آگهی استخدامی

از نمایشگاه کار چه می دانید؟

این روزها اینترنت به بخشی جداناپذیر از زندگی مان تبدیل شده و تقریبا بخش بزرگی از درآمد افراد را به خود اختصاص داده است. حتی کسب و کارهای سنتی به این باور رسیده اند، عدم فعالیت و حضور در این صنعت، چیزی بجز شکست و افول را برایشان به همراه ندارد. اگر جزء فعالان این عرصه به حساب می آیید و در پلتفرم های اینترنتی مشغول به کار هستید، باید بگوییم نمایشگاه کار یک فرصت مناسب برای رسیدن به شغل آیده آل و آینده ای درخشان است.

اما اولین سوالی که در اینجا ذهن افراد را به خود مشغول می کند این است؛ اصلا نمایشگاه کار چیست؟ به تعریف ساده؛ نمایشگاه های کار به آن دسته از رویدادهایی گفته می شود که شرکت ها و کارفرمایان در آن به دنبال نیروی کار میروند. آنها در این نمایشگاه راحت تر از آن چیزی که فکر می کنند افراد جویای کار را ملاقات خواهند کرد. در واقع در یک نمایشگاه کار سازمان ها موقعیت های شغلی خود را به اطلاع کارجویان میرسانند. از آن طرف کارجویان نیز با توجه به موقعیت های شغلی اعلام شده و با توجه به توانایی های فردی شان، رزومه ها را ارسال می کنند. علاوه بر این نوع رویداد، امکلان برقراری هرگونه ملاقات اعم از آنلاین، حضوری و ارتباط چهره به چهره مدیران و کارجویان نیز فراهم می آید.

آیا جذاب نیست؟

هر چند پرداختن به این موضوع چیزی نیست که بخواهیم در یک پاراگراف خلاصه کنیم. از همین رو در ادامه این مقاله در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

چرا باید در نمایشگاه های کار حاضر شویم؟

نمایشگاه کار را بشناسید

در قسمت بالا توضیحاتی را در رابطه با نمایشگاه کار خدمت شما ارائه دادیم. اما باید بدانید در نمایشگاه های کار به طور معمول تصویری کاملا روشن از نیازهای روز بازار کار برای افراد کارجو ترسیم خواهد شد. اینکه یک فرصت فوق العاده برای رسیدن به شغل ایده آل پیش روی افراد قرار گیرد بسیار لذت بخش خواهد بود. چه کسی از فرصت ملاقات حضوری با مدیران برترین شرکت ها، بحث و تبادل نظر با مدیران منابع انسانی سازمان ها و بهره گیری از تجارب سایر متخصصین حوزه کاری اش استقبال نمی کند؟

از طرفی مدیران سازمان ها با رزومه های مختلف و افرادی با خصوصیات متفاوت روبرو می شوند. این کار هر چند انتخاب را میان کارجویان سخت می کند، اما کمک می کند تا بهترین و مناسب ترین فرد را برای شرکت و کسب و کارشان انتخاب نمایند. همچنین مدیران کسب و کارها به این مسئله واقف آمده اند که فعالیت و حضور در بین دانش جویان و افراد نخبه یکی از اثربخش ترین راه های معرفی برند سازمانی و ایجاد یک تصویر مناسب در ذهن این افراد است. در این میان هر چه کیفیت سازمان ها و افراد جویای کاری حاضر در نمایشگاه کار بالاتر باشد، می توان انتظار بازدهی بالاتری را در نمایشگاه داشت.

تاکنون در نمایشگاه های کار شرکت کرده اید؟ با خود فکر کرده اید چرا تا این اندازه به حضور در این نمایشگاه ها تاکید می شود؟ بیایید دلیل این اهمیت بالا را بدانید.

چرا حضور در نمایشگاه های کار مهم است؟

بسیاری بر این باورند که عمر نمایشگاه های کار به سر آمده است. دیگر شرکتی حاضر به فعالیت در این نمایشگاه ها نیست و یا حتی کارجویی رزومه ای را ارسال نخواهد کرد. اما باید بدانید دلایل بسیار ظریف تری برای توجیه شرکت در نمایشگاه کار وجود دارد. از جمله این دلایل عبارتند از:

فرصت های شغلی

*یک تمرین خوب مکالمه

چه تعداد افراد را در نزدیکی خود می شناسید که قادر به ارائه مشخصات و توانایی هایش به صورت شفاهی و رودررو می باشد؟ چنین ویژگی تنها در افرادی ظاهر می شود که از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته اند. به نوعی این دسته از افراد جویای کار، چه در مقابل دوستان و چه در مقابل خانواده تمرینات مداوم سخنوری داشته اند. آنها زیبا و تاثیرگذار صحبت کردن را آموخته اند و بارها و بارها خود را در مقابل افراد غریبه محک زده اند.

حضور در نمایشگاه کار نیز یک راهی عالی برای کشف این موضوع و تمرین برای بهبود نقایص کلامی است. در این نمایشگاه افراد با افراد زیادی به مصاحبه می پردازند و به معرفی خود و کارهایشان خواهند پرداخت.

*موقعیت های کاری فعال

باید بدانید حضور در نمایشگاه های کار، اغلب برای کارفرمایان هزینه سنگینی را به همراه دارد. آنها باید غرفه ای را اجاره کنند، به انجام تبلیغات بپردازند. حقوق کارمندان را بپردازند و اقدامات مختلف دیگری را نیز صورت دهند. پس بدانید کارفرمایان برای استخدام نیروهای مدنظر خود بسیار جدی اند. از همین رو شانس بسیار خوبی برای کارجویان است تا شغل ایده آل شان را بیابند.

چرا نمایشگاه کار مهم است؟

*کشف چیزهای جدید

معمولا زمانی که صحبت از ارسال رزومه حال به صورت آنلاین یا پستی می شود، در درجه اول پیدا کردن شغلی ایده آل به میان می آید. حضور در شرکت هایی شناخته شده که از اعتبار بالایی برخوردار می باشند. اما با حضور در نمایشگاه کار چنین محدودیت هایی دیده نمی شود. افراد به طور کامل آزاد اند تا با هر کمپانی در هر صنعتی که تمایل دارند به مصاحبه بپردازند. حتی به سراغ شرکت هایی بروند که قبلا هیچ اسمی از آنها شنیده نشده باشد. حتی ممکن است حرفه ای کاملا جدید نظر کارجویان را به خود جلب کند.

نتیجه گیری

حال می دانید چرا حضور در نمایشگاه کار تا این اندازه اهمیت دارد. اگر تاکنون به حضور و فعالیت در نمایشگاه کار فکر نکرده اید و یا آن را رویدادی قدیمی و کاربردی می دانید، باید بگوییم که سخت در اشتباهید. نمایشگاه ها فرصتی بسیار خوب برای رسیده به شغل ایده آل شما هستند.  

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =