استخدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

استخدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

۱ تیر ۹۸ : استخدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۰۲ نیروی جدید

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از جذب ۱۰۲ نیروی استخدامی در قالب برگزاری آزمون سازمان اداری استخدامی کل کشور خبر داد و گفت: ‌این تعداد نیرو پس از طی مراحل اداری، مصاحبه و گزینش بزودی فعالیت خود را در این وزارتخانه و ادارات شهرستان‌ها و نمایندگی‌های تازه تاسیس آغاز خواهند کرد.

«لادن حیدری» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره و تشریح جزئیات برگزاری این دوره از آزمون استخدامی، اظهار داشت: با عنایت به برگزاری آزمون اسفندماه ۹۷ سازمان اداری استخدامی کل کشور، سه برابر ظرفیت وزارت‌خانه متبوع در مرحله اول معرفی شدند که از یکم تا دوازدهم تیرماه ۹۸ پس از انجام مراحل مصاحبه تخصصی و گزینش جذب خواهند شد.

با تورم نیروی انسانی مواجه ایم

وی درمورد شرایط استخدامی سال ۹۸ این وزارتخانه هم توضیح داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجموع با شش هزار و ۹۰۰ نفر نیروی انسانی رسمی، پیمانی، قراردادی و مجموعاً چهارهزارو۵۲۰ پست سازمانی با تورم نیروی انسانی مواجه است.

وی افزود: اشکالی که در این رابطه وجود دارد توزیع نامناسب نیروها در سطح شهرستان، مرکز استان و سایر شهرستان‌های استان‌ها است، به شکلی که در تعداد زیادی از شهرستان‌های کمتر توسعه‌یافته با کمبود نیرو مواجه هستیم، این در حالی است که در شهرستان‌های بزرگ و مراکز استان‌ها نتیجه کاملاً برعکس است.

موافقت با جذب ۱۰۲ نیرو

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: سازمان امور اداری استخدامی باتوجه به اینکه نیروهای وزارت متبوع بیش از حد نصاب است؛ با پیگیری‌های متعدد از طریق این اداره کل با تخصیص ۱۰۲ سهمیه استخدامی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موافقت کرده است.

به گفته وی طبق توافق مذکور با سازمان اداری استخدامی این سهمیه صرفاً برای ادارات شهرستان‌ها و نمایندگی‌های تازه تاسیس است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درعین حال یادآورشد: از سوی اداره کل امور اداری این وزارتخانه اعلام شده که صرفاً سهمیه‌ها برای اداراتی باشد که بدون نیرو بوده یا با یک یا دو نیرو اداره می‌شوند، بنابراین طبق مکاتبات با اداره کل‌های استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سهمیه‌ها براساس اعلام نظر مدیران استانی و براساس کمبود نیرو تخصیص داده شده است.

حیدری یادآورشد: آزمون استخدامی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۷ اسفندماه ۹۷ به صورت متمرکز و همراه با دستگاه‌های اجرایی دیگر از طریق سازمان اداری استخدامی کشور و جهاد دانشگاهی به عنوان مجری آزمون برگزار و نتایج اولیه آزمون سه برابر ظرفیت پذیرش در اردیبهشت‌ماه سال جاری اعلام شد.

اسامی تائیدشدگان در سایت وزارتخانه بارگذاری می شود

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: اداره تامین نیروی انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز مدارک معرفی‌شدگان را بررسی و پس از تطبیق مدارک با شرایط شغلی و احراز هویت افراد؛ اسامی تاییدشدگان را جهت ارائه مصاحبه در سایت وزارتخانه متبوع بارگذاری کرد.

حیدری در ادامه سخنان، گفت: در مرحله مصاحبه از مدیران استانی و نمایندگان آنها برای حضور در جلسات مصاحبه دعوت به عمل آمده است، همچنین برای مصاحبه از اساتید متخصص در زمینه‌های فرهنگی_هنری و روان‌شناسی استفاده خواهیم کرد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهارداشت: از تعداد سه برابر ظرفیت راه‌یافته به مرحله دوم در حدود یک و نیم برابر بعد از مصاحبه تخصصی و طی کردن مراحل اداری و گزینش؛ جذب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهند شد.

استخدام نیروهای جدید پیمانی است

حیدری در عین حال خاطرنشان کرد: قرارداد افراد انتخاب شده برای استخدام در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صورت پیمانی خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه از آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کرمان، جنوب کرمان، کردستان، گلستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و یزد به عنوان استان‌هایی که شرایط جذب نیرو دارند نام برد.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع : خبرگزاری ایرنا


۲۸ خرداد ۹۸ : اطلاعیه قابل توجه معرفی شدگان امتحان مشترک دستگاه های اجرایی جهت مصاحبه تخصص (استخدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)

در اطلاعیه ای از سوی اداره کل امور اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ زمان مصاحبه تخصصی معرفی شدگان امتحان مشترک دستگاه های اجرایی اعلام شد.

اداره کل امور اداری و منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای زمان مصاحبه معرفی شدگان امتحان مشترک دستگاه های اجرایی را اعلام کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این اطلاعیه به شرح زیر است:

اطلاعیه

«قابل توجه معرفی شدگان امتحان مشترک دستگاه های اجرایی جهت مصاحبه تخصصی»

به اطلاع آن دسته از افرادی که در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی جهت مصاحبه تخصصی به وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی معرفی شده اند می رساند:

مصاحبه تخصصی از روز شنبه تاریخ ۹۸/۰۴/۰۱ آغاز و تا تاریخ ۹۸/۰۴/۱۱ ادامه خواهد یافت. ( زمان و تاریخ دقیق مصاحبه هر فرد از طریق ارسال نامه به آدرس محل سکونت و همچنین تماس تلفنی اطلاع رسانی می شود.)

لازم به ذکر است عدم مراجعه در زمان و تاریخ مشخص شده به منزله انصراف داوطلب از ادامه فرایند استخدام تلقی می گردد و داوطلب هیچگونه حق اعتراضی نخواهد داشت. ضمناً در روز مصاحبه همراه داشتن اصل و کپی مدارک مشروحه ذیل الزامی است.

۱-اصل وکپی شناسنامه و کارت ملی.

۲- اصل و کپی مدرک تحصیلی.

۳- گواهی معتبری که معدل مدرک تحصیلی داوطلب در آن ذکر شده باشد.

۴- در صورت داشتن مدرک زبان معتبرTOLIMO , MSRT , TOFEL , IELTS)) .

۵- برگزیدگان علمی دانشجویی: مقتضی است داوطلبانی که دارای رتبه اول در مقطع تحصیلی میان دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود را دارا هستند، کارنامه تحصیلی خود که رتبه داوطلب در آن ذکر شده و یا گواهی معتبر از دانشگاه در روز مصاحبه ارائه کنند. همچنین ارائه گواهی معتبر برای برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی ضروری است.

۶- گواهی چاپ مقاله و یا ارائه مقالات علمی – پژوهشی (داخلی و خارجی)، علمی – ترویجی (داخلی وخارجی) ، مقالات چاپ شده در کنفرانس ها و همایش های معتبر ملی نمایه شده در ( CIVILICA ویا ISC) و همایش های بین المللی.

۷- کتاب تالیفی و یا ترجمه ( درصورت دارا بودن ).

۸- ثبت اختراع: گواهی ثبت اختراع مورد تائید مراجع ذیصلاح ( سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و یا بنیاد ملی نخبگان).

۹- کسب مقام در جشنواره های علمی و یا هنری: کسب مقام در المپیادهای علمی، جشنواره های معتبر علمی(خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی) و فناوری، هنری، فرهنگی و ادبی، دینی، رسانه، کودکان و نوجوانان، زنان، دولت و نهادها، سینمایی).

۱۰- گواهینامه بین المللی کاربرد کامپیوتر ( ICDL ) از مراکز و موسسات تائید صلاحیت شده توسط سازمان اداری و استخدامی کشور.

۱۱- درصورت دارا بودن مدرک معتبر نرم افزار تخصصی مرتبط با شغل.

برای مشاهده اطلاعیه در سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اینجا کلیک نمایید

کانال تلگرامی همکارجو

 


۲۳ اردیبهشت ۹۸ : ایجاد ۴۷ شغل در حوزه فرهنگ و هنر استان سمنان

قائم مقام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان ازایجاد ۴۷ شغل در حوزه فرهنگ و هنراین استان خبر داد و گفت: اشتغال ایجاد شده توسطاین اداره کل بیش از سهمیه تعیین شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، مجید رهبر روز دوشنبه گفت: تعهد ایجاد اشتغال توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال گذشته ۲۵ نفر بوده است و ایجاد ۴۷ شغل بیانگر رشد قریب دو برابری نسبت به تعهدات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان است.

وی افزود: از این تعداد ۱۸ شغل در شهرستان سمنان، ۱۰ شغل در مهدیشهر، هشت شغل در شهرستان شاهرود، پنج شغل در هر یک از شهرستانهای گرمسار و آرادان و یک شغل در سرخه است.

قائم مقام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: مشاغل ایجاد شده در رشته های مختلف فرهنگی هنری و خانگی و نیز از طریق صدور مجوزهای ایجاد در بخش های تاسیس چاپخانه، کانون های تبلیغاتی و آموزشگاههای آزاد هنری است.

منبع : بازار کار


۱۶ اردیبهشت ۹۸ : اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد در خصوص شرکت کنندگان ششمین آزمون فراگیر

پذیرفته شدگان مرحله اول ششمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی از روز شنبه ۲۱ اردیبهشت تا ۱ خرداد برای ارائه مدارک خود به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت بررسی روند استخدام فرصت دارند.

معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه‌ای شرایط و مهلت مقرر برای بررسی مدارک پذیرفته شدگان مرحله اول ششمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی را اعلام کرد. متن اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع آن دسته از افرادی که در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی جهت بررسی مدارک به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شده اند، می رساند:

جهت ارائه و بررسی مدارک خود از روز شنبه مورخ ۹۸/۰۲/۲۱ لغایت حداکثر روز چهارشنبه مورخ ۹۸/۰۳/۰۱ با همراه داشتن مدارک ذیل به آدرس : تهران_ میدان بهارستان- خیابان کمال الملک- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- طبقه چهارم- اداره کل امور اداری- اتاق ۴۲۱ مراجعه نموده و پس از تحویل مدارک، رسید دریافت نمایند.

۱- ۶ قطعه عکس ۴*۳که در سال جاری گرفته شده باشد.

۲- اصل دانشنامه یا گواهی موقت تحصیلی ممهور به مهر دانشگاه و تصویر آن.

۳- اصل شناسنامه و تصویر از تمام صفحات آن.

۴- اصل کارت ملی و تصویر پشت و روی آن.

۵- اصل کارت پایان خدمت یا معافیت دائم قانونی و تصویر آن برای آقایان.

۶- اصل مدارک و معرفی نامه از سازمان بهزیستی کشور برای معلولین.

۷- اصل کارت شناسایی ایثارگری یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ایثارگران ۲۵ درصد.

۸- اصل مدرک و معرفی نامه از مراجع ذیصلاح برای مشمولین سهمیه ۵درصد.

مراجع ذیصلاح جهت تایید مدت حضور داوطلبانه در جبهه برای رزمندگان با سابقه حداقل۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه و همسر و فرزند آنها عبارتند از:

· معاونت نیروی انسانی هر یک از رده های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود

· معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل

· معاونت توسعه و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران

۹- ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذی‌ربط، جهت اصلاح حداکثر سن مقرر برای آن دسته از داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه‌ها و موسسات و شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و شرکت‌های تحت پوشش آن‌ها، شرکت‌های بیمه‌های دولتی، شهرداری‌ها و موسسات و شرکت‌های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است،

موسسات و شرکت‌های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می‌کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکت‌های تحت پوشش آن‌ها از تاریخ ۲۲/۱۱/۱۳۵۷ به خدمت اشتغال داشته‌اند.

۱۰-ارائه مدرک مربوط به امتیاز حافظان قران (طبق مصوبه جلسه ۵۷۳ شورای انقلاب فرهنگی، تبصره سه، مدرک تخصصی حفظ قرآن با امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی معتبر می‌باشد.)

۱۱- از پذیرفته شدگان نهایی آزمون ، تعهد خدمتی به صورت محضری مبنی بر عدم درخواست جابجایی محل خدمت به مدت ده سال اخذ خواهد شد.

بدیهی است عدم مراجعه و تحویل مدارک فوق در موعد مقرر به منزله انصراف از ادامه روند استخدام تلقی گردیده وداوطلب حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

لازم به ذکر است این مرحله صرفاً جهت بررسی اطلاعات خود اظهاری داوطلبان و مدارک آن‌ها بوده و داوطلبان واجد شرایط (بر اساس دفترچه راهنمای ثبت نام ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور) که مدارک آنها توسط دستگاه مربوطه تایید می‌گردد، جهت شرکت در مصاحبه استخدامی، متعاقباً معرفی خواهند شد.

برای مشاهده اطلاعیه در سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اینجا کلیک کنید

کانال تلگرامی همکارجو


۱۵ اردیبهشت ۹۸ : اعلام نتایج ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی (استخدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)

با آرزوی موفقیت برای همکارجویان  شرکت کننده در ششمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاههای اجرایی به اطلاع میرسانیم،نتایج این آزمون اعلام گردید.

زمان مشاهده نتایج به اتمام رسیده است

مشاهده اطلاعیه اعلام اسامی چند برابر ظرفیت

زمان بازیابی کد رهگیری پایان یافته است

کانال تلگرامی همکارجو


استخدام سازمان اوقاف و امور خیریه

استخدام آموزش و پرورش

اخبار دستگاه‌های اجرایی 

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 1 =