جذب ۴۵۰ نفر دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری

۴۵۰ نفر از دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری جذب می‌شوند

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: مهر امسال آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با کمبود ۶۰۰ تا ۷۰۰ معلم مواجه است.

بهروز امیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: امسال آموزش و پرورش استان با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه است که این مشکل به شیوه‌های مختلف مدیریت می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۷ ـ۹۸ آموزش و پرورش با ۳ چالش مواجه است، افزود: استقرار پایه دوازدهم یکی از این چالش‌ها است که ۳۰۰ کلاس درس به کلاس‌های درس مدارس اضافه می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش تعداد بازنشستگان استان بیان کرد: امسال ۱۱۰۰ نفر از معلمان بازنشسته می‌شوند و این در صورتی است که در سال‌های گذشته نهایتا ۷۰۰ نفر از معلمان بازنشسته می‌شدند.

امیدی خاطرنشان کرد: چالش دیگر افزایش آمار دانش‌آموزان است که با کمبود نیرو مواجه می‌شویم. این کمبود نیرو به شیوه‌های مختلف رفع می‌شود که از جمله به تعویق انداختن بازنشستگی تعدادی از معلمان است.

وی تصریح کرد: درخواست کمک به تدریس تعدادی از همکاران بازنشسته، پرداخت حق‌التدریس به معلمان شاغل و استفاده از شیوه‌هایی که قانون به ما اجازه می‌دهد، از دیگر راهکارهای رفع این مشکل است.

مدیرکل آموزش و پرورش با اشاره به جبران کمبود نیرو با استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ نیرو از دانشجو معلم‌ها و فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان استفاده می‌شود که این تعداد نیرو در بخش کمبود نیرو ذکر نشده است.

کانال تلگرامی همکارجو

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اینجا کلیک کنید.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش (استانی) اینجا کلیک کنید.

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار  استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − یک =