برقراری-تعادل-میان-کار-و-زندگی

۵ تکنیک متقاعد کردن مشتری بدون فشار آوردن به او

قبول کنید افرادی که در متقاعد کردن مشتری تبحر دارند، از توانایی عجیبی برخوردارند. آنها به راحتی میتوانند ذهن و فکر مشتری را به سمت خود متمایل کنند. و از مهارتشان همچون اسلحه ای مخفی و پرشباهت به قابلیت استفاده نمایند.

این روزها روش های بسیار زیادی برای متقاعد کردن مشتریان وجود دارد. اما مسئله اینجاست؛ آیا تمامی شان میتوانند تاثیری واقعی و نتیجه بخش داشته باشند؟ قبول کنید هیچ میانبری برای جلب نظر مشتری نیست. شما باید از روش ها و بایدها و نبایدهایی استفاده کنید تا به مطلوب خود برسید.

توصیه می کنیم در ادامه این مقاله همراه ما باشید زیرا در نظر داریم برخی از این روش‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم.

*پرهیز از به دام انداختن آنها

از اصرار و پافشاری به مشتری برای فکر کردن به روش شما یکی از بدترین اقداماتی‌ست که در راستای متقاعد کردن آنها میتوانید انجام دهید. از طرفی نباید بیش از اندازه حرف بزنید یا حالتی تدافعی به خود بگیرید. زمانی که مسیر بحث و استدلال های سرسختانه را در پیش میگیرید و با مخالفت مشتری همراه می ‌شوید نباید انتظار نتیجه مطلوب را هم داشته باشید.

*حرف های مشتری را بشنوید

زمانی که مشتری به مخالفت با شما می پردازد، باید تمامی تلاش تان را بکار بگیرید تا به حرف هایش گوش دهید. هیچگاه نباید این فرصت را از دست بدهید. زیرا این امکان وجود دارد که دیدگاه آنان دریچه ای تازه را به روی چشمان تان باز کند که تاکنون آن را ندیده و حتی بررسی هم نکرده بودید. به جای اینکه تنها بر دیدگاه خود تکیه دهید، تلاش کنید تا از دید مشتری به مسئله مربوطه بنگرید.

مطمئن باشید که در بسیاری از مواقع از موضع خود پایین آمده و با مشتری همراه خواهید شد.

چطور-مشتریان-بیشتری-داشته-باشیم؟

*موانعی تاثیرگذار بر متقاعد کردن مشتری

هیچگاه نباید با فشار آوردن به مشتری، سعی در متقاعد کردن او داشته باشید. درواقع نباید او را به انجام دادن کاری که دوست دارید متقاعد یا مجبور نمائید. اگر مشتری با نارضایتی تمام به خرید از شما بپردازد یا با تحمیل خدماتی را دریافت نماید، به این معنی نیست که در متقاعد کردن مشتری موفق شده اید. بلکه این شکست شماست! زیرا احتمال اینکه او دوباره به سراغ تان بیاید تقریبا صفر است!

درواقع مشتری به این باور میرسد که اهداف و نیازهایش برای شما هیچ اهمیتی ندارد و تنها سود و پول است که شما را جذب می کند. صحبت کردن و فشار آوردن به مشتری نمیتواند یک روش درست و تاثیرگذار برای هدایت او به سمت محصولات یا خدمات شما باشد.

*رساندن مشتری به هدف

یکی از نکات مثبتی که در متقاعد کردن مشتری وجود دارد، دیدن و بررسی شرایط آن هم از نگاه مشتری است. این مسئله به شما این امکان را می دهد تا ایده های متفاوتی را برای رساندن مشتری به اهدافش درنظر بگیرید. از طرفی با این کار، اعتماد او را جلب کنید. هیچ چیز به اندازه جلب اعتماد مشتریان برای یک کسب و کار پرارزش نیست!

سعی کنید با استفاده از این روش میزان آگاهی تان را از راه حل های ممکن بیشتر شود. مطمئنا این موضوع راه شما را برای رساندن مشتری به اهدافشان هموارتر خواهد کرد.

فرصت های شغلی

*ارزش سازی کنید

اگر قصد یک رابطه طولانی مدت با مشتریان را دارید، یکی از روش هایی که میتوانید برای متقاعد کردن آنها در پیش بگیرید، فکر کردن به این مسئله‌ست که چه خدمات بیشتری را میتوانید به آنها ارائه دهید. به سراغ راهی بروید که مطمئن هستید از آن پس، انتخاب اول مشتری شما خواهد بود.

فرصت های تازه را کشف کنید تا مشتری را برای ادامه ارتباطش با شما متقاعد سازد.

کلام آخر

به عنوان یک برند باید همواره تلاش کنید تا ذهنیتی مثبت از کسب و کارتان برای مشتری بسازید. متقاعد کردن مشتری آن هم بدون فشار آوردن به او یک هنر است که اکثریت مردم از آن بی بهره اند. در دنیای پر رقابت امروز که هر روزه محصولات و خدمات بیشتری به دنیا معرفی می شود، شناسایی نیازهای مشتری هدف و تلاش رای رفع آنها، یکی از مواردی‌ست که باید اهمیت ویژه ای برای آن قائل شد.

سعی کنید واژه های ساده و مثبتی را بکار گیرید. البته یادتان باشد، بیشتر بشنوید و در نهایت صداقت آنها را اجرایی کنید.

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + هفت =