چرا باید کار کنیم

۷ دلیل برای اینکه چرا باید کار کنیم

تابحال شده از خود بپرسید وقتی در این هوای ملس (مثلا رشت) زندگی میکنیم چرا باید کار کنیم؟ یا اصلا تا وقتی که پدرمان سایه اش بالا سرمان است ،نیاز به کار کردن داریم یا نه؟ فایده و ضرر کار چیست ؟ یا چرا باید ۴۰ سال تمام کار کنیم تا به بازنشستگی برسیم؟ یا کلا من را چه به کار؟!
اگر هنوز مشغول به کار نشدید یا تصمیم ندارید شاغل شوید و یا حتی اگر به تازگی پا به دنیای کاری گذاشتید، در این مقاله از همکارجو، نکات رنگی جالبی را برای تان تهیه کردیم.

دلیل اول :

اگر بلیط قرعه کشی بانک مرکزی ایران را برنده شده اید یا یک صندوق پر از پول به ارث برده اید ،(با فرض بی انتها بودن آن) میتوانید دورِ کار کردن را قلم بگیرید. چرا ؟ چون یک زندگی مرفه، یا حتی زیر متوسط هم ، نیاز به خرید چیزهایی دارد که بدون پول بدست نمی‌آید و شما آن را دارید. اگر همچین سرنوشتی ندارید باید بدانید که زندگی خرج دارد و کار امکان خرج کردن را به شما می‌دهد. ( فکر میکنید تمام کسانی که پولدار هستند کار نمیکنند؟ نخیر! آنها چیزهای باارزش تر از کسب درآمد را در کارکردن یافته اند!)

دلیل دوم :

چرخ جهان بر پایه کار می‌چرخد. اگر کشاورزان کار نکنند، غذایی برای خوردن نخواهیم داشت. اگر پرستاران و پزشکان کار نکنند، کسی شفا نخواهد یافت. هنوز به کسی برای درست کردن خرابی خط تلفن احتیاج داریم یا به کسی که قفسه های سوپر مارکت را بچیند و طبقه ها را پر کند. حتی اگر همه ما فردا بلیط قرعه کشی بخت آزمایی را هم برنده شویم، اغلب افراد باید سر کارشان باشند تا زنده بمانیم.

7 دلیل برای اینکه چرا باید کار کنیم

دلیل سوم:

از جمله نتایجی که کار به دنبال دارد افزایش عزت نفس و شخصیت آدمی و بالاترین بی نیازی است. بنابه فرموده پیامبر(ص) هر چیزی که باعث محترم شدن شخصیت انسان در نظر خودش و دیگران باشد، شایسته تکریم و تعظیم است و به همین دلیل است که در اسلام کار مورد احترام و شایسته تکریم است.

♦عاشق کار خود باشید

♦بهترین‌های محیط کاری در سال ۲۰۱۹

دلیل چهارم:

امروزه جنبه تاثیر روانی و مثبت کار بر انسان بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته ، طوریکه یکی از راههای درمان افسردگی هم تجویز میگردد. کار کردن به صورت غیر مستقیم ضامن پیشگیری از بسیاری از بیماری­های روحی، اخلاقی و حتی جسمی است. چنانچه امام علی در اینباره فرموده است: اگر نفس خود را به کاری مشغول نکنی، او تو را مشغول می کند، اما آن کس که به کاری مشغول است فکر و خیالش متوجه آن کار است و به امور بیهوده نمی اندیشد.

دلیل پنجم :

کار کردن تن را از بیکاری و تنبلی جدا میکند . انگیزه سعی و کوشش را در آدمی زنده می­سازد و باعث تربیت اخلاقی و پرورش شخصیت ما می گردد. کار کیمیاست و مس وجود انسان را به طلا تبدیل می نماید.

چرا باید کار کنیم

دلیل ششم :

کار علاوه بر نیازهای فردی و شخصیتی که از ما رفع می‌کند، بعنوان یک وظیفه اجتماعی ، ما را مسئولیت پذیر هم بار میاورد. یعنی حتی اگر شخصا هیچ احتیاجی به کار نداشته باشیم، باز هم از نگاه سازندگی درونی به بهانه وظیفه ی اجتماعی و مسئولیت اخلاقی میتوانیم خود را، در میزان بعهده گیری مسئولیتها محک بزنیم و رشد دهیم.

دلیل هفتم:

اسلام کار و طلب روزی حلال را بالاترین عبادت، معرفی نموده است چنان­که پیامبراکرم(ص) می‌فرماید: عبادت هفتاد جزء دارد که برترین آنها کار و کوشش برای بدست آوردن روزی حلال است. جواب امام باقر (ع) در قبال نصیحت مردی موعظه گر نسبت به کار و تلاش این حضرت (که فرمودند : اگر مرگ من در این حال فرا رسد،به خدا قسم که من در حال اطاعت خدا هستم ) بیانگر ارزش والای کار و اشتغال است.

این تنها چند مورد از دلایل و مزایای کار کردن است که بعضی افراد خود را از برکت آن بی نصیب میکنند. اگر شاغل هستید، کار کردن چه تاثیری بر شخصیت درونی و بیرونی تان گذاشته؟

( ممنونیم که مطالعه می‌کنید)

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۲.۹ : امتیاز از مجموع ۱۵ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + دو =