چطور-مسیر-شغلی-خود-را-پیدا-کنیم؟-626x410

توصیه هایی کاربردی برای پیشرفت شغلی و توسعه مهارت ها

امروزه کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که به دنبال پیشرفت شغلی نباشد. همه ما در نظر داریم در زندگی خود به شغل ایده آل و رویایی مان دست پیدا کنیم. از همین رو به آب و آتش می زنیم تا این خواسته محقق شود. هر چند که چالش ها اجازه دستیابی راحت به آن را نمی دهند.

اما هیچ چیزی وجود ندارد که انسان نتواند به آن دست پیدا کند. برای رسیدن به یک جایگاه اجتماعی مناسب و موقعیت شغلی بالا، در اختیار داشتن برخی از تخصص ها و مهارت های خاص میتواند دریچه جدیدی از موفقیت را به روی شما باز کند.

از آنها به عنوان شاه کلید پیشرفت شغلی یاد می کنند.

تاکنون چند بار به مهارت های خود فکر کرده اید؟ آیا در فکر بهبود مهارت هایتان بوده اید؟ آیا ضعف ها و کمبودهایتان را بررسی کرده اید؟ به ریشه یابی آنها پرداخته اید؟ به گسترش دامنه فعالیت تان فکر کرده اید؟ تمامی این موارد، از جمله مهم ترین مسائلی به شمار می آیند که قبل از ورود به یک شغل جدید و حتی قبل از اینکه فکر یافتن یک شغل در ذهن تان ایجاد شود باید به آن بپردازید.

نیازی نیست بترسید. همکارجو در این مسیر همراه شما خواهد بود. راه حل هایی را به شما معرفی می کند که عمل کردن به آن، مسیر شغلی مناسبی را پیش روی تان قرار می دهد. با ما همراه باشید.

پیشرفت شغلی چگونه میسر می شود؟

این مسئله غیرقابل کتمان است که همه ما برای داشتن درآمدی قابل قبول، به گونه ای که چیزی فراتر از خواسته هایمان را فراهم آورد، به دنبال شغل ایده آل مان می گردیم. خب با توجه به اینکه هرکسی ایده آل ها و معیارهای متفاوتی دارد، پس نمیتوان گفت تمامی افراد با پیروی از یک مسیر شغلی میتوانند پیشرفت را تجربه کنند. اینجاست که نیاز به افزایش تخصص، مهارت و البته بهره گیری از تجربیات دیگران نمود پیدا می کند. از طرفی کمتر کسی را می توانید پیدا کنید به این ضرب المثل «گر صبر کنی، ز غوره حلوا سازی» اهمیت دهد. پس چگونه مسیر شغلی مان را پیدا کنیم و در آن به موفقیت برسیم؟

به این راه حل ها توجه کنید:

پیشرفت شغلی چطور میسر می شود؟

* از حرفه ای ترین ها سوال بپرسید

به هر محیط کاری که نگاه کنید، میتوانید اشخاصی را بیابید که راهنمایی هایی مفید را در اختیار شما قرار دهد. و از تجربیاتش برای شما بگوید. هیچگاه از خواستن و سوال کردن نترسید. این را بدانید سوال پرسیدن درهای جدیدی از دانش را به روی شما می گشاید. محیط کار همواره بهترین مکان برای یافتن پاسخ سوالات تان است. خجالت را کنار بگذارید. برگه ای جدید از زندگی تان را ورق بزنید.

*به کلاس های آموزشی بروید

وقتی مشغول به انجام شغلی تمام وقت می شوید، کمتر فکر افزایش مهارت هایتان به فکرتان خطور می کند. اما شاید حتی به گوشه ای ترین بخش ذهن تان خطور نکند کلاس های آموزشی تا چه اندازه میتواند مسیر شغلی و زندگی تان را دستخوش تغییرات کند. میتوانید برای شروع، تایم های بیکاری آخر هفته تان را به آموزش اختصاص دهید. هیچ نیازی هم نیست نگران اوقات بیکاری تان باشید. زیرا پس از مدتی تمامی این آموزش ها به گونه ای به کمک شما می آیند که با اوقات بیکاری بیشتر، درآمد چشم گیری را به جیب می زنید. آن زمان است که قدردان کلاس های آموزشی خواهید شد.

پس با اطمینان میتوان گفت؛ کلاس های آموزشی بخشی مهم از مسیر و پیشرفت شغلی شما را یدک می کشند.

در این بین میتوان آموزشگاه های آزاد را بهترین نقطه شروع در این مسیر دانست.

ایده هایی برای رسیدن به موفقیت

*گوگل را دوست خود بدانید

گوگل منبعی از اطلاعات آموزشی است که به صورت آنلاین و رایگان در اختیار شما قرار گرفته است. شما به راحتی می توانید انواع مختلف ویدئوهای آموزشی را در این پلتفرم بیاموزید. پس از زمان غیرمفید خود به خوبی استفاده کنید. تلاش تان را به سمت افزایش مهارت تان سوق دهید. هر گاه با سوال یا مشکلی برخورد کردید به سراغ دوست خود یعنی گوگل بروید. علاوه بر تمامی این موارد، سامانه های آموزش آنلاین بسیار زیادی خصوصا پس از ظهور ویروس کرونا معرفی شده اند که میتوانند به شما در مسیر پیشرفت شغلی کمک کنند.

*از به چالش کشیدن خود نترسید

زمانی که انسان ها تحت فشار قرار می گیرند، نتایج بهتری از خود بروز می دهند. پس لازم است در ابتدا کارهایی که به راحتی قابل انجام اند را به اتمام برسانید. پس از آن هدف های سخت را در پیش گیرید. بدانید نبوغ و استعدادهای شما در چنین چالش هایی بروز پیدا می کند. شما در چنین موقعیت هایی تلاشی مضاعف از خود نشان می دهید و نتایجی خارق العاده را به نمایش می گذارید. همین اتفاقات به ظاهر کوچک است که یادگیری بیشتری را برای شما به همراه دارد و پیشرف شغلی تان را حتمی می کند.

راه هایی برای پیشرفت شغلی

*از دوره های کارآموزی فراری نباشید

شاید نداشتن انگیزه مالی، شما را از انجام برخی کارها دور کند، اما باید بدانید در چنین موقعیت هایی تنها کافیست انگیزه و تمام توان تان را به یادگیری معطوف کنید. چه بسا که بسیاری از بزرگ ترین شرکت های جهان از همین طریق منابع انسانی خود را تامین می کنند. آنها در ابتدا افراد مورد نظر را گزینش کرده و پس از تربیت شان، به جذب آنها می پردازد.

به کارآموزی به چشم یک سرمایه گذاری نگاه کنید. آن را یک فرصت شغلی بدانید. هیچگاه چنین فرصت هایی را از دست ندهید.

هیچ اهمیتی ندارد که در چه حوزه ای به دنبال کار می گردید، یا حتی در چه زمینه ای مشغول به کار هستید. تنها کافیست نقاط ضعف و قدرت تان را بیابید. در این صورت است که میتوان گفت؛ اولین قدم برای پیشرفت شغلی را به خوبی برداشته اید. کمی صبر پیشه کنید و به توصیه هایی که در این مقاله خدمت شما ارائه شد توجه کنید.

موفقیت خیلی دور از شما نیست.

ثبت نام در سامانه راهنمای مسیرشغلی همکارجو

 

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 9 =