جذب ۲۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش برای امسال

مجوز جذب ۲۵ هزار نیرو در آموزش و پرورش برای امسال صادر شد

مدیرکل امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه گفت: صدور ۲۵ هزار مجوز جذب نیرو را برای امسال تایید کردیم و انجام شده است و از دانشگاه فرهنگیان هم تمام قد حمایت می کنیم.
به گزارش خبرنگار مهر، سعید طاهری در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با موضوع چالش های نیروی انسانی در آموزش و پرورش به روی آنتن شبکه آموزش‌رفت با بیان اینکه مسائل اساسی آموزش و پرورش در راستای اجرای سند تحول و برنامه ششم را میتوان در چهار دسته تقسیم بندی کرد گفت: مسائل محتوایی، ساختار اداری و نیروی انسانی، امور مالی و تجهیزات و معماری و فضای آموزشی این چهار دسته اند.

وی افزود: ساماندهی نیروی انسانی را در چند جلسه با آموزش و پرورش به بحث گذاشتیم. تا افق ۱۴۲۰ تعداد دانش آموزان را بررسی کردیم که یک روند سینوسی دارد. بر این اساس جمعیت دانش آموزان در حال افزایش و معلمان در حال کاهش است.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید.

کانال تلگرامی همکارجو

مدیرکل امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه طبق فایل پرداخت حقوق اردیبهشت ماه، شمار حقوق بگیران آموزش و پرورش ۹۲۸ هزار نفر است گفت: در بحث نیروی انسانی آمار بازنشستگان امسال ۴۰ هزار و ۸۱۹ نفربوده است. طبق ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری آنها که فوق لیسانس دارند می توانند ۳۵ سال استمرار خدمت دهند که باید روی آن بررسی شود.

وی ادامه داد: با پدیده مازاد نیرو در یک منطقه و کمبود در منطقه دیگر در آموزش و پرورش روبروییم. ساماندهی نیرو در برنامه ششم مورد تاکید است و باید روی شیوه های تامین و اصلاح ساختار کار کنیم. روی خصوصی سازی به هیچ وجه تاکید نداریم.

طاهری گفت: صدور ۲۵ هزار مجوز جذب نیرو را برای امسال تایید کردیم و انجام شده است و از دانشگاه فرهنگیان هم تمام قد حمایت می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید.

کانال تلگرامی همکارجو

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =