مدیر منابع انسانی

۳ ویژگی که مدیر منابع انسانی از کارمندانش می خواهد

اگر به دنبال شغل رویایی هستید، داشتن یک روزمه کاری باکیفیت اولین گامی است که باید در این مسیر بردارید. درواقع بخش منابع انسانی (HR) با توجه به ابزارهای مختلفی که در اختیار دارد، به بررسی داده های روان شناختی مانند IQ و EQ، همچنین ظاهر فیزیکی و… میپردازد تا استعداد متقاضیان را در زمینه ای خاص کشف کند. حال شما به عنوان یک متقاضی شغل چه ماموریتی دارید؟

اصلی ترین ماموریت شما، ارائه یک عملکرد قانع کننده است. منظور ما این نیست که خود را متفاوت از آن چیزی که هستید نشان دهید. تنها کافیست بهترین خودتان باشید. شما باید بتوانید مدارک تحصیلی، تجارب، اهداف حرفه ای و حتی تمامی فعالیت های غیرمرتبط خود را با تمرکز بر استراتژی سازمان بیان کنید. اینجاست که متوجه می شوید؛ قواعد بازی کاملا متفاوت تر از آن چیزی است که فکر می کنید. این مسئله را نیز باید در نظر داشته باشید که هر سازمان از ابزارها و عوامل کلیدی مختلفی مانند مهارت گوش دادن، چابکی ذهن، توسعه و… استفاده می کند. تا یک کارمند خوب برای شرکت خود بیابد.

اما در این میان عواملی وجود دارد که در تمامی سازمان ها یکسان است. ویژگی مهم این عوامل نیز قابلیت تقویت شان در افراد است. اگر بتوانید عواملی را که در این مقاله برای شما شرح می دهیم، در خود تقویت کنید. مطمئن باشید رسیدن به شغل ایده آل خیلی دور از دسترس نخواهد بود.

با ما همراه باشید.

سه ویژگی مهم که یک مدیر منابع انسانی از کارمندانش می خواهد

با کمک این سه ویژگی قادر خواهید بود، در شغل رویایی تان مشغول به کار شوید. حال بیایید تا این سه ویژگی را بشناسید.

ویژگی های کارمند

*چابکی

سازمان ها همواره به دنبال آن دسته از کارکنانی هستند که توانایی تغییر سریع دارند. افرادی که میتوانند داخل و خارج از محیط کار، رویکردی کاملا متفاوت را از خود بروز دهند. البته این مسئله را نباید تنها مختص عملکردها بدانید. انعطاف پذیری هایی که میان فرهنگ ها و نسل ها نیز وجود دارد در این دسته قرار میگیرد.

یک شرکت مشاور مدیریت در آمریکا گزارش می دهد؛ چیزی حدود هفتاد درصد از کارفرمایان در کشور انگلیس و چیزی حدود ۵۸ درصد از آنها در آمریکا مهارت های بین فرهنگی را در انتخاب یک کارمند خوب بسیار مهم ارزیابی می کنند. درواقع فضاهای کاری امروزه میان چهار نسل مختلف به اشتراک گذاشته می شود. پس مهم است که شما مایل و قادر به یافتن زمینه های مشترک برای کار با دیگران باشید.

ثبت نام در سامانه راهنمای مسیرشغلی همکارجو

*نگرش

شاید برای استخدام در یک شرکت حسابداری به مواردی مانند هوشمندی، حس شوخ طبعی و حتی روحیه بالا و شجاعت احتیاج نداشته باشید. اما کارفرمایان همواره به دنبال یافتن آن دسته از کارفرمایانی هستند که از قرار گرفتن در چالش لذت می برند. پس اولویت قرار دادن آن دسته از افرادی که از روحیه ای بالا برخوردارند توسط مدیر منابع انسانی خیلی دور از ذهن نیست.

اگر بخواهیم به فرآیند استخدام در لگو (Lego) در کشور استرالیا و نیوزلند نگاهی بیاندازید متوجه می شوید که برای موفقیت به بیش از اندازه  به خلاقیت و خارج از جعبه فکر کردن احتیاج دارید. حتی آزمون های مختلفی را برای تشخیص این کار در نظر گرفته اند. کمبرلی برتون مدیر منابع انسانی لگو می گوید: ما از تیمی با کارآیی بسیار بالا برخورداریم، پس باید انتظار زیادی از کارمندان خود داشته باشید. اما تنها هدف مان این است که از کاری که انجام می دهید، نهایت لذت را ببرید.

مدیر منابع انسانی از متقاضیان چه می خواهد؟

* آگاهی

اگر در حین استخدام به درک عمیقی از برند نرسیده باشید، مطمئنا آزمون استخدامی را با موفقیت پشت سر نخواهید گذاشت. اصلا بهتر است از حضور در مقابل مدیر منابع انسانی آن شرکت منصرف شوید. شما هیچ زمانی برای اثبات موارد بالا نخواهید داشت اگر نتوانید به یک درک درست برسید. امروزه در بازار کار رقابتی دید امروز، شما باید زمین بازی خود را به طور کامل بشناسید. بدانید در کجا نیاز به صحبت دارید. آگاه باشید در چه مواقعی با سکوت خود قادر به اثبات مهارت هایتان خواهید بود. باید به مدیر روبروی خود ثابت کنید یک مهره کاملا ارزشمند به حساب می آیید.

اگر به یک شناخت کامل برسید. همچنین نسبت به مهارت های خود توانایی بالایی داشته باشید، میتوانید با همسو کردن آنها با یکدیگر، به یک سطح قابل قبول برسید. این مسئله را همواره به خاطر داشته باشید؛ سازمان ها در تلاش اند تا با ایجاد هماهنگی مهارت ها در کارکنان، انگیزه ای قابل قبول برای انجام هر چه بهتر کارها در آنها ایجاد کنند.

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 18 =