کاربرد چارت سازمانی برای جستجوی کار و پیشرفت شغلی 1

کاربرد چارت سازمانی برای جستجوی کار و پیشرفت شغلی

از چارت سازمانی چه میدانید؟ باید گفت که اطلاعات اولیه بسیار مفیدی را میتوانید از آن بدست آورید. اما این مسئله تنها در صورتی امکانپذیر است که چارت شما به روز باشد و البته نحوه ارائه اطلاعات موجود در آن با واقعیت های سازمان تطابق داشته باشد.

اما مطمئنا هنوز برای خیلی از افراد، کار با چارت سازمانی رایج نیست! از همین رو قصد داریم اطلاعات بیشتری از این چارت در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

منظور از چارت سازمانی چیست؟

اوایل سده بیستم بود که اولین بار اصطلاحی تحت عنوان چارت سازمانی مورد استفاده قرار گرفت. این چارت نموداری را شامل می شود که در آن ساختار سازمان و ارتباطات بخش ها و مشاغل و همچنین رتبه های سازمانی در آن به نمایش گذاشته میشود. به خاطر بسپارید؛ حتی ساختار کار منابع انسانی در چارت مشخص می شود. از طرفی برای تعریف آن به صورت سلسله مراتبی، ماتریسی و یا افقی استفاده می کنند.

در سال ۱۸۵۴ بود که برای اولین بار در آمریکا این چارت طرح ریزی شد. هر چند که امروزه ابزارهای بسیار زیادی برای طراحی و نگهداری این چارت مورد استفاده قرار میگیرد. چه بسا که برخی از آنها دارای حالت اتوماتیک بوده و مستقیما به نرم افزارهای منابع انسانی متصل می شود و بروزرسانی های خودکار را انجام می دهد. از ابتدایی ترین روشی که برای نشان دادن چارت های سازمانی استفاده میشود، پاورپوینت است که یا از نرم افزار خودکار قابل استخراج است یا باید به صورت دستی انجام گیرد.

چارت-سازمان-چه-ویژگی-هایی-دارد؟

تاثیر چارت های سازمانی برای جستجوی کار

اگر جویای کار هستید، بررسی چارت سازمانی شرکت ها کمک می کند تا یک برداشت کلی از تعداد و بزرگی واحدها و حتی تعداد مدیران سازمانی که برای آنها رزومه فرستاده اید، بدست آورید. شما از این طریق درمی یابید که مدیران بالقوه شما در کدام سازمان و واحد مشغول به فعالیت هستند و شغل شما با کدام یک از بخش ها ارتباط مستقیمی دارد.

از طرفی میتوانید درک کنید مسیر پیشرفت شغلی شما در سازمان از چه راه هایی امکانپذیر است. خوشبختانه هم اکنون اکثریت سازمان ها چارت سازمانی شان را در سایت قرار می دهند. اما باید در نظر بگیرید؛ بررسی چارت سازمان میتواند به برداشت کلی از سازمان منجر شود و شما قادر به دریافت اطلاعات و جزئیات بسیار ریز و دقیق نیستید. میتوانید سوالات ذهنی تان را در حین مصاحبه مطرح کنید. مطمئنا به آن پاسخ داده خواهد شد.

پیشرفت شغلی و ارتباط آن با چارت سازمان

این روزها از چارت سازمانی به جهت گسترش بخشیدن میان روابط کاری در یک سازمان استفاده می شود. درواقع شما چگونگی گسترش روابط کاری خود براساس اولویت های شغلی و علایق شخصی تان را برنامه ریزی کنید.

توصیه ما این است که بهترین مسیر شغلی را برای خود طرح ریزی نمائید و با برگزاری جلسات مکرر با مدیران، نظرات آنها را جویا شوید تا در راستای اهداف سازمان قدم هایی موثر بردارید. مطمئنا مدیران خوب که اکثرا رهبران قابلی هم هستند از رشد و پیشرفت شما استقبال کرده و راهنمایی هایی را در اختیار شما قرار خواهند داد. چه بسا که برخی با سپردن مسئولیت های بیشتر، به شما در جهت رسیدن به اهداف تان یاری میرسانند.

چنانچه از حمایت مدیر مستقیم خود در این زمینه بی‌بهره‌اید، می‌توانید هر مسئولیت کاری را به عنوان پله‌ای برای پیشرفت تلقی کنید و روابط کاری خود را گسترش داده و تقویت کنید. در این شرایط چارت سازمانی برای پیدا کردن افرادی که در پیشرفت شما موثر هستند، راه‌گشا است و ایده کلی در خصوص مشخصات و موقعیت سازمانی نیروهای واحدهای دیگر در اختیار شما می‌گذارد. با دانستن نام مسئولین، می‌توانید موقعیت‌هایی ایجاد کنید که با افراد مناسب آشنا شده و از طریق کمک کردن به آن‌ها برای رسیدن به اهداف کاری مشترک، رابطه‌های کاری استواری پایه‌ریزی کنید.

تاثیر چارت سازمان بر پیشرفت شغلی

کلام آخر

هیچگاه فراموش نکنید به روز نگه داشتن چارت سازمانی تا چه اندازه می تواند در موفقیت و پیشرفت شما تاثیر بگذارد. اما فراموش نکنید که این مسئله به هیچ عنوان کار ساده ای نیست. این موضوع خصوصا وقتی صحبت از سازمان های بزرگ به میان می آید، چشمگیرتر است.

نکته مهمی که در خصوص چارت های سازمانی باید بدانید این است؛ نمیتوانید روابط اجتماعی و بین فردی سازمانی را از طریق این چارت بیابید. از طرفی نمایانگر سیستم مدیریت سازمان نبوده و سبک مدیریتی رایج در سازمان را هم نشان نمی دهد.

یکی از کاربردهای مهم چارت سازمانی، این است که در هنگام تغییرات سازمانی، برای نشان دادن واحدها و چیدمان نیروها در ساختار جدید،‌ بسیار سودمند است. با مقایسه چارت قبلی و چارت جدید،‌ سریعتر می‌توان تغییرات سازمانی را درک کرد.

با این تفاسیر آیا از این چارت استفاده می کنید؟

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۰ : امتیاز از مجموع ۰ : رأی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + سیزده =