جذب ۱۷۰۰ معلم جدید در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در سال جاری

امسال ۱۷۰۰ معلم جدید در آموزش و پرورش آذربایجان شرقی جذب می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی ‌گفت: امسال ۳۴۰۰ ‌فرهنگی از سیستم خارج می‌شود که این آمار نگران‌کننده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، جعفر پاشایی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد، با اشاره به آغاز ثبت‌نام‌های دانش آموزان در مدارس اظهار داشت: به کلیه مدارس تاکید شده تا ثبت نام و تحویل کارنامه‌ها را بدون پیش شرط و دریافت کمک مالی انجام دهند و مانعی برای ثبت نام ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه امسال با ابتکار وزیر آموزش و پرورش آزمون علمی و مهارتی انتخاب مدیر مدرسه در تبریز برگزار شد، گفت: ۴۹۷ نفر در تبریز برای انتخاب مدیران ۱۱۳ مدرسه امروز در آزمون شرکت کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی از اجرای طرح سنجش سلامت دانش آموزان و نوآموزان در ۴۶ پایگاه استان خبر داد و افزود: به دلیل اهمیت هدایت تحصیلی دانش آموزان از مقطع نهم به دهم، ستاد هدایت تحصیلی در آذربایجان شرقی راه اندازی شد و تاکنون با کمترین نارسایی در استان برای دانش آموزان خدمات ارائه کرده است.

وی با اشاره به استقرار پایه دوازدهم برای اولین بار در استان گفت: برای تامین فضای آموزشی، نیروی انسانی و تجهیزات برای پایه دوازدهم از سال تحصیلی مهر ماه ۹۷ هماهنگی لازم صورت گرفته است.

پاشایی بازنشستگی فرهنگیان شاغل قبل از آغاز سال تحصیلی جدید را یادآور شد و گفت: امسال ۳۴۰۰ نفر فرهنگی از سیستم خارج می‌شود که این آمار نگران کننده است اما ۱۷۰۰ نفر معلم ورودی داریم تا وضعیت موجود را مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: هر هفته پایش می‌کنیم تا در اول مهر مدرسه ای بسته نشود و با مشکل نیروی انسانی مواجه نباشد. نمی‌گذاریم نگرانی خاصی برای مدارس استان ایجاد شود لذا بهره وری حداکثری از حداقل امکانات در این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی در ادامه اسکان تابستانی فرهنگیان را مورد اشاره قرار داد و افزود: به دلیل رویداد گردشگری تبریز۲۰۱۸ اقبال عمومی برای حضور در تبریز و استان افزایش یافته است و ما هم تمهیدات لازم را برای اسکان فرهنگیان اتخاذ کرده ایم.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اینجا کلیک کنید.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش (استانی) اینجا کلیک کنید.

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار  استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری تسنیم

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =