فرصت های شغلی جدید

۶ شغل مناسب برای افراد با توانایی مذاکره بالا

مهارت مذاکره یکی از بهترین توانایی هایی است که میتواند به افراد جویای کار برای رسیدن به شغل ایده آل کمک کند. اما در این راستا همواره به مجموعه ای از مهارت های میان فردی و ارتباطی نیاز خواهید داشت تا رسیدن به نتیجه مطلوب را میسر کند. به طور معمول نیز چنین موقعیتی اغلب زمانی رخ می دهد که دو طرف بر سر یک راه حل برای حل مشکل و یا هدف یک پروژه و یا حتی قرارداد توافق ندارند. اگر از چنین توانایی  برخوردارید، آیا تاکنون فکر کرده اید کدام مشاغل برای شما مناسب است؟

درواقع متخصصان بر این عقیده اند، افرادی که از توانایی بالایی در مذاکره برخوردارند، میتوانند در شغل های متفاوت و بسیار عالی مشغول به کار شوند. در این مقاله ۶ مورد از مشاغلی که برای این قبیل از افراد مناسب است را معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

*مسئول مذاکره در امور مالی

اگر پای صحبت افراد بنشینید؛ اکثریت آنها کار در بخش امور مالی و امور مرتبط با حساب افراد را سخت ترین بخش یک شرکت می دانند. اما این در صورتی است که نتوانید افراد را مجاب و متقاعد کنید. معمولا کسانی می توانند در این شغل به موفقیت برسند که از توانایی متقاعد کردن بالایی برخوردارند. اگر خود را جزء این دسته از افراد می دانید، به دنبال این شغل بروید و مطمئن باشید این کار نه تنها برای تان لذت بخش خواهد بود، بلکه زندگی شما نیز دگرگون خواهد شد.

شخصی که به عنوان مسئول امور مالی مشغول به فعالیت می شود باید آنقدر انعطاف پذیر باشد، تا با هر شخصی متناسب با رفتار و شیوه خاص وی برخورد کند. از طرفی باید مطمئن باشد تمامی مسائل مرتبط به امور مالی شرکت طبق برنامه پیش میرود و کارمندان نیز به آن اهمیت می دهند. برای مشاهده فرصت های شغلی امروز دسته بندی “مالی و حسابداری” اینجا کلیک کنید.

توانایی مذاکره بالا

* سرپرست فروش

یکی از ملال انگیزترین بخش های یک کسب و کار، متقاعد کردن مخاطبان برای خرید بیشتر از محصولات و خدمات است. اما باید بدانید اگر می خواهید در شغل خود به عنوان یک سرپرست  فروش موفق عمل کنید، باید توانایی مذاکره تان را بهبود بخشید. از طرفی شما باید افرادی با استعداد و مناسب را تعلیم دهید تا به عنوان بازاریاب برای شرکت شما تبلیغ کنند. پس از انجام وظایف خود در حیطه آموزش، حال باید به سراغ ملاقات مشتریان بالقوه بروید. به صحبت با آنها بپردازید و به کلی مدیریت بخش فروش را برعهده بگیرید. 

 اینجاست که توانایی مذاکره به کارتان خواهد آمد. برای مشاهده فرصت های شغلی امروز دسته بندی “بازاریابی و فروش” اینجا کلیک کنید.

*متخصص نیازسنجی بازار

در این مسئله هیچ شکی نیست، تمامی شرکت ها بر این عقیده اند که محصولات یا خدمات شان جزء بهترین ها قرار دارد. اما چگونه باید این واقعیت را به مخاطبان و مشتریان اثبات کرد؟ اگر فکر می کنید با تکیه بر توانایی مذاکره بالای خود قادر به انجام این کار، آن هم به بهترین شکل هستید، فعالیت شما به عنوان متخصص نیازسنجی در یک شرکت نتیجه بخش خواهد بود. شما به خوبی می توانید کمپین های بازاریابی را از آغاز تا پایان بهینه سازی کنید و به خوبی پیش ببرید و همچنین پایگاه داده های بازاریابی را نیز مدیریت نمائید.

این نکته را فراموش نکنید، این مسئله تنها زمانی امکانپذیر خواهد شد که شما قدرت صحبت با مخاطبان و ایجاد حس نیاز در آنها را داشته باشید. برای مشاهده فرصت های شغلی امروز دسته بندی “بازاریابی و فروش” اینجا کلیک کنید.

اهمیت مذاکره در مصاحبه شغلی

*سرپرست توسعه مشتریان

توسعه مشتریان مجموعه فعالیت هایی است که یک شرکت در پیش میگیرد تا مشتریان جدیدی را به سمت خود هدایت کند. اگر بر این باورید در این زمینه استعداد بالایی دارید، باید بگوییم که موقعیت های شغلی بسیار زیادی پیش روی شما قرار دارد. تنها کافیست بر روی مهارت تان کمی تمرکز کنید. فعالیت در این شغل باعث می شود تا به طور مستقیم به برقراری ارتباط با مشتریان بپردازید. همچنین از طرفی تلاش کنید تا رابطه بلند مدتی میان مشتری و شرکت بسازید.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده؛ قدرت مذاکره بالای شما در این کار و توسعه روابط مشتریان با سایر همکاران نیز برعهده شما می باشد. در این مسیر باید آموزش هایی را در اختیارشان قرار دهید. برای مشاهده فرصت های شغلی امروز دسته بندی “پشتیبان مشتریان”  اینجا کلیک کنید.

*معاون تبلیغات

این روزها اگر نگاهی به کسب و کارها بیاندازید به راحتی متوجه خواهید شد؛ همگی در تلاش اند تا راهی برای حضوری پررنگ در دنیای دیجیتال مارکتینگ داشته باشند. در این مسیر توسعه برند چه در شبکه های مجازی، تبلیغات و حتی بخش آفلاین بسیار اثرگذار خواهد بود. اما نکته اینجاست؛ چنین چیزی بدون حضور گسترده و بدون شخصی که در این حوزه تجربه دارد امکانپذیر نمی باشد. اگر از استعداد بالایی جهت توسعه برند برخوردارید می توانید به عنوان معاون تبلیغات مشغول به کار شوید.

در این سمت شما باید تحقیقات بسیار زیادی انجام دهید و تیم داخلی فروش را با توسعه شیوه‌های جدید بازاریابی حمایت کنید.

ثبت نام در سامانه راهنمای مسیرشغلی همکارجو

 *تولیدکننده محتوای وب

تاکنون به این مسئله فکر کرده اید؛ محتوایی که در داخل وب سایت ها مطالعه می کنید، از کجا آمده است؟ در واقع شخصی متخصص، آشنا به نکات مرتبط به کسب و کارهای آنلاین که توانایی راضی نگه داشتن و جذب مخاطبان و کاربران جدید را دارد، این مسئولیت را برعهده گرفته است. در واقع وی همواره در تلاش است؛ محتوایی را ارائه دهد که فراتر از انتظار مشتری باشد. تولیدکننده محتوا باید از رابطه محکم بین همه اعضای تیم ارتباطات نیز اطمینان حاصل کند. اینجاست که نیاز به توانایی مذاکره به راحتی احساس می شود. برای مشاهده فرصت های شغلی امروز دسته بندی “تولیدکننده محتوای وب” اینجا کلیک کنید.

اگر فکر می کنید در چنین شغلی می توانید به موفقیت برسید، تنها کافیست این مسئله را با کارشناسان و متخصصان سایت همکارجو در میان بگذارید. و یا حتی به بخش فرصت های شغلی مراجعه کنید. مطمئن باشید در مدت زمانی کوتاه، شغل ایده آل تان را پیدا خواهید کرد. 

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =