چرا دورکاری خسته کننده است؟ 1

چرا دورکاری خسته کننده است؟

ظهور ویروس کرونا توفیق اجباری شد تا بسیاری از افراد دورکاری را تجربه کنند. هر چند این اتفاق برای فریلنسرها خیلی تفاوتی ایجاد نکرد اما تغییرات گسترده ای را در سبک زندگی کارمندان به وجود آورد. البته در ابتدای راه بسیاری از افراد نسبت به این اتفاق ابراز رضایت کرده و نظر مثبتی داشتند. اما دیری نگذشت که رفته رفته از کار کردن در خانه خسته شده بودند.

در این میان باید بگوییم؛ اگر فریلنسر بودن به درستی اجرا شود، مزایای زیادی را با خود به همراه دارد. از جمله اینکه هیچ نیازی نیست، صبح ها زمان زیادی را به رفت و آمد در خیابان ها، تحمل ترافیک های سرسام آور و حتی شلوغی متر و اتوبوس بگذرانید. شما به سادگی در خانه با لباس راحتی مینشینید. حتی کمی دیرتر از خواب بیدار می شوید و سپس به انجام کارهایتان خواهید پرداخت. چه چیزی میتواند بهتر از این باشد؟

اما با وجود تمامی این مزایا، هستند افرادی که دورکاری برای آنها خسته کننده شده است. دلیلش چیست؟ در ادامه این مقاله قصد داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

دلیل خستگی از دورکاری چیست؟

این روزها دورکاری به یک امر واجب تبدیل شده و چه بسا که ارگان های دولتی نیز کارهایشان را از داخل منزل پیگیری می کنند. با این تفاسیر بسیاری از آنها میل زیادی به بازگشت به محل کار دارند. اما چرا؟ با پیدا کردن چرایی این مسئله به راحتی میتوان از ریشه به برطرف کردن این موضوع پرداخت. پس با ما همراه باشید.

چطور در فریلنسری موفق شویم؟

*عدم مشخص کردن کار روزانه

یکی از شایع ترین اتفاقاتی که در دورکاری رخ می دهد، این است که افراد بیش از اندازه نسبت به زمانی که در محل کار حضور دارند، کار می کنند. سعی کنید برای حل این قضیه به یک روز کاری در شرکت فکر کنید. شما به گفت و گو با همکارانتان میپردازید، در قسمت های مختلف قدم میزنید، و حتی زمانی را صرف مشاهده اخبار و گشت و گذار در شبکه های اجتماعی میپردازید. سعی کنید دقیقا همان روال را در خانه به وجود آورید. ذهن خود را همچون کار در محیط کاری متمرکز کنید. این موضوع را در ذهن آورید که در یک روز کاری چه میزان کار باید انجام دهید. آن را یک هدف روزانه بدانید.

*عدم مشخص شدن ساعات کاری

سعی کنید در همان ساعتی که در شرکت حاضر می شوید، کار خود را آغاز کنید. یکی از بزرگ ترین مزایای دورکاری، صرفه جویی در زمان های آماده شدن و حضور در محل کار می باشد. پس اگر ساعت ۹، زمان رسمی شروع کارتان است سعی نکنید زودتر از این زمان، کار خود را استارت بزنید. اگر برطبق عادت زودتر بیدار می شوید، میتوانید این تایم را به ورزش، آماده کردن صبحانه ای لذیذ و حتی گوش دادن به موسیقی بگذرانید.

راهنمای کارفرمایان و ثبت آگهی در همکارجو

*کار در تخت خواب

به هیچ عنوان، تحت هیچ شرایطی در تخت خواب کار نکنید. تخت تنها باید جایگاهی برای استراحت و تقویت قوا و انرژی باشد. اگر آنجا را به محل کار تبدیل کنید. دیگر نمی توانید خوابی دلچسب را برای خود به ارمغان آورید. یکی از بزرگ ترین اشتباهات افرادی که به تازگی دورکاری را تجربه می کنند همین است. این مسئله اما در میان فریلنسرها به خوبی جای افتاده است. آنها می دانند هر چقدر که از تخت خواب دور باشند، با انرژی تر، شاداب تر و با ذهنی بازتر می توانند به انجام کارهایشان بپردازند.

*عدم فاصله گیری از کامپیوتر

زندگی همه ما به ارتباطات وابسته است. اگر نتوانیم با محیط اطراف خود ارتباط برقرار کنیم مسلما قادر به ادامه زندگی نخواهیم بود. شاید دورکاری همانند حضور در محیط کاری، ارتباطات گسترده ای را به همراه نداشته باشد. اما باید تمام حواس خود را به کار گیرید تا از طریق فریلنسری فاصله ای را میان زندگی شخصی و زندگی کاری حفظ کنید. باید بتوانید با تعادل میان آنها یک زندگی رویایی را در راستای رسیدن به اهداف برای خود فراهم آورید.

شما در این مسیر با مشخص کردن تایم کاری، میتوانید کامپیوتر را خاموش کرده، آن را گوشه ای گذاشته و حتی از آن فاصله بگیرید. باقی تایم آزاد تان را به حضور در کنار خانواده بگذرانید. یا حتی به انجام کارهای شخصی تان بپردازید. هیچ اهمیتی ندارد زمان آزاد خود را چگونه می گذرانید. مهم این است که بتوانید از کامپیوتر و فضای کاری دور شوید.

فاصله گیری از کامپیوتر

کلام آخر

باید بدانید با پیشرفت علم و تکنولوژی امروزه حضور در محیط کار برای انجام کارها تقریبا بی معنی شده است. اینکه شما بتوانید به عنوان مدیران حرفه با دنیای بیرون از شرکت ارتباط برقرار کنید در واقع گامی بلند برای رسیدن به موفقیت برداشته اید. شاید ظهور ویروس کرونا الزامی را برای فعالیت های فریلنسینگ به وجود آورد اما مسئله اینجاست که یک تلنگری را به افراد وارد کرد. اینکه در دنیای مدرن امروز، افرادی که نتوانند به صورت آنلاین مهارت هایشان را ارائه داده و از آن کسب درآمد کنند تقریبا محکوم به فراموشی اند.

هر چقدر هم که دورکاری خسته کننده باشد. اما تقریبا اتفاقی اجتناب ناپذیر است. در این مقاله تا حد امکان توضیحاتی را در رابطه با دلایل خسته کننده بودن آن خدمت شما ارائه دادیم. اگر بتوانید از انجام این موارد دوری کنید مطمئنا از فریلنسر بودن خود ابراز رضایت خواهید کرد.

به این مقاله چند ستاره میدی؟
[۵ : امتیاز از مجموع ۱ : رأی]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =