۲۷۴ نفر سهمیه آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش گیلان

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان از ۲۷۴ نفر سهمیه آزمون استخدامی جدید آموزش و پرورش گیلان خبر داد.

وی گفت: با استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی آینده، به ۵۶۱ کلاس در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش و ۱۳۱ کلاس در مقطع متوسطه نظری نیاز است.

مهدی حاجتی با اشاره به برخی چالش های پیش رو همزمان با استقرار پایه دوازدهم گفت: در سال تحصیلی ۹۸ – ۹۷ به بیش از ۳۱ هزار ساعت جدید در متوسطه نظری و هنرستان ها نسبت به سال تحصیلی امسال، نیاز داریم که با اتخاذ راهکارهایی باید نیروهای آموزشی مورد نیاز را تأمین کنیم.

وی با بیان جذب قطعی ۳۱۷ نیروی جدید آموزشی در سال آینده خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۴۳ نفر در مقطع ابتدایی،۱۵۸ نفر در متوسطه و ۱۶ نفر در هنرستانها از طریق جذب دانشجو معلمان و همچنین آزمون استخدام سراسری سال ۹۶ در سال تحصیلی آینده وارد آموزش و پرورش می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: در آزمون استخدامی سال ۹۷ ، ۲۷۴ سهمیه استخدامی به استان گیلان اختصاص یافته است که شامل: ۵۹ نفر در مقطع ابتدایی، ۸۷ نفر در مقطع متوسطه و ۱۲۸ نفر هم در بخش هنرستان است.

حاجتی با اشاره به بازنشسته شدن ۱۳۰۰ فرهنگی شامل: ۸۰۰ مرد و ۵۰۰ زن تا سال تحصیلی آینده، گفت: از این تعداد ۵۶۶ نفر از مقطع دوم متوسطه و هنرستان ها هستند که در سال تحصیلی آینده با توجه به ظرفیت های انسانی و فضاهای آموزشی موجود ساماندهی نیروهای انسانی انجام می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به راهکارهای آموزش و پرورش استان گیلان در جبران کمبود نیروی انسانی در سال آینده اشاره کرد و گفت: به غیر از جذب نیروهای جدید، بخش دیگری از این کمبودها با اختصاص ساعت های حق التدریسی جبران می شود که بر اساس پیش بینی آموزش و پرورش گیلان، میزان ساعت حق التدریس در سال تحصیلی ۹۸_ ۹۷ نسبت به امسال، دو برابر ( ۵۰ هزار ساعت ) افزایش خواهد یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در پایان اظهار داشت: ساخت فضاهای آموزشی باید بر اساس نظام آموزشی ۳_۳_۳_۳ باشد و در این راستا نیازمند همدلی ارکان آموزش و پرورش ، استفاده از ظرفیت همه دستگاهها و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آمادگی هر چه بیشتر برای استقرار پایه دوازدهم هستیم.

امسال ۳۷۴ هزار و ۶۱۷ دانش آموز در استان گیلان تحصیل می کنند که از این تعداد ۲۸ هزار و ۴۸۸ نفر در پایه یازدهم ( شامل: نظری، کاردانش و فنی و حرفه ای) درس می خوانند.

کانال تلگرامی همکارجو

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش گیلان اینجا کلیک کنید.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی آموزش و پرورش (استانی) اینجا کلیک کنید.

جهت ورود به صفحه اصلی اخبار  استخدامی آموزش و پرورش اینجا کلیک کنید.

منبع: پانا

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + بیست =