نحوه پذیرش پلیس افتخاری

نحوه پذیرش پلیس افتخاری برای علاقمندان به این حرفه

پلیس افتخاری برای تحکیم و توسعه نظم و امنیت اجتماعی به وجود آمده است و براساس آئین نامه مربوطه، کلیه آحاد جامعه با هر مسئولیت و شغلی می توانند پلیس افتخاری باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، به موجب تبصره ۳ ماده ۲۳ قانون استخدامی ناجا، به نیروی انتظامی اجازه داده شده است تا از مشارکت های مردمی در قالب پلیس های افتخاری به منظور تحکیم و توسعه نظم و امنیت اجتماعی بهره گیری کند که براساس آئین نامه مربوطه، کلیه آحاد جامعه با هر مسئولیت و شغلی (اعم از وزیر یا وکیل، مدیر، دانشجو، دانش آموز، کارگر، کارمند و…) می توانند پلیس افتخاری باشند.

علاقه مندان به همکاری و مشارکت در این امر ملی و خداپسندانه می توانند با در دست داشتن اوراق و مدارک هویتی شامل چهار قطعه عکس، تصویر صفحات شناسنامه و کارت ملی، تصویر آخرین مدرک تحصیلی (حداقل سیکل)، سابقه عضویت در بسیج و تصویر سوابق ایثارگری و جانبازی اقدام کنند.

افراد داوطلب در تهران به ساختمان مرکزی پلیس افتخاری مستقر در خیابان مطهری – نبش کوه نور و یا کلانتری محل مراجعه کنند و در استان ها و شهرستان ها هم افراد علاقه مند به معاونت نیروی انسانی فرماندهی انتظامی محل سکونت خود مراجعه کنند.

شکیل پرونده و کسب موفقیت در مراحل مختلف جذب و احراز شرایط عمومی و تخصصی به عضویت پلیس افتخاری درآمده و از امتیازات و نظام حمایتی پیش بینی شده برخوردار می شوند.

خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان، بسیجیان، بازنشستگان نیروهای مسلح، فرزندان کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح، اعضای پیشکسوتان جهاد و شهادت سازمان بسیج و شاغلان دستگاه های کشوری و لشکری در اولویت جذب قرار دارند ضمن این که اعضای افتخاری پلیس براساس نیاز به همراه سایر کارکنان کادر در حوزه های ماموریتی ناجا و در مقاطع زمانی خاص به صورت پاره وقت به کارگیری می شوند.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی پلیس افتخاری اینجا کلیک نمایید

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی نیروی انتظامی اینجا کلیک نمایید

برای عضویت در کانال تلگرامی همکارجو اینجا کلیک کنید

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دو =