استخدام ۶۶۷ نفر و آغاز فرآیند مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون آموزش و پرورش آذربایجان غربی

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت:۶۶۷نفر در ۴۰ رشته بعنوان پذیزفته شدگان نهایی در آموزش وپرورش استان استخدام می شوند.

بهزاد باقرزاده امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار کرد: با توجه به اعلام اسامی دو برابر ظرفیت پذیرفته شدگان استخدام پیمانی ماده ۲۸ امسال که براساس مجوز سازمان اداری و امور استخدامی کشور و طی آزمون در خرداد ماه توسط سازمان سنجش به عمل آمد، اسامی ۱۳۸۲ نفر جهت مصاحبه و کنترل ضوابط و مقررات مصوب کمیسیون منابع انسانی شورای عالی آموزش وپرورش، به اداره کل آموزش و پرورش استان معرفی شد.

وی افزود: از این تعداد با لحاظ نمره علمی و نتایج مصاحبه و سنجش سلامت و بررسی مدارک، تعداد ۶۶۷ نفر در ۴۰ رشته به عنوان پذیزفته شدگان نهایی در آموزش و پرورش استان استخدام می شوند.

باقرزاده بیان کرد: برای این منظور، مراحل و روند مصاحبه و تکمیل مدارک این افراد از امروز شنبه در دانشگاه فرهنگیان پردیس برادران و خواهران آغاز شده و تا مورخه ۳۰ مرداد ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: تمامی تمهیدات لازم برای انجام فرآیند مصاحبه و مراحل بررسی مدارک وسنجش سلامت داوطلبان پیش بینی شده است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی استان گفت: برای مصاحبه با پذیرفته شدگان طبق ضوابط، مصاحبه کنندگان موظفند با رعایت مولفه های عمومی و اختصاصی، ویژگی های شخصیتی، انگیزه، علاقه و میزان شناخت و انتظارات داوطلبان از حرفه معلمی را مورد ارزیابی قرار دهند.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان افزود: در استان با مشکل کمبود سه هزار و ۷۳ معلم مواجه هستیم که افزایش سهمیه استان در استخدامی‌های آموزش و پرورش در برنامه های این نهاد برای رفع مشکل مذکور است.

باقرزاده ادامه داد: این استان به علت توسعه نیافتگی و مشکلات سالهای قبل از نظر نیروی انسانی دچار مشکل بوده اما با تلاش های انجام شده از یک مهر ماه کلاسی بدون معلم وجود نداشته است.

باقرزاده ادامه داد: ساماندهی و بهسازی نیروهای انسانی جزو برنامه های ما است و از چهار سال قبل این ساماندهی اغاز شده است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش آذربایجان غربی: افزود: تصریح کرد: در سال تحصیلی ۹۶_۹۷ یک هزار و ۵۸۵ معلم جذب آموزش و پرورش استان شده اند.

وی بیان کرد: از سهم استخدام کشوری در سالجاری که ۱۷ هزار نفر است سهم آذربایجان غربی ۶۶۸ نفر بوده که نسبت به نرخ کمبود سایر استان ها سهمیه این استان افزایش دارد و شامل ۱۲۰ نفر نیروی بیشتر است.

به گزارش فارس مشکل نیروی انسانی یکی از مسائل مهمی است که آموزش و پرورش با آن مواجه بوده و تا ۱۰ سال آینده بیش از ۶۰۰ هزار بازنشسته در کل کشور خواهیم داشت که اگر برنامه‌ریزی مناسبی برای جذب نیروی انسانی رعایت نشود با تهدید جدی مواجه خواهیم شد.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش آذربایجان غربی اینجا کلیک کنید.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش (استانی) اینجا کلیک کنید.

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار  استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری فارس

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =