استخدام وزارت راه و شهرسازی

استخدام وزارت راه و شهرسازی (جدید)

۳ تیر ۱۴۰۰: خبر اخذ مجوز استخدام ۲۶۵ نفر در وزارت راه و شهرسازی سال ۱۴۰۰

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: مجوز استخدام ۲۶۵ نفر برای وزارت راه و شهرسازی گرفته شده است.
نعمت‌الله ترکی در گفت‌ و گو با ایسنا، اظهار کرد: برای کل کشور و در قالب وزارت راه و شهرسازی مجوز استخدام ۲۶۵ نفر در کشور گرفته شده که ۱۵ تا ۱۶ سهمیه مربوط به استان اردبیل است.

وی تصریح کرد: آزمون استخدامی این تعداد افراد از طریق سازمان سنجش و به صورت کشوری انجام خواهد شد تا روند استخدام این افراد در سال جاری طی شده و جذب آنها را در وزارت راه و شهرسازی شاهد باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: برای سایر دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی نیز تلاش می‌کنیم تا مجوز استخدام نیرو فراهم آید تا کمبود و نقصانی در این زمینه وجود نداشته باشد.

ترکی افزود: با جذب این نیروها تا حد زیادی مشکل نیروی انسانی وزارت راه و شهرسازی در استان‌ها مرتفع خواهد شد و به تناسب خروجی نیرو جذب و استخدام نیروهای جدید را شاهد خواهیم بود.


۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰: خبر استخدام ۲۷۰ نفر در وزارت راه و شهرسازی در سال ۱۴۰۰

معاون وزیر راه و شهرسازی از استخدام ۲۷۰ نفر در سال جاری بر اساس سهمیه ابلاغی سازمان امور استخدامی خبر داد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نعمت‌الله ترکی اظهار کرد: در بخش توسعه منابع انسانی طبق اهداف تعیین شده ایجاد آگاهی علمی و ارتقای دانش کارکنان، تولید رفتارهای علمی و متعادل، ایجاد ارزش افزوده به‌عنوان کیفیت در کارکنان همچنین ارتقای قابلیت‌های آنها، توسعه مهارت‌های انجام کار از طریق مشارکتافراد در وزارتخانه انجام شده است.

وی افزود: همچنین از مهم‌ترین سیستم‌های موثر بر توسعه منابع انسانی همچون سیستم‌های استخدام و نگهداری نیروی انسانی، دستمزد، مزایا و جبران خدمت، ارتقا، آموزش و بهبود توانایی و رفاهی و پشتیبانی مورد استفاده قرار گرفت.
معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: سند راهبردی هیئت گزینش وزارتخانه برای بخش‌هایی است که می‌خواهیم به شکل توسعه محوری کار کنیم و بر این اساس توسعه منابع انسانی وزارتخانه تدوین شد. برای همه بخش‌ها یک سند راهبردی تهیه شد تا بتوانیم بر اساس شعار توسعه محوری راهبردهای خودمان و اسناد بالا دستی را تهیه کرده و اقدامات لازم را انجام دهیم.

به گفته ترکی، در مجموعه ستاد و ادارات استان‌ها ۱۲۵۰۰ نفر نیروی انسانی کار می‌کنند که این تعداد نیروی انسانی بصورت رسمی، پیمانی و قراردادی کار معین، شرکتی و نیروهای طرحی فعالیت می‌کنند. این امر می‌طلبید که به این بخش ورود کنیم و ساماندهی لازم انجام گیرد.

وی بیان کرد:‌در بخش ساماندهی نیروی انسانی حقوق کارکنان قراردادی کارمعین با کارکنان پیمانی همتراز و همسان‌سازی شده که رضایت‌مندی نسبی را در پی داشته است.
ترکی با بیان اینکه جذب و بهسازی نیروی انسانی در اولویت سال ۱۴۰۰ قراردارد، گفت: سازمان امور استخدامی سهمیه جذب ۲۷۰ نفر نیروی انسانی را ابلاغ کرده که این امر را در دستور کار قرار دارد. تلاش می کنیم افراد شایسته و متخصص را استخدام کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم


۲۵ فروردین ۱۴۰۰: اعلام نتایج چند برابر ظرفیت هشتمین آزمون استخدامی فراگیر سال ۹۹

با آرزوی موفقیت و تندرستی برای تمامی همکارجویان گرانقدر به اطلاع میرسانیم؛ نتایج چند برابر ظرفیت هشتمین آزمون استخدامی فراگیر سال ۹۹ اعلام گردید.

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید

منبع: سایت سازمان سنجش


۲۵ فروردین ۱۴۰۰: اطلاعیه اعلام اسامی چند برابر ظرفیت هشتمین آزمون استخدامی فراگیر سال ۹۹

پیرو اطلاعیه منتشر شده در تاریخ ۹۹/۱۱/۱۱، به اطلاع متقاضیان شرکت کننده در هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور (در تاریخ های ۱۱و۹۹/۱۰/۱۲) می‌رساند که کارنامه نتایج بررسی مدارک متقاضیان از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ در درگاه اطلاع رسانی سازمان ‌سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. متقاضیان پس از دریافت نتیجه آزمون، درصورتی که براساس نتیجه مندرج در کارنامه آزمون جزء معرفی‌شدگان برای شرکت در مرحله مصاحبه به هر یک از دستگاه‌های اجرایی می‌باشند، موظفند برای اقدامات بعدی در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ به آدرس درگاه اطلاع رسانی دستگاه مورد نظر مراجعه و براساس توضیحات و زمان بندی‌های مندرج در اطلاعیه دستگاه، اقدام نمایند.

برای مشاهده نتایج اینجا کلیک کنید


۱۴ بهمن ۹۹: اطلاعیه زمانبندی مراجعه پذیرفته شدگان آزمون استخدام اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان

با آرزوی سالی پر برکت و سلامتی برای کلیه داوطلبان معرفی شده برای مرحله بررسی مدارک در هشتمین امتحان مشترک دستگاه‌های اجرایی کشور، بدین وسیله مدارک لازم جهت تایید اطلاعات خوداظهاری این دسته از داوطلبان به شرح ذیل اعلام می‌گردد؛

تذکر مهم: عدم مراجعه داوطلب در مهلت مقرر اعلام شده، به منزله انصراف از سایر مراحل استخدامی تلقی می‌گردد.

۱ـ ۳ قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ پشت نویسی شده که در سال جاری گرفته شده باشد.
۲ـ اصل کارت ملی و تصویر پشت و روی آن؛
۳ـ اصل شناسنامه و تصویر از تمامی صفحات آن؛
۴- اصل مدرک تحصیلی (گواهینامه موقت یا دانشنامه) در مقطع تحصیلی پذیرفته شده در امتحان مشترک ممهور به مهر دانشگاه و تصویر آن؛
۵ ـ اصل کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم قانونی و تصویر آن(برای آقایان)؛
تذکر : با توجه به اعلام سازمان وظیفه عمومی ناجا ، آن دسته از داوطلبانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت قدیمی می باشند ، می بایست جهت انجام مراحل استخدامی خود نسبت به تعویض کارت وگرفتن کارت پایان خدمت و یا معافیت جدید اقدام نمایند .
۶- اصل کارت شناسایی ایثارگری و تصویر اصل کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید و امور ایثارگران و مراجع ذیصلاح (برای مشمولین سهمیه ایثارگران بر اساس بند ب صفحه ۱ دفترچه راهنمای ثبت‌نام امتحان مشترک دستگاه‌های اجرائی کشور)؛

۷- اصل مدارک و معرفی نامه از سازمان بهزیستی کشور(برای معلولین)؛
۸- ارائه مدارک و مستندات لازم از مراجع ذی ربط برای اصلاح حداکثر سن مقرر (براساس تبصره ۲ صفحه ۲ دفترچه راهنمای ثبت‌نام امتحان مشترک دستگاه‌های اجرائی کشور)؛

۹- ارائه مدرک مربوط به امتیاز حافظان قرآن (با امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان تبلیغات اسلامی)؛
۱۰- ارائه مدرک برای استفاده از اولویت بومی شهرستانی. (مطابقت اطلاعات شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا، ارائه استشهاد محلی و سایر اطلاعات مندرج در اطلاعیه مورخ ۲۷/ ۰۷/ ۱۳۹۹ سازمان سنجش آموزش کشور)

۱۱- تصویر مقالات چاپ شده مرتبط با رشته شغلی در مجلات معتبر ( دارای رتبه علمی پژوهشی ) و یا گواهی پذیرش مقاله ، کتب تالیفی یا ترجمه شده مرتبط با رشته شغلی ، گواهی احراز رتبه علمی ، فنی ، ادبی و هنری و… در سطوح مختلف ملی یا بین المللی و مدارک مربوط به طرحهای پژوهشی و ثبت اختراع یا اکتشاف و نظریه پردازی و نیز گواهی مربوط به تجربه عملی مرتبط با رشته شغلی

۱۲- گواهینامه های مربوط به آشنایی با نرم افزارهای کاربردی مرتبط با رشته شغلی انتخابی
۱۳- گواهینامه های مربوط به آشنایی با زبان خارجی

۱۴- رعایت کلیه شرایط وضوابط دفترجه راهنمای آزمون استخدامی در هشتمین آزمون مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی مندرج در سایت سازمان سنجش آموزش کشور از سوی داوطلبان الزامی می باشد؛ بنابراین داوطلبانی که فاقد شرایط عمومی و اختصاصی آزمون بوده و بدون توجه به ضوابط اعلام شده ، اقدام نموده اند در بررسی مدارک وکنترل ضوابط ، از فرآیند استخدام حذف خواهند شد.

جهت ارائه مدارک از روز شنبه مورخ ۱۸/ ۱۱/ ۹۹ تا حد اکثر روز پنج شنبه مورخ ۲۳/ ۱۱/ ۹۹ به آدرس ذیل مراجعه فرمایید
زاهدان –خیابان امیرالمومنین –میدان شهدا – اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان –طبقه اول – اداره پشتیبانی ، توسعه منابع انسانی و تحول اداری تلفن: ۳۳۲۳۴۹۸۹

منبع: سایت اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان


۱۱ بهمن ۹۹: نتایج هشتمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی از طریق سایت سازمان سنجش کشور اعلام شد

با آرزوی تندرستی و توفیق روزافزون برای تمامی همکارجویان گرانقدر به اطلاع میرسانیم؛ نتایج هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی سال ۱۳۹۹ اعلام گردید.

پذیرفته شدگان محترم لازم است، براساس اطلاعیه مورخ ۸ بهمن ۹۹ پس از دریافت نتیجه آزمون، باید برای اطلاع از اطلاعیه و اقدامات بعدی در روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۱۱/۱۵ به آدرس درگاه اینترنتی دستگاه مورد نظر مراجعه و با توجه به مفاد اطلاعیه مندرج در درگاه دستگاه مورد نظر، اقدام نمایند. متقاضیان معرفی شده برای مرحله بررسی مدارک که متقاضی استفاده از بند مربوط به احراز سابقه ده سال سکونت می‌باشند، جهت تایید اطلاعات خوداظهاری مبنی بر بومی شهرستانی، الزامی است فرم استشهاد محلی را تکمیل نموده و پس از تایید از مرجع مربوطه در هنگام مراجعه به دستگاه اجرایی در زمان بررسی مدارک، به همراه داشته باشند.

برای مشاهده نتایج آزمون اینجا کلیک کنید


۸ بهمن ۹۹: اطلاعیه زمان اعلام نتایج هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی سال ۱۳۹۹

با آرزوی توفیق روزافزون برای تمامی همکارجویان گرانقدر به اطلاع میرسانیم؛ نتایج هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی تا ساعت ۲۰ روز شنبه مورخ ۹۹/۱۱/۱۱ بر روی درگاه سازمان ‌سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

در صورتی که متقاضیان براساس نتیجه مندرج در کارنامه آزمون جز معرفی‌ شدگان برای مرحله بررسی مدارک باشند، باید برای اطلاع از اطلاعیه و اقدامات بعدی در روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۱۱/۱۵ به آدرس درگاه اینترنتی دستگاه مورد نظر مراجعه و با توجه به مفاد اطلاعیه مندرج در درگاه دستگاه مورد نظر، اقدام نمایند.

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک کنید

منبع: سایت سازمان سنجش


۱۲ دی ۹۹: زمان اعلام نتایج هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی مشخص شد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی دهه اول بهمن ۹۹ اعلام می‌شود. فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره فرآیند برگزاری هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی، گفت: طبق مصوبه ۲۹ آذر سال ۹۹ ستاد ملی مدیریت کرونا، هشتمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور در راستای جذب و استخدام نیروی مورد نیاز ۸۱ دستگاه اجرایی در ۲۴۰ شغل برای جذب و استخدام ۳۸ هزار و ۱۸۴ نفر در دو نوبت برگزار شد.

برای مشاهده متن کامل اطلاعیه اینجا کلیک کنید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


۲۶ آبان ۹۹: اطلاعیه تعویق زمان برگزاری هشتمین آزمون مشترک دستگاه‌های اجرایی سال ۹۹

به اطلاع متقاضیان شرکت کننده در هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی سال ۱۳۹۹ می رساند با توجه به مصوبات چهل و دومین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و رشد فزاینده بیماری کووید – ۱۹ در کشور و اعمال محدودیت ها در اکثر استان ها ، مقرر گردید تاریخ برگزاری به روزهای پنجشنبه مورخ ۹۹/۱۰/۱۱ و جمعه ۹۹/۱۰/۱۲ تغییر یابد.

متقاضیان برای اطلاع از جزئیات برگزاری آزمون لازم است اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون را که در تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۷ منتشر می گردد، مطالعه نمایند.

منبع: سایت سازمان سنجش


۵ مهر ۹۹: ثبت نام نیم میلیون نفر در آزمون استخدام فراگیر در سال ۹۹

فرصت شرکت در آزمون استخدام دستگاه های اجرایی در سال ۹۹ دیشب به پایان رسید و در نهایت ۵۶۵ هزار و ۱۶۴ نفر در این آزمون ثبت نام کردند. سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: این آزمون در آبان ماه برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری فارس


۵ مهر ۹۹: ثبت نام نیم میلیون نفر در آزمون استخدام فراگیر در سال ۹۹

فرصت شرکت در آزمون استخدام دستگاه های اجرایی در سال ۹۹ دیشب به پایان رسید و در نهایت ۵۶۵ هزار و ۱۶۴ نفر در این آزمون ثبت نام کردند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، فرصت شرکت در آزمون استخدام دولتی در سال ۹۹ دیشب به پایان رسید.

اگرچه اعلام شده بود که مهلت ثبت نام در آزمون دستگاه های اجرایی در سال ۹۹ تمدید نمی شود اما به دلیل همزمانی با پیک اعلام نتایج کنکور سراسری و شلوغی احتمالی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، یک بار این مهلت تمدید شده و به این ترتیب دیروز ۴ مهرماه آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی هشتم بود.

با پایان ثبت نام در این آزمون، فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، آخرین آمار از ثبت نام در این آزمون را اعلام کرد.

وی گفت: ۵۶۵ هزار و ۱۶۴ نفر در این آزمون ثبت نام کردند.

زرین آمیزی ادامه داد: این در حالی است که یک روز مانده به پایان مهلت ثبت نام، ۵۳۵ هزار و ۸۱ نفر در این آزمون ثبت نام کرده بودند و در آخرین مهلت آمار ثبت نامی ها بیشتر شد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: این آزمون در آبان ماه برگزار می شود.


۵ اسفند ۹۸ : آگهی جذب سرباز امریه در وزارت راه و شهرسازی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در اجرای منویات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا (مدظله العالی) و استفاده از ظرفیت‌های اصل ۱۴۷ قانون اساس و قانون وظیفه عمومی، بهره گیری از توانمندی‌های علمی و تخصصی مشمولین تحصیل کرده در جهت نیل به اهداف سازمان‌ها و ادارات تابعه، ارتقاء شاخص‌های اقتصادی و فرهنگی اجتماعی مناطق کمتر توسعه یافته،

انتقال تجربیات گوهر بار نسل حاضر و گذشته به جوانان با استعداد نسل آتی، جبران کمبود نیروی متخصص در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و بهره گیری از توانمندی‌های علمی و تخصصی مشمولین تحصیل کرده جهت افزایش ارتقاء شاخص‌های علمی و فرهنگی سازمان‌ها/ شرکت‌ها و ادارات کل تابعه استانی جذب کارکنان وظیفه در وزارت راه و شهرسازی با شرایط و ضوابط ذیل صورت می‌پذیرد.

با توجه به محدودیت سهمیه و فراوانی متقاضی، انتخاب متقاضیان محترم براساس اولویت‌ها و امتیازات ذکر شده و بعد از طی فرایند مزبور انجام می‌پذیرد.

متقاضیان محترم می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط زیر؛ ۶۰ روز قبل از تاریخ هر اعزام به مدت ۵ روز به سایت وزارت راه و شهرسازی مراجعه و در سامانه کارکنان وظیفه ثبت نام کنند.

مدارک مورد نیاز

تصویر برگه اعزام به خدمت (بدون غیبت)

آخرین مدرک تحصیلی

تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه (کلیه متقاضیان)

تصویر کارت ملی و صفحات اول و دوم شناسنامه مشمول و همسر (ویژه متقاضیان متأهل)

گواهی بنیاد شهید (مشمولان خانواده شهید و جانباز)

گواهی با درج کد و شماره مددجو سازمان بهزیستی (مشمولان تحت پوشش بهزیستی)

گواهی کمیته امداد (مشمولان تحت پوشش کمیته امداد)

فرم تعهد مبنی بر عدم انتساب نسبی یا سببی با کارمندان وزارت متبوع با گواهی امضای دفتر اسناد رسمی (پیوست ۱)

– تذکر(۱): کلیه مدارک فوق الذکر توسط سازمان /شرکت و اداره کل استانی کنترل و برابر اصل می‌گردد. لذا اصل مدارک ضمیمه شده در سایت، بایستی تحویل سازمان /شرکت و اداره کل استانی مربوطه گردد.

جهت تحویل مدارک، از سوی سازمان /شرکت و اداره کل استانی مربوطه با متقاضی تماس تلفنی گرفته می‌شود.

شرایط عمومی جذب

داشتن مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر در رشته‌های تحصیلی مرتبط

ارائه برگ اعزام به خدمت بدون غیبت

عدم نسبت نسبی و سببی درجه ۱و۲ مشمول با کارمندان وزارت متبوع

خانواده ایثارگران؛

فرزند جانبازان و آزادگان – ۵ امتیاز

برادر شهداء، جاویدالاثرها و فرزند رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه جبهه – ۴ امتیاز

برادر جانبازان و آزادگان – ۲ امتیاز

جانبازان – ۶ امتیاز

ایتام – ۳ امتیاز

متأهل – ۴ امتیاز

معاف از رزم – ۱ امتیاز

افراد تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) – ۳ امتیاز

افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی – ۳ امتیاز

تبصره: اگر خانواده متقاضی نیز تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی باشد، مشمول بند‌های ۱۰ و ۱۱ فوق می‌گردد.

نخبگان، استعداد‌های برتر، حافظان قرآن و قاریان برتر – ۳ امتیاز

سابقه ۶ ماه فعالیت بسیج فعال – ۳ امتیاز

متقاضی بومی مناطق محروم – ۸ امتیاز

متقاضی غیربومی مناطق محروم – ۲ امتیاز

توجه: مدارک مربوط به موارد فوق با تایید مبادی ذیربط بایستی در فرم ثبت نام پیوست گردد.

شرایط اختصاصی جذب

دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته‌های تحصیلی مرتبط با وظایف وزارت راه و شهرسازی به شرح زیر:

رشته‌های فنی و مهندسی

رشته‌های عمران

رشته‌های مدیریت، حسابداری، حقوق و رایانه

دارا بودن معدل به شرح ذیل

معدل ۱۳ الی ۹۹/۱۴ : ۳ امتیاز

معدل ۱۵ الی ۹۹/۱۵ : ۵ امتیاز

معدل ۱۶ الی ۹۹/۱۶ : ۱۰ امتیاز

معدل ۱۷الی ۹۹/۱۷ : ۱۵ امتیاز

معدل ۱۸ الی ۹۹/۱۸۹ : ۲۰ امتیاز

معدل ۱۹ الی ۲۰ : ۲۵ امتیاز

تبصره ۱: امتیازات فوق برای خدمت در مناطق برخوردار می‌باشد.

تبصره ۲: در مناطق کم برخوردار، به هر کدام از امتیاز معدل‌های فوق الذکر، به نسبت میزان محرومیت مناطق محروم امتیازی توسط “کارگروه انتخاب کارکنان وظیفه مرکز” اضافه می‌گردد. (۲۰ امتیاز)

رزومه علمی(کتاب و مقالات چاپ شده در نشریات معتبر و نمایه شده در ISI / ISCو پایان نامه) : ۵ امتیاز

سوابق اجرایی(براساس سنوات خدمتی) : هر سال ۱ امتیاز

مصاحبه تخصصی : ۲۰ امتیاز (توسط مرکز نوسازی و توسعه منابع انسانی)

مقطع تحصیلی :

مدرک لیسانس – ۳ امتیاز

مدرک فوق لیسانس – ۴ امتیاز

مدرک دکترا – ۵ امتیاز

توجه: از پذیرش افرادی که قصد ادامه تحصیل و یا گرفتن معافیت و کسر خدمت در طول دوره سربازی را دارند، معذوریم.

اولویت‌های انتخاب

با توجه به محدودیت سهمیه و فراوانی متقاضی، جهت انتخاب مشمولین وظیفه شاغل در وزارت متبوع، کارگروه انتخاب کارکنان وظیفه وزارت متبوع براساس اولویت بندی و امتیازات فوق الذکر نسبت به اقدام مشمولین وظیفه اقدام می‌نماید.

ضوابط اجرایی

استفاده از مشمولین وظیفه جهت خدمت در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته مجاز است.

کارکنان وظیفه تابع مقررات دستگاه اجرایی بوده و از نظر ساعات خدمت همانند سایر کارکنان می‌باشند (استفاده از خدمات مشمولین وظیفه در خارج از ساعات اداری با تشخیص دستگاه ذی‌ربط بلامانع است).

عقد هر نوع قرارداد پیمانکاری و مالی با مشمولین وظیفه در دوره خدمت سربازی ممنوع می‌باشد.

مشمولان وظیفه صرفاً در محل‌های درخواست و تصویب‌شده به‌کار گرفته شده و امکان جابجایی آنان نمی‌باشد.

شرح وظایف مشمولین وظیفه متناسب با مدرک و رشته تحصیلی و وظایف واحد سازمانی ذیربط تهیه و تدوین و توسط مدیر واحد ذیربط به آنان ابلاغ می‌شود.

غیبت بیش از ۱۵ روز در زمان صلح فرار محسوب و بایستی سریعاً به مرکز توسعه و نوسازی منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی(واحد امریه ) منعکس گردد.

صدور امریه مستلزم پرداخت هزینه آموزشی قبل از اتمام دوره آموزشی توسط سازمان/ شرکت / اداره کل استانی بکارگیرنده مشمول وظیفه و ارسال فیش واریزی به واحد امریه مرکز توسعه و نوسازی منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی می‌باشد.

به‌منظور حفظ ارتباط با یگان‌های خدمتی، سازمان/ شرکت / اداره کل استانی موظف می‌باشند هر سه ماه یک‌بار کارکرد مشمولین وظیفه را به مرکز نوسازی و توسعه منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی ارسال نمایند.

مقتضی است سازمان/ شرکت / اداره کل استانی پس از اتمام دوره ضرورت مشمولین وظیفه، ضمن تسویه‌حساب کامل با آنان، وضعیت کارکرد کلی آنان را از تاریخ حضور تا پایان خدمت به مرکز نوسازی و توسعه منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی جهت ترخیص اعلام نمایند.

ضوابط پرداخت حقوق و مزایا، کمک‌هزینه خوراک، پوشاک و بیمه‌های پایه، مکمل، عمر و حوادث، بازنشستگی و… تابع مقررات ستاد کل نیروهای مسلح می‌باشد.

فرآیند انتخاب

ثبت نام در سامانه امریه سایت وزارت راه و شهرسازی

مصاحبه و بررسی شرایط و مدارک متقاضیان براساس ضوابط مندرج در بند “ب”

معرفی افراد موافقت شده توسط مقام عالی وزارت به دفتر سیاستگذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح

ابلاغ لیست موافقت شده مشمولان وظیفه توسط دفتر مذکور به وزارت متبوع، سازمان وظیفه عمومی و یگان آموزش دهنده مشمولان وظیفه دوره مربوطه

ابلاغ به مشمول وظیفه توسط سازمان نظام وظیفه عمومی

ابلاغ حکم مأموریت مشمول وظیفه توسط یگان آموزش دهنده به وزارت متبوع

ابلاغ حکم مأموریت مشمول وظیفه توسط مرکز نوسازی و توسعه منابع انسانی وزارت متبوع به سازمان/ شرکت و اداره کل استانی مربوطه

اشتغال مشمول وظیفه در محل تعیین شده

تبصره: در فرایند انتخاب، نظر مرکز گزینش وزارت راه و شهرسازی نیز مد نظر قرار خواهد گرفت. 

توجه : مهلت ثبت نام به اتمام رسیده است.


لینک‌های مفید مرتبط:

اخبار استخدامی سازمان وزارت راه و شهرسازی سال ۹۷
صفحه اخبار استخدامی سازمان قوه قضاییه
فراخوان هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی
صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش
صفحه اخبار استخدامی وزارت بهداشت
صفحه اخبار استخدامی سرباز امریه
صفحه اخبار استخدامی دستگاههای اجرایی
کانال تلگرامی همکارجو

 

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۱ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =