وضعیت مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۷

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، حسین خنیفر روز شنبه در مراسم رسمی استقبال از نودانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان همزمان در ۹۸ پردیس و مرکز سراسر کشور افزود: در سال ۱۳۹۷ در سطح کارشناسی پیوسته ۱۸ هزار و ۷۰۵ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰ هزار و ۹۸۲ نفر در دوره ابتدایی هستند.

وی تعداد کل دانشجو معلمان را ۲۶ هزار و ۱۵۷ نفر عنوان کرد و گفت: تعداد مهارت آموزان این دانشگاه ۴ هزار و ۸۹۸ نفر بود که امسال به ۱۰ هزار و ۷۶۱ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: از ۲۵ هزار نفر ظرفیتی که امسال ردیف جذب آنها اخذ شد، ۴ هزار و ۲۰۰ ظرفیت خالی وجود دارد که در صورت موافقت سازمان سنجش آموزش کشور می توانیم از قبولی های کنکور جذب نماییم و اکنون منتظر تصمیم نهایی سازمان سنجش هستیم.

خنیفر با بیان اینکه اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر۸۰۰ نفر است، افزود: از ۳ هزار نفر از استادان برتر دانشگاه های مختلف به صورت غیرموظف و حق التدریس استفاده می کنیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان همچنین اضافه کرد: بر اساس پیش بینی ها تا سال ۱۴۰۴ باید اعضای هیات علمی این دانشگاه به دو هزار و ۸۰ نفر برسد.

وی در ادامه با بیان اینکه در طول سالیان گذشته تربیت معلم با غفلت جدی همراه بوده است، افزود: در واقع آخرین فرصت برای تجربه بالندگی در کشور بعد از ۴۰ سال همانا توسعه کمی و کیفی نظام آموزش عمومی است.

خنیفر بیان داشت: با نگاهی به وضعیت کشورهای مختلف در می یابیم که موفقیت آنها نفت و گاز و ثروت زیاد نبوده بلکه آنچه باعث خیزش این کشورها در حوزه های مختلف شده، از منظر توجه به تعلیم و تربیت بوده است.

وی اضافه کرد: گاه یک معلم خوب یک شهر را به تلاطم در می آورد و مهم نیست که چه درسی می دهند اما می توانند به گونه ای عمل کنند که ذهن، بینش و کوشش افراد را متلاطم کرده و یک مملکت را به حرکت درآورند.

به گفته رئیس دانشگاه فرهنگیان، هم اکنون در کشورمان نظام آموزش عمومی بومی شده مخصوص به خود نداریم هر چند از سناریوی کشورهای مختلف استفاده کرده‌ایم اما هنوز موفق نبوده‌ایم.

خنیفر تاکید کرد: کار اصلی یک معلم باید تربیت انسان باشد و دانشگاه فرهنگیان باید به دانشگاهی پاسخگو تبدیل شود و در این میان در اساسنامه این دانشگاه نیز وظایف ذاتی به درستی مشخص شده است.

وی اظهار داشت: یکی از راه‌های پذیرش دانشجو معلم از طریق ماده ۲۸ فراهم است اما شرط این است که این افراد یک سال در دوره های آموزشی دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند تا بتوانند نقش معلمی را به درستی ایفا کنند.

خنیفر با تاکید بر اینکه هدف ما این است که به دانشگاه اول کشور تبدیل شویم، افزود: حمایت هایی از سوی مسئولان مختلف صورت گرفته تا ظرفیت پذیرش دانشجو معلم امسال به ۲۵ هزار نفر برسد و ۱۷ هزار نفر هم از طریق ماده ۲۸ جذب شده اند.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید.

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری ایرنا

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − شش =