استخدام پرستاران سال 97

استخدام پرستاران سال ۹۷

۱۵ اسفند ۹۷: خبر استخدام پرستاران با جذب ۱۹ هزار نفر در سال ۹۸

معاون پرستاری وزارت بهداشت از تحت پوشش قرار گرفتن خدمات پرستاری و مشاوره در منزل خبر داد و گفت: این طرح در حوزه ۵ بیماری و در ۵ شهر به صورت پایلوت آغاز شده و پس از رفع نواقص طرح در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت در بازدید از بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) رباط کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: بر اساس قول مساعد وزیر محترم سال آینده طی آزمون ۱۹ هزار نفر استخدام پرستاران جدید خواهیم داشت که تا حدودی می‌تواند کمبود نیروی پرستار در بیمارستان‌ها را جبران کند.

وی از تحت پوشش قرار گرفتن خدمات پرستاری و مشاوره در منزل خبر داد و گفت: این طرح در حوزه ۵ بیماری و در ۵ شهر به صورت پایلوت آغاز شده و پس از رفع نواقص طرح در سراسر کشور اجرایی می‌شود.


لینک‌های مفید مرتبط:

مشاهده صفحه اخبار استخدام پرستاران
مشاهده صفحه اخبار استخدام پرستاران سال ۹۸
مشاهده اخبار استخدام وزارت بهداشت
مشاهده اخبار استخدام دانشگاه‌های علوم پزشکی
مشاهده اخبار استخدام سازمان تامین اجتماعی
مشاهده اخبار استخدام سازمان اورژانس
مشاهده اخبار استخدام سازمان بهزیستی
مشاهده اخبار استخدام سازمان هلال احمر
مشاهده اخبار استخدام سازمان دامپزشکی

کانال تلگرامی همکارجو


معاون پرستاری وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که آیا این معاونت برای استخدام پرستاران در سال آتی برنامه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر اضافه کاری اجباری و عدم بازنشستگی به دلیل کمبود نیرو، پرستاران را در کشور آزار می‌دهد.

حضرتی پرستاری را از مشاغل دشوار کشور دانست و تاکید کرد: قانون بازنشستگی پرستاران ۲۵ سال است و این در صورتی است که سازمان با بازنشستگی آنها به دلیل کمبود نیرو مخالفت نکند.

وی با تاکید بر توجه وزارتخانه بهداشت بر پرستاری جامعه، از فعالیت مراکز مراقبت و مشاوره پرستاری در منزل در این حوزه خبر داد و خاطرنشان کرد: هزار مرکز فعال در این رابطه در کشور فعال شده است که بیماران می تواند در منازل پرستار داشته باشند که این موضوع علاوه بر کاهش هزینه و آسایش بیماران باعث خالی شدن تخت های بیمارستانی می‌شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: بیمارستان رباط‌کریم از استانداردهای مطلوبی برخوردار است و رضایتمندی مطلوبی از سوی مردم از مجموعه وجود دارد این بیمارستان به طور قطع از کمبود پرستار رنج می‌برد و باید به چنین بیمارستان‌هایی نیروی جدید تغذیه شود.

منبع: خبرگزاری فارس


۲۳ دی ۹۷: خبر استخدام پرستاران با جذب ۱۰ هزار پرستار در تیر ماه سال ۹۸

رئیس شورای عالی نظام پرستاری به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تا تیرماه ۹۸ حدود۱۰ هزار پرستار جذب مراکز درمانی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، طاهره زاهد صفت رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری صبح امروز در مراسم روز پرستار که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، اظهار کرد:

هدف سازمان نظام پرستاری در راستای مطالبات صنفی پرستاران است و سرپرست وزارت بهداشت نگاه ویژه‌ای به این گروه دارند.

وی افزود: در سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه که از سوی رهبری ابلاع شده است توسعه و جهادی عمل کردن گروه پرستاری آمده است.

رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری ادامه داد: نگاه وزارت بهداشت به پرستار جامعه محور است و انتظار می‌رود که تلاش پرستاران افزایش یابد.

وی تاکید کرد: کمیسیون بهداشت مجلس سعی در رفع کمبود نیروی انسانی دارد و هفته گدشته مصوب شد که تا در تیر ۹۸، ۱۰ هزار پرستار جذب شوند.

زاهد صفت بیان کرد: برخی از پرستاران به علل مختلف در مراکز ستادی هستند، متقاضی اختصاص بودجه برای استخدام پرستاران هستم.

تعرفه‌های خدمات مشاوره در منزل باید تحت پوشش بیمه قرار داده شود

وی افزود: زمان طولانی کار به خصوص در بخش اورژانس می‌تواند سلامتی بیماران را به خطر بیاندازد؛ تعرفه‌های خدمات مشاوره در منزل باید تحت پوشش بیمه قرار داده شود و من معتقدم که تعرفه‌ها پایین است، ولی متاسفانه همین مقدار تعرفه بیمه هارا با مشکل رو به رو کرده است.

زاهد صفت ادامه داد: تعرفه گذاری خدمات پرستاری ۱۲ ساله شده است و امیدوارم همکاران با نگاه ویژه‌ای به حقشان برسند.

بیشتر پرستاران از نظام پرداخت ناراضی هستند

رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: ۸۵ درصد از همکاران از نظام پرداخت ناراضی هستند، پرداخت‌ها از اساس دارای مشکلاتی است.

وی اظهار کرد:امیدوارم بتوانیم خدمات با کیفیتی به بیماران ارائه دهیم؛ یکی از تلاش‌های موفقیت آمیز بحث مراکز مشاوره پرستاری بود، امیدواریم نمکی تعرفه‌های پرستاری منزل را با شورای عالی بیمه در میان بگذارند، زیرا بیماران از عدم پوشش این خدمات گلایه دارند.

زاهد بیان کرد: نظام پرداخت با چالش شدید در سراسر کشور مواجه است. امروزه جداسازی اضافه کار از کارانه مطرح شده اما چون زیر ساخت‌ها دچار مشکلاتی است از وزارت بهداشت می‌خواهیم به این موضوع توجه کند.


۱۱ دی ۹۷: شیوه‌نامه جدید استخدام پرستاران ابلاغ شد

مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری از ابلاغ شیوه نامه جدید جذب نیروی طرحی به دانشگاه های علوم پزشکی خبرداد

به گزارش گروه سلامت احمد نجاتیان در ارتباط با استخدام پرستاران اظهار داشت: در پی مشکلات ایجاد شده در مورد استخدام پرستاران در انتظار طرح در برخی دانشگاه های علوم پزشکی که منجر به ایجاد صف های طولانی در مورد طرح شده بود،

با پیگیری معاون پرستاری و برگزاری نشست های کارشناسی فراوان بین حوزه معاونت پرستاری و معاونت توسعه و با موافقت وزیر بهداشت شیوه نامه جدید استخدام پرستاران و جذب نیروی طرحی تایید و به زودی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: براساس این دستورالعمل، چنانچه دانشگاهی نتواند نیروهای در انتظار طرح که بومی آن دانشگاه محسوب می شوند را تا ۴ ماه پس از ثبت نام به کار گیرد، وزارت بهداشت برای این گروه افراد پایان طرح ارائه خواهد کرد.

مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه های انسانی معاونت پرستاری تصریح کرد: همچنین تمدید طرح گروه های پرستاری در دانشگاه هایی که نیروی پشت طرح دارند، ممنوع شده است و این دانشگاه ها موظفند نیروی مورد نیاز خود را از طریق استخدام قرارداد و یا خرید خدمت تامین کنند و وزارت بهداشت نیز مجوزهای لازم را ارائه خواهد کرد.

تمدید طرح فقط به مناطق خاص با تایید معاونت پرستاری انجام خواهد شد.

نجاتیان همچنین از دانشگاه ها خواست برای فراهم کردن امکانات اقامت برای نیروهای طرحی در مناطق محروم، امکان استخدام پرستاران و نگهداشت این نیروها را فراهم آورند و اظهار امیدواری کرد: با ابلاغ و اجرای این دستورالعمل نگرانی فارغ التحصیلان گروه های پرستاری در مورد طرح، رفع می شود.

منبع: خبرگزاری فارس


۱۰ دی ۹۷: لزوم تحقق وعده مسئولان برای استخدام سالانه ۱۰ هزار پرستار

رئیس کل سازمان نظام پرستاری، با اشاره به کمبود نیروی پرستاری نسبت به تخت بیمارستانی، خواستار استخدام پرستاران با تحقق وعده مسئولان برای جذب سالانه حداقل ۱۰ هزار پرستار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اصغر دالوندی، با بیان اینکه مسئولان برای استخدام پرستاران مساعدت جذب سالانه ۱۰ هزار نفر تا سال ۱۴۰۴ قول داده اند، گفت:

تاکنون سازمان نظام پرستاری رایزنی‌های بیشماری با مسئولان از جمله کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی جهت استخدام پرستاران و رفع مشکل کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی داشته است.

وی با بیان اینکه مسئولین حاضر در این نشست ها با توجه به آمار و اطلاعات موجود و ارائه شده به حقانیت کمبود پرستار و جبران آن پی برده‌اند، اظهار داشت:

هم‌اکنون ضریب پرستار حرفه‌ای نسبت به تخت بیمارستانی ۰.۸ است که باید این عدد به ۱.۵ تا ۱.۸ برسد که با وجود ۱۲۵ هزار تخت بیمارستانی حداقل به ۱۲۵ هزار پرستار هم نیاز است.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری خاطر نشان کرد: این نسبت پرستار به تخت در برخی مناطق نظیر سیستان و بلوچستان به ۰/۲ تا ۰/۳ است اما با توجه به شرایط اقتصادی کنونی حاکم در کشور به نسبت ۱.۸ به توافق رسیده شد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۰۰ هزار پرستار در مراکز درمانی فعالیت می‌کنند، افزود: این در حالی است که شمار تخت‌های بیمارستانی ۱۲۵ هزار تخت است از این‌رو مسئولان پذیرفته‌اند تا سال ۱۴۰۴ دست‌کم سالانه ۱۰ تا ۱۵ هزار پرستار جذب کنند.

دالوندی با بیان اینکه این قول را رئیس و نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس داده‌اند، ادامه داد: در حالی که این امر در بودجه محقق نشد اما این قول داده شده است که در کمیسیون تلفیق این موضوع جبران شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون همه نمایندگان و مسئولان از جمله مسئولان وزارت بهداشت، سازمان امور اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه و حتی کمیسیون اصل ۹۰ بر این موضوع تأکید دارند، افزود:

استخدام پرستاران با جذب سالانه ۹۵۰۰ نیرو برای بیمارستان‌های موجود است اما با احتساب بیمارستان‌های تازه تاسیس سالانه به ۱۸ هزار پرستار نیاز است.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور تصریح کرد: کشور به ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد که با احتساب ۱.۵ پرستار برای هر تخت در مجموع به ۲۲۵ هزار پرستار نیاز است

در حالی که هم‌اکنون ۱۱۰ هزار پرستار فعالیت می‌کنند و همه این‌موارد در شرایطی است که ۱۰ درصد پرستاران زن در مرخصی زایمان هستند و همچنین با طرح ارتقاء بهره‌وری می بایست ۲۰ درصد به نیروی پرستاری اضافه ‌شود که سالانه ۵۰۰۰ نفر بازنشسته می‌شوند، پس نیاز به استخدام پرستاران بیشتر می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر


۳۰ مهر ۹۷: استخدام پرستاران جدید نیازمند مجوز از سوی برنامه و بودجه

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت بابیان اینکه کشور با کمبود پرستار و کمک پرستار مواجه است، گفت: استخدام پرستاران جدید نیازمند مجوز از سوی برنامه و بودجه است.

ابراهیم گلمانی در گفتگو با خبرنگار مهر در حاشیه دیدار از مراکز بهداشتی و درمانی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی سمنان، بابیان اینکه برای خدمت‌رسانی توسط پرستاران استانداردهایی تعریف‌شده است، تأکید کرد:

ما در کشور کمبود پرستار داریم و اعداد و ارقام با کمیت‌های استاندارد نمی‌خواند اما این امر باعث نمی‌شود که کیفیت خدمات وزارت بهداشت پائین آید.

وی افزود: استخدام پرستاران نیازمند مجوز سازمان مدیریت، برنامه‌وبودجه است و وزارت بهداشت نمی‌تواند درباره استخدام پرستاران، خودش تصمیم بگیرد.

رایزنی با سازمان برنامه و بودجه

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، گفت: درصورتی‌که سازمان مدیریت، برنامه‌وبودجه به ما اعلام مجوز کند، می‌توانیم استخدام پرستاران داشته باشیم و در غیر این صورت خیر، که متأسفانه فعلاً این نهاد با مشکل کمبود بودجه روبرو است.

گلمانی افزود: بااینکه در کشور کمبود پرستار مشهود است اما به تمام مراکز بهداشتی درمانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ‌شده که مطلوب بودن خدمات پرستاران و مراقبت از بیماران می‌بایست باکیفیت بالا باشد.

وی در پاسخ به سؤالی که درنهایت تکلیف استخدام پرستاران جدید چه می‌شود، گفت: طی رایزنی‌هایی که وزارت‌خانه و کمیسیون بهداشت با سازمان برنامه بودجه شده، مقرر شد تا کارگروهی را تشکیل و برای استخراج تعداد نیروهای پرستار موردنیاز در کشور اقدام کنیم تا آماری درست در اختیار داشته و سپس با سازمان برنامه بودجه رایزنی کنیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، گفت: خوشبختانه پرستاران در تمام نقاط کشور بیش از ظرفیتشان هم در این شغل شریف نیرو و وقت می‌گذارند که خوشبختانه شاهد رضایت خوبی نیز از سوی مردم هستیم که باید از این قشر قدردانی کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر


۱۰ مهر ۹۷: استخدام پرستاران با ضرورت جذب سالانه ۳۰ هزار نیروی جدید

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس: اگر بخواهیم تا ۱۴۰۴ به حداقل استاندارد برسیم باید سالانه ۳۰ هزار کادر پرستاری جذب کنیم.

حیدر علی عابدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت:متاسفانه اکنون بیش از ۱۱۰ هزار پرستار کم داریم که اگر بخواهیم تا ۱۴۰۴ به حداقل استاندارد برسیم باید سالانه ۳۰ هزار کادر پرستاری اعم از پرستار، کمک پرستار، تکنسین و کارشناس اتاق عمل جذب کنیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس افزود: با توجه به کمبود پرستار که متاسفانه در بیمارستان ها شاهد هستیم بررسی های به عمل آمده نشان می دهد سالانه باید به تعداد ۳۰ هزار نفر استخدام پرستاران کنیم،

وزارت بهداشت و درمان این موضوع را پذیرفته اما سازمان اداری استخدامی و سازمان مدیریت برنامه ریزی هم باید با این موضوع آشنا می شدند که در جلسه امروز با دعوت از نظام پرستاری خواستیم مشکلاتشان را مطرح کنند تا برای استخدام پرستاران بیشتر، با برنامه ریزی دقیق به اتفاق نظر برسیم.

وی گفت: نکته دوم تعرفه خدمات پرستاری بود که قرار شد در بودجه سال ۹۸ پیش بینی های لازم به عمل بیاید تا بتوانیم با این دو اقدام شاهد افزایش کیفیت خدمات پرستاری باشیم و بتوانیم برنامه های خوبی را برای بیماران پیش بینی کنیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: مشکل عمده ای که وزارت بهداشت برای استخدام پرستاران مورد نیاز مطرح می کند یکی مجوز استخدامی و دوم بحث بودجه است که باید ببینیم سازمان مدیریت و سازمان برنامه و بودجه چگونه می توانند بودجه آن را پیش بینی و در لایحه بودجه بیاورند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما


لینک‌های مفید مرتبط:

مشاهده صفحه اخبار استخدام پرستاران
مشاهده صفحه اخبار استخدام پرستاران سال ۹۸
مشاهده اخبار استخدام وزارت بهداشت
مشاهده اخبار استخدام دانشگاه‌های علوم پزشکی
مشاهده اخبار استخدام سازمان تامین اجتماعی
مشاهده اخبار استخدام سازمان اورژانس
مشاهده اخبار استخدام سازمان بهزیستی
مشاهده اخبار استخدام سازمان هلال احمر
مشاهده اخبار استخدام سازمان دامپزشکی

کانال تلگرامی همکارجو

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − دوازده =