اعضای شرکت های دانش بنیان از مزایای خدمت سربازی بهره‌مند می‌شوند

مزایای خدمت سربازی اعضای شرکت های دانش بنیان مشخص شد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: براساس هماهنگی‌هایی که با ستاد کل نیروهای مسلح انجام شده جوانان فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند خدمت سربازی خود را در این شرکت‌ها سپری کنند.

به گزرش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سورنا ستاری پیش از ظهر امروز در دیدار با نخبگان و فرهیختگان استان در دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه اقتصاد دانش‌بنیان توسط اکوسیستم داخل استان باید ایجاد شود، اظهار داشت:

توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در استان‌ها نیازمند همدلی جوانان، دانشگاهیان و مردم بوده و سیستم اقتصاد دانش‌بنیان با سرمایه دولتی محقق نمی‌شود چرا که باید کارآفرینان فعال در استان‌ها هزینه رشد اقتصاد دانش‌بنیان را پرداخت کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌ها توسط دولت در حوزه دانش‌بنیان باید ایجاد شود، گفت: دانشگاه‌ها و مراکز علمی نقش بسزایی در هدایت جامعه به سمت پیشرفت در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: پارک‌های علم و فناوری نباید نگاه فیزیکی داشته و فعالیت‌های را منحصر به داخل مجموعه پارک علم و فناوری کنند بلکه باید کل وسعت استان را با دید علمی و فناوری بنگرند و دید نرم‌افزاری در استان به منظور استفاده از فناوری ایجاد شود.

ستاری در مورد فعالیت استارت‌آپ‌ها بیان کرد: در برخی موارد مطرح می‌شود که پرداخت وام به برگزاری استارت‌آپ‌ها در سطح کشور باید انجام شود ولی به این نکته توجه داشته باشیم که استارت‌آپ‌ها با پرداخت وام توسعه پیدا نمی‌کند چرا که باید سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این زمینه حاضر شده و برای برگزاری این رویدادها هزینه کنند.

وی تصریح کرد: ما نیز از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش می‌کنیم تا حد ممکن برای برگزاری رویدادهای فناوری و ارائه کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان تسهیلات ارائه کنیم و از این پس نیز سعی خواهیم داشت که این تسهیلات افزایش پیدا کند ولی باید استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و حضور کارآفرینان در این رویدادها به منظور توسعه و رشد اقتصادی افزایش یابد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار کرد: براساس رایزنی‌هایی که با ستاد کل نیروهای مسلح داشتیم یک سهمیه سالیانه برای جوانان فعال در شرکت‌ها و واحدهای دانش‌بنیان در نظر گرفته شده تا بتوانند دوران خدمت سربازی خود را در این شرکت‌ها سپری کنند که این امر در حال حاضر نیز به مدت سه ماه است اجرایی می‌شود.

ستاری افزود: در حال حاضر نیز ۴ هزار نفر از فعالان شرکت‌های دانش بنیان به صورت امریه خدمت سربازی خود را سپری می‌کنند.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی سرباز امریه اینجا کلیک نمایید

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری تسنیم

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + 8 =