چطور کارآفرین شویم؟

۴ اصل اساسی برای کارآفرینی

به این فکر کرده اید چرا فردوسی پور تا این اندازه سرشناس است؟ اصلا چه چیزی باعث شد تا فردوسی پور، فردوسی پور شود؟ مطمئنا اولین چیزی که به ذهنتان می آید، کارآفرینی مسائل فوتبالی، رخدادهای پشت صحنه و حتی اخبار خانوادگی است! اما این مقاله هیچ ارتباطی به فوتبال و حتی فردوسی پور ندارد. در این مقاله میتواند نام صدها نفر دیگر در حوزه کارآفرینی  ذکر شود. از طرفی منابع بسیاری وجود دارد که به کارآفرینی و مسائل مرتبط با آن می پردازد. اما در این مقاله قصد داریم به ذکر چهار نکته بپردازیم. چهار نکته ساده اما اساسی که ذهن ها را به سمت موفقیت در کار هدایت می کند.

هیچکس نمیخواهد تمام طول عمر خود یکجا بنشیند و در نهایت کاسه گدایی به دست بگیرد. به خاطر بسپارید؛ شما زمانی میتوانید نام تان را برسر زبان ها بیاندازید که قدمی رو به جلو بردارید و درصدد برطرف کردن نیاز مخاطبان باشید.

بیایید این چهار اصل اساسی را با شما در میان بگذاریم.

اصل اول: داستان زندگی تان را کشف کنید

تاکنون به داستان زندگی تان توجه کرده اید؟ همه ما در طول دوران زندگی، خاطراتی داریم که برجسته اند، خاطراتی که مرور آنها میتواند لبخندی به لبمان بیاورد و یا اشکی را بر چشمانمان جاری سازد. اما مسئله اینجاست؛ هیچگاه آن را بدون انفصال مرور نمی کنیم و اصلا توجه خاصی به آن نداریم.

با کمی توجه به آن میتوان درک کرد؛ ویژگی های خاصی در این داستان نفهته است! اتفاقاتی رخ داده که کشف آنها میتواند هیجان زندگی مان را دوچندان کند. باید سعی کنید داستان زندگی تان را درست به مانند یک رمان، با تمام اوج و فرودهایش مرور نمائید. این روند هر چه دقیق تر باشد، بهتر است!

ثبت نام در سامانه راهنمای مسیرشغلی همکارجو

اصل دوم: علاقمندی هایتان را بیابید

شاید این جمله یکی از تکراری ترین جملاتی باشد که در حوزه کارآفرینی شنیده اید، علاقمندی خود را شناسایی کنید!

اما هربار که این جمله به زبان می آید، باید به آن توجه نمود. هیچگاه علایق خود را ساکن نگه ندارید. باید خود را در موقعیت های مختلف قرار دهید تا استعدادتان نمایان شود. از تجارب تازه استقبال کنید و در حرکت و پویا باشید. به سمت موفقیت حرکت کنید و باز هم این جمله را در ذهنتان مرور نمائید. مطمئنا نتیجه دلخواه را بدست خواهید آورد.

اصل سوم: با ایده های ساده زندگی کنید

در ذهن بسیاری از افراد، تنها یک ایده خوب، میتواند یک ایده پیچیده باشد. اما واقعیت اینچنین نیست! همیشه پیچیدگی نمیتواند نشان از برتری باشد. یک بار به طور کاملا جدی از خود بپرسید که چرا باید یک ایده پیچیده باشد؟ چه ایرادی دارد که ایده ای کاربردی و ساده در ذهن داشته باشید؟ و در نهایت آن را به نتیجه برسانید؟ کمی به تاریخ نگاه کنید. چه تعداد از موفقیت های بزرگ از ایده های پیچیده نشات گرفته است؟ به ایده های ساده فکر کنید و به آنها ایمان داشته باشید.

چهار اصل مهم کارآفرینی چیست؟

اصل چهارم: از شکست ها بیاموزید

اینکه در هر موقعیتی قرار میگیرد، نمیتواند لازمه پیروزی شما باشد. این ذهنیت را از فکرتان بیرون کنید. حضور شما در موقعیت های مختلف میتواند برای شما یادگیری، مشاهده و کسب تجربه را به همراه داشته باشد. یاد بگیرید که شکست بخورید و از آن درس بگیرید.

نتیجه گیری

حال ۴ اصل کارآفرینی را دانستید. میدانید که برای رسیدن به موفقیت باید چه مراحلی را طی کنید و چه افکاری را در ذهن داشته باشید. البته باید خاطر نشان کرد؛ رسیدن به چنین موقعیتی به هیچ عنوان ساده نیست! چالش ها و سختی هایی پیش روی شما قرار میگیرد که در نهایت در صورت مقاومت، خواسته قلبی تان را به واقعیت تبدیل خواهد کرد. اگر سوالی در این راستا ذهن شما را به خود مشغول کرده، توصیه میکنیم به بخش تماس باما مراجعه کنید. کارشناسان و متخصصان ما راهکارهایی را خدمت شما ارائه خواهند داد.

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + 3 =