۹۰۰ سرباز امریه در وزارت نیرو جذب می‌شوند

وزیر نیرو اعلام کرد: ۹۰۰ دانش آموخته مشمول خدمت سربازی، در سه سال آینده از طریق فراخوان در قالب «سرباز امریه» در وزارت نیرو جذب می شوند.

رضا اردکانیان امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: پیش از این، سالانه ۳۰ نفر به عنوان سرباز امریه از میان دانش آموختگان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های فنی جذب این وزارتخانه می شدند.

وی ادامه داد: با امضای موافقتنامه ای میان وزارت نیرو و ستاد کل نیروهای مسلح، مقرر شد در طول سه سال تا ۹۰۰ سرباز امریه در وزارت نیرو جذب شود.

وزیر نیرو اضافه کرد: بر اساس این موافقتنامه، وزارت نیرو نه تنها دانش آموختگان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، بلکه دانش آموختگان مقطع دکتری را جذب می کند؛ علاوه بر این، جذب مشمولان فقط منحصر به رشته های فنی نیست بلکه در رشته های مختلف مرتبط با علوم اجتماعی مانند علوم ارتباطات، حقوق، حسابداری و مدیریت نیز نیرو جذب خواهد شد.

وی با اشاره به اولویت بخشیدن به «مدیریت عرضه و تقاضا» در وزارت نیرو، هدف از بکارگیری دانش آموختگان رشته های مرتبط با علوم اجتماعی را حضور متخصصان این حوزه در مدیریت توامان عرضه و تقاضا ذکر کرد.

اردکانیان تصریح کرد: دیگر نیازهای کشور را نمی توان صرف توجه به طرح های تولید و تامین پاسخ داد و اگر روش های صحیح را در شیوه های مصرف اعمال نکنیم، تبدیل به جامعه ای بدمصرف خواهیم شد.

وی گفت: «وقتی می خواهیم به برنامه های مدیریت مصرف و تقاضا بپردازیم – آن هم در وزارت نیرویی که در طول عمر خود بر مدیریت تامین و عرضه متمرکز بوده است – باید تشخیص بدهیم که مدیریت مصرف و تقاضا مربوط به شاخه علوم اجتماعی است و باید بازیگران آن طبق تخصص های رشته های علوم اجتماعی در این هدف گذاری ایفای نقش کنند».

وزیر نیرو اظهار داشت: بنابراین، برای مدیریت توامان عرضه و تقاضا، باید فضا را برای حضور هر دو گروه فراهم کنیم.
اردکانیان، بکارگیری بهترین نیروها برای ارایه خدمت به مردم در مناطق محروم و توسعه یافته و همچنین تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت را از دیگر اهداف این طرح ذکر کرد.

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی سرباز امریه اینجا کلیک نمایید

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی وزارت نیرو اینجا کلیک نمایید

کانال تلگرامی همکارجو

ضوابط جای روابط را می گیرد

وزیر نیرو در خصوص روش اعمال این طرح گفت: در جذب مشمولان نظر بر این است که در مسیر شایسته گزینی – که آن هم در برنامه تقدیمی به مجلس ذکر شده – ما شیوه ای را انتخاب کنیم که واقعاً شایسته ترین ها و بهترین جوانان فارغ التحصیل، خدمت سربازی خود را پس از دوره آموزشی در وزارت نیرو انجام دهند.

وی گفت: بنابراین طرح، راه برای هر مکانیزمی که مخل انتخاب عادلانه و شایسته گزینی باشد بسته می شود و یک فراخوان عمومی برای ایجاد فرصت برابر برای همه مشمولان واجد شرایط از امروز منتشر می شود.

عضو هیات وزیران دولت دوازدهم گفت: «ضوابط و همچنین امکان ثبت نام برای همه واجدان شرایط تنها از طریق پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو و پایگاه اطلاع رسانی شرکت های مادر تخصصی زیرمجموعه وجود دارد؛ یعنی من به عنوان وزیر نیرو، معاونان و مدیران عامل، هیچ یادداشت و تماس تلفنی را از هیچ کس دریافت نخواهد کرد و همه به سایت اطلاع رسانی وزارت نیرو هدایت می شوند».

وزیر نیرو اضافه کرد: اولویت های انتخاب مشمولان، شامل مرتبط بودن موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و تِزهای دکتری با مسایل آب و برق، انرژی های تجدیدپذیر، کاهش تلفات و هدررفت و استفاده از پسماند می شود و همچنین امتیازهای تحصیلی نیز ملاک عمل خواهد بود.

به گفته وی، متقاضیان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته در این طرح اولویت خواهند داشت.

اردکانیان اظهار داشت: انتظار ما این است که با این روش طیف وسیعی از جوانان شایسته کشور در صنعت آب و برق – به ویژه در دوران مدیریت توامان عرضه و تقاضا- جذب کنیم؛ آنها از این طریق با صنعت آشناتر شود و چه بسا در پایان این دوران خدمت، زمینه برای جذب بلندمدت – البته بر اساس ضوابط و مقررات، فراهم شود.

وزیر نیرو اضافه کرد: «در بخش هایی از جامعه این تلقی وجود دارد که جذب در دستگاه های دولتی از اتکا به ضوابط و مقررات دور و بعضاً آلوده به روابط و نادیده گرفتن مقررات شده است؛ در این جهت، قصد داریم به سهم خودمان در جهت تصحیح این مسیر هم گام برداریم».

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی سرباز امریه اینجا کلیک نمایید

جهت ورود به صفحه اخبار استخدامی وزارت نیرو اینجا کلیک نمایید

کانال تلگرامی همکارجو

منبع: خبرگزاری ایرنا

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − ده =