استخدام سازمان راه آهن ایران سال 97

استخدام سازمان راه آهن ایران سال ۹۷

۱۱ اسفند ۹۷ : جذب نیرو در را آهن گیلان از طریق فراخوان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان ایجاد اشتغال در راه آهن شمال ۲ را بسیار با اهمیت دانست و گفت: از طریق فراخوان و با اولویت استخدام بومی به زودی روند جذب نیرو هم برای راه آهن گیلان انجام می شود.

به گزارش رساگیل؛ علی اوسط اکبری مقدم با حضور در برنامه “در مسیر توسعه” از سفر رییس جمهوری به گیلان طی روزهای آتی خبر داد و گفت: این سفر دستاوردهای مطلوبی برای گیلان دارد که توسعه استان را رقم می زند.

وی راه آهن گیلان را یکی از بزرگترین پروژه های زیرساختی و حمل نقلی کشور خواند که علاوه بر تحول اقتصادی، ایجاد اشتغال و توسعه گردشگری را نیز به همراه دارد.

اکبری مقدم با بیان اینکه راه آهن گیلان دارای سه فاز است که فاز اول آن قزوین رشت، فاز دوم رشت -انزلی و فاز سوم رشت-آستارا می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با حضور رییس جمهوری فاز اول به صورت رسمی افتتاح و عملیات اجرایی رشت-آستارا آغاز می شود.

وی ایجاد اشتغال در راه آهن شمال ۲ و نیز ایجاد اشتغال غیرمستقیم از طریق کارکردهای راه آهن در گیلان را بسیار با اهمیت دانست و با اعلام اینکه برای مراحل ابتدایی فعالیت راه آهن در گیلان از نیروهای متخصص سایر استان های دارای راه آهن استفاده می شود، گفت: از طریق فراخوان و با اولویت استخدام بومی به زودی روند جذب نیرو برای راه آهن گیلان انجام می شود تا جایگزین نیروهای غیر بومی و موقتی شوند.

اکبری مقدم همچنین به موضوع سیل در برخی شهرستان های استان در ماههای اخیر اشاره کرد و گفت: با پیگیری های استاندار گیلان و حضور رییس برنامه و بودجه و چند تن از وزرا در شهرستان های سیل زده تصمیمات خوبی برای رفع بحران اخذ و در اسرع وقت خسارت های مالی این حادثه نیز پرداخت شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان در پایان به مسئله مدیریت پسماند در گیلان به عنوان یک ضرورت اشاره کرد و گفت: نشست های کارشناسی بسیاری در این خصوص برگزار شده تا با انجام فعالیتی موثر در جهت کاهش آلودگی ها و مشکلات موجود در این بخش گام برداریم.

منبع: خبرگزاری رساگیل


۱۴ آذر ۹۷: اولویت استخدام نیروهای بومی گیلان در شرکت راه‌آهن شمال

استاندار گیلان گفت:‌ برای به‌کارگیری کارکنان و پرسنل در شرکت راه‌آهن شمال، نیروهای بومی‌ استان گیلان در اولویت استخدام قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رودبار،‌ مصطفی سالاری صبح امروز در دیدار با امامان جمعه شهرستان رودبار اظهار داشت:‌ با توجه به راه‌اندازی آزمایشی راه آهن رشت-‌ قزوین و بهره‌برداری آن تا ماه‌های آینده درصدد هستیم جهت استخدام کارکنان اداره کل راه آهن از نیروهای بومی گیلان استفاده کنیم.

استاندار گیلان با تأکید بر اینکه تمامی فرآیندهای جذب و به کارگیری نیروها در شرکت راه آهن گیلان به صورت رقابتی و شفاف انجام می‌شود بیان داشت: برای تکمیل نیروها و پرسنل این شرکت در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف اولویت نخست جذب با نیروهای ساکن در گیلان است.

وی وجود بسیاری از زیرساخت‌های مهم گیلان در رودبار را برای این شهرستان حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: مسیر آزاد راه،‌ راه آهن قزوین به رشت و یا بسیاری از ظرفیت‌های دیگر که در توسعه و پیشرفت گیلان نقش دارند می‌توانند برای شهرستان رودبار نیز به عنوان یک فرصت تلقی شوند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان بر لزوم حل مشکلات و معضلاتی که مردم شهرستان رودبار با آن مواجه هستند تأکید کرد و افزود: مشکلات فعالان اقتصادی شهرستان رودبار یکی از این حوزه‌ها است که معضلات آنان باید توسط کارگروه رفع موانع تولید بررسی و حل و فصل شود.

سالاری تسریع در روند اجرای پروژه‌های عمرانی شهرستان رودبار را به‌عنوان یکی از مطالبات جدی مردم مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت:‌ تمامی مشکلات و چالش‌هایی که در حال حاضر وجود دارد با خرد جمعی و کمک گرفتن از ظرفیت‌های ملی و استانی تا حد بسیار زیادی قابل رفع است.

استاندار گیلان سکونت تعدادی از مردم رودبار در مناطق خطرآفرین و در حاشیه رودخانه‌ها را متذکر شد و تصریح کرد: در تلاش هستیم زمینه مساعد را برای انتقال این دسته از خانوارها از مکان‌های ناایمن به مناطق ایمنی که دارای امکانات زیرساختی لازم برای سکونت هستند فراهم کنیم.

وی از تدوین دستورالعمل ۳۰ ماده‌ای در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان با هدف ساماندهی رودخانه‌ها و برداشت نظام‌مند مصالح خبر داد و اظهار داشت:‌ به‌زودی دستورالعمل‌های لازم جهت اجرای مصوبات مربوطه به تمامی فرمانداری‌های استان گیلان صادر می‌شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان اعزام پزشکان متخصص به تمام نقاط استان از جمله شهرستان رودبار را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: در مورد اعزام نیروها بدون اعمال تبعیض قبلاً مواردی به دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابلاغ شد اما باز هم برای تسریع در روند امور جریان آن پیگیری می‌‌شود.

سالاری از رفع مشکلات و چالش‌هایی که در مسیر پروژه‌های مسکن مهر استان گیلان وجود دارد سخن گفت و تصریح کرد:‌ امیدواریم با تصمیماتی که در حوزه نحوه جانمایی برخی از پروژه‌های مسکن مهر اتخاذ شد به‌زودی شاهد بهره‌برداری کامل این طرح‌ها در استان گیلان باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم


۲۸ مرداد ۹۶: فعالیت بیش از ۳۵۰۰ نفر در پروژه‌ های راه‌ آهن و آزادراه استان لرستان

استاندار لرستان مطرح کرد: اشتغال مستقیم ۳۵۰۰ نفر در پروژه‌های راه‌آهن و آزادراه استان لرستان
استاندار لرستان گفت: بالغ‌بر ۳ هزار و ۵۰۰ نفر به‌صورت مستقیم در پروژه‌های راه‌آهن و آزادراه استان لرستان فعالیت دارند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد هوشنگ بازوند ظهر امروز در جریان بازدید از پروژه‌های راه‌آهن و آزادراه استان اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی همت خوبی برای اجرای پروژه آزادراه به کار گرفت و قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) نیز در این پروژه مشارکت کرده و این پروژه را به‌صورت ویژه رصد می‌کنند.

وی افزود: استان لرستان به‌نوعی در کریدور شمال به جنوب قرارگرفته که شاید حلقه مفقوده این کریدور شمال به جنوب آزادراهی بود که از خرم‌آباد به سمت اراک باید ادامه پیدا می‌کرد که حدود ۶۸ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان لرستان و مابقی در استان مرکزی است.

استاندار لرستان عنوان کرد: مبلغ این قرارداد حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان است که خوشبختانه در حوزه استان لرستان به‌صورت صد درصد کار انجام می‌شود و بالغ‌بر ۳ هزار و ۵۰۰ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال دارند.

وی بیان کرد: باهمتی که وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) دارند و سرمایه‌گذاران این پروژه هستند امیدواریم سال ۹۷ این پروژه به بهره‌برداری برسد.

بازوند تصریح کرد: در صورت شرایط مناسب اقلیمی بناشده امسال کارهای روسازی پروژه آغاز شود، این پروژه به‌طورقطع اگر در سال آینده به بهره‌برداری برسد در توسعه زیرساخت‌ها و مباحث اقتصادی و گردشگری استان می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه راه‌آهن یکی از پروژه‌های اساسی و زیربنایی استان است که نشان می‌دهد دولت در این مقطع و علی رقم مشکلات مالی که در کشور وجود دارد توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های استان شده است.

استاندار لرستان گفت: این پروژه بیش از ۱۱۴ کیلومتر است که بیش از ۶۵ درصد عملیات اجرایی انجام می‌شود که در توسعه استان می‌تواند نقش‌آفرین باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم


لینک‌های مفید مرتبط:

صفحه اخبار استخدام سازمان راه آهن ایران
صفحه اخبار استخدام شرکت فرودگاه‌های کشور
مشاهده اخبار استخدامی بنیاد مسکن
مشاهده اخبار استخدامی سازمان ثبت اسناد و املاک
مشاهده اخبار استخدام دستگاههای اجرایی
کانال تلگرامی همکارجو

 

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =