سلب می گردد. لازم به ذکر است با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های استخدامی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که این موضـوع اکثراً برای داوطلبانی که در کافی نت ثبت نام میکنند رخ داده است، تـاکید می گردد چنان چه ثبت نام خود را توسط کافی نت ها انجام می دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید، تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شـما ارسال نگردد.

بدیهی است که در صورت ارسال عکس اشتباه از طرف داوطلب، تخلف محسوب شده و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

کارت ملی

تذکر ۱: داوطلب باید تصویر کارت ملی خود را به صـورت فایل با فرمت JPG و با وضوح و کیفیت بالا در سامانه بارگذاری نماید. جحم این فایل حداقل ۳۰ کیلو بایت و حداکثر ۲۰۰ کیلو بایت باشد و حاشیه های زائد حذف و ترجیحاً رنگی باشد.

ج) پرداخت وجه

متقاضیان واجد شرایط، پس از مطالعه دقیق شرایط آزمون، باید با مراجعه به منوی «آزمون» در صفحه اول سامانه، بر روی گزینه «پرداخت هزینه» کلیک کرده و مبلغ ۸۶۰/۰۰۰ ریال هزینه ثبت نام در آزمون را به اضافه ۵/۰۰۰ ریال خدمات پیامکی پرداخت نمایند. جهت این امر، داشتن کارت بانکی به همراه رمز اینترنتی و کد CVV2 مورد نیاز می باشد.

«توکن پرداخت»، کد منحصر به فرد و مخصوص هر داوطلب است که در صورت اقدام موفق داوطلب جهت پرداخت هزینه ثبت نام به داوطلب اختصاص می یابد. لذا ضروری است داوطلبین این کد «توکن پرداخت»، را (به شماره تلفن همراه داوطلب نیز پیامک می گردد) تا پایان مراحل ثبت نام و دریافت «کد رهگیری» نزد خود نگهداری نمایند. همچنین این کد، با کد ملی و شماره تلفن همراه ثبت شده در ابتدای فرآیند پرداخت، در سامانه قابل بازیابب خواهد بود.

تذکر۱: در صورتی که داوطلب بلافاصله پس از پرداخت هزینه، امکان ثبت نام و انجام فرآیند مربوط به آن ها را نداشته باشد، با در دست داشتن کد رهگیری پرداخت، می تواند در زمان دیگری اقدام به ثبت نام نماید. برای این امر، می بایست از منوی آزمون (در صفحه اول سامانه)، گزینه «ثبت نام در آزمون» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، اقدام به ثبت نام نماید.

تذکر۲: در صورتی که داوطلب به هر دلیل پس از پایان موفقیت آمیز مراحل پرداخت هزینه، به توکن پرداخت خود دسترسی نداشته باشد، برای بازیابی توکن پرداخت، از منوی آزمون (در صفحه اول سامانه)، گزینه «بازیابی کد رهگیری اتوکن» را انتخاب و پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی، دوباره توکن پرداخت برای ایشان پیامک می شود.

تذکر ۳: به ثبت نام های ناقص ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجوه پرداختی، به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

شروع فرآیند ثبت نام

فرآیند ثبت نام در سامانه، در هفت مرحله انجام می پذیرد تا داوطلب بتواند در هر مرحله، به راحتی اطلاعات خود را وارد سامانه نماید.

مرحله ۱: بارگذاری مدارک
پدر این بخش، مدارک مشخص شده در بند ب بارگذاری می گردد.

مرحله ۲: اطلاعات فردی
مشخصات فردی داوطلب در این بخش در سامانه ثبت می گردد.

مرحله ۳: سهمیه و سوابق
این بخش مربوط به ثبت سهمیه ها و سوابق کاری داوطلبان می باشد.

تذکر مهم: به دلیل ارتباط سامانه ثبت نام با سامانه مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران، فقط افرادی امکان استفاده از سهمیه ۲۵ درصد را خواهند داشت که اطلاعات آنان در سامانه بنیاد شهید و امور ایثارگران ثبت شده باشد که در این صورت اطلاعات مربوط به سهمیه ۲۵ درصد و نوع آن به صورت خودکار در سامانه ثبت خواهد شد.

داوطلبانی که اطلاعات آنان در سامانه بنیاد شهید و امور ایثاگران ثبت نشده باشد و قصد استفاده از این سهمیه را داشته باشند، فقط زمانی می توانند از این سهمیه استفاده نمایند که پس از مراجعه به بنیاد شهید محل تشکیل پرونده خود، کدملی و اطلاعات ایثارگری خود را در سامانه مربوطه به ثبت برسانند.

این دسته از داوطلبان ابتدا بدون استفاده از سهمیه ۲۵ درصد ثبت نام خود را تکمیل نموده و ضروری است پس از تکمیل اطلاعات در سامانه و تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران، در مدت زمان مشخص شده جهت ثبت نام، اقدام به ویرایش اطلاعات خود نموده و از سهمیه ۲۵ درصد خود استفاده نمایند.

چنانچه این دسته از داوطلبان در مدت مذکور نتوانند اطلاعات خود را در سامانه بنیاد شهید مورد تایید قرار دهند، صرفا تا ۶ اردیبهشت ماه فرصت دارند اطلاعات خود را در سامانه بنیاد شهید به تایید برسانند. این افراد می بایست طبق مفاد اطلاعیه ای که در تاریخ ۶ اردیبهشت ماه روی سامانه ثبت نام منتشر می شود، اقدام به ویرایش اطلاعات خود برای استفاده از سهمیه ۲۵ درصد نمایند. بدیهی است در صورت عدم تایید اولویت ایثارگری داوطلب، ثبت نام فرد با سهمیه آزاد به قوت خود باقی خواهد ماند.

مرحله ۴: اطلاعات تحصیلی
اطلاعات تحصیلی داوطلب دراین بخش وارد سامانه می گردد.

مرحله ۵: شغل مورد درخواست
دراین مرحله،سامانه با توجه به اطلاعات ثبت شده داوطلب در مراحل قبلی، شغل های قابل انتخاب را به داوطلب نمایش داده و داوطلب می تواند از بین آنها تنها یک مورد را به عنوان شغل مورد درخواست خود، انتخاب نماید.

تذکر:علاوه بر شغل، محل مورد تقاضا نیز می بایست انتخاب شده و داوطلب در همه این موارد، فقط حق انتخاب یک مورد را خواهد داشت.

مرحله ۶ : اطلاعات تکمیلی
اطلاعات تکمیلی شامل اطلاعات تماس با داوطلب و آدرس محل سکونت می باشد. همچنین داوطلب می تواند استان محل آزمون خود را به سامانه اعلام تا در صـورت امکان، سامانه نزدیکترین حوزه آزمون را برای ایشان در نظر بگیرد (محل دقیق آزمون،بر روی کارت ورود به جلسه ذکر می گردد)

مرحله ۷: کد رهگیری
تاکید می گردد صرفا در صورتی ثبت نام فرد به پایان می رسد که داوطلب وارد این مرحله شده و از سـامانه «کد رهگیری» دریافت نماید.

ویرایش اطلاعات

در زمانی که سامانه جهت ویرایش اطلاعات داوطلبان باز می باشد، داوطلبان می توانند با مراجعه به پروفایل کاربری خود و کلیک بر روی بخش «ویرایش اطلاعات» اقدام به ویرایش اطلاعات ثبت شده خود نمایند.

نکته بسیار مهم: در صورتی که دواطلب جهت ویرایش وارد سامانه شود، حتما می بایست دوباره تمامی ۷ مرحله را به صورت کامل طی نموده و کد رهگیری خود را مشاهده نماید، در غیر این صورت، تغییرات مورد نظر ایشان اعمال نخواهد گردید و همان اطلاعات قبل از ویرایش برای داوطلب معتبر خواهد بود.

زمان برگزاری آزمون و نحوه دریافت کارت آزمون

کارت شرکت در آزمون، از تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۹ برای مشاهده و پرینت بر روی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قرار خواهد گرفت.

آزمون در روز جمعه ۳۰ خرداد ماه ۱۳۹۹ در تهران و با توجه به آمار شرکت کنندگان، حسب مورد در مراکز استان ها برگزار خواهد شد و ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان، نزدیک حوزه برگزاری آزمون به «شهرستان اعلام شده داوطلب در فرم ثبت نام جهت روز آزمون» می باشد که در فرم ثبت نام درج خواهند نمود.

ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت کارت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید. لازم به ذکر است صدور کارت شرکت در آزمون، به منزله تایید اطلاعات ارسالی از سوی داوطلبان نبوده و اصل مدارک داوطلبان پس از اجرای آزمون توسط سازمان ثبت اسناد و مدارک کشور، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تذکر: داوطلبان گرامی می توانند حوزه برگزاری آزمون خود را استانی غیر از استان محل سکونت خود انتخاب نمایند، به عنوان مثال ساکنین شهر کاشان، می توانند استان قم را به عنوان محل برگزاری آزمون انتخاب کنند که فاصله آن نسبت به شهر اصفهان (که مرکز استان خودشان هست) کمتر می باشد.

مراحل و نحوه اعلام نتیجه

مرحله تعیین حد نصاب علمی و مرحله معرفی افراد جهت مصاحبه استخدامی به شرح زیر صورت می پذیرد:

الف) کسب حد نصاب علمی
معرفی داوطلبان جهت شرکت در مصاحبه استخدامی و سایر مراحل استخدام، منوط به کسب حد نصاب لازم در آزمون کتبی بوده و انتخاب افراد پذیرفته شده بر اساس ترتیب نمرات مکتسبه، سهمیه های قانونی و با رعایت سایر قوانین و مقررات جاری، مطابق قواعد زیر می باشد:

پس از برگزاری آزمون، نمرات داوطلبان به تفکیک حیطه های عمومی و تخصصی محاسبه و حد نصاب امتحان بر اساس بالاترین نمره مکتسبه در آن آزمون با ارزش وزنی چهل درصد (۴۰ درصد) برای حیطه عمومی و شصت درصد(۶۰ درصد) برای حیطه تخصصی در هر شغل محاسبه و مبنای سایر مراحل انتخاب داوطلبان قرار می گیرد.

در این مرحله امتیازات و سهمیه های قانونی ذکر شده در متن آگهی (به استثنای موارد ذکر شده در بندهای ۶ و ۹ سهمیه ایثارگران) اعمال نخواهد شد. پس از تعیین حد نصاب در آزمون مراحل زیر انجام خواهد پذیرفت:

۱)داوطلبان فاقد حد نصاب، از ادامه سایر مراحل استخدامی حذف و صرفا کارنامه آزمون کتبی از طریق پروفایل شخصی جهت اطلاع برای آن ها قابل مشاهده خواهد بود.
۲) معرفی افراد در سقف چند برابر ظرفیت برای سایر مراحل استخدام، در صورت کسب حد نصاب پس از اعمال امتیازات و سهمیه های قانونی ذکر شده در متن آگهی و بر اساس نمره کل آنان به ترتیب نمرات فضلی آنان انجام خواهد شد.

تذکر: کسب حد نصاب نمره علمی لازم در آزمون، هیچ گونه حق استخدامی ایجاد نمی کند و معرفی افراد به ترتیب نمره فضلی آنان، از میان داوطلبانی که حد نصاب نمره لازم را کسب نموده اند، صورت می پذیرد.

ب) انتخاب و اعلام لیست چند برابر ظرفیت جهت بررسی مدارک از بین دارندگان حد نصاب علمی
انتخاب افراد چند برابر ظرفیت جهت بررسی مدارک از بین داوطلبانی که حد نصاب لازم را کسب نموده اند،بر اساس نمره کل آنان و با در نظر گرفتن امتیازات و سهمیه های قانونی به تعداد چند برابر ظرفیت پذیرش در هر شغل محل و به ترتیب نمرات فضلی صورت می پذیرد.

تذکر مهم: نمره کل افراد در کارنامه اولیه صادر شده، صرفا بر اساس اطلاعات خود اظهاری داوطلب (امتیازات و سهمیه های قانونی) بوده و نتیجه نهایی نمرات آن ها، پس از بررسی، انطباق و اعمال مستندات مربوط به امتیازات و سهمیه های قانونی و تایید آن توسط سازمان ثبت و اسناد مدارک کشور، اعلام خواهد گردید.

ج)انتخاب و اعلام لیست چند برابر ظرفیت جهت مصاحبه استخدامی از بین دارندگان حد نصاب آزمون علمی

انتخاب افراد چند برابر ظرفیت در هر شغل محل ( در صورت وجود داطلب واجد شرایط) جهت انجام مصاحبه های استخدامی صرفا از بین دارندگان حد نصاب مرحله قبل که مدارک آنان بررسی و مورد تایید قرار گرفته است، بر اساس نمره کل آنان با وزن چهل درصد( ۴۰ درصد) برای حیطه عمومی و شصت درصد (۶۰ درصد) برای حیطه تخصصی نمرات این افراد و با در نظر گرفتن امتیازات و سهمیه های قانونی در هر یک از آزمون های کتبی (عمومی و تخصصی)، در هر شغل محل صورت می پذیرد.

معرفی به گزینش (انتخاب یک برابر ظرفیت)

پس از برگزاری مصاحبه استخدامی، معرفی افراد به گزینش بر اساس مجموع نمره کل نهایی آنان با وزن شصت درصد (۶۰ درصد) برای آزمون های کتبی (عمومی و تخصصی و چهل درصد (۴۰ درصد) برای مصاحبه استخدامی و با در نظر گرفتن امتیازات و سهمیه های قانونی به تعداد یک برابر ظرفیت پذیرش (نفر اصلی) خواهد بود.

تذکرات مهم

۱. استخدام افراد با رعایت قوانین و مقررات مربوطه، به صورت قرارداد انجام کار معین می باشد.

۲. مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، حداکثر ۲ ماه پس از اعلام نتیجه نهایی باید به تأیید سازمان مرکزی دانشگاه مذکور برسد.

۳. داوطلبان صرفأ در صورتی می توانند در آزمون ثبت نام نمایند که مدرک تحصیلی ( مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) آنان مطابق با عناوین مدرک تحصیلی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) مندرج در شرایط احراز مشاغل قید شده در آگهی استخدامی بوده و همچنین عنوان مدرک تحصیلی ثبت نامی (مقطع، رشته و گرایش تحصیلی) در متن گواهینامه موقت یا دانشنامه وی عینأ درج گردیده باشد.

تذکر (۱): در صورتی که برای برخی از رشته های تحصیلی در آگهی استخدامی منتشره، گرایش خاصی ذکر شده باشد، صرفا فارغ التحصیلان همان رشته و گرایش تحصیلی می توانند در آزمون ثبت نام نمایند.

اما در صورتی که هر یک از رشته های تحصیلی بدون ذکر گرایش و یا با عبارت «کلیه گرایش ها» در آگهی درج شده باشد، فارغ التحصیلان کلیه گرایش های آن رشته تحصیلی در مقطع مورد نظر، می توانند در آزمون استخدامی ثبت نام نمایند و در صورتی که یک رشته تحصیلی با عبارت «بدون گرایش» در دفترچه ثبت شده باشد، صرف آن رشته تحصیلی به صورت تنها و بدون گرایش مدنظر می باشد.

تذکر (۲): از آن جایی که تایید شرایط احراز مشاغل (از جمله مقاطع، رشته ها و گرایش های مورد نظر برای هر یک از مشاغل) صرفا از وظایف و اختیارات شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی می باشد، بنابراین ارائه هرگونه گواهی از مراجع مختلف، مبنی بر تطابق رشته ها و یا گرایش های تحصیلی با رشته یا گرایش های تحصیلی عنوان شده در آگهی استخدامی جهت ادامه فرایند استخدام موضوعیت نداشته و صرفا عین عنوان رشته ها و یا گرایش های تحصیلی مندرج در آگهی استخدامی ملاک عمل می باشد.

از این رو داوطلبانی که در مرحله بررسی مدارک، از لحاظ شرایط احراز اعلام شده در آگهی استخدامی منتشره، غیر واجد شرایط تشخیص داده شوند، از ادامه فرایند استخدام حذف و معرفی آنان در این مرحله، کان لم یکن تلقی گردیده و هیچگونه حق و امتیازی برای داوطلب ایجاد نکرده و متقاضی حق هیچگونه اعتراضی ندارد.

۴. دارندگان مدارک تحصیلی پایین تر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مذکور در آگهی و همچنین مدارک تحصیلی معادل، حق شرکت در آزمون را ندارند.

۵. افراد دارای مدارک بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده، برای شرکت در آزمون می بایست مدرک مقطع تحصیلی ذکر شده در آگهی را داشته باشند. بدیهی است انعقاد قرارداد انجام کار معین با پذیرفته شدگان بر اساس مقاطع تحصیلی مندرج در آگهی استخدامی می باشد.

۶. داوطلبان استخدام می بایست سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند را داشته باشند. در صورت عدم تأیید توانایی داوطلبان استخدام توسط دستگاه مربوطه در مرحله مصاحبه استخدامی و معاینه پزشکی، مرجع رسیدگی به اعتراض داوطلبان، شورای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان مربوطه می باشد.

۷. با توجه به اینکه، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مدارک متقاضیان معرفی شده چند برابر ظرفیت را پس از تعیین نمرات داوطلبان در آزمون عمومی و تخصصی بررسی خواهند نمود، لذا در صورتی که مدارک داوطلبان از جمله مدارک تحصیلی، کارت پایان خدمت یا معافیت دائم، سن، ایثارگری، سابقه اشتغال غیررسمی در دستگاههای اجرایی (برای محاسبه حداکثر سن) و همچنین اطلاعات خود اظهاری داوطلب در تقاضانامه ثبت نامی، مغایر با شرایط مندرج در این آگهی باشد،

هیچ گونه حق و امتیازی برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد و در هر مرحله از آزمون (اعلام نتایج اولیه، مصاحبه استخدامی و حتی در صورت پذیرش نهایی) داوطلب از سایر فرآیند جذب و استخدام حذف شده و حق هیچگونه اعتراضی ندارد.

۸. مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در مفاد آگهی و یا ارائه مدارک به صورت ناقص در زمان بررسی مدارک، مصاحبه و گزینش بر عهده داوطلب خواهد بود و در هر مرحله از جذب و استخدام محرز شود داوطلب به اشتباه یا به عمد اطلاعات خلاف واقع داده و یا فاقد شرایط مندرج در آگهی باشد و یا در صورت بروز هرگونه اشتباه در فرآیند آزمون که منجر به ورود داوطلب به مرحله بعدی شده باشد، از انجام مراحل بعدی محروم گردیده و در صورت انعقاد قرارداد انجام کار معین، قرارداد مزبور لغو و بلااثر می شود.

۹. اسامی پذیرفته شدگان پس از تأیید مراجع ذیصلاح از طریق درگاه سامانه آزمون استخدامی به نشانی سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

مهلت ثبت نام در آزمون پایان یافته است

مشاهده جدول مشاغل

مشاهده دفترچه آزمون


لینک‌های مفید مرتبط:

استخدام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سال ۹۸ و ۹۷
صفحه اخبار استخدامی آزمون وکالت دادگستری
فراخوان هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی
مشاهده اخبار استخدامی آموزش و پرورش
مشاهده اخبار استخدامی دستگاههای اجرایی
مشاهده اخبار استخدامی وزارت بهداشت
مشاهده اخبار استخدامی سرباز امریه

کانال تلگرامی همکارجو

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =