خوداشتغالی با هنر ساده ی آبستره

خوداشتغالی با هنر ساده ی آبستره

احتمالا در شبکه های اجتماعی بویژه اینستاگرام ، با تصاویر یا ویدئوهای مربوط به ساخت تابلو با یک لیوان پر از رنگ های حل نشده که روی بوم نقاشی برعکس می‌شود، روبرو شده‌اید و خود را تصور کرده اید ک حتما شما هم می‌توانید چنین آثاری را خلق کنید.درست فکر می‌کنید. شما هم می‌توانید این کار را انجام دهید و هم می‌توانید از آن کسب درآمد کنید.

این سبک را ” هنر آبستره ” می‌گویند که به تازگی با روشی نو، به چشم افراد نمایان شده است. جدیدترین نوع هنر که حدود دوسال است وارد کشور شده و بازار آن رو به داغ شدن است. این هنر بخاطر ساده بودن در یادگیری و جذابیت بالا در آثار، مخاطبان زیادی دارد.

جالب است بدانید هنر آبستره جدیدا بعنوان خوداشتغالی، بویژه برای بانوان در حال رونق گرفتن است. چرا که افراد علاقمند تنها با چند ساعت آموزش اولیه می‌توانند ، تابلوهای هنری زیبایی را خلق کنند.

معنای لغوی آبستره چیست؟

هنر ” آبستره یا انتزاع ” به نقاشی‌ یا مجسمه‌هایی گفته می‌شود که اشیایی را به تصویر می‌کشند که در دنیای واقعی یافت نمی‌شود. این نوع از هنر شامل هیکل‌ها ، رنگ‌ها و حتی فرایند خلق اثر هنری نیز می‌شود.

اکنون هر فرد عادی بدون نیاز به مهارت تخصصی می‌تواند هنر انتزاعی را به‌راحتی از میان سایر آثار یک گالری تشخیص دهد. سهولت این امر به این دلیل است که نقاشی‌های آبستره با جلوه‌ای تعمدی از رنگ‌ها، خطوط و نمادهای تصویری، خلق می‌شوند و این ویژگی در دید مخاطب جذابیت بیشتری ایجاد کرده و چشمگیر و بارز هستند.

خوداشتغالی با هنر جذاب آبستره
خوداشتغالی با هنر جذاب آبستره

مفاهیمی که آثار آبستره از خود دارند

نقاشی‌های آبستره می‌توانند تفاسیری جدی با خود داشته باشند، آنها چیزی که در ظاهر به نظر می‌‌رسند نیستند، بنابراین نباید با ظاهرشان قضاوت شوند. جادوی این نقاشی‌ها در پشت ظاهر ساده‌شان نهفته است؛ جایی که خودشان را در چشم کسانی که به آن نگاه می‌کنند نمایان می‌سازند.

♦چگونه در ۲ مرحله استعداد خود را کشف کنیم؟

♦۶ واقعیت که در زمان جستجوی شغلی از چشم شما پنهان می‌ماند

این هنر ممکن است در کسی احساسات عمیق ایجاد کند و در دیگری جذابیت نشستن به تماشای آن. واکنش به این نقاشی‌ها به اندازه ی خودشان متفاوت است.

مفاهیمی که آثار آبستره از خود دارند
مفاهیمی که آثار آبستره از خود دارند

آبستره نوعی از هنر است که بیننده را با خاص بودنش میخکوب میکند.

تشخیص هنر آبسترۀ مدرن به دلیل چشم‌نواز و جذاب بودن آسان است و باعث می‌شود در میان سایر سبک‌های هنری متمایز باشد.

آبستره ، هنری بدون مرز

آبستره فقط محدود به تابلوهای نقاشی نیست و از آن در تهیه‌ی انواع ظروف ، لوازم منزل ، بدلیجات ، وسایل زینتی و .. استفاه می‌شود. در واقع آبستره، هنری ست با کاربردهای نامحدود که به هنرمند اجازه می‌دهد خلاقیت خود را به هر سمتی که می‌خواهد گسترش دهد. و همین ویژگی نامحدود آن است که هزاران نفر در سراسر دنیارا به سمت خود جذب جذب می‌کند.

آبستره ، هنری بدون مرز
آبستره ، هنری بدون مرز
به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =