فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی سال 99

فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی سال ۹۹

۲۶ آبان ۹۹ : دعوت به همکاری دانشگاه آزاد اسلامی

مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی برای تکمیل مدرسین خود برای تدریس درس «اندیشه ها و وصایای امام خمینی (ره)» در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور فراخوان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه معارف، مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی در نظر دارد به منظور ساماندهی و تکمیل مدرسین مورد نیاز خود برای تدریس درس «اندیشه ها و وصایای امام خمینی (ره)» در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور از بین افراد واجد شرایط رشته های علوم انسانی از طریق آزمون کتبی و مصاحبه مدرسین مورد نیاز خود را جذب کند.

شرایط و ضوابط دعوت به همکاری

تدریس این درس در مراکز استان‌ها صرفا با داشتن مدرک دکتری یا دانشجویان دکتری که «آزمون جامع» را گذرانده اند، امکان پذیر می باشد. مدرسان حوزوی نیز باید دارای مدرک سطح ۴ یا در حال نگارش پایان نامه سطح ۴ باشند.

دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد درحوزه علوم انسانی در واحدهای دانشگاهی غیر مرکز استان بلامانع است.

کسب امتیاز ۷۰ از ۱۰۰ در آزمون کتبی و مصاحبه ضروری است.

افراد متقاضی تدریس این درس، بایستی ابتدا تقاضای کتبی خود را به معاونت فرهنگی و دانشجویی واحدهای دانشگاهی مورد نظر ارائه دهند.

آزمون کتبی با هماهنگی مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی و گروه معارف اسلامی مراکز استانها برگزار می شود.

داوطلبینی که امتحان کتبی را با موفقیت طی کنند، در صورت احراز شرایط تدریس و صلاحیت عمومی توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی مراکز استان‌ها جهت شرکت در مصاحبه شفاهی به مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی معرفی می شوند.

پس از موفقیت در مصاحبه به داوطلبان، مجوز تدریس به عنوان مدرس حق التدریس در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ارائه می شود.

متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی مراجعه نمایند.


۷ تیر ۹۹: کاهش تعداد اساتید حق التدریس و هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد

رییس دانشگاه آزاد از کاهش ۵۰ درصدی تعداد عضو هیأت علمی نیمه‌وقت در این دانشگاه خبر داد و گفت: ساماندهی فراخوان‌های قدیم توسط هیأت مرکزی جذب دانشگاه اصلاح شد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی در جلسه ۳۴۲ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در خصوص دستور جلسه که به بررسی عملکرد دو ساله هیأت مرکزی جذب مستقل دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص داشت، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این هیأت در طی دو سال اخیر پرداخت و گفت: سند دانشگاه اسلامی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارتین علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی برای اجرا ابلاغ شده است.

وی با تأکید بر اینکه در متن سند دانشگاه اسلامی به صورت جداگانه اشاره شده که همه دستگاه‌ها برای اجرای سند متعهد هستند، افزود: به همین دلیل این دانشگاه در کنار وزارتین در رابطه با موضوع اعضای هیأت علمی وظایف خود را به طور مستقل پیگیری کرده است.

دکتر طهرانچی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی ۲۵ هزار و ۳۸۴ عضو هیئت علمی در سال ۱۳۹۶ و در حال حاضر ۲۳ هزار و ۷۶۲ عضو هیأت علمی و همین طور ۴۳ هزار استاد به صورت حق‌التدریس دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این مطلب که تعداد عضو هیأت علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اسلامی ۵۰ درصد کاهش داشته است، گفت: تعداد مربیان و بورسیه‌ها نیز کاهش داشته و از سوی دیگر تعداد اساتید تمام‌وقت از ۳۳۷ نفر به ۴۱۰ نفر رشد داشته است.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه از تاریخ دوم بهمن سال ۹۶ مصوب شد دانشگاه آزاد اسلامی هیأت مرکزی جذب مستقل داشته باشد، تصریح کرد: تا کنون ۲۸ جلسه هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده که در اکثر این جلسات پنج عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رؤسای هیأت مرکزی جذب وزارتین علوم و بهداشت حضور داشته‌اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه از فراخوان‌های قبلی دانشگاه آزاد اسلامی ۱۵۵۰ پرونده باقی مانده بود، خاطرنشان کرد: کار اصلی این هیأت حل مسائل گذشته و ساماندهی فراخوان‌های قدیم و همچنین به‌روز کردن فرآیند جذب و اعلام فراخوان جدید در دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

دکتر طهرانچی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه نسبت دانشجو به استاد در دانشگاه آزاد اسلامی باید عدد ۶۰ باشد، گفت: به غیر از ۸ رشته، نسبت دانشجو به استاد کمتر از ۲۰ است.

وی با تأکید بر اینکه استانداردها در رشته پزشکی به طور جد در دانشگاه آزاد اسلامی پیگیری می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰ درصد پرستارهای کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تربیت می‌شوند و در حوزه پزشکی ۷۷۱ نفر در فراخوان جذب دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کرده‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مورد نحوه جذب هیأت علمی در این دانشگاه گفت: هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی نظارت بر ۳۱ هیأت اجرایی جذب استانی و همین‌طور هیأت اجرایی جذب حوزه پزشکی دارد که عضو هیأت علمی برای استان جذب و محل خدمتش شهرستان تعیین می‌شود.

دکتر طهرانچی ابراز امیداواری کرد که با انجام فعالیت‌های فرهنگی به منظور بازآرایی چهره دانشگاه آزاد اسلامی در راستای ارتقاء علمی و گسترش فضای انقلابی، جذب هیأت علمی این دانشگاه افزایش یابد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ۱۴۴ پرونده بورسیه به هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد ارجاع شد که از این تعداد ۱۰ بورسیه شروع به کار کردند.

دکتر طهرانچی گفت: طبق مصوبه سند دانشگاه اسلامی، در راهبرد ۹ نظام آموزشی به تسریع ضابطه‌مند فرآیند جذب، تربیت، ارتقاء و نظارت و ارزیابی مستمر اعضای هیأت علمی و در اقدام اول این راهبرد به بازنگری و ارزیابی دوره‌ای شاخص‌ها، ضوابط و مقررات جذب اعضای هیأت علمی به صراحت تأکید شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه سند دانشگاه اسلامی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، گفت: بر اساس این مصوبه اقدام اول راهبرد ۹ از اختیارات شورای اسلامی شدن دانشگاه‌هاست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کد استادی در راستای کاهش اعضای حق‌التدریس را به عنوان یکی دیگر از اقدامات هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد عنوان کرد.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه اعضای جلسه به بررسی و طرح سوالدرباره گزارش عملکرد هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند.

منبع: خبرگزاری ایسنا


۴ تیر ۹۹: ساماندهی فراخوان‌های جذب هیات علمی توسط هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد

اعضای شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها با تمدید مجوز هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی تا ابتدای بهمن ماه ۱۴۰۰ موافقت کردند.

جلسه ۳۴۲ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور حجت الاسلام سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، علی‌اکبر ولایتی رییس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

تاکید عاملی بر استقلال دانشگاه آزاد اسلامی در امور اجرایی

به گزارش شورای عالی انقلاب فرهنگی، عاملی در این جلسه پس از ارایه گزارش عملکرد دو ساله هیأت مرکزی جذب مستقل دانشگاه آزاد اسلامی، با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک ظرفیت غیر دولتی مطرح است، گفت:

تدبیر تشکیل هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد برای کاهش وظایف دولت و در راستای کمک این بخش غیر دولتی به توسعه آموزش عالی بوده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک بخش غیردولتی باید از آئین‌نامه و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تبعیت کند اما برای کار اجرایی استقلال آن محترم است.

عاملی گفت: بر اساس ماده ۳ و بند ۳ مصوبه ۶۰۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد آئین‌نامه تشکیل هیأت عالی جذب، بررسی و بازنگری کلیه سیاست‌ها و ضوابط مربوط به جذب هیأت علمـی بـه منظور پیشنهاد به شورای عالی انقـلاب فرهنگـی و تـدوین دسـتورالعمل اجرایـی مربوط به جذب عضو هیأت علمی، به شـورای اسـلامی شـدن مراکـز آموزشی تفویض شده است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد داد: مجوز هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی تمدید شود و در عین حال مذاکرات با وزارت بهداشت به منظور رفع ابهام نامه وزیر وقت بهداشت نیز انجام شود.

ساماندهی فراخوان‌های قدیم توسط هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد

محمدمهدی طهرانچی هم در این جلسه درمورد دستور جلسه که به بررسی عملکرد دو ساله هیات مرکزی جذب مستقل دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص داشت به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این هیأت در طی دو سال اخیر پرداخت و گفت: سند دانشگاه اسلامی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت خانه‌های علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی برای اجرا ابلاغ شده است.

وی با تأکید بر این که در متن سند دانشگاه اسلامی به صورت جداگانه اشاره شده که همه دستگاه‌ها برای اجرای سند متعهد هستند، افزود: به همین دلیل دانشگاه آزاد اسلامی در کنار وزارتین در رابطه با موضوع اعضای هیأت علمی وظایف خود را به طور مستقل پیگیری کرده است.

طهرانچی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی ۲۵۳۸۴ عضو هیئت علمی در سال ۱۳۹۶ و در حال حاضر ۲۳۷۶۲ عضو هیات علمی و همین طور ۴۳ هزار استاد به صورت حق‌التدریس دارد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این مطلب که تعداد عضو هیأت علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اسلامی ۵۰درصد کاهش داشته است، گفت: تعداد مربیان و بورسیه‌ها نیز کاهش داشته و از سوی دیگر تعداد اساتید تمام‌وقت از ۳۳۷ نفر به ۴۱۰ نفر رشد داشته است.

طهرانچی با تأکید بر این که ۲ بهمن ۹۶ مصوب شد دانشگاه آزاد اسلامی هیات مرکزی جذب مستقل داشته باشد، تصریح کرد: تا کنون ۲۸ جلسه هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده که در اکثر این جلسات پنج عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و روسای هیات مرکزی جذب وزارتین علوم و بهداشت حضور داشته‌اند.

وی با یادآوری این که از فراخوان‌های قبلی دانشگاه آزاد اسلامی ۱۵۵۰ پرونده باقی مانده بود، خاطرنشان کرد: کار اصلی این هیأت حل مسایل گذشته و ساماندهی فراخوان‌های قدیم و همچنین به‌روز کردن فرآیند جذب و اعلام فراخوان جدید در دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

رییس دانشگاه آزاد با بیان این که در برنامه ششم توسعه نسبت دانشجو به استاد در دانشگاه آزاد اسلامی باید عدد ۶۰ باشد، گفت: به غیر از هشت رشته، نسبت دانشجو به استاد کمتر از ۲۰ است.

طهرانچی با تأکید بر این که استاندارها در رشته پزشکی به طور جد در دانشگاه آزاد اسلامی پیگیری می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر ۴۰ درصد پرستارهای کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تربیت می‌شوند و در حوزه پزشکی ۷۷۱ نفر در فراخوان جذب دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کرده‌اند.

وی در مورد نحوه جذب هیات علمی در این دانشگاه گفت: هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی نظارت بر ۳۱ هیات اجرایی جذب استانی و همین‌طور هیأت اجرایی جذب حوزه پزشکی دارد که عضو هیأت علمی برای استان جذب و محل خدمتش شهرستان تعیین می‌شود.

طهرانچی ابراز امیداواری کرد: با انجام فعالیت‌های فرهنگی به منظور بازآرایی چهره دانشگاه آزاد اسلامی در راستای ارتقاء علمی و گسترش فضای انقلابی، جذب هیأت علمی این دانشگاه افزایش یابد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ۱۴۴ پرونده بورسیه به هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد ارجاع شد که از این تعداد ۱۰بورسیه شروع به کار کردند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کد استادی در راستای کاهش اعضای حق‌التدریس را به عنوان یکی دیگر از اقدامات هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد عنوان کرد.

در ادامه اعضا جلسه به بررسی و طرح سوال پیرامون گزارش عملکرد هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند.

تاکید بر لزوم رعایت ملاحظات قانونی در فعالیت هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد

در ادامه جلسه منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مورد تمدید مجوز هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با بررسی‌های انجام شده در این رابطه چند سوال مطرح است که آیا این موضوع باید در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها مطرح شود و یا در هیأت عالی جذب بررسی شود؟

وی در ادامه به مواد ۶، ۱۶ و ۲۰ اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت دراین مواد تصریح شده است که جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی باید در هیأت مرکزی جذب وزارتین علوم و بهداشت انجام شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین گفت: در سال ۱۳۹۶ وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای به رییس‌جمهوری درخواست ملغی شدن هیأت جذب مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی داشته و رئیس‌جمهور نیز موافقت کرده‌اند.

غلامی تاکید کرد: درمورد تمدید فعالیت هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی، ملاحظات حقوقی و قانونی باید مد نظر قرار گیرد.

در ادامه طهرانچی گفت: طبق مصوبه سند دانشگاه اسلامی، در راهبرد ۹ نظام آموزشی به تسریع ضابطه‌مند فرآیند جذب، تربیت، ارتقاء و نظارت و ارزیابی مستمر اعضای هیأت علمی و در اقدام اول این راهبرد به بازنگری و ارزیابی دوره‌ای شاخص‌ها، ضوابط و مقررات جذب اعضای هیأت علمی به صراحت تأکید شده است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر این که سند دانشگاه اسلامی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است، گفت: بر اساس این مصوبه اقدام اول راهبرد ۹ از اختیارات شورای اسلامی شدن دانشگاه‌هاست.

طهرانچی ادامه داد: برای اینکه مصوبات در شورای عالی انقلاب فرهنگی معطل نماند، شوراهای تخصصی برای تصویب و ابلاغ مصوبه‌ها به شورای عالی کمک می‌کنند.

در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نیز تصریح کرد: طبق این راهبرد نظام آموزشی سند دانشگاه اسلامی، به بازنگری ضوابط و مقررات جذب اعضای هیأت علمی تأکید شده است.

نظارت بر اجرای سیاست‌های وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی

محمدعلی کی‌نژاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی هم درمورد نامه وزیر وقت بهداشت درمورد هیات جذب مستقل دانشگاه آزاد گفت: رویه در شورای عالی انقلاب فرهنگی به این صورت است که اعتراض در شورای معین شورای عالی طرح می‌شود و کسی که اعتراض دارد باید در جلسه حضور داشته باشد و در غیر این صورت اعتراض رد می‌شود.

کی‌نژاد گفت: هیأت عالی جذب می‌تواند مصوباتش را از طریق شورای اسلامی شدن به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برساند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: باید مراقبت شود که سیاست‌های وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی اجرایی ‌شود.

وی درمورد بورسیه‌ها گفت: با بررسی‌هایی که انجام شد مقرر شد ۱۴۴ بورسیه مازاد دانشگاه‌های دولتی، مرجوع به دانشگاه آزاد اسلامی شد که ۱۰ بورسیه در دانشگاه آزاد جذب شد.

ریل‌گذاری خوبی در جذب هیات علمی دانشگاه آزاد انجام شده است

در ادامه محمدرضا مخبر دزفولی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهارداشت: تشکیل هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی برای یک دوره آزمایشی به منظور گره‌گشایی بوده است.
وی تصریح کرد: در اکثر جلسات هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی ۵ عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشته‌اند که نشان از اهمیت این جلسه است.

مخبر دزفولی با یادآوری اینکه رهبر معظم انقلاب بارها تأکید داشته‌اند که قلب اتفاقات علمی که در کشور اتفاق می‌افتد استاد متدینِ مسلمانِ عالم است، گفت: ریل‌گذاری خوبی در جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد انجام گرفته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نامه وزیر وقت بهداشت درمورد هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد به این علت بود که گمان می‌کردند هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد از هیأت مرکزی جذب وزارتین جدا می‌شود که اینگونه نیست.

در پایان پس از بحث و بررسی، اعضای جلسه با تمدید مجوز هیات مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی تا ابتدای بهمن ماه ۱۴۰۰ موافقت کردند و مقرر شد دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز ابهامات حقوقی در این زمینه را بررسی و رفع کند.

همچنین با تذکر حجت الاسلام رستمی، ضمن رد شایعه‌ای مبنی بر برگزاری دروس معارف به صورت مجازی حتی در شرایط سفید شدن وضعیت کرونا در کشور، مصوب شد دروس معارف اسلامی نیز همانند دروس دیگر تابع شرایط کلی حاکم بر نظام آموزش عالی کشور باشد.

منبع: خبرگزاری ایرنا


۲۹ اردیبهشت ۹۹: ثبت نام بیش از ۴ هزار نفر در فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

جلسه هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۲۴۷ هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای جلسه کی‌نژاد با اشاره به موضوع جذب ۴۹ بورسیه جایابی نشده در استان تهران به ارائه توضیحاتی در خصوص جذب آنها در واحدهای غیر استان تهران با اولویت‌بندی شهرهای مورد نظر خود و انتقال تعهد بورسیه‌های وزارت علوم به دانشگاه آزاد پرداخت.

همچنین در ادامه جلسه گزارش آئین‌نامه کمیته انتخاب اعضای هیأت‌های اجرایی جذب در جلسه ارائه شد و مقرر شد اعضای جلسه تا هفته آتی در این خصوص اظهار نظر کنند.

در ادامه جلسه موضوع انتقال اعضای هیأت علمی پیمانی یک‌ساله به دانشگاه دیگر مورد بررسی قرار گرفت که مقرر شد هیأت مرکزی جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی بازه زمانی ۶ ماهه لیست افرادی که لغو قرارداد شدند را به سازمان امور اداری و استخدامی کشور اعلام کند تا این سازمان درمورد تخصیص مجوزها به اعضای هیأت علمی تصمیم‌گیری مجدد داشته باشد.

در ادامه جلسه بیژن رنجبر، رئیس مرکز امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی از عملکرد هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت.

رنجبر تصریح کرد: این مرکز با مصوبه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها در تاریخ ۹۶/۱۱/۲ تشکیل شد.

وی با بیان این مطلب که نسبت هیأت علمی به دانشجو در سال ۱۳۹۶، یک به ۶۰ بوده، افزود: اکنون این نسبت یک به ۵۱ است.

رنجبر درمورد جلسات هیأت مرکز جذب دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تا کنون ۲۸ جلسه برگزار شده که در تمامی این جلسات پنج عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین دبیر هیأت عالی جذب شرکت داشته‌اند.

رئیس مرکز امور هیأت علمی دانشگاه آزاد ادامه داد: طی دو سال گذشته ۳۵ جلسه تبدیل وضعیت برگزار شده است که ۱۹۲۹ استادیار و ۲۸۴ دانشیار و ۲۱ استاد ارتقاء یافته‌اند.

وی در پایان سخنان خود از ثبت نام ۳۶۸۶ نفر در فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۳۹۸ خبر داد.

در ادامه محمدرضا رضوان طلب، دبیر هیأت مرکزی جذب وزارت علوم پیشنهاد داد: هیأت عالی جذب سالی یکبار در قالب یک هیأت ۷ نفره و با ترکیب نماینده هیأت عالی جذب، نماینده هیأت مرکزی جذب وزارت علوم، نماینده کمیسیون آموزش مجلس، نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، رئیس واحد دانشگاه آزاد اسلامی، نماینده دبیر شورا و نماینده سازمان امور استخدامی گزارشی از عملکرد هیأت‌های مرکزی ارائه دهند.

در ادامه جلسه مقرر شد دانشگاه‌ها تا شهریور ماه گزارشی از تعیین صلاحیت علمی و عمومی مدرسین حق‌التدریسی ارائه دهند.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی درپایان جلسه تعدادی از اعضای هیأت‌های اجرایی جذب و کارگروه‌های صلاحیت عمومی دانشگاه‌های هنر اصفهان، پژوهشگاه علوم انسانی و فرهنگ اسلامی باقرالعلوم، هنر اصفهان، تحصیلات تکمیلی و علوم پایه زنجان، گلستان، صنعتی شریف، صنعتی قم، اردکان، محقق اردبیلی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، صنعتی اصفهان، زابل، صنعتی امیرکبیر، مازندران، بوعلی سینا، علوم پزشکی قزوین، علوم پزشکی کرمان، علوم پزشکی مشهد، انستیتو پاستور، البرز، علوم پزشکی گلستان و علوم پزشکی همدان تأیید صلاحیت شدند.

منبع: خبرگزاری فارس


لینک‌های مفید مرتبط:

فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی سال ۹۸
فراخوان هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی
صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش
صفحه اخبار استخدامی وزارت بهداشت
صفحه اخبار استخدامی سرباز امریه
صفحه اخبار استخدامی دستگاههای اجرایی

کانال تلگرامی همکارجو

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =