۱۷ هزار نفر سهمیه وزارت آموزش و پرورش در پنجمین آزمون استخدامی

سهمیه وزارت آموزش و پرورش در پنجمین آزمون استخدامی ۱۷ هزار نفر است و این بیشترین سهمیه در آزمون است

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: با ۱۷ هزار و ۳۶۸ ظرفیت، وزارت آموزش و پرورش در پنجمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور بیشترین سهمیه را دارد.

«سید صدرالدین صدری نوش آبادی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: ۱۵ تیرماه پنجمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور برگزار می شود و نزدیک به ۱۸ هزار و ۲۰۷ نفر از طریق این آزمون جذب می شوند.

به گزارش ایرنا، پنجمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور برای جذب تعداد ۱۸ هزار و ۲۰۷ نفر در ۹ دستگاه اجرایی برگزار می شود.
از ظرفیت پیش بینی شده در این آزمون ۱۷ هزار و ۳۶۸ ظرفیت برای وزارت آموزش و پرورش، ۷۲ ظرفیت برای سازمان دامپزشکی کشور، ۱۳۸ ظرفیت برای سازمان شیلات کشور، ۲۷۰ ظرفیت برای وزارت راه و شهرسازی، تعداد ۲۰۰ ظرفیت برای سازمان حفاظت محیط زیست، ۴۵ ظرفیت برای وزارت امور اقتصادی و دارایی، ۱۲ ظرفیت برای سازمان بیمه سلامت، دو ظرفیت برای سازمان ملی زمین و مسکن و ۱۰۰ ظرفیت به سازمان اوقاف و امور خیریه تخصیص یافته است.
بر اساس آمار اولیه گزارش شده تعداد ۴۲۶ هزار و ۶۴۰ داوطلب برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده اند.

برگزاری آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور در دولت یازدهم و با هدف فراهم کردن زمینه عدالت در جذب نیروهای مورد نیاز دستگاه های اجرایی کلید خورد و تاکنون چهار دوره آن برگزار شده است؛ این آزمون ها هر ۶ ماه یکبار و پس از اعلام نیاز دستگاه های اجرایی و اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی کشور و پیش بینی ردیف بودجه برای جذب نیرو برگزار می شود.

کانال تلگرامی همکارجو

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی دستگاه‌های اجرایی اینجا کلیک کنید.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید.

خبرگزاری ایرنا

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + چهارده =