استخدام قوه قضاییه

استخدام قوه قضاییه

۱۴ تیر ۹۹: اصلاحیه دفترچه‌ آزمون اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری سال ۹۸

پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام در تاریخ ۹۸/۱۲/۱۲ و اصلاحیات مندرج در اطلاعیه مورخ ۹۹/۰۲/۲۴ بدین وسیله به اطلاع داوطلبان آزمون متقاضیان اخذپروانه کارشناسی رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸ می‌رساند اصلاحیه جدید ذیل در دفترچه راهنمای مذکور صورت گرفته است:

در رشته امتحانی امور وسایط نقلیه موتوری و زمینی (تصادفات) کد رشته ۰۴، دو مبحث «مهندسی مکانیک» و «مهندسی ترافیک» به مباحث و سرفصل‏های امتحانی این رشته اضافه می گردد. لذا مباحث و سرفصل‏های رشته امتحانی امور وسایط نقلیه موتوری و زمینی (تصادفات) کد رشته ۰۴ به شرح ذیل خواهد بود:

آیین ‏نامه راهنمایی و رانندگی ـ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ـ قانون بیمه ـ مجموعه دستورالعمل‏های پلیس راهور ناجا (شماره‏گذاری) ـ قانون مجازات اسلامی (مبحث تصادفات) ـ اجرائیات ـ مهندسی مکانیک ـ مهندسی ترافیک

منبع: سایت سازمان سنجش


۵ تیر ۹۹: جذب کارشناس جدید در مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس

رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس از از افزایش دو برابری کارشناسان رسمی دادگستری این استان تا پایان تابستان امسال خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، محمدحسین میرشکاری امروز در نشست خبری با گرامیداشت هفته قوه قضاییه و تبریک آن به مجموعه فعالان عرصه دستگاه قضا در استان فارس اظهار داشت: مرکز کارشناسان رسمی دادگستری در فارس دارای ۵۳۰ کارشناس رسمی است که با برگزاری آزمون و پذیرش جدید تا شهریور ماه امسال تعداد آنان به بیش از یک هزار نفر می‌رسد.

وی بیان کرد: وجود یک هزار کارشناس رسمی دادگستری دراستان فارس ظرفیتی برای قانونمند شدن بیشتر و بهتر ارزیابی‌ها است، این ظرفیت می تواند مانع از بروز نظرات غیر کارشناسی و غیر حرفه‌ای در بسیاری از موارد باشد.

میرشکاری یکی از مشکلات موجود در بحث نیروی انسانی را، کمبود کارشناس رسمی رشته‌های مختلف در شهرستان‌های استان فارس دانست و گفت: در آزمون سال گذشته دو هزار و ۷۰۰ متقاضی از فارس شرکت کردند اما با توجه به دشواری آزمون، تنها ۵۷ نفر موفق به کسب نمره حد نصاب شدند.

وی با بیان اینکه آزمون پذیرش کارشناس شهریور ماه امسال در ۲۷ رشته تخصصی برگزار می شود گفت: برخی از رشته های جدید مانند موضوع فضای مجازی ، بانکداری و تخصص هایی که نیاز به کارشناس خبره دارد نیز در پذیرش های جدید مورد توجه قرار گرفته است.

میرشکاری خاطر نشان کرد : کارشناسی باید شغل اصلی افراد باشد ، کارشناسانی که به این شغل به عنوان شغل دوم می نگرند نمیتوانند در ارائه نظر و دیدگاه کارشناسی چندان موثر واقع شوند ، در پذیرش های جدید به این موضوع هم بسیار توجه شده است.

این مسئول بیان کرد: توزیع متوازن و عادلانه پرونده‌ها بین کارشناسان رسمی سبب تقویت بعد کارشناسی و دقت بیشتر در صدور آرای کارشناسی و ارتقاء کیفی احکام قضایی مبتنی بر نظرات کارشناسی می‌شود و از اشتباهات و تخلفات احتمالی و اطاله دادرسی نیز می‌کاهد.

رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری فارس با اشاره به تلاش این مرکز برای افزایش سطح ارتباطات با جامعه برای اطلاع رسانی و آموزش مناسب پیرامون مسائل حقوقی و قضایی و استفاده بیشتر مردم از کارشناسان رسمی به عنوان مشاور، خاطرنشان کرد: آمادگی لازم برای همکاری با مردم، نهادهای مردمی، بانک‌ها، موسسات خصوصی، سازمان‌ها و نهادهای دولتی در مرکز کارشناسان رسمی دادگستری فارس وجود دارد.

رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان فارس خاطر نشان کرد: از جمله مواردی که محدودیت استفاده از نظرات کارشناسان رسمی در شهرستان‌های این استان ایجاد کرده ، تجمع کارشناسان در شیراز و خلاء وجود کارشناس رسمی در برخی از شهرستان‌ها است، از این رو در پذیرش‌های جدید به اقامت کارشناس در شهرستان‌ها و مناطق محروم بیشتر توجه شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم


۲۵ خرداد ۹۹ : آگهی جذب سرباز امریه قوه قضائیه

در حال حاضر فقط مشمولین متقاضی امریه اعزامی (۱۳۹۹/۰۶/۰۱)مجاز به ثبت نام هستند و زمان ثبت نام مشمولین از مورخ ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ آغاز و در مورخ(۱۳۹۹/۰۳/۳۱) به پایان می رسد.

استان هایی که قابل دسترسی نمی باشندسهمیه امریه آنان جهت اعزام در تاریخ ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ تکمیل گردیده است.

مشاهده جزئیات کامل و ثبت نام


۱۲ خرداد ۹۹ : خبر شروع تأسیس مرکز مشاور خانواده ( ثبت‌ نام آزمون اخذ پروانه مشاوره خانواده) در سال ۹۹

مرکز وکلا،کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در نظر دارد در راستای اجرای بند ب ماده ۴ آیین نامه اجرایی ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی مصوب ۹۷/۱۱/۲۸ رئیس قوه قضائیه و اجرای ماده ۴۰ آئین نامه اجرایی قانون حمایت خانواده مصوب ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۳ و مواد ۹، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت مراکز مشاوره خانواده،

نسبت به جذب افراد واجد شرایط مندرج در این آگهی از طریق برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه جهت اعطای «پروانه مشاوره خانواده» در رشته‌های امتحانی مشاوره روانشناختی، مشاوره حقوقی – مذهبی وخدمات مددکاری اجتماعی به تعداد مورد نیاز که شرح آن در جداول شماره ۲ تا ۴ درج گردیده برای هر استان و با اولویت شهرستان اقدام نماید.

مشاهده جزییات بیشتر و ثبت نام


۲۷ اردیبهشت ۹۹ : ثبت نام مجدد آزمون اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی اجرا و مشاوران خانواده قوه قضاییه، در اجرای بند «ب» بند آیین اجرا ۴ماده نامه ی ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ۹۷/۱۱/۲۹ از متقاضیان اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری جهت شرکت در آزمون سراسری کارشناسی رسمی دادگستری ۱۳۹۸ ثبت نام به عمل می آید.

مهلت ثبت نام تا ۲ خرداد ماه میباشد.

شرایط ثبت نام در آزمون و اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری

۱- متدین به دین اسلام یا یکی از اقلیت های دینی به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۲- تابعیت جمهوری اسلامی ایران

۳- داشتن حداقل ۲۴ سال تمام شمسی تا روز برگزاری آزمون (متولدین قبل از تاریخ ۱۳۷۵/۰۳/۰۹)

۴- داشتن دانشنامه معتبر کارشناسی یا بالاتر در رشته مورد تقاضا از دانشگاه های معتبر داخلی یا خارجی مورد تایید یکی از وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (مدارک معادل یا مدارک دارای ارزش استخدامی (داخلی سازمان ها) پذیرفته نمی باشد.)

۵- داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان تا زمان برگزاری آزمون (۱۳۹۹/۰۳/۰۹)

۶- عدم سو پیشینه موثر کیفری و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی

۷- عدم اعتیاد به مواد مخدر و سکرآور به تایید سازمان پزشکی قانونی و عدم تجاهر به فسق
۸- داشتن سلامت جسمی برای انجام امور کارشناسی به تایید پزشکان معتمد مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده
۹- داشتن وثاقت و تعهد به اصل نظام و قانون اساسی و عدم سو شهرت
۱۰- عدم محکومیت به انفصال دائم از کارشناسی رسمی

۱۱- داشتن حداقل پنج سال تمام سابقه تجربی در رشته مورد تقاضا مطابق با نظر کمیته تخصصی مربوطه
تذکر: رشته های کارشناسی رسمی که داوطلبان با داشتن شرایط یاد شده می توانند در آن رشته ها ثبت نام کنند، در جداول شماره یک، دو و سه آورده شده است.

۱۲- داوطلبان باید بومی استان انتخابی باشند. داوطلبان در هنگام ثبت نام، استان و شهرستان بومی خود را انتخاب می کنند. بومی به افرادی اطلاق می شود که دارای یکی از شرایط ذیل باشند:

۱) دارا بودن سابقه پرداخت حق بیمه به مدت ۴ سال در استان مورد تقاضا تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
۲) مقطع تحصیلی دوره متوسطه را در استان مورد تقاضا گذرانده باشد. (با ارائه گواهی مدرک دیپلم)

۳) یکسان بودن محل اخذ مدرک تحصیلی دوره کارشناسی با استان مورد تقاضا

۴) یکسان بودن محل تولد متقاضی با استان مورد تقاضا

۵) محل سکونت همسر برای بانوان متقاضی با استان مورد تقاضا (ارائه سند مالکیت با ۴ سال سابقه نقل و انتقال یا قرارداد اجاره دارای کد رهگیری به مدت ۴ سال)

۶) یکسان بودن محل صدور سند ازدواج متقاضی با استان مورد تقاضا

توجه مهم: کاربران گرامی این بخشی از آگهی آزمون اخذ پروانه کارشناس رسمی دادگستری میباشد. جهت مشاهده متن کامل آگهی فایل pdf زیر را مطالعه نمایید:

ثبت نام در آزمون منقضی شده است.

مشاهده متن کامل آگهی

لطفا قبل از ثبت نام خبر ۲۳ اردیبهشت ماه مربوط به اصلاحیه آگهی را مطالعه نمایید


۲۳ اردیبهشت ۹۹: تمدید مهلت ثبت نام آزمون اخذ پروانه کارشناس رسمی دادگستری سال ۹۸

با توجه به شرایط کشور در پی شیوع ویروس کرونا و اعلام قبلی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضایٔیه در خصوص تمدید مجدد ثبت نام آزمون کارشناسی رسمی ۹۸ مرکز به اطلاع می رساند؛ ثبت نام این آزمون از ۲۷ اردیبهشت ماه ۹۹ لغایت ۲ خرداد ماه سال جاری تمدید، و امکان ثبت نام مجدد فراهم خواهد شد.

مطابق اطلاعیه فوق، متقاضیان آزمون کارشناسی رسمی دادگستری مرکز می توانند تا ساعت۲۴ دوم خردادماه ۱۳۹۹ با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور در این آزمون ثبت نام کنند.

منبع: سایت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضایٔیه


۲۳ اردیبهشت ۹۹: اطلاعیه اصلاح کلید سوالات برخی رشته‌های آزمون کارشناس رسمی دادگستری سال ۹۸

متقاضیانی که در آزمون سال ۱۳۹۸ کارشناسان رسمی دادگستری شرکت نموده ­اند و به محتوای سؤال­ها یا برخی از گزینه ­های چهارگانۀ دفترچۀ آزمون رشته­ های کارشناسی اعتراض­هایی را به شورای عالی ارائه داده­ اند، در نظر داشته باشند که این اعتراض­ها مورد بازنگری طراحان سؤال­ها قرار گرفت و سپس، برای داوری، در اختیار یک یا دو کارشناس صاحب ­نظر قرار داده شد. در نهایت اعتراض­ هایی که وارد تشخیص داده شد، در کلید سؤال­ها و در نمره ­های آزمون کتبی این­گونه متقاضیان اعمال شد و اسامی صاحبان حق، به عنوان معرفی­ شدگان جدید آزمون ۱۳۹۸ در سامانۀ آزمون کانون­های ذیربط قرار گرفت.

شایسته است متقاضیان توجه داشته باشند که پذیرش هر یک از متقاضیان مذکور صرفاً منوط به وجود نیاز به کارشناس جدید در کانون ذی­ربط است، و کانون­ها، در صورتی که تا کنون نیازهای خود را تأمین کرده باشند نسبت به پذیرش اشخاصی که برای تکمیل ظرفیت معرفی شده­ اند تکلیفی ندارند.

منبع: سایت شورای عالی کارشناس رسمی دادگستری


۲۶ فروردین ۹۹: اطلاعیه تغییر زمان برگزاری آزمون متقاضیان اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری سال ۹۸

بدین وسیله به اطلاع داوطلبان متقاضی آزمون اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری– قوه قضائیه سال ۱۳۹۸ که از تاریخ ۹۸/۱۲/۱۳ لغایت ۹۸/۱۲/۲۳ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای آزمون مذکور ثبت نام نموده اند، می رساند به منظور رفاه حال داوطلبان و باتوجه به شرایط کنونی حاصل از شیوع ویروس کرونا، این آزمون که قرار بود در تاریخ ۱۳۹۹/۳/۹ برگزار گردد، به تاریخ دیگری موکول گردید که زمان آن متعاقباً اعلام خواهد شد.
ضمناً به منظور همراهی و مساعدت با داوطلبان، تسهیلاتی برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی داوطلبانی که قبلاً نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند و همچنین ایجاد امکان ثبت نام برای داوطلبانی که در مهلت مقرر موفق به ثبت نام نشده اند، فراهم می شود که زمان و نحوه انجام آن نیز طی اطلاعیه ای متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: سایت سازمان سنجش


۶ فروردین ۹۹: اطلاعیه ثبت نام مجدد آزمون کارشناس رسمی دادگستری

روابط عمومی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه به اطلاع کلیه متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی رسمی ۹۸ می رساند، با توجه به درخواست تعداد زیادی از متقاضیان و گسترش ویروس کرونا و عدم دسترسی به گواهی‌ های مورد نیاز؛ از متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری سال۹۸ مجددا ثبت نام به عمل خواهد آمد.

در فرآیند ثبت نام مجدد، برخی از شرایط ثبت نام در تعدادی از رشته ها تغییر و در بعضی از رشته ها ظرفیت های جدیدی در نظر گرفته شده است.
بدیهی است این امر هیچگونه تغییری در وضعیت ثبت نام کنندگان قبلی ایجاد نخواهد کرد. با این حال این گروه از متقاضیان نیز مجاز به ویرایش اطلاعات ثبت‌ نامی خود خواهند بود.

زمان و جزئیات ثبت نام مجدد آزمون کارشناسی رسمی سال۹۸ متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

تاکید می گردد، داوطلبان اخبار تکمیلی در این خصوص را صرفا از طریق بستر های رسمی اطلاع رسانی مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه پیگیری نمایید.

منبع: سایت کارشناسان رسمی قوه قضائیه


لینک‌های مفید مرتبط:

صفحه اخبار استخدامی سازمان قوه قضاییه سال ۹۸
صفحه اخبار استخدامی سازمان قوه قضاییه سال ۹۷

صفحه اخبار استخدامی آزمون وکالت دادگستری

فراخوان هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی
صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش
صفحه اخبار استخدامی وزارت بهداشت
صفحه اخبار استخدامی سرباز امریه
صفحه اخبار استخدامی دستگاههای اجرایی
کانال تلگرامی همکارجو
به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 8 =