کاهش شدید نیروی انسانی در آموزش و پرورش خراسان جنوبی

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در سال جاری ۷۰۰ نفر از فرهنگیان استان بازنشسته شدند در حالی که ورودی یک سوم بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر موسوی کیا صبح چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: در سال تحصیلی جاری با کاهش شدید نیروی انسانی در کل کشور به خصوص در این منطقه شرق کشور روبه رو بودیم.

وی بیان کرد: بنابراین بایستی به گونه ای برنامه ریزی می کردیم که اول مهر مدارس به موقع باز شوند و خط قرمز این بود که هیچ مدرسه ای بدون معلم نباشد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال جاری ۷۰۰ نفراز فرهنگیان استان بازنشسته شدند در حالی که ورودی یک سوم بوده است، عنوان داشت: این عدم تعادل سبب شد که از همه راهبردها استفاده کنیم تا بتوانیم سال تحصیلی را بدون مشکل آغاز کنیم.

موسوی کیا، نیروی انسانی را موتور محرک آموزش و پرورش دانست و گفت: بدون نیروی انسانی امر تعلیم و تربیت ابطل است بنابراین امسال با اعمال سیاست های ویژه هیچ کلاسی بدون معلم در استان وجود ندارد.

وی اضافه کرد: در همین راستا نسبت کارکنان تخصصی را در مدارس کاهش دادیم به گونه ای که به روند آن آموزش و پرورش خللی وارد نشود.

کانال تلگرامی همکارجو

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش خراسان جنوبی اینجا کلیک کنید.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش (استانی) اینجا کلیک کنید.

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار  استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید

منبع: خبرگزاری مهر

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + ده =