چطور یک کسب و کار موفق راه اندازی کنیم؟ 1

چطور یک کسب و کار موفق راه اندازی کنیم؟

این روزها در دنیای پیشرفته ای زندگی می کنیم. حضور اینترنت در زندگی مردم منجر شده تا افراد راه های زیادی را برای رسیدن به درآمد پیش روی خود ببیند. و از همین رو به دنبال راه اندازی یک کسب و کار موفق مختص به خود باشند. آیا شما هم جزء همین دسته از افراد قرار دارید؟ باید بگوییم هیچ اهمیتی ندارد که به عنوان کارآفرینی موفق یا صاحب کسب و کاری کوچک شناخته شوید. در هر صورت راه اندازی، سرپا نگه داشتن و رسیدن به موفقیت کاری بسیار سخت و دشوار بوده و مسیری پرپیچ و خم را در مقابل شما قرار می دهد.

اما اگر بدانید در این مسیر باید چگونه عمل کنید. و یا اینکه چه مراحلی باید بگذرانید، مطمئنا راحت تر برنامه ریزی کرده و به نتیجه خواهید رسید.  از همین رو در ادامه این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم. شاید که با در نظر گرفتن این نکات کسب و کاری مختص به خود راه اندازی کرده و درآمد قابل توجهی دست پیدا کنید.

با ما همراه باشید.

مراحلی برای راه اندازی کسب و کار موفق

از گذشته تاکنون این مسئله به اثبات رسیده که اگر به سراغ راه اندازی کسب و کاری سنتی یا آنلاین می روید، در مسیر با چالش ها و اتفاقات مختلفی روبرو خواهید شد. چالش هایی که در زندگی شما تغییراتی اساسی به وجود می آورد و منجر به اخذ تصمیماتی حیاتی می شود. از همین رو در ادامه راهکارهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که برای شروع راه اندازی یک کسب و کار موفق بسیار نتیجه بخش خواهد بود.

چطور در راه اندازی کسب و کار موفق بازار هدف را بشناسیم

*مشخص کردن اهداف

کمی با خود فکر کنید. ببینید اصلی ترین هدف تان از راه اندازی یک کسب و کار موفق و جدید چیست؟ تعیین کنید دقیقا می خواهید چه کاری انجام دهید. البته در این راستا باید دست یافتنی بودن اهداف را بررسی کنید. و مشورت ها و تحقیقات گسترده ای را با همکاران و شریک خود در راه تازه ای که در پیش گرفته اید انجام دهید.

*به مسائل مالی فکر کنید

این مسئله را همواره به خاطر بسپارید که نبود پول منجر به شکست اکثریت کسب و کارهای کوچک می شود. از همین رو به نقل و انتقالات مالی توجه کنید و دخل و خرج را هماهنگ پیش ببرید. میزان پولی را که قرار است برای یک سال آینده خرج شود بررسی کنید. تا اطمینان داشته باشید با کمبود مالی در کسب و کار موفق جدید خود روبرو نخواهید شد. از طرفی پول اجاره، آب، تلفن، برق، اینترنت و… را از قبل کنار بگذارید و به موقع بپردازید. حتی برنامه ای برای خرج های پیش بینی نشده و مشکلات مالی احتمالی در نظر بگیرید.

*بازار هدف را بشناسید

شناسایی و تشخیص میزان عرضه و تقاضای کالا یا محصولی که قصد ارائه آن را دارید بسیار حائز اهمیت است. شما دقیقا باید بدانید وضعیت بازار به چه صورت است. مخاطبان هدف شما به دنبال چه کالا یا خدماتی هستند. رقبای خود را بشناسید و تمام تلاش تان را بکار گیرید تا خدمات بهتری را به آنها ارائه کنید تا متفاوت باشید. از این طریق می توانید همه را به سمت خود بکشانید.

نکاتی برای انتخاب شریک

*از مشورت کردن نترسید

هر زمان که احساس کردید از حل مسئله ای برنمی آیید، حتما به سراغ افرادی کاردان و باتجربه بروید. شما باید به سراغ افرادی بروید که در آن زمینه تخصص و مهارت دارند. نباید در جریان رسیدن به نتیجه، اتلاف وقت کنید. از کمک خواستن نیز نترسید. با اعضای خانواده، دوستان و شرکا مشورت کنید.

از اینکه ایده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید هراس نداشته باشید. زیرا این تنها شمایید که می توانید ایده تان را به بهترین شکل ممکن اجرایی کنید. مطرح کردن ایده نه تنها منجر به پیشرفت کسب و کارتان می شود، بلکه ایده های جدیدی را در ذهن تان جرقه می زند.

 *با دقت شریک انتخاب کنید

اگر بخواهیم یکی از عوامل مهم راه اندازی یک کسب و کار موفق را بگوییم باید حتما به انتخاب شریک اشاره کنیم. انتخاب همکار و همراه برای موفقیت شرطی مهم تلقی می شود. اگر شخصی را که از قبل می شناسید انتخاب کنید؛ خیلی راحت تر می توانید شروع کرده و به او اعتماد کنید. از طرفی کار با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده مشکلات خاص خود را دارد و در صورت شکست خوردن کار، می تواند بر روابط دوستی و خانوادگی تاثیر بگذارد. از همین رو باید به تمامی جنبه های شراکت از قبل توجه داشته باشید و با دقت به آنها فکر کنید. از طرفی باید در مورد میزان سود و زیان و سهم و همه موارد با شریک خود توافق کنید.

ثبت نام در سامانه راهنمای مسیرشغلی همکارجو

کلام آخر

برای اینکه در راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید سخت تلاش کرد هیچ شکی نیست. اما شما نمی توانید موفقیت را تضمین دهید. زیرا در این مسیر با پستی و بلندی های زیادی روبرو خواهید شد. در طول سال های اول خصوصا سختی ها و چالش ها بیشتر از آن چیزی که فکر کنید به چشم می آید. حتی می تواند ضررهای هنگفتی را برای افراد به بار آورد. اما اگر بتوانید اصولی کار کنید، و این مراحل را پشت سر بگذارید. آینده بسیار درخشانی در انتظار شماست.

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 1 =