جذب ۲۶۳ نفر دانشجو معلم در دانشگاه‌ های فرهنگیان چهارمحال و بختیاری

۲۶۳ نفر دانشجو معلم در دانشگاه‌ های فرهنگیان چهارمحال و بختیاری جذب می‌شوند

رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته موافقت جذب ۲۵ هزار دانشجو مازاد بر سهیمه دانشگاه‌های فرهنگیان در مقاطع مختلف از وزارت آموزش و پرورش اخذ شده است که سهم استان از این تعداد ۲۶۳ نفر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، تیمور نظری صبح امروز در جمع اصحاب رسانه با اینکه در صد سال گذشته مراکز تربیت معلم، اصلی‌ترین مراکز تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش است، گفت: از سال ۱۳۹۱ مراکز تربیت معلم به دانشگاه فرهنگیان تغییر نام داد که در سه مقطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشجو پذیرش جذب می‌کند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: دانشجویانی که در سال ۱۳۹۱ جذب دانشگاه فرهنگیان شدند، در شهریورماه سال ۱۳۹۵ در مناطق کمتر توسعه یافته سازماندهی شدند.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ دانشجو در سه پردیس بحرالعلوم، باهنر و شهیدرجایی دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: این دانشگاه ظرفیت پذیرش هزار دانشجو را دارد که با پیگیری‌های صورت گرفته موافقت جذب ۲۵ هزار دانشجو در مقاطع مختلف از وزارت آموزش و پرورش اخذ شده است که سهم استان از این تعداد ۲۶۳ نفر است.

نظری با تأکید بر اینکه دانشگاه فرهنگیان محور توسعه پایدار است، عنوان کرد: خروجی دانشگاه‌های فرهنگیان سراسر کشور تربیت معلمان مطلوب برای نسل آینده است و می‌توان نتایج سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش را در جامعه مشاهده کرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان چهارمحال و بختیاری جذب نخبگان دانش‌آموزی در دانشگاه‌های فرهنگیان را از اولویت‌های این دانشگاه عنوان کرد و گفت: روند پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های فرهنگیان به سمت کیفی‌سازی است و دانش‌آموزان با تراز زیر ۶ هزار و ۵۰۰ و دارای معدل ۱۵ به بالا می‌توانند در انتخاب رشته خود دانشگاه فرهنگیان را انتخاب کنند.

وی در ادامه با اشاره مزایای دانشگاه فرهنگیان نسبت به سایر مراکز آموزشی، خاطرنشان کرد:دانشجویانی که جذب دانشگاه فرهنگیان می‌شوند از همان ابتدا به استخدام دولت در می‌آیند و کمک هزینه تحصیل دریافت می‌کنند و دوران تحصیل آن‌ها جزو سوابق شغلی آن‌ها محسوب می‌شود.

نظری افزود: بومی‌گزینی یکی از سیاست‌های دانشگاه فرهنگیان برای ماندگاری نیروی انسانی در مناطق مختلف است و دانشجویان جذب شده ملزم هستند به‌مدت دوبرابر زمان تحصیل خود در محل کد انتخابی خود در انتخاب محل خدمت، خدمت کنند.

وی از تزریق ۱۸۹ معلم در سال‌جاری به بدنه آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: ۳۳۵ نفر از افرادی که در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۱۳۹۷ شرکت کرده‌اند، دعوت به مصاحبه شده‌اند که از این تعداد ۱۸۹ نفر جذب می‌شوند و پس یک دوره یک‌ساله مهارت‌آموزی وارد به‌عنوان معلم در مدارس استان به‌کارگیری می‌شوند.

نظری اضافه کرد: تا سال ۱۴۰۴، دو سوم نیروی انسانی شاغل در بدنه آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند و همچنین پیش‌بینی می‌شود آمار دانش‌آموزان به ۱۷ میلیون نفر افزایش پیدا کند که لازم است کمبود نیروی انسانی در این بخش از طریق دانشگاه‌های فرهنگیان جبران شود و این مسئله نیازمند ظرفیت‌سازی در دانشگاه‌های فرهنگیان است.

کانال تلگرامی همکارجو

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اینجا کلیک کنید.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش (استانی) اینجا کلیک کنید.

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار  استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری فارس

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =