استخدام سازمان بهزیستی

استخدام سازمان بهزیستی

۲۳ اردیبهشت ۹۹: فراخوان ثبت‌نام الکترونیکی از متقاضیان تأسیس مراکز خدمات بهزیستی

ثبت نام الکترونیکی از متقاضیان حقیقی و حقوقی تاسیس مراکز خدمات بهزیستی(مثبت زندگی) از امروز ۲۲ اردیبهشت آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان بهزیستی به عنوان یکی از نهادهای اصلی و تأثیرگذار در حوزه رفاه اجتماعی کشور و متولی ارتقای سلامت اجتماعی، منشأ خدمات ارزشمند تخصصی و حمایتی به گروه‌های مختلف جامعه است.

در گام دوم انقلاب و با گذشت بیش از ۴۰ سال از تشکیل سازمان بهزیستی کشور و گسترش مأموریت‌ها، نیازها، انتظارات و مطالبات جامعه از این سازمان، بهره مندی از پتانسیل و ظرفیت‌های مردمی در قالب مراکز و مؤسسات غیردولتی، به منظور تقویت و توسعه خدمات حمایتی و تخصصی امری اجتناب ناپذیر است.

در چنین شرایطی، طراحی و اجرای راهکاری که امکان ارائه مجموعه‌ای از خدمات را فراهم کند و موجب تسهیل مراجعه، پیگیری و پاسخگویی به جامعه شود، بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد.

به همین منظور به استناد بند ۴ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و بخشنامه شماره ۹۰۰/۹۸/۱۲۹۳۰۶ صدور مجوز برای تأسیس مراکز خدمات بهزیستی (مثبت زندگی) در دستور کار سازمان بهزیستی قرار گرفته است.

متقاضیان حقیقی و حقوقی واجد شرایط می‌توانند از روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه جاری (به مدت ۱۵ روز) با مراجعه به سامانه صدور مجوز سازمان بهزیستی کشور درخواست خود را برای صدور مجوز تأسیس این مراکز ثبت کنند.

صفحه اخبار استخدام وزارت بهداشت

منبع: خبرگزاری مهر


۲۶ دی ۹۸: سهیمه استخدام معلولان در اختیار بهزیستی (استخدام معلولین بهزیستی)

مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور در امور معلولین درباره سهمیه استخدام سه درصد معلولان بیان کرد: این سهمیه جدا و به بهزیستی داده می شود و بعد از این در استخدامی های کشور سهمیه معلولان حتما لحاظ خواهد شد.

“علی همت محمودنژاد” امروز پنجشنبه در حاشیه گردهمایی اعضای شوراهای شهر و روستای استان کرمان در جمع خبرنگاران با گرامیداشت یاد سردار شهید سلیمانی اظهار کرد: روز گذشته دیداری با اعضای تشکل‌های معلولان استان کرمان داشتیم و مسائل و مشکلات آنها مطرح شد.

وی افزود: تمام تلاش ما بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان است که متاسفانه مقاومت هایی وجود دارد و با توجه به مشکلات خاص کشور و سخت شدن تامین بودجه، مشکلاتی در این زمینه برای معلولان نیز به وجود آمده است.

مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور در امور معلولین با بیان اینکه علی رغم مشکلات مالی، امسال هزینه افراد دارای ضایعه نخاعی را از ۲۰۰ هزار تومان به بیش از ۵۰۰ هزار تومان افزایش دادیم اظهار کرد: مشکلات افراد دارای معلولیت بسیار زیاد است و تلاش می کنیم دولت همه بودجه معلولان را بدهد که ۱۱۰۰ میلیارد تومان برای قانون حمایت از معلولان در نظر گرفته شده که انتظار داریم سازمان برنامه و بودجه آن را کامل پرداخت کند.

وی افزود: معلولان مشکلات زیادی دارند به ویژه در استان کرمان که از نظر مالی وضع بسیار پایینی دارند و دولت باید کمک کند.

محمودنژاد با اشاره به لزوم تامین وسایل توانبخشی و امکانات برای ورزشکاران پارالمپیک ۲۰۲۰ که کرمان نیز سهمیه دارد، تصریح کرد: سرانه نگهداری افراد دارای معلولیت خیلی بالاست و مدیران استان کرمان برای حل مشکلات تلاش می کنند اما باید با توجه به اینکه بهزیستی سازمان ۱۰۰ درصد حمایتی است بودجه این سازمان کامل اختصاص پیدا کند.

مشاور رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه در سال قبل ۱۶ درصد با انقباض بودجه بهزیستی مواجه شدیم که این مسئله مشکل ایجاد می کند، افزود: درخواست ما از استاندار کرمان این است به طور خاص معلولان و بهزیستی را که دست تنهاست، حمایت و براساس ماده ۸ قانون معلولان در زمینه استفاده رایگان افراد دارای معلولیت از فضاهای ورزشی ادارات دستور قطعی صادر کند.

وی در ادامه افزود: باید همه کمک کنیم مردم آگاهی بیشتری نسبت به مشکلات معلولان داشته و مسوولان برای رفع مشکل گام های موثری بردارند.

محمودنژاد درباره سهمیه استخدام سه درصد معلولان بیان کرد: این سهمیه جدا و به بهزیستی داده می شود و بعد از این در استخدامی های کشور سهمیه معلولان حتما لحاظ خواهد شد.

به گزارش ایسنا، “عباس صادق زاده” مدیرکل بهزیستی استان کرمان نیز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مواردی که درخصوص افراد دارای معلولیت نیاز است توجه شود، مشارکت همه اعضای جامعه بوده و یکی از جنبه های مسئولیت اجتماعی، شناخت وظیفه و اجرای آن است.

وی افزود: یکی از مشکلات معلولان، مناسب سازی محیط و عدم امکان حضور راحت در مکان های عمومی است که همایشی با حضور اعضای شوراهای شهر و روستای استان برگزار کرده ایم تا آگاهی در زمینه حقوق افراد دارای معلولیت صورت بگیرد و در برنامه ریزی ها حداقل مناسب سازی را رعایت کنند.

صادق زاده با اشاره به بررسی مطالبات و مشکلات معلولان استان با حضور مشاور رییس سازمان بهزیستی گفت: ممکن است بخشی از مسائل در بدنه دولت یا بخشی در استان قابل حل باشد ضمن آنکه بخشی از موارد نیز مربوط به بودجه است.

صفحه اخبار استخدام وزارت بهداشت

منبع: خبرگزاری ایسنا


۹ آذر ۹۸: خبر استخدام ۳۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی در سال جاری (فراخوان بهزیستی)

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی یا اشاره به استخدام سازمان بهزیستی گفت: حدود ۳۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی در سال جاری استخدام خواهند شد.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین رحیمی در نشست خبری مشترک مدیران کل ادارات فنی و حرفه‌ای و سازمان بهزیستی خراسان رضوی با موضوع برگزاری نخستین مسابقات مهارتی معلولین سراسر کشور که در مرکز فنی حرفه‌ای توان یابان مشهد برگزار شده بود، اظهار کرد: توانمندسازی منابع انسانی از مأموریت‌های سازمان فنی و حرفه‌ای کشور است.

وی با بیان اینکه جامعه معلولان از اهمیت خاصی برخوردار هستند، افزود: در این راستا سازمان فنی و حرفه‌ای خدمات فراوانی را به افراد معلول ارائه کرده است. یکی از اهداف سازمان فنی و حرفه‌ای در بخش خدمات معلولین، استقلال فرد در زمینه مالی است. ۵۴ هزار ساعت در هشت ماهه اول سال در ۱۹ حرفه آموزشی به معلولین خدمات ارائه شده است.

رحیمی با بیان اینکه مرکز توانیابان در مشهد توسط خیرین بنا شده است، تصریح کرد: سازمان بهزیستی کمک‌های فراوانی در برگزاری مسابقات کرده است لذا مسابقات مهارتی معلولین برای اولین بار در خراسان رضوی برگزار می‌شود. کشف استعدادهای برتر و ایجاد باور در جامعه نسبت به معلولان از جمله اهداف این مسابقه است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه این مسابقات از ۱۰ آذرماه آغاز خواهد شد، ابراز کرد: امیدوارم مردم و اطرافیان معلول از مسابقات دیدن کنند و باید گفت ۱۶۴ نفر در رشته‌های گلیم‌بافی و بافت کیف چرمی و… با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. همچنین در روز ۱۲ آذرماه همزمان با روز جهانی معلولان اختتامیه مسابقات برگزار خواهد شد.

حمیدرضا پوریوسف، مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی نیز در ادامه نشست گفت: ارتقا مشارکت افراد دارای معلولیت برای دستیابی به توسعه فراگیر و عادلانه شعار هفته معلولان است.

وی با اشاره به اختتامیه مسابقات در روز ۱۲ آذرماه، افزود: امیدوارم این رویداد باعث فرهنگ‌سازی در سطح جامعه نسبت به معلولان شود. همچنین ۳۰ نفر معلولان نیز از شهرستان‌های چناران، قوچان و تربت حیدریه در مسابقات شرکت خواهند کرد.

پوریوسف در ادامه گفت: اعتبار جوایز نیز در سازمان بهزیستی از محل مشارکت‌های مردم پرداخت خواهد شد لذا به ترتیب به نفر اول مبلغ یک میلیون تومان و نفر دوم هفتصد هزار تومان پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به وجود بیش از ۱۲۳ هزار معلول در استان، اظهار کرد: حدود شش هزار دانش‌آموز و ۹۹۰ نفر دانشجو معلول در استان وجود دارند. ۱۷۲ مرکز آموزشی نیز وجود دارد که به ۵۰۱ نفر خدمات در منزل ارائه می‌دهد. تعداد هزار و ۸۷۰ نفر دارای آسیب نخاعی هستند.

وی با بیان اینکه حدود سه میلیارد تومان هزینه پروتز برای معلولان شده است، افزود: ۴۷ جلسه ستاد در استان خراسان رضوی برگزار شده است و تا به امروز نیز حدود ۱۷۱ نفر از معلولین به خاطر بیماری از خدمت سربازی معاف شدند.

پوریوسف با اشاره به اینکه ۷۳۵ میلیون تومان خرید خدمت پزشکی داشته‌ایم، گفت: در حال حاضر هزار و ۴۷۰ نفر افراد دارای معلولیت هستند که به خاطر نداشتن تمکن مالی نتوانسته‌اند زندگی مشترک خود را آغاز کنند، سازمان بهزیستی کشور طبق پویشی مبلغ شش میلیون تومان کمک خرید جهیزیه اهدا می‌کند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با تأکید بر اینکه به ۱۰۲۲ نفر از معلولان و همچنین خانواده‌های آن‌ها مسکن تحویل داده شده است، گفت: در حال حاضر نیز در استان هزار و ۴۳۱ نفر از معلولان وام اشتغال در سال گذشته دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به تغییرات قانون معلولان، اظهار کرد: طبق قانون هر فرد معلول می‌تواند در یک مقطع تحصیلی به صورت رایگان تحصیل کند. همچنین در ماده ۱۲ این قانون آمده است که دستگاه‌های مختلف می‌توانند افراد معلول را به کار بگیرند. به خاطر شرایط جسمانی افراد، ۳۰ تا ۵۰ درصد قانون کار به کارفرما پرداخت می‌شود. همچنین کلیه کارفرمایان که از افراد معلول تحت سرپرستی بهزیستی از پرداخت حق بیمه قانون کار معاف می‌باشند.

پوریوسف در ادامه افزود: در سال گذشته رشد دو برابری تعداد مستمری بگیران بهزیستی را شاهد بوده‌ایم و حدود ۱۳ هزار نفر از مستمری بهزیستی استفاده می‌کنند. همچنین با توجه به اصلاح قیمت بنزین برای معلولان مبلغ مضاعفی پرداخت خواهد شد. صد درصد افراد تحت پوشش بهزیستی از بیمه پایه برخوردار هستند.

مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با بیان اینکه حدود ۳۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی در سال جاری استخدام خواهند شد، گفت: برخی از معلولین به خاطر شرایط جسمانی خاص وابستگی زیادی به وسیله نقلیه خود دارند لذا در خصوص سهمیه سوخت آنان تمهیدات اندیشیده شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

صفحه اخبار استخدام وزارت بهداشت


۱۳ شهریور ۹۸: تخصیص ۵۴۳ شغل از محل سهمیه استخدامی به بهزیستی

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از تخصیص ۵۴۳ شغل، از محل سهمیه استخدامی سال‌های ۹۷ و ۹۸ وزارت آموزش و پروش به افراد دارای معلولیت خبر داد و گفت: این عزیزان با تکیه بر توانمندی‏های خود می‌توانند با احراز این مشاغل نقش مؤثری را در عرصه تعلیم و تربیت ایفا کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «محمد نفریه» معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از رعایت سهم ۳ درصدی استخدام افراد دارای معلولیت در هفتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه‏‌های دولتی که در آذر ماه سال جاری برگزار می‌شود، خبر داد و افزود:

با همکاری مشترک سازمان امور اداری و استخدامی کشور و وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی کشور افراد دارای معلولیت واجد شرایط می‏‌توانند با شرکت در آزمون استخدامی فراگیر و استفاده از سهمیه ۳ درصدی استخدامی معلولان به عنوان معلم در آموزش و پرورش مشغول به کار شوند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، افزود: تأیید توانایی پذیرفته‏‌شدگان دارای معلولیت در کمیته‏‌ای متشکل از کارشناسان سازمان بهزیستی کشور و وزارت آموزش و پرورش مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بر همین اساس تعداد ۵۴۳ شغل، از محل سهمیه استخدامی سال‌های ۹۷ و ۹۸ وزارت آموزش و پروش به افراد دارای معلولیت اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه افراد دارای معلولیت با تکیه بر توانمندی‏‌های خود می‌توانند با احراز این مشاغل نقش مؤثری را در عرصه تعلیم و تربیت ایفا کنند، ادامه داد:

در همین راستا سهمیه‏‌ها و شغل محل‏‌های سازمان ثبت احوال کشور (۲ نفر در استان سیستان و بلوچستان)، مرکز آمار ایران (یک نفر تهران)، وزارت علوم، تحقیقات و فن‏آوری (۳ نفر)، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‏ای (۷ نفر)، سازمان امور عشایر ایران (۶ نفر)، سازمان امور اداری و استخدامی (یک نفر)، سازمان مدیریت دولتی (یک نفر)، وزارت جهاد کشاورزی (یک نفر)، اداره آب مناطق (۶ نفر) با توجه به تعداد استخدامی این دستگاه‏ها برای افراد دارای معلولیت احصا شده است.

منبع: سازمان بهزیستی کشور

صفحه اخبار استخدام وزارت بهداشت


۱۰ شهریور ۹۸: آخرین اخبار از اعلام نتایج آزمون استخدام فراگیر دستگاه های اجرایی (استخدام سازمان بهزیستی)

مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی در ارتباط با نتایج نهایی ششمین آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی که تاکنون اعلام نشده است، به ارائه توضیحاتی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایسنا، مهنس سیدعزیز آشنا با تأکید بر آن که ابتدا باید دستگاه‌های اجرایی نتایج مصاحبه شفاهی شرکت‌کنندگان در آزمون را به ما اعلام کنند و بعد ما میانگین امتیاز افراد را بر اساس نتایج آزمون کتبی آن‌ها محاسبه کنیم، اظهار کرد: پس از این مرحله، نتایج نهایی بایستی به تأیید سازمان اداری و استخدامی کشور برسد و قبل از تأیید این سازمان اجازه انتشار نتایج نهایی را نداریم.

وی با بیان اینکه نتایج نهایی آزمون فراگیر استخدامی دو دستگاه اجرایی دیگر (علاوه بر نتایج ۸ دستگاه اجرایی که پیش‌تر منتشر شده بود) را به سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام کرده‌ایم و پس از تأیید آن‌ها قابل انتشار خواهد بود، خاطرنشان کرد: به محض اینکه نتایج نهایی این دو دستگاه و نیز سایر دستگاه‌ها بر روی سایت مرکز آزمون قرار گیرد، این موضوع از طریق پیامک به افراد اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مدیر مرکز آزمون جهاد دانشگاهی تشریح کرد: به طور کلی روال کار به این صورت است که ابتدا دستگاه‌های اجرایی باید نتایج مصاحبه‌ها را به ما اعلام کنند و ما با توجه به آزمون کتبی شرکت‌کنندگان، میانگین امتیاز افراد را محاسبه و بعد از تأیید نتایج از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور، نتایج نهایی را اعلام کنیم. بنابراین با توجه به این روال نمی‌توان گفت که زمان دقیق اعلام نتایج آزمون فراگیر دستگاه‌های اجرایی که تاکنون اعلام نشده، چه زمانی خواهد بود و نیز زمانی که برای اعلام نتایج مصاحبه‌ها در هر سازمانی طی می‌شود، متفاوت است.

مهندس آشنا در پایان گفت: علاوه بر اینکه نتایج نهایی آزمون در پروفایل افراد در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قابل مشاهده خواهد بود، از طریق پیامک نیز به شرکت‌کنندگان اطلاع‌رسانی و اعلام خواهد شد که نتایج آزمون آن‌ها در سایت مرکز آزمون قابل مشاهده است؛ بنابراین نیازی نیست شرکت‌کنندگان دغدغه زمان اعلام نتایج آزمون را داشته باشند چرا که زمانی که نتایج نهایی اعلام شود، افراد از طریق پیامک باخبر خواهند شد.

منبع: سایت جهاد دانشگاهی

صفحه اخبار استخدام وزارت بهداشت


۲۸ مرداد ۹۸: تلاش برای استخدام نیروهای اورژانس اجتماعی در سازمان بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور از تلاش‌های صورت گرفته برای استخدام نیروهای اورژانس اجتماعی خبر داد و گفت: این موضوع کار بسیار سختی است و در همین زمینه جلساتی را با سازمان مدیریت، سازمان استخدامی و سازمان اجتماعی وزارت کشور داشته‌ایم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وحید قبادی‌دانا در همایش تقدیر از کارشناسان اورژانس اجتماعی که صبح امروز با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور در امور خانواده در سالن کانون فکری شهید مطهری برگزار شد، اظهار کرد: بنده از زمانی که در سازمان بهزیستی فعالیت خود را آغاز کردم با درد و مشکل اورژانس اجتماعی آشنا شدم و با توجه به اینکه براساس برنامه توسعه، بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است باید توجه ویژه‌ای را به مشکلات و موانع این سازمان داشته باشیم.

وی افزود: در حال حاضر ۲۲هزار نفر پرسنل در سازمان بهزیستی مشغول به کار هستند که ۴۵۰۰ نفر از پرسنل در اورژانس اجتماعی حضور دارند و این گروه از افراد متخصص در سازمان بهزیستی محسوب می‌شوند. باید تلاش کنیم اورژانس اجتماعی به لحاظ کیفیت، ارتقا یابد و در این زمینه نیز برنامه راهبردی از سوی معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی در دستور کار قرار دارد.

قبادی‌دانا به پرداخت حقوق پرسنل سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه‌های ما در سال جاری پرداخت حقوق پرسنل است و در واقع با کسری بودجه در این بخش روبرو هستیم؛ چراکه اعتبارات برای پرداخت حقوق پرسنل بر اساس اعتبارات سال ۹۷ بسته شده است.

وی ادامه داد: اورژانس اجتماعی از سال ۷۸ به‌صورت پایلوت فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۸۰ در مراکز استان‌ها، اورژانس اجتماعی فراگیر شد و در ادامه در سال ۸۶ – ۸۷ خودروهای اورژانس اجتماعی راه‌اندازی شدند و در سال ۹۵ به سیستم «جی.پی.اس» متصل شدند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: در حال حاضر در ۱۵۰ شهر کشور و در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر اورژانس اجتماعی دایر شده است اما متاسفانه در برخی از استان‌ها با نبود خودروی اورژانس اجتماعی روبرو هستیم و در واقع نیروهای اورژانس از خودروهای استیجاری استفاده می‌کنند.

قبادی‌دانا ادامه داد: هم اکنون ۳۵۸ مرکز اورژانس اجتماعی در کشور فعال است و البته با کاستی‌هایی در این حوزه روبرو هستیم و با توجه به عدم استخدام این افراد با مشکل جدی در ارتباط با نیروی انسانی روبرو هستیم.

وی همچنین از پیگیری‌های صورت گرفته با سازمان مدیریت برنامه‌ریزی، سازمان اجتماعی وزارت کشور خبر داد و گفت: موضوع استخدام نیروهای اورژانس اجتماعی و ارتقا و توسعه اورژانس اجتماعی از مواردی بوده است که در چند ماه گذشته و از بدو ورودم پیگیری کرده‌ام و امیدواریم بتوانیم در این بخش گام‌هایی را برداریم.

رئیس سازمان بهزیستی ادامه داد: در همین ارتباط طرح جامع ارتقا و توسعه اورژانس اجتماعی به زودی در هیئت مدیران مطرح و با تصویب آن می‌توانیم همانند اورژانس فوریت‌های پزشکی گام‌های مؤثری را در حوزه نیروهای متخصص برداریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

صفحه اخبار استخدام وزارت بهداشت

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۳.۵ : امتیاز از مجموع ۲ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + شش =