10 راه حل شگفت انگیز برای حل چالش های کار در منزل 1

۱۰ راه حل شگفت انگیز برای حل چالش های کار در منزل

کار در منزل بی شک مزایای زیادی برای شما با خود به همراه خواهد داشت. وجود آزادی عمل و مشخص کردن ساعت کاری یا مدیریت حجم کارها توسط خودتان، رویاییست دست یافتنی که در “کار در منزل” محقق می‌شود. نوع دیگر کار در منزل ” فریلنسینگ ” می‌باشد که در این مقاله بطور مفصل مزایا و معایب آن را توضیح داده‌ایم. انجام مدیریت زمان بطور اصولی، در این زمینه می‌تواند علاوه بر اثر گذاری مثبت، کیفیت عملکردی شما را نیز بهبود ببخشد.

علاوه بر تمامی نقاط قوت و مثبت این مدل فعالیت‌ها، باید به چالش‌های پیش روی‌شان هم بپردازیم. درواقع باید گفت کار در منزل می‌تواند بسیار هم جذاب باشد، البته تا زمانی که گربه خانگی شما علاقه‌ای به پرش روی لپ‌تاب‌تان نداشته باشد.

شرایطی را تصور کنید که همسایه نابغه شما که در حال ساخت جدیدترین اختراع ش می‌باشد، حسابی سر و صدا به پا کند. یا حتی در شرایطی دشوارتر باشید. یعنی همسایه دیوار به دیوار شما قصد تعمیر ساختمان خود را دارد. بدون شک حفظ تمرکز جهت دنبال کردن روند کاری در چنین موقعیت‌هایی بسیار بسیار دشوار خواهد بود.

کار در منزل یا کار در اداره؟ مسئله این است!

در حال حاضر بسیاری از متخصصان امروزی، ” کار در منزل ” را به عنوان یکی از ویژگی‌های شغلی و البته شرایط استخدامی شرکت‌ها معرفی می‌کنند تا کارکنان هر مجموعه‌ای بتوانند از آن بهره‌مند ‌شوند. اما در این روند، یک موضوع، اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند. اینکه کارکنان در کدام یک از این محیط‌ها می‌توانند تولیدکننده‌های بهتری بوده و بهترین عملکرد خود را ارائه دهند؟ در حین کار در منزل، یا کار در محیط‌کار ؟

کار در منزل یا کار در اداره؟ مسئله این است!
کار در منزل یا کار در اداره؟ مسئله این است!

در محیط کاری، همکارانتان می‌توانند بیشترین تهدید برای انجام درست کارهای شما باشند. آن‌ها می‌توانند با ایستادن در کنار میز کارتان، شما را درگیر مکالمه‌های طولانی کنند یا حتی با دعوت کردن‌تان به ناهار تمرکز‎‌ شما را از محدودیت زمانی که دارید دور کنند. البته قطعا نمی‌توان فواید روابط اجتماعی در محیط کار را نادیده گرفت، اما این شرایط برای افرادی که به‌ راحتی حواس‌شان پرت می‌شود بی‌شک یک چالش بزرگ به حساب می‌آید.

البته این را در نظر داشته باشید که با کار در منزل تهدیدات و نگرانی‌های شما کمتر نخواهد بود. در حقیقت با کار در منزل نیز مسائل بسیار ساده می‌توانند به دشمن کاری‌تان تبدیل شوند. چرا که در محیط منزل آزاد هستید و با گروه همکارانتان محاصره نشده‌اید. از سوی دیگر هیچ شخصی نظاره‌گر شما نبوده و بدون شک همان فشار همکاران یا تعهدات عمومی برای انجام کارها را نیز احساس نخواهید کرد.

♦آنچه از مفهوم استعداد نمی‌دانیم

برای این منظور در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که در حین کار در منزل باید به آن‌ها توجه داشته باشید. ترفندهایی عالی که تیم همکارجو برای شما گردآوری کرده‌است تا در حین کار در منزل بهترین عملکرد را ارائه کنید.

۱. زود شروع کنید

زمانی که شما در محیط کار روز کاری را شروع می‌کنید، بخاطر فعالیت بدنی اول صبح، خواب‌آلودگی جسمی‌تان به میزان چشم‌گیری کاهش می‌یابد. همین امر کمک می‌کند تا روزتان با انرژی خوب آغاز کنید. اما در کار در منزل چنین شرایطی فراهم نخواهد بود. به همی خاطر، پروسه جابه‌جایی شما از رخت خواب به سمت رایانه شخصی، بدون شک بسیار سخت و دشوار خواهد بود.

راه‌حل این مشکل، ساده است. کافیست همچون گذشته زودتر از رختخواب‌تان بلند شوید تا به موقع، کارتان را  آغاز کنید. یک شروع زودهنگام و متمرکز شدن در لیست کارهای روزانه، به موفقیت شما در شرایط کار در منزل بسیار کمک خواهد کرد.

این موضوع می‌تواند کلید طلایی پیشرفت تدریجی شما در طول روز نیز باشد. در غیر این صورت با طولانی کردن صبحانه و شروع بی‌موقع و دیرهنگام، انگیزه شما نیز برای کار کردن از بین خواهد رفت.

زود شروع کنید
زود شروع کنید

۲. آماده شوید تا سرکار بروید

قطعا ارتباط ذهنی که از کار و محیط‌کار در افراد شکل می‌گیرد، می‌تواند در آن‌ها احساس شور و اشتیاق بیشتری را ایجاد کند. با اینحال با کار در منزل و دور بودن از محیط کار، دلیلی وجود ندارد که چنین احساسی را تجربه نکنید.

برای کسب این حال خوب می‌توانید همان کارهایی را که قبلا برای رفتن به سر کار انجام می‌دادید را اجرا کنید. زنگ ساعت‌تان را تنظیم کنید، برای خود قهوه درست کنید یا لباس‌های زیبا بپوشید.

شما حتی می‌توانید از مرورگرها نیز به بهترین شکل کمک بگیرید. مرورگر گوگل کروم کمک می‌کند که چندین حساب کاربری را با نوارابزارهای متنوع تنظیم کنید. برای مثال یک نوارابزار برای خانه و یک نوارابزار جداگانه نیز برای کار در اختیار داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که مرحله آماده شدن برای شروع کار در منزل بسیار اهمیت دارد. شما باید وانمود کنید که آماده‌شده‌اید و در حال کار کردن هستید، در غیر این صورت خیلی زود خودتان را در رختخواب خواهید دید!

۳. برنامه‌ریزی کنید

در هنگام کار در منزل شما مدیر شخصی خودتان خواهید بود. اما اینبار بدون مواردی که می‌تواند برنامه جلسات و ملاقات‌های شخصی شما را تهدید کرده یا حتی تمرکز شما را به هم بزند. برای داشتن یک مدیریت درست، بهترین اقدام داشتن یک برنامه‌ریزی دقیق است. درواقع شما باید کلیه کارهایی که در طول روز انجام می‌دهید را به دقت تقسیم‌بندی کنید.

بهترین راه رسیدن به هدف، با برنامه ریزی موفق به روش GIST

داشتن یک تقویم آنلاین، به راحتی راهگشای این مشکل خواهد بود. نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های متنوعی در حال حاضر این قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهند. با انجام یک برنامه‌ریزی و زمان‌دهی مناسب به کارها و فعالیت‌های روزانه خود، می‌توانید در حین کار در منزل نیز بهترین عملکرد خودتان را ارائه دهید.

برنامه‌ریزی به شما این فرصت را می‌دهد که زمان کافی برای هر فعالیت در اختیار داشته باشید. زمان کافی با ایجاد یک فضای باز و آزادی عمل این فرصت را ایجاد می‌کند که بهترین ورژن از توانایی‌های خودتان را ارائه دهید.

یک فضای کاری اختصاصی برای خودتان آماده کنید
یک فضای کاری اختصاصی برای خودتان آماده کنید

۴. یک فضای کاری اختصاصی برای خودتان آماده کنید

اگر خارج از محیط‌کارتان فعالیت می‌کنید، به این معنا نیست که نمی‌توانید یک دفتر کار داشته باشید. در حین انجام وظایف کاری در منزل، خودتان را با حضور در فضاهایی مثل اتاق، مبل و… مشغول نگه ندارید! فضاهایی که با اوقات فراغت و راحتی در ارتباط است اصلاً توصیه نمی‌شود.

در واقع بهتر است یک فضای مشخص کاری برای حضور در منزل در نظر بگیرید. نکته مثبت داشتن چنین فضا و شبیه‌سازی محیط کار به شما کمک میکند تا با قرار گرفتن در پشت میز با یادآوری کارها و برنامه‌های روزانه، الزام انجام درست روند کار در شما تقویت می‌گردد.

♦۶ واقعیت که در زمان جستجوی شغلی از چشم شما پنهان می‌ماند

در حقیقت با مشاهده و ورود به چنین فضایی، شما به یک قاب مناسب ذهنی وارد خواهید شد. قابی که تداعی‌کننده محیط کارتان بوده و شما را از سایر محیط‌های سرگرم‌کننده منزل دور خواهد کرد. پیشنهاد ما این است فرصت را از دست نداده و از همین لحظه به فکر تهیه یک فضای اختصاصی برای کار در منزل باشید.

۵. در خانه نمانید

اگر از فضای کار در منزل خسته شده‌اید می‌توانید از خانه بیرون رفته و فضاهای جدیدی را تجربه کنید. سالن‌های عمومی، کتابخانه‌ها، کافی‌شاپ‌ها و… می‌توانند به شما در شبیه‌سازی و خلق یک محیط کاری کمک کنند. حضور در چنین مکان‌هایی می‌تواند برخی از عوامل پرت‌کننده حواس، مانند تماشای تلویزیون، یا تمایل به تمیز کردن اتاق و… را کاهش دهد.

برای یافتن یک محیط کاری مناسب در واقع باید کمی تا حدودی خلاق و فعال باشید. تجربه کار در محیط‌های جدید می‌تواند راندمان کاری شما را نیز بهبود ببخشد. اگر حضور در کافی‌شاپ یا کتابخانه، یک روز کاری موفقیت‌آمیز را برای شما رقم‌زده است می‌توانید بارها و بارها این تجربه را تکرار کنید. استفاده از این محیط‌ها در ایران و نیز در سراسر جهان توسط متخصصان، محققان و دانشمندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. محیط‌هایی که علاوه بر خلق یک روز کاری پر بار، می‌تواند در حوزه فعالیت کاری شما نیز بسیار مثبت و الهام بخش باشد.

در خانه نمانید
در خانه نمانید

۶. استفاده شبکه‌های اجتماعی را برای خودتان سخت کنید

شبکه‌های اجتماعی طوری طراحی شده‌اند که نیاز است روزانه بارها و بارها مشاهده و مرور شوند. در واقع با هر بار استفاده از شبکه‌های اجتماعی، کاربر اطلاعات و محتوای جدیدی را مشاهده خواهد کرد. این رسانه‌ها می‌توانند به میزان قابل ‌توجهی راندمان کاری شما را کاهش دهند، از این رو بهتر است استفاده از آن را به دقت مدیریت کنید.

بهترین روش برای دور شدن از شبکه‌های اجتماعی در ساعات کاری، سخت‌تر کردن دست‌یابی و استفاده از آن‌ها است. یکی از روش‌ها این خواهد بود که شبکه‌های اجتماعی را از میانبرهای صفحه گوشی خود حذف کنید. در بسیاری از موارد شاهد هستیم که افراد حتی قصد استفاده از شبکه‌های اجتماعی را نداشته‌اند، اما بدلیل مشاهده آن برنامه بر روی میانبر صفحه گوشی خود، آنرا اجرا کرده‌اند.

۷ استراتژی برای آرام و مسلط ماندن در طول مصاحبه کاری

علت این امر آن است که به دلیل رخ دادن برخی از عملگرهای غیرقابل‌کنترل کلیک صورت گرفته و منجر به اجرای این نوع از برنامه‌ها می‌شود. از این ‌رو حذف کردن آن‌ها از میانبر صفحه گوشی و برنامه‌های نصب شده دسکتاپ، می‌تواند باعث دور شدن و فاصله گرفتن هرچه بیشتر شما از این فضاها شود.

۷. به فعالیت‌هایی که باید انجام شوند، تعهد بیشتری داشته باشید

پروژه‌های شما معمولاً بیشتر از فعالیت‌هایی که در طول روز انجام می‌دهید زمان‌بر هستند. در واقع الزامیست که کارمندان زمان لازم برای انجام فعالیت را همیشه بیشتر از انتظارات خود، ارزیابی کنند. تعهد به فعالیت بیشتر به پیشرفت کاری و موفقیت‌آمیز بودن کارها نیز بسیار کمک می‌کند.

در حین کار در منزل باید تمرکز و فعالیت بیشتری بر روی انجام پروژه‌های خود داشته باشید. این عمل کمک می‌کند تا تعهد بیشتری نسبت به کارهای خود داشته باشید. شاید تمایل دارید در لحظه کار دیگری را انجام دهید، اما لازم است اطمینان حاصل کنید تا وظایف خود را از قبل به مشتری تحویل داده‌اید.

زمانی که پرانرژی هستید، بیشتر کار کنید
زمانی که پرانرژی هستید، بیشتر کار کنید

۸. زمانی که پرانرژی هستید، بیشتر کار کنید

بدون شک هیچ‌کس از صبح تا غروب پرانرژی و سازنده نیست. در واقع تمامی توان و انرژی شما در تمام طول ساعات روز جریان دارد. این شما هستید که باید برنامه‌ریزی درستی داشته باشید تا بدانید بهتر است چه کاری را در چه زمانی انجام دهید.

جهت کسب درآمد بیشتر، بهتر است در زمان‌ها و دوره‌های پربار خود کارهای سخت را قرار دهید. از زمان‌های استراحت و اوقات آرام خود نیز می‌توانید جهت انجام کارهای ساده‌تر استفاده کنید. به‌طور مثال ممکن است برای شما ساعات آغازین صبح یا انتهای شب اوقات پر بارتری باشد، بنابراین می‌توانید زمان‌بندی کاری روزانه خود را بر این اصل مهم، پایه‌ریزی کنید.

۹. تماس‌های خود را در بعدازظهرها پاسخگو باشید

اگر قرار است یک برنامه کاری دقیق را برای فعالیت در منزل دنبال کنید، بهترین راه این است که شروع روز را با کارهای انفرادی دنبال کنید. تماس‌ها، قرار ملاقات‌ها و… را بهتر است به زمان بعدازظهر انتقال دهید.

در واقع این برنامه بیشتر به این جهت است که کارهای مهم را در آغاز روز و زمانی که از خواب بیدار شده‌اید دنبال کنید.

همچنین بهتر است سایر فعالیت‌هایی که به تمرکز چندانی نیاز ندارد را نیز در فهرست برنامه بعدازظهر بگنجانید. انجام کارها در صبح بدون هرگونه حواس‌پرتی و خستگی، همراه خواهد بود. کلیه تماس‌ها، کنفرانس‌ها، ملاقات‌ها و جلسات مجازی نیز می‌توانند در بعدازظهر انجام شوند.

خود را پر مشغله کنید تا کارهای بیشتری انجام دهید!
خود را پر مشغله کنید تا کارهای بیشتری انجام دهید!

۱۰. خود را پر مشغله کنید تا کارهای بیشتری انجام دهید!

یک عبارت مهم وجود دارد که می‌گوید اگر تمایل دارید کاری انجام شود، آن را از یک فرد پرمشغله بخواهید. این موضوع در واقع یکی از اصلی‌ترین قوانین موجود در بهره‌وری به شمار می‌رود.

در این قانون هرچه شما بیشتر پرمشغله باشید، به همان میزان نیز بیشتر کار می‌کنید. در حقیقت می‌توان گفت این موضوع در جهت اثبات قانون بی‌تحرکی نیوتون است. در این قانون اگر شما در حال حرکت هستید همچنان در همین حالت باقی خواهید ماند.

همچنین اگر در حال سکون و بی‌حرکتی هستید نیز همچنان در شرایط بی‌حرکتی باقی خواهید ماند. افراد سریع به‌طورکلی از سرعت واکنشی بالایی برخوردار هستند و این موضوع به آن‌ها کمک می‌کند که هر نوع فعالیت موجود در میز کارشان را به ‌سرعت انجام دهند. در این زمینه دست‌یابی به یک میزان و حد مشخصی از شلوغی دشوار به نظر می‌رسد.

در حقیقت باید گفت شما باید روی موضوعی تمرکز کنید که ریتم شما را حفظ می‌کند. در واقع این همان نکته طلائی می‌باشد که افراد دارای مشغله و برنامه‌های کاری زیاد، اغلب بهتر از سایرین عمل می‌کنند.

این افراد به خوبی به مدیریت زمان و اهمیت مسئله برنامه‌ریزی واقف هستند. انجام انبوهی از کارهای منزل نیز از جمله این مثال‌ها به شمار می‌رود. شستن لباس‌ها، آماده‌سازی غذا، بردن کودکان به مدرسه و… تنها مواردی از فعالیت‌های یک خانم خانه‌دار پرمشغله است که درعین‌حال بسیار خوب و دقیق عمل می‌کند.

بنابراین به عنوان یک تمرین می‌توانید در حین شلوغی و مشغله زیاد کاری، به انجام دقیق و درست کلیه برنامه‌های شخصی خود فکر کنید. حفظ تمرکز در اوج شلوغی و حواس‌پرتی به افزایش توجه و نیز به بهبود و ارتقاء راندمان کاری شما در حین کار در منزل ، کمک خواهد کرد.

 این‌ها نکاتی بودند که در برای بالا بردن راندمان کار در منزل ارائه شد. قطعا این آموزه‌های میتوانند بیشتر از این مقدار باشند. اگر شما خیلی وقت است که در خانه به کار کردن مشغول هستید، تجربیات تان را پایین همین مقاله برایم بنویسید.

پیشنهاد می‌شود برای افزایش دانش کار در منزل مقاله مزایا و معایب فریلنسینگ یا دورکاری به زبان ساده یا  فریلنسینگ چگونه باعث کسب درآمد بیشتر می شود؟ را بخوانید.

همینطور توصیه میکنیم مقاله بهترین شغل های دانشجویی پاره‌وقت و پردرآمد را ، دانشجویان یا علاقمندان به کار پاره وقت حتما مطالعه کنند.

 اگر در ابتدای یافتن شغل هستید، از این لینک رزومه خود را ثبت کنید  چرا که «سیستم هوشمند راهنمای مسیر شغلی» به شما کمک می‌کند تا مسیرشغلی‌تان را آگاهانه و با شناخت بازارکار ایران طراحی و برنامه ریزی کنید.

منبع: Hubspot.com

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۴.۶ : امتیاز از مجموع ۹ : رأی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − چهار =