بهترین‌های محیط کاری در سال 2019

برترین محیط‌های کاری سال ۲۰۱۹

مجموعه گلس‌دور (Glassdoor) بهترین‌های محیط کاری در سال ۲۰۱۹ را اعلام کرد

قطعا افرادی که بدنبال شغل هستند در زمان انتخاب سمت شغلی و استخدام شرکت‌ها به ویژگی‌های متمایز هر مجموعه، توجه خواهند داشت. هر فردی براساس ارزش‌ها و علایق خود، مجموعه‌های استخدامی را انتخاب می‌کند که با حضور در آن احساس بهتری داشته باشد. اما باوجود تمام معیارهای انتخابی کارکنان، هر محیط‌ کاری به دسته بندی های مشخصی تقسیم می‌شوند. پرطرفدارترین محیط‌های کاری، شرکتهایی هستند که فرهنگ سازمانی خوب و محیط شادی دارند ، به‌فکر آموزش کارمندان هستند و به رشد و پیشرفت آن‌ها اهمیت می‌دهند.

گلس‌دور (Glassdoor) با نظرسنجی از بین کارکنان شرکت‌های بزرگ، گزارش سالانه‌ای از چهار عامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب محل کار را منتشر کرد. این چهار ویژگی موثر محیط کاری “تکنولوژی، سفر کاری ، غذا و فُرم پوشش کارکنان” هستند.

 

از میان ۱۰ شرکت‌ بزرگی که توسط کارمندانشان رتبه‌بندی شده‌اند، سه شرکت Bain & Company ،Zoom Video Communications و In-N-out Burger جزء برترین های محیط کاری در سال جدید اعلام شدند. ۱۰ شرکت شناخته شده با مناسب ترین محیط های کاری در سال ۲۰۱۹ عبارت‌اند از:

۱- Bain & Company با امتیاز ۴.۶

شرکت مشاور مدیریت آمریکایی، که در زمینه برنامه‌ریزی راهبردی و ارائه خدمات مشاور مدیریت برای انواع مجموعه ها فعالیت میکند.

Bain & Company
Bain & Company

۲- Zoom Video Communications با امتیاز ۴.۵

شرکتی مستقر در کالیفرنیا که خدمات رادیویی (ویدئو گنفرانس، جلسات آنلاین و ..) از راه دور را با استفاده از رایانه های ابری فراهم میکند.

Zoom Video Communications
Zoom Video Communications

۳- In-N-Out Burger با امتیاز ۴.۵

زنجیره ای از رستورانهای فست فود آمریکایی است که عمدتا شعبه های ان در سواحل جنوب غربی آمریکا و ساحل اقیانوس آرام است.

In-N-Out Burger
In-N-Out Burger

۴- Procore Technologies با امتیاز ۴.۵

یک شرکت نرم افزاری مدیریت پروژه در آمریکاست که به کسب و کارها اجازه اشتراک گذاری اسناد، سیستم‌های برنامه‌ریزی و داده ها را برای اعضای تیم پروژه فراهم کرده است.

Procore Technologies
Procore Technologies

۵- Boston Consulting Group با امتیاز ۴.۵

یک شرکت مشاوره مدیریت چند ملیتی آمریکایی با بیش از ۹۰ دفتر در ۵۰ کشور دنیاست.

Boston Consulting Group
Boston Consulting Group

۶- LinkedIn با امتیاز ۴.۵

یک شبکه‌ی اجتماعی برای کارجویان و کارفرمایان حرفه‌ای ست که با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

LinkedIn
LinkedIn

۷- Facebook با امتیاز ۴.۵

یک رسانه و شبکه‌ی اجتماعی آمریکایی است که در سال ۲۰۰۴ آغاز به کار کرد.

Facebook
Facebook

۸- Google با امتیاز ۴.۴

یک شرکت فناوری چند ملیتی آمریکایی است که متخصص خدمات و محصولات مربوط به اینترنت، فن آوری های تبلیغات آنلاین، موتور جستجو، محاسبات ابری، نرم افزار و سخت افزار می‌باشد.

Google
Google

۹- Lululemon با امتیاز ۴.۴

یک شرکت پوشاک ورزشی کانادایی است که از یوگا برای زنان و مردان الهام گرفته. این شرکت انواع مختلفی از لباس ورزشی را شامل می‌شود.

Lululemon
Lululemon

۱۰- Southwest Airlines با امتیاز ۴.۴

یک شرکت هواپیمایی بزرگ ایالات متحده است که در تگزاس امریکاست و بزرگترین شرکت هواپیمایی ارزان در جهان است.

Southwest Airlines
Southwest Airlines

شرکت Bain از سال ۲۰۰۸ برای بار چهارم در رتبه‌ی نخست فهرست بهترین محیط کاری قرار گرفته است. فیسبوک هم سال گذشته به‌عنوان بهترین شرکت برای کار معرفی شده بود که امسال با کاهش امتیاز مثبت کارمندان از ۴.۶ به ۴.۵ به رتبه‌ی هفتم سقوط کرد. گوگل و اپل نیز از جمله شرکت‌هایی هستند که نامشان چهار سال پیاپی در این فهرست به چشم می‌خورد.

الگوریتم رتبه‌بندی گلس‌دور عوامل متعددی از جمله نقد هزاران کارمند شرکت،تعادل میان کار و زندگی، رتبه‌ی کلی شرکت، پاداش و مزایا، فرهنگ و ارزش‌ها، موقعیت‌های شغلی، مدیریت ارشد، میزان احتمال توصیه شدن شرکت به دوستان و چشم‌انداز ۶ ماهه‌ی شرکت را مدنظر می‌گیرد.

طبق بررسی نظرهای ثبت شده، “فرهنگ سازمانی” برای کارمندان بسیار با اهمیت است.

شرکت بین (Bain) در ابتدای فهرست قراردارد زیرا محیط حمایت‌گر و شادی را برای کارمندان خود ایجاد کرده است. یکی از مدیران زوم (Zoom) درباره‌ی خصوصیات شرکت شان می‌گوید که بخاطر جوّ بسیار شادی که در محیط کاری وجود دارد ،کارمندان به طور روزانه به سمت محل کارشان جذب می‌شوند و این موضوع باعث شده به کارشان بسیار اهمیت دهند.

شانس پیشرفت” از دیگر عواملی است که کارمندان به آن اهمیت می‌دهند.

مدیر پایگاه داده‌ی In-N-Out می‌گوید این شرکت برنامه‌ی آموزشی بسیار خوبی برای کارمندان خود دارد و از این موضوع نیز حمایت می‌کند. یکی از مهندسان نرم‌افزار پروکور (Procore) نیز می‌گوید این شرکت تمام تلاش خود را برای پیشرفت و بهتر کردن کارمندان خود انجام می‌دهد و به آنها اجازه می‌دهد تا علایق خود را دنبال کنند.

لیست برترین محیط های کاری سال ۲۰۲۰  نیز اعلام شده است و ما این فهرست را برای شما منتشر کرده‌ایم.

تاثیر منفی کار شدید بر بهره‌وری شغلی و سلامت

۷ استراتژی برای آرام و مسلط ماندن در طول مصاحبه کاری

منبع : FASTCOMPANY

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

محدثه رحمانی

در زندگی کاری‌م چالش های متفاوتی رو تجربه کردم. این چالش ها بقدری اهمیت دارند که تصمیم گرفتم به کارجوهای دیگه کمک کنم تا به روشی درست مسیرشون رو طی کنند.(اینستاگرام من : mystartups) سئوال یا دیدگاه مربوط به این مطلب رو میتونید پایین همین نوشته برای من بفرستید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − شش =