۷۳ نیروی جدید در سازمان آتش‌ نشانی استان قزوین استخدام میشوند

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: ۳۲۰ آتش نشان در قزوین مشغول خدمات دهی هستند که بیش از ۵۰ درصد آنها طی سه سال گذشته استخدام شده اند.

به گزارش ایرنا ایرج زاهدپور روز شنبه در دیدار جمعی از آتش نشانان استان با تبریک روز ملی ایمنی افزود: حدود ۱۷۶ نفر از نیروهای آتش نشانی استان در سه سال گذشته مجوز استخدام دریافت کردند و به تازگی ۷۰ نفر نیروی جدید به آتش نشانی استان تزریق شد.

وی اضافه کرد: امسال نیز برای صدور مجوز استخدام ۷۳ پست آتش نشانی از وزارت کشور اقدام کرده ایم که امیدواریم هرچه سریعتر مجوزهای آن از سوی دستگاه های متولی صادر شود.

این مسئول با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی در سال گذشته اضافه کرد: هزار و ۱۶۲ نفر در کلاس های آموزشی تخصصی اطفا حریق، نجات اموال، نجات در فضای بسته و… در قالب بیش از ۲۰ دوره با همت شهرداری ها شرکت کردند و این کلاس های آموزشی در سال جاری نیز ادامه دارد.

وی گفت: جابه جایی نیروهای آتش نشانی در شهرداری ها غیر قانونی است و در صورت اقدام به این امر برای بررسی و رفع تخلف اقدام خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: طی چند سال اخیر بیشترین سهمیه برای تجهیزات و امکانات آتش نشانی در قزوین تخصیص یافت ولی به دلیل تاخیر در استان شدن قزوین و سابقه کم بسیاری از شهرهای استان باید برای تخصیص اعتبارات بیشتر از وزارت کشور، کمیته های برنامه ریزی و اعتبارت بحران رسیدگی کرد.

زاهدپور گفت: به تازگی سختی کار برای اولین بار شامل نیروهای کار قرارداد معین نیز می شود و تبدیل وضعیت نیروهای آتش نشان پیمانی به رسمی نیز در حال پیگیری است.

کانال تلگرامی همکارجو

جهت ورود به صفحه اخبار استخدام سازمان آتش نشانی قزوین اینجا کلیک کنید

جهت ورود به صفحه اخبار استخدام سازمان آتش نشانی اینجا کلیک کنید

منبع: خبرگزاری ایرنا

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۳ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 5 =